Ogłoszenia

   

       

 

     Ogłoszenia Parafialne XXX Niedziela Zwykła 25 października  2020 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika Opiekun i kalendarze diecezjalne
 2. Dziękuję za złożone ofiary na inwestycje zebraliśmy 3050 złotych i na konto wpłacono 100 złotych – wszystkich ofiarodawców polecam w każdej mszy świętej Dobremu Bogu.
 3. Ostatnie dni października i możliwość modlitwy różańcowej dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00 , dla dorosłych po mszy świętej o godzinie 18.00. Prośmy na różańcu o ustanie epidemii, o pokój w naszej Ojczyźnie , o uszanowanie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zachęcam do przyniesienia dziękczynienia i próśb. W środę obchodzi swoje imieniny Ks. Rezydent Kanonik Tadeusz Pietrzak – msza święta w Jego intencji o godzinie 18.00 polecajmy Ks. Rezydenta Dobremu Bogu.
 5. W czwartek msza święta i modlitwa za kapłanów Wspólnoty Margaretka o godzinie 18.00 serdecznie zapraszam i zarazem dziękuję wszystkim osobą modlącym się za nas kapłanów.
 6. Wymienianki roczne i jednorazowe można składać w zakrystii lub w biurze parafialnym
 7. W sobotę na mszy świętej wieczornej modlimy się za dzieci i młodzież i możliwość krótkiej adoracji – zamiast procesji świętych.
 8. W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych w kościele Matki Bożej Częstochowskiej msze święte o godzinie 7.00 , 9.15, 10.30 i 18.30 , w kościele Świętego Floriana na cmentarzu o godzinie 12.00 po mszy świętej procesja za zmarłych.
 9. W związku z epidemiom zachowujmy dezynfekcję , dystans i maseczkę. Dbajmy o starszych opiekując się nimi.  W kościele starajmy się też zachowywać dystans.
 10. Przy okazji nawiedzania grobów naszych bliskich – przypominam o odnowieniu na Cmentarzu Św. Floriana pokładnego za groby , wiele z grobów nie ma przedłużenia na następne 20 lat. Pamiętajmy nawiedzając cmentarze o zachowaniu ciszy i powagi, zachowaniu dystansu i maseczek.
 1. Proszę o odebranie w zakrystii rozpisanych mszy świętych za zmarłych Czesławę Jagodzińską , Stefana Kaskę , Helenę Pinkowską , Irenę Zataj i Bronisławę Zawieja.
 2. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

                                                                        Proboszcz Parafii Św. Floriana w Pleszewie

                                                                                    Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

       

     Ogłoszenia Parafialne XXIX Niedziela Zwykła 18 października  2020 roku

 1. Do nabycia Kalendarze Diecezjalne w cenie 5 złotych ofiary idą na utrzymanie naszych kleryków Seminarium Duchownego w Kaliszu.
 2. Dzisiaj przed Kościołem składka na misjonarzy , niech Dobry Bóg wynagrodzi wszystkim , którzy taką ofiarę złożą.
 3. Dzisiaj też składka inwestycyjna – składam serdeczne Bóg zapłać, każdego ofiarodawcę i dobroczyńcę polecam Dobremu Bogu.
 4. Dzisiaj do Wspólnoty Wiara i Światło i naszej Parafii przybywa o godzinie 17.45 Ikona Matki Bożej Częstochowskiej nawiedzająca Wspólnoty Osób Niepełnosprawnych – zapraszam na powitanie , różaniec i mszę świętą do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej. Od poniedziałku do piątku każdego dnia spotkanie z Matką Bożą od godziny 15.00 do wieczornego różańca. W piątek też będzie uroczysty Apel Jasnogórski. Pożegnanie obrazu w sobotę 24 października o godzinie 11.00. Różaniec w poszczególne dni poniedziałek Chór i Radio Maryja , we wtorek Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusa , wspólnota młodzieżowa , środa Matki Różańcowe , czwartek ministranci , lektorzy i Bractwo Świętego Józefa , piątek Akcja Katolicka i scholka.
 5. Jutro 19 października Wspomnienie Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko modlić się będziemy o ustanie epidemii , za Naszą Ojczyznę Polskę, za działaczy Solidarności,  za Parafię i nas samych, po mszy świętej wieczornej litania do Błogosławionego. Dziękuję za wykonanie masztów do flag przy obelisku Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko działaczom Solidarności.   
 6. We wtorek spotkanie Bractwa Świętego Józefa msza święta , różaniec i spotkanie na plebanii. Zapraszam chętnych mężczyzn!!!
 7. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze modlitwy dziękczynienia i prośby.
 8. W czwartek 22 października wspomnienie Świętego Papieża Jana Pawła II , prośmy Świętego o przymnożenie nam i innym wiary, nadziei i miłości.
 9. W zakrystii i w biurze parafialnym  Można składać wymienianki jednorazowe i roczne ofiara co łaska .
 1. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Czesław Banaszak pogrzeb odbył się w czwartek i Pani Emilia Piętak pogrzeb odbył się w sobotę zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 2. W przyszłym tygodniu na mszy świętej poświęcimy obrazki dzieciom komunijnym na mszy świętej o godzinie 10.30 rodzice wpłacą po 20 złotych.
 3. Sprawozdanie z posiedzenia Rady Parafialnej – sprzedaż działki 1,2 ha – Piaski , sprzedaż plebanii przy ulicy Kopernika 4 i wzięcie kredytu na ogrzewanie ekologiczne niskooprocentowanego. Omówiliśmy też zakup – organ do Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej. Dług parafii to 15000 złotych w tym jest 7 600 za ekogroszek. Proszę o modlitwę byśmy podejmowali właściwe i trafne decyzje. Inwestycje polecam Waszej ofiarności. Rok 2021 powinien być rokiem ambitnych inwestycji.
 4. 31 października planujemy procesje Świętych – ale wszystko zależy od sytuacji , jeśli nie będzie można zrobić procesji , będzie sama adoracja dla dzieci , młodzieży i dorosłych.
 5. Pamiętajmy maseczka , dezynfekcja i dystans – dbajmy o siebie i innych! Módlmy się za siebie nawzajem!
 6.   Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

                                                                        Proboszcz Parafii Św. Floriana w Pleszewie

                                                                                    Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

        Ogłoszenia Parafialne XXVIII Niedziela Zwykła 11 października  2020 roku

 1. Do nabycia nowe numery Dwutygodnika Opiekun. Mamy jeszcze Kalendarze Diecezjalne w cenie 5 złotych – ofiary przeznaczone na Seminarium Duchowne w Kaliszu.
 2. Dzisiaj Dzień Papieski – przed kościołem zbieramy ofiary na stypendia dla młodzieży – Fundacja Nowego  Tysiąclecia, już teraz składam serdeczne Bóg zapłać. O godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia , a o godzinie 18.00 Różaniec z Świętym Papieżem Janem Pawłem II. Zapraszam.
 3. W poniedziałek 12 października po mszy świętej wieczornej i po różańcu spotkanie Rady Duszpastersko – Ekonomicznej na Plebani przy ul. Kopernika
 4. We wtorek na mszy świętej wieczornej Nabożeństwo Fatimskie – serdecznie zapraszam do modlitwy o ustanie epidemii.
 5. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze modlitwy dziękczynienia i prośby.
 6. W środę 14 października Dzień Edukacji Narodowej modlimy się za dyrekcje , nauczycieli, wychowawców i pracowników oświaty z wszystkich szkół na terenie naszej Parafii na mszy świętej o godzinie 18.30. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy.
 7. W piątek 16 października kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową – zawierzmy się Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II !
 8. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00 dla wszystkich po mszy świętej wieczornej , a w niedzielę o godzinie 18.00. Zapraszam wszystkich modlimy się za chorych , cierpiących , o ustanie epidemii, o szybką beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 9. Wspólnotę Wiara i Światło nawiedzi wędrująca po Wspólnotach Osób Niepełnosprawnych Ikona Matki Bożej Częstochowskiej – Ikona przybędzie z Wrześni w niedzielę 18 października około godziny 17.45 do Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej , dlatego różaniec i msza święta w przyszłym tygodniu u Matki Bożej Częstochowskiej ! Ikona będzie przebywać do soboty 24 października do godziny 11.00 kiedy będzie Uroczysta msza święta pożegnalna. Przez cały tydzień będziemy spotykać się od godziny 15.00 przy obrazie. Zachęcam do adoracji i modlitwy przy Ikonie naszej wspólnej Matki
 1. W niedzielę 18 października rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji Misji – przed kościołem składka na misje – proszę poszczególne wspólnoty o pomoc w zebraniu ofiar.
 2. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna, już teraz składam serdeczne Bóg zapłać ! Za Ofiarodawców i Dobroczyńców modlę się w każdej mszy świętej.
 3. W przyszłą niedzielę 18 października w Kościele Ścięcia Jana Chrzciciela w Pleszewie o godzinie 19.15 Koncert Papieski.
 4. W każdy piątek o godzinie 21.00 Apel Jasnogórski w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej – zapraszam.
 5. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Józefa Kałużna pogrzeb odbył się w czwartek, zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci na wieki wieków. Amen.  
 6. Przypominam o maseczkach , które winniśmy nosić prawie w każdym miejscu.
 7. W poniedziałek 12 października wznawiamy spotkania Szkoły Nowej Ewangelizacji zapraszam na mszę świętą , różaniec i spotkanie.
 8. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

                                           Proboszcz Parafii Świętego Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

            Ogłoszenia Parafialne XXVII Niedziela Zwykła 4 października  2020 roku

 

 1. Do nabycia stare numery Dwutygodnika Diecezjalnego Opiekun , są też jeszcze kalendarze Diecezjalne w cenie 5 złotych ofiary przeznaczone na Seminarium Duchowne w Kaliszu.
 2. W poniedziałek po mszy świętej wieczornej i po różańcu posiedzenie zarządu Fundacji Św. Floriana u Ks. Proboszcza ulica Prokopowska 3
 3. We wtorek po mszy świętej wieczornej i różańcu spotkanie mężczyzn, którzy utworzą Bractwo Św. Józefa. Zapraszam wszystkich chętnych mężczyzn.
 4. W środę o godzinie 16.30 msza święta dla rodziców i dzieci komunijnych z poświęceniem różańców.
 5. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zachęcam do przyniesienia modlitw dziękczynnych i próśb. Po różańcu i nowennie spotkanie z Matkami Żywego Różańca.
 6. W czwartek i piątek na mszę świętą i różaniec oraz próbę zapraszam osoby przygotowujące się do Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź do bierzmowanych , świadków i rodziców w piątek od godziny 17.30.
 7. Zbiórka ministrantów w sobotę o godzinie 10.00 obecność obowiązkowa.
 8. Biskup Łukasz Buzun w sobotę 10 października na mszy świętej udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej Parafii proszę o modlitwę w ich intencji.
 9. W przyszłą niedzielę 11 października niedziela Papieska przed kościołem zbieramy ofiary na stypendia papieskie. Proszę wszystkie grupy duszpasterskie o pomoc w zbieraniu ofiar.
 10. W poniedziałek 12 października posiedzenie Rady Duszpastersko – Ekonomicznej naszej parafii po mszy świętej i po różańcu na Plebanii ul. Kopernika 4.
 11. Biuro parafialne w tym tygodniu wyjątkowo czynne w czwartek od godziny 17.00 ze względu na poświęcenie różańców dzieciom komunijnym.
 12. W tym tygodniu odeszły do Domu Ojca Pani Maria Biadał pogrzeb odbył się we wtorek w Grodzisku, Pani Janina Hadrzyńska pogrzeb odbył się w sobotę zmarłe polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym . Amen.
 1. W przygotowaniu jest Tablica , która upamiętni pierwszego proboszcza naszej Parafii Ks. Jana Schmeltera od 1953 – 1961 . Tablica będzie umieszczona w pobliżu Kościoła Św. Floriana. Poświęcenie przewidziane jest na 1 listopada 2020 roku.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w poniedziałek 5 października Św. Siostrę Faustynę , a w środę 7 października NMP Różańcową
 3. Nabożeństwa Różańcowe dla dzieci od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00 dla dorosłych od poniedziałku do soboty po mszy wieczornej w niedzielę o godzinie 18.00.
 4. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

                                           Proboszcz Parafii Świętego Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

 

            Ogłoszenia Parafialne XXVI Niedziela Zwykła 27 września 2020 roku

 1. Dziękuję rolnikom i pszczelarzom za wspólne modlitewne dziękczynienie za tegoroczne zbiory , dziękuję za ziemniaki, buraki, marchew i miód na nasz kapłański stół ! Niech Bóg wynagrodzi Wam  okazaną dobroć. 
 2. Dzisiaj do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun, są jeszcze kalendarze diecezjalne z wizerunkiem Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w cenie 5 złotych – ofiary idą na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego w Kaliszu.
 3. W ubiegłym tygodniu na składkę inwestycyjną zebraliśmy 4020 złotych, wszystkich Ofiarodawców polecam w każdej mszy świętej Dobremu Bogu. Zapłacone zostały prace przy rynnach i zabezpieczenie kościoła przed ptactwem, by się nie gnieździło na Kościele. Zapłacone zostało 4900 złotych pokryto dźwig i materiał . Dziękujemy Panu Markowi Wieczorkowi za jego ofiarowaną pracę na rzecz Parafii. Mamy jeszcze do zapłacenia za ekogroszek za obiegły sezon grzewczy 10 600 złotych. 
 4. Dzisiaj 45 dzieci naszej Parafii przystępuje po raz pierwszy do Stołu Pańskiego przyjmując Ciało i Krew Chrystusa otoczmy ich modlitwą, by kochały Jezusa Chrystusa całe życie i by On stał się Przyjacielem ich codziennego życia. Dzieci będą spotykać się do środy i tak w poniedziałek zapraszamy z dziećmi – ich rodziców , rodzeństwo dziadków i rodziców chrzestnych, we wtorek koleżanki i kolegów ze szkoły nauczycieli, wychowawców oraz katechetów, w środę będziemy się modlić za nas księży i całą naszą Parafię, zapraszam parafian do wspólnej modlitwy.   
 5. Dzisiaj zbieramy ofiary przed kościołem  na Ośrodek Uchodźców , który spłonął na wyspie Lesbos. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać.
 6. W poniedziałek 28 września o godzinie 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast – gromadzimy się o godzinie 15 przy Krzyżu na Cmentarzu przy ulicy Poznańskiej , gdzie zmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia – zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych. Dajmy dobre świadectwo naszej wiary.  
 7. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca spowiedź w czwartek od godziny 18.00 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą za Rodziny i w intencji Poczętego Życia oraz w intencji powołań kapłańskich , zakonnych i misyjnych. W piątek od godziny 17.30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą za grzechy nasze i całego świata.
 2. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe w  tym tygodniu tylko po mszy świętej wieczornej.
 3. W czwartek tradycyjnie modlitwa w intencji Rodzin i Poczętego Życia w Kaliszu w sanktuarium Narodowym Świętego Józefa od godziny 17.00.
 4. W poniedziałek osoby przygotowujące się do Sakramentu Bierzmowania zaliczą mały katechizm , a w piątek zapraszamy ich na mszę świętą i spotkanie obecność obowiązkowa.
 5. W sobotę objazd chorych od godziny 9.00
 6. We wtorek 29 września na godzinę 19.30 zapraszam na spotkanie  rodziców dzieci komunijnych, które pójdą do komunii w 2021 roku obecność obowiązkowa.
 7. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w poniedziałek Św. Wacława , we wtorek Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała , w środę Św. Hieronima , w czwartek Św. Teresę od dzieciątka Jezus, w piątek Świętych Aniołów Stróżów,
 8. 6 października we wtorek spotkanie kandydatów do Bractwa Świętego Józefa przy naszej Parafii na mszy świętej o godzinie 18.30
 9. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

                                           Proboszcz Parafii Świętego Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

            Ogłoszenia Parafialne XXV Niedziela Zwykła 20 września 2020 roku

 1. Do nabycia Kalendarze Diecezjalne z wizerunkiem Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego w cenie 5 złotych – ofiary przeznaczone są na Seminarium Duchowne w Kaliszu.
 2. Dzisiaj dziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory na mszy świętej o godzinie 11.45.
 3. Dzisiaj zbieramy ofiary na inwestycje z serca składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. , za każdego dobroczyńcę i ofiarodawcę modlę się z każdej mszy świętej.
 4. We wtorek na mszę świętą i spotkanie zapraszam mężczyzn, którzy by chcieli utworzyć Bractwo Świętego Józefa przy naszej Parafii
 5. W środę 23 września Nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze modlitwy dziękczynienie i prośby.
 6. W czwartek 24 września na mszę świętą i próbę zapraszam dzieci komunijne wraz z rodzicem. Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 27 września o godzinie 11.30 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej, bardzo proszę parafian , którzy uczęszczają na tę mszę świętą o wybranie się na inną godzinę , by zrobić miejsce zaproszonym gościom. Przepraszam za kłopot i dziękuję za zrozumienie. Spowiedź dla rodziców i bliskich dzieci komunijnych w piątek od godziny 17.30 do 18.30. Dzieci komunijne spowiedź mają w sobotę 26 czerwca od godziny 9.00.
 7. W czwartek po mszy świętej wieczornej spotkania młodzieży na salce przy ul. Kopernika 4 zapraszam serdecznie – opiekunem grupy jest Ks. Prefekt Wojciech  
 8. W piątek na mszę świętą wieczorną i spotkanie zapraszam młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
 9. W tym tygodniu wspominamy : w poniedziałek 21 września Święto Św. Mateusza apostoła , w środę 23 września Św. O. Pio Pietrelciny , 24 września Rocznica Poświęcenia Katedry ,
 10. W przyszłą niedzielę modlitwy za  Migrantów i Uchodźców , przed kościołem składka na obóz , który spłonął na wyspie Lesbos. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać ! 
 11. Dzisiaj odpust w Lenartowicach, za tydzień w Sowinie.
 12. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

                                           Proboszcz Parafii Świętego Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

   

         Ogłoszenia Parafialne XXIV Niedziela Zwykła 13 września 2020 roku

 1. Do nabycia nowe numery Dwutygodnika Opiekun , są też do nabycia Kalendarze Diecezjalne – z osobą Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia – dochód przeznaczony jest na Seminarium Duchowne w Kaliszu. Cena 5 złotych.
 2. Dziękuję za modlitwę w intencji pogody – zakończyliśmy czyszczenie rynien i zabezpieczenie kościoła Matki Bożej przed ptactwem dziękuję Panu Markowi Wieczorkowi. Na cmentarzu stoi już nowy Krzyż – dziękuję Nadleśnictwu Taczanów z materiał , Firmie Pana Tomasza Jendrasiaka za wykonanie, teraz czekamy za nową pasyjką , którą wykona Pan Juliusz Kwieciński.  Trwają prace przy Obelisku Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko pragnę podziękować Dyrektorowi Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie Grzegorzowi Knappe , Panu Kierownikowi Jarosławowi Florczakowi i ich pracownikom , Panu Stefanowi Jankiewiczowi , Piotrowi Doczekalskiemu , Małgorzacie i Mirosławowi Grzechowiakom, Panu Romanowi Bartosikowi. Bardzo dziękuję za to , że przy kościele jest coraz piękniej. 
 3. Dzisiaj zgodnie z decyzją Stolicy Apostolskiej zbieramy przed kościołem ofiary na Ziemię Świętą – Grób Pański, są to ofiary zbierane w Wielki Piątek przy całowaniu krzyża. Składam serdeczne Bóg Zapłać!
 4. Dzisiaj Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele Świętego Floriana od godziny 12.45 do 18.30 . Plan Adoracji : 12.45 – 14.00 Matki Różańcowe , 14.00-15.00  Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego, 15.00- 16.00 Akcja Katolicka ,16.00- 17.00 Wspólnota Wiara i Światło, 17.00 -18.00 Koło Radio Maryja , członkowie Chóru Parafialnego im. Jana Pawła II , 18.00 -18.30 dzieci , młodzież i chętni.
 1. W poniedziałek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego msze święte o godzinie 7.00, 9.00, 16.30 i 18.30 będziemy Adorować Krzyż , który całujemy w Wielki Piątek – zbawienie i odkupienie Jezus Chrystus przyniósł prze ofiarę na drzewie krzyża. Krzyż musi być w centrum naszego życia. Msze święte w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej     
 2. We wtorek 15 września Wspomnienie Matki Bolesnej msze święte o godzinie 7.00, 7.30 i 18.30.
 3. W środę 16 września tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze modlitwy dziękczynienia i prośby.
 4. W czwartek zapraszam na mszę świętą wieczorną i  próba dzieci komunijne.
 5. W piątek 18 września Wspomnienie Świętego Stanisława Kostki Patrona Młodzieży zapraszamy młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, młodzież uczącą się i pracującą na mszę świętą i wspólna modlitwę w ich intencji, zapraszamy też rodziców.
 6. W sobotę 19 września na mszy świętej wieczornej będziemy się modlić za przyczyną Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko w intencji Ojczyzny , naszej Parafii, ludzi pracy i naszych osobistych intencjach. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 7. W niedzielę 20 września podziękujemy za tegoroczne zbiory na mszy świętej o godzinie 11.45. Zapraszam rolników , ogrodników i nas wszystkich, którzy korzystamy z daru chleba do wielkiego dziękczynienia za zebrane ziarno na chleb eucharystyczny i na chleb na stół powszedni.
 8. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna, już teraz składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dobroczyńców i ofiarodawców polecam w każdej mszy świętej. Dziękuję też dwom Paniom za złożone ofiary na remont Ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy 200 i 300 złotych , oraz rodzinie za 300 złotych. Dziękuję za ofiarę na krzyż w wysokości 200 złotych
 9. Rozpoczął się tydzień modlitw o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży – zawierzmy dzieci i młodzież Bogu i Matce Najświętszej, módlmy się też za rodziców, nauczycieli, wychowawców, katechetów , siostry zakonne i kapłanów, by dołożyli serca i czasu w kształtowaniu młodego pokolenia w duchu miłości Boga i człowieka.
 10. W piątek spotkanie Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusa.
 11. W przyszłą niedzielę odpust w Lenartowicach.
 12. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

                                           Proboszcz Parafii Świętego Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

       

     Ogłoszenia Parafialne XXIII  Niedziela Zwykła 6 września    2020 roku

 1. We wtorek 8 września Wspomnienie Narodzenia Najświętszej Mary Panny msze święte 7.00 , 7.30 i 18.30 będziemy modlić się o urodzaje , poświęcimy ziarno na siew.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszam serdecznie do przyniesienia modlitw dziękczynnych i próśb.
 3. W środę po mszy świętej spotkanie Wspólnoty Młodzieżowej na salce Kopernika 4
 4. W czwartek zapraszam wszystkie dzieci z rodzicami na mszę świętą i próbę przed Uroczystością I Komunii Świętej – obecność dziecka i jednego z rodziców obowiązkowa.
 5. W piątek 11 września na mszę świętą wieczorną  i spotkanie zapraszam młodzież przygotowującą się do bierzmowania z zeszłego roku szkolnego.
 6. W piątek 11 września msza święta i spotkanie na plebanii Akcji Katolickiej
 7. W sobotę 12 września w Pleszewie spotkanie  Tratwa bliższe informacje w Internecie.
 8. W sobotę 12 września zbiórka ministrantów i lektorów o godzinie 16.30 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej
 9. W niedzielę 13 września adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Św. Folriana od godziny 12.45 do 18.30. Następnie msza święta i nabożeństwo Fatimskie – pójdziemy z Kościoła Św. Floriana do Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej  serdecznie zapraszam. Plan adoracji podam w przyszłą niedzielę.
 10. W niedzielę 13 września o godzinie 16.00 spotkanie Koła Radia Maryja z Księdzem Opiekunem Wojciechem.
 11. Dziękuję pszczelarzom , za ufundowanie nowego Paschału dla naszego kościoła na przyszły rok liturgiczny. Niech Bóg Wam błogosławi i ma Was w Swojej opiece.
 12. W tym tygodniu rozpoczniemy prace czyszczenia rynien na kościele. Proszę o modlitwę w intencji pogody. Zarazem dziękuję Panu Markowi Wieczorkowi za podjęcie trudnej pracy przy naszym kościele. Na cmentarzy możemy nabywać znicze, myślę nad nowym bardziej estetycznym kranem na cmentarzu.

 

 

 

 

 

 1. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca Pan Kazimierz Dolata pogrzeb odbył się w piątek zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 2. Zaproszenie na badania 18.09. 2020 od godziny 13.00 w Przechodni Lekarza Rodzinnego Zdrowie – kartka
 3. Dożynki Parafialne 20 września o godzinie 11.45
 4. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

                                           Proboszcz Parafii Świętego Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

            Ogłoszenia Parafialne XXI  Niedziela Zwykła 23 sierpnia   2020 roku

 1. W ubiegłą niedzielę na inwestycje zebraliśmy 3 920 złotych za co składam serdeczne Bóg zapłać. Na Konto wpłynęło 1000 złotych od Pana Zenona na Ołtarz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, od Pani Joanny z Wrześni 100 złotych na lichtarze do Świętego Papieża Jana Pawła II i od Pani Anna z Gniezna 50 złotych na ołtarz MBP. Składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców polecam Dobremu Bogu podczas każdej mszy świętej.
 2. 15 sierpnia Wspólnota Wiara i Światło uzbierała 1117 złotych też składam serdeczne Bóg zapłać
 3. W środę 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – Uroczystości Odpustowe w naszej Parafii msze święte o godzinie 7.00, 9.00 , 16.30 i 18.30 główna msza święta. Przewodzić nam będzie w modlitwie Ks. Dr Łukasz Pondel Ojciec Duchowny i Opiekun Duchowy Apostolatu Modlitwy za Kapłanów Margaretka. Bardzo proszę byśmy znaleźli czas na modlitwę i zawierzenie się Matce Bożej Częstochowskiej. Proszę o przygotowanie procesji – sztandary, feletrony, baldachim , dziewczynki sypiące kwiaty. Po każdej mszy świętej możliwość poczęstowania się kawałkiem placka, od naszej wspólnej Matki.
 4. W czwartek 27 sierpnia o godzinie 18.30 msza święta Wspólnoty Osób Modlących się za Kapłanów Margaretka serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w poniedziałek 24 sierpnia Św. Bartłomieja, w czwartek 27 sierpnia Św. Monikę , w piątek 28 sierpnia Św. Augustyna i w sobotę 29 sierpnia Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela.
 6. W sobotę odpust w Parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Pleszewie
 7. Do domu Ojca w tym tygodniu odeszli Pani Irena Mostowska i Pan Ludwik Kwiatek polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci , niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 8.  Biuro parafialne wyjątkowo czynne we wtorek ze względu na Odpust Parafuialny!
 9. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Wyjeżdzającym na wakacje pięknej słonecznej pogody i miłego wypoczynku.  Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

                                           Proboszcz Parafii Świętego Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

 

            Ogłoszenia Parafialne XXI  Niedziela Zwykła 23 sierpnia   2020 roku

 1. W ubiegłą niedzielę na inwestycje zebraliśmy 3 920 złotych za co składam serdeczne Bóg zapłać. Na Konto wpłynęło 1000 złotych od Pana Zenona na Ołtarz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, od Pani Joanny z Wrześni 100 złotych na lichtarze do Świętego Papieża Jana Pawła II i od Pani Anna z Gniezna 50 złotych na ołtarz MBP. Składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkich ofiarodawców polecam Dobremu Bogu podczas każdej mszy świętej.
 2. 15 sierpnia Wspólnota Wiara i Światło uzbierała 1117 złotych też składam serdeczne Bóg zapłać
 3. W środę 26 sierpnia Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej – Uroczystości Odpustowe w naszej Parafii msze święte o godzinie 7.00, 9.00 , 16.30 i 18.30 główna msza święta. Przewodzić nam będzie w modlitwie Ks. Dr Łukasz Pondel Ojciec Duchowny i Opiekun Duchowy Apostolatu Modlitwy za Kapłanów Margaretka. Bardzo proszę byśmy znaleźli czas na modlitwę i zawierzenie się Matce Bożej Częstochowskiej. Proszę o przygotowanie procesji – sztandary, feletrony, baldachim , dziewczynki sypiące kwiaty. Po każdej mszy świętej możliwość poczęstowania się kawałkiem placka, od naszej wspólnej Matki.
 4. W czwartek 27 sierpnia o godzinie 18.30 msza święta Wspólnoty Osób Modlących się za Kapłanów Margaretka serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w poniedziałek 24 sierpnia Św. Bartłomieja, w czwartek 27 sierpnia Św. Monikę , w piątek 28 sierpnia Św. Augustyna i w sobotę 29 sierpnia Męczeństwo Św. Jana Chrzciciela.
 6. W sobotę odpust w Parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Pleszewie
 7. Do domu Ojca w tym tygodniu odeszli Pani Irena Mostowska i Pan Ludwik Kwiatek polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci , niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 8. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Wyjeżdzającym na wakacje pięknej słonecznej pogody i miłego wypoczynku.  Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

                                           Proboszcz Parafii Świętego Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

            Ogłoszenia Parafialne XX Niedziela Zwykła 16 sierpnia   2020 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika Opiekun
 2. Dzisiaj składka inwestycja, za złożone ofiary składam serdeczne Bóg Zapłać- za dobroczyńców i ofiarodawców modlę się w każdej mszy świętej.
 3. Dzisiaj też dzień solidarności z mieszkańcami Bejrutu modlimy się za nich i prosimy, dla tych co zginęli o życie wieczne, dla rannych o dar zdrowia, dla tych co stracili dobytek życia o ludzką solidarność i pomoc. Ofiary składamy do puszek przed kościołem.
 4. W środę 19 sierpnia tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zachęcam do przynoszenia modlitw dziękczynnych i próśb. W tym dniu zawierzany się przez wstawiennictwo Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko, modlimy się za Ojczyznę i w naszych potrzebach.
 5. W tym tygodniu wspominamy w liturgii : w poniedziałek 17 sierpnia Św. Jacka , w czwartek 20 sierpnia Św. Bernarda , w piątek 21 sierpnia Św. Piusa X  i  w sobotę 22 sierpnia Najświętszej Maryi Panny Królowej .
 6. W niedzielę 23 sierpnia Odpust w Kowalewie.
 7. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Józef Wypych pogrzeb odbył się we wtorek i Pan Andrzej Ślesiński pogrzeb odbył się w piątek  zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz im  dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im  świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 8. 26 sierpnia środa  będziemy obchodzić Uroczystości Odpustowe – pragniemy by uroczystość była radosnym spotkaniem z naszą wspólną  Matką, dlatego proszę wszystkie wspólnoty działające przy parafii o upieczenie placków, by po każdej mszy świętej każdy mógł się poczęstować. Już teraz bardzo dziękuję.
 9. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Wyjeżdzającym na wakacje pięknej słonecznej pogody i miłego wypoczynku.  Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

                                           Proboszcz Parafii Świętego Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

 

        Ogłoszenia Parafialne XIX Niedziela Zwykła 9 sierpnia   2020 roku

 1. W środę 12 sierpnia Nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszam do przyniesienia naszych podziękowań i próśb.
 2. W czwartek 13 sierpnia Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Świętego Floriana. Od godziny 8.00 do 18.00 Plan Adoracji 8.00-10.00 Matki Żywego Różańca , 10.00 – 12.00 Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego , 12.00- 14.00 Koło Radia Maryja , 14.00 – 16.00 Akcja Katolicka , 16.00 – 18.00 Chór Parafialny , Wspólnota Wiara i Światło , dzieci i młodzież , ministranci i lektorzy.
 3. W czwartek 13 sierpnia Nabożeństwo Fatimskie po mszy świętej o godzinie 18.30 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej
 4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii : w poniedziałek 10 sierpnia Św. Wawrzyńca we wtorek 11 sierpnia Św. Klarę , w piątek 14 sierpnia Św. Maksymiliana Marię Kolbego.
 5. W sobotę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcie NMP i 100 rocznica cudu nad Wisłą. Msze święte jak w niedzielę. Przed mszą świętą będzie można nabyć bukieciki kwiatów i ziół ofiary przeznaczone na Wspólnotę Wiara i Światło . Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać
 6. W niedzielę 16 sierpnia tradycyjnie składka inwestycyjna, już teraz składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary. Dobroczyńców i ofiarodawców polecam Bogu podczas każdej mszy świętej. Przy okazji pragnę podziękować Paniom, które złożyły ofiarę na krzyż na cmentarzu jedna 1000 złotych jena 500 złotych. Niech Bóg błogosławi. Przed kościołem będziemy zbierać ofiary na mieszkańców Bejrutu zgodnie z prośbą Przewodniczącego Episkopatu Polskie. Będziemy też modlić się za tych, którzy zginęli o życie wieczne , za rannych i pokrzywdzonych o powrót do zdrowia i sił.
 7. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszła Pani Irena Zataj pogrzeb odbył się w piątek. Zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 8. Komunikat o pielgrzymce
 9. Apel Przewodniczącego Episkopatu o przestrzeganiu zasad sanitarnych

 

 

 1. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Wyjeżdzającym na wakacje pięknej słonecznej pogody i miłego wypoczynku.  Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

                                           Proboszcz Parafii Świętego Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

   

         Ogłoszenia Parafialne XVIII Niedziela Zwykła 2 sierpnia   2020 roku

 1. Do nabycia nowe numery Dwutygodnika Opiekun
 2. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zachęcam do przyniesienia modlitw dziękczynnych i prośby, które powierzymy naszej wspólnej Matce.
 3. W czwartek 6 sierpnia udajemy się do Sanktuarium Narodowego Św. Józefa do Kalisza na modlitwę w intencji rodziny i poczętego życia, wyjazd z pod Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie 16.00. Zapisy w zakrystii – sprawa pilna bo trzeba wiedzieć jaki duży autokar ma jechać ?
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca spowiedź w czwartek od godziny 18.00 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, oraz modlitwą za rodziny i ochronę poczętego życia. W piątek spowiedź od godziny 17.30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą przebłagalną za grzechy nasze i całego świata.
 5. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości pod hasłem dziękuję nie piję bo kocham. Zróbmy to dla naszych rodzin , dla nas i dla naszej Ojczyzny. Pokażmy sobie, że stać nas na miesięczną abstynencję!
 6. W tym tygodniu w liturgii wspominamy we wtorek 4 sierpnia Św. Jana Wianeya , 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego , w sobotę 8 sierpnia Św. Dominika.
 7. Biuro parafialne czynne tylko w środę od godziny 17.00 do 18.00 w ważnych sprawach proszę dzwonić na komórkę 502389701 !
 8. Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku noszenia maseczek w Kościele , wielu Parafian uczestniczących w mszach świętych obawia się o siebie. Uczyńmy wszystko , by każdy czuł się bezpiecznie podczas liturgii w Kościele.
 9. Można nabyć tomiki wierszy Pani Marii Korzeniewskiej w cenie 15 lub 10 złotych i książeczkę wszystko o Świętym Józefie 10 złotych.
 10. Koło Radio Maryja zaprasza na wyjazdy do Torunia 8 sierpnia sobota na otwarcie Parku Pamięci i 5 września na Święto Dziękczynienia. Zapisy pod telefonem 602 886 678
 11. Módlmy się za Pieszych Pielgrzymów, którzy sztafetowo wędrować będą na Jasną Górę.
 12. Bardzo dziękuję Matkom Różańcowym za ofiarę w wysokości 1500 złotych na Ołtarz Matki Bożej Nieustającej Pomocy i tym którzy wpłacili na konto 1000 złotych na budowę Plebanii i 1000 złotych na krzyż na cmentarzu Św. Floriana.
 13. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Wyjeżdzającym na wakacje pięknej słonecznej pogody i miłego wypoczynku.  Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

                                           Proboszcz Parafii Świętego Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Ogłoszenia Parafialne XVII Niedziela Zwykła 26  lipca  2020 roku

 1. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 3854 złote i na konto wpłacono 200 złotych razem 4054 złote. Złożono ofiarę na ołtarz Matki Bożej Nieustającej Pomocy 500 złotych i na tablicę upamiętniającą pierwszego Proboszcz naszej Parafii Ks. Jana Schmeltera 500 złotych. Dziękuję małżeństwu , które złożyło ofiarę na odnowienie Ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy i małżeństwu , które ufundowało świeczniki do św. Józefa i świece. Wszystkich Dobroczyńców i Ofiarodawców powierzam w każdej mszy świętej dobremu Bogu.
 2. Do nabycia stare numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun.
 3. Po każdej mszy świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych ofiary przeznaczone w połowie na misje , w połowie na kapliczkę Świętego Krzysztofa. Wszystkim składam serdeczne Bóg zapłać. Wszystkim kierowcom , pielgrzymom i podróżującym życzę, by święty Krzysztof prowadził do celu podróży, a kiedyś doprowadził nas do nieba.
 4. Dzisiaj modlimy się za babcie i dziadków, gdyż w liturgii wspominamy Joachima i Annę rodziców Maryi – Matki Jezusa.
 5. W środę po mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zachęcam do przyniesienia dziękczynień i próśb.
 6. W tym tygodniu wspominamy w środę świętą Martę , w piątek świętego Ignacego z Loyoli.
 7. W sobotę 1 sierpnia  rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego modlimy się za tych , którzy oddali życie w obronie naszej Ojczyzny Polski !
 8. Sierpień miesiącem trzeźwości – podejmijmy abstynencję dla naszych rodzin i dla naszej Ojczyzny.
 9. W sobotę nie będzie objazdu chorych ze względu na wakacje.
 10. W czwartek  6 sierpnia organizujemy wyjazd do Kalisza na modlitwę za rodziny i życie poczęte. Wyjazd o godzinie 16.00 zapisy w zakrystii.
 11. Biuro parafialne czynne tylko w środy od godziny 17.00 . W ważnych sprawach proszę dzwonić na komórkę 502389701 !
 12. Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku noszenia maseczek w Kościele , wielu Parafian uczestniczących w mszach świętych obawia się o siebie. Uczyńmy wszystko , by każdy czuł się bezpiecznie podczas liturgii w Kościele.
 13. Można nabyć tomiki wierszy Pani Marii Korzeniewskiej w cenie 15 lub 10 złotych i książeczkę wszystko o Świętym Józefie 10 złotych.
 14. Koło Radio Maryja zaprasza na wyjazdy do Torunia 8 sierpnia sobota na otwarcie Parku Pamięci i 5 września na Święto Dziękczynienia. Zapisy pod telefonem 602 886 678
 15. W tym tygodniu odeszła Pani  Helena Pinkowska pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 11.00, zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu, wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.
 16. Opto – Marzenie Marzena Wołkowicz zaprasza na bezpłatne badanie wzroku 12 sierpnia od godziny 12.00 do 14.00 do Przechodnia Vitamed  Pleszew ul. Jana III Sobieskiego
 17. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Wyjeżdzającym na wakacje pięknej słonecznej pogody i miłego wypoczynku.  Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

 

                              Proboszcz Parafii Świętego Floriana

                              Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

 

 

 

 

 

      Ogłoszenia Parafialne XVI Niedziela Zwykła 19  lipca  2020 roku

 1. Dzisiaj niedziela inwestycyjna, za każdą ofiarę złożoną dzisiaj składam serdeczne Bóg Zapłać, wszystkich Dobroczyńców i Ofiarodawców  polecam Dobremu Bogu podczas każdej mszy świętej . W najbliższym czasie musimy wymienić krzyż na cmentarzu, wyczyścić rynny na kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Rozpoczynam negocjacje na temat odnowienia Ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy i spłacaniu go ratami. Pomalowanie – zabezpieczenie części drewnianej Kościoła Świętego Floriana  – te sprawy polecam waszej ofiarności i modlitwie. 
 2. Do nabycia nowe numery dwutygodnika
 3. Trwa czas wakacji pamiętajmy o mszy świętej niedzielnej i świątecznej o modlitwie porannej i wieczornej. Okazujmy swoim życiem miłość i dobroć !
 4. W środę po mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy  nasze modlitwy dziękczynienia i prośby.
 5. W czwartek 23 lipca zapraszam na mszę świętą wieczorną dzieci komunijne i ich rodziców oraz na  próbę śpiewu.
 6. W dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitw za kierowców i podróżujących – sobotę 25 lipca i w niedzielę 26 lipca poświęcenie pojazdów mechanicznych po każdej mszy świętej. Ofiary z poświęcenia w połowie przeznaczone są na misje, a w połowie na Figurę Świętego Krzysztofa, którego kapliczka powstanie przy naszym parkingu w przyszłym roku.
 7. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek Bł. Czesława, w środę Św. Marię Magdalenę , w czwartek Św. Brygidę Patronkę Europy, w sobotę Św. Jakuba Apostoła i Św. Krzysztofa patrona kierowców ,pielgrzymów i podróżujących.
 8. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Stefan Kaska pogrzeb odbył się w piątek , i Pani Lidia Liwerska pogrzeb odbędzie się w środę o godzinie 11.00 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 9. Biuro parafialne czynne tylko w środy od godziny 17.00 . W ważnych sprawach proszę dzwonić na komórkę 502389701 !
 10. Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku noszenia maseczek w Kościele , wielu Parafian uczestniczących w mszach świętych obawia się o siebie. Uczyńmy wszystko , by każdy czuł się bezpiecznie podczas liturgii w Kościele.
 11. Można nabyć tomiki wierszy Pani Marii Korzeniewskiej w cenie 15 lub 10 złotych i książeczkę wszystko o Świętym Józefie 10 złotych.
 12. Koło Radio Maryja zaprasza na wyjazdy do Torunia 8 sierpnia sobota na otwarcie Parku Pamięci i 5 września na Święto Dziękczynienia. Zapisy pod telefonem 602 886 678
 13. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Wyjeżdzającym na wakacje pięknej słonecznej pogody i miłego wypoczynku.  Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

 

                              Proboszcz Parafii Świętego Floriana

                              Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

 

 

 

          Ogłoszenia Parafialne na XV Niedzielę Zwykłą 12 lipca 2020 roku

 1. Jutro 13 lipca Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Świętego Floriana.Plan Adoracji 8.00-10.00 Matki Żywego Różańca , 10.00 – 12.00 Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego , 12.00- 14.00 Koło Radia Maryja , 14.00 – 16.00 Akcja Katolicka , 16.00 – 18.00 Chór Parafialny , Wspólnota Wiara i Światło , dzieci i młodzież , ministranci i lektorzy.
 1. Jutro też Nabożeństwo Fatimskie w kościele Matki Bożej Częstochowskiej po mszy świętej o godzinie 18.30
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy proszę o przyniesienie podziękowań i próśb.
 3. W czwartek na mszę świętą o godzinie 18.30 zapraszam dzieci komunijne i rodziców na próbę śpiewu.
 4. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna, dobroczyńców i ofiarodawców polecam Dobremu Bogu.
 5. W niedzielę 26 lipca na wszystkich mszach świętych będzie poświęcenie  pojazdów mechanicznych. Serdecznie zapraszam , ofiary będą przeznaczone w połowie na misjonarzy , druga część na figurę Świętego Krzysztofa do kapliczki, którą za rok chcemy poświęcić.
 6. W niedzielę 19 lipca po mszy świętej o godzinie 10.30 spotkanie rodziców ministrantów w związku z planowanym wyjazdem nad morze na koniec wakacji dla naszych ministrantów. Prosimy o o obecność , by ustalić szczegóły.
 7. Bardzo zapraszamy chętnych chłopców i młodzież do służby ministranckiej, nie ma ograniczeń wiekowych. Każdy kto pragnie służyć przy ołtarzu proszony jest o zgłoszenie się w zakrystii przed lub po mszy świętej. Opiekunem ministrantów i lektorów jest Ks. Prefekt Wojciech Kucharzak.
 8. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pani Zofia Spychalska pogrzeb odbył się w czwartek , Pan Łukasz Kląskała pogrzeb odbył się w piątek zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 9. Biuro parafialne czynne wyjątkowo w środę od godziny 16.00 . W ważnych sprawach proszę dzwonić na komórkę 502389701 !
 10. Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku noszenia maseczek w Kościele , wielu Parafian uczestniczących w mszach świętych obawia się o siebie. Uczyńmy wszystko , by każdy czuł się bezpiecznie podczas liturgii w Kościele.
 11. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

 

                              Proboszcz Parafii Świętego Floriana

                              Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

      Ogłoszenia Parafialne XIV Niedziela Zwykła 5 lipca  2020 roku

 1. Dzisiaj nowe numery Dwutygodnika Diecezjalnego Opiekun
 2. Dzisiaj wyjazd na mszę świętą w intencji  chorych  do Turska o godzinie 14.15 z przed kościoła Matki Bożej Częstochowskiej
 3. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze podziękowania i prośby.
 4. W czwartek 9 lipca zapraszam dzieci komunijne i rodziców na próbę śpiewu na godzinę 18.30 msza święta i spotkanie !
 5. W tym tygodniu przypadają wspomnienia : w poniedziałek 6 lipca Bł. Teresy Ledóchowskiej , środę 8 lipca Św. Jana z Dukli , w sobotę 11 lipca święto Św. Benedykta Opata patrona Europy.
 6. Do nabycia książeczki o Świętym Józefie w cenie 10 złotych polecam.
 7. W niedzielę 12 lipca po mszy świętej o godzinie 9.15 będzie rozprowadzać swoją poezję Pani Maria Korzeniewska – Pleszewska i Parafialna Poetka. Zapraszam do nabycia tomiku wierszy z autografem Pani Marii
 8. Biuro parafialne czynne tylko w środy od godziny 17.00 . W ważnych sprawach proszę dzwonić na komórkę 502389701 !
 9. Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku noszenia maseczek w Kościele , wielu Parafian uczestniczących w mszach świętych obawia się o siebie. Uczyńmy wszystko , by każdy czuł się bezpiecznie podczas liturgii w Kościele.
 10. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

 

                              Proboszcz Parafii Świętego Floriana

                              Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

      Ogłoszenia Parafialne XIII Niedziela Zwykła 28 czerwca 2020 roku

 1. Dziękuję za złożone ofiary na inwestycje zebraliśmy 4125 złotych na konto wpłacono 500 złotych. Wszystkich Dobroczyńców i Ofiarodawców polecam Dobremu Bogu w każdej mszy świętej.
 2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zorganizowali Marsz dla Życia i Rodziny oraz tym, którzy uczestniczyli i  świetnie się bawili. Promujmy z całego serca rodzinę i życie. Niech tym , którzy się udzielali i uczestniczyli błogosławi Dobry i Miłosierny Pan. Bogu dziękuję za pogodę.
 3. W poniedziałek 29 czerwca Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła msze święte o godzinie 7.00, 9.00 , 16.30 i 18.30 zawierzać będziemy Bogu Papieża Franciszka i modlimy się o powołania kapłańskie , zakonne i misyjne ofiary przeznaczone są na Stolice Apostolską – tzw. Świętopietrze. Na mszy świętej o godzinie 18.30 żegnać będziemy ks. Prefekta Krystiana Fornalczyka.
 4. W środę na mszy świętej o godzinie 18.30 powitamy Ks. Prefekta Wojciecha Kucharzaka.
 5. W środę na mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy proszę o przyniesienie podziękowań i próśb. Po nowennie spotkanie Matek Żywego Różańca.
 6. W czwartek Narodowym Sanktuarium Świętego Józefa  modlitwa w intencji rodzin i poczętego życia wyjazd  z pod Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie 16.00.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca , w związku z wyjazdem do Kalisza spowiedź w piątek od godziny 17.30 wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu i przeproszeniem za grzechy nasze i całego świata. W czwartek po mszy świętej nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.
 8. W niedzielę 5 lipca wyjazd o 14.15 do Turska na mszę świętą w intencji chorych zapisy dzisiaj po mszach świętych.
 9. W sobotę 4 lipca objazd chorych od godziny 9.00
 1. W tym tygodniu do Domu Ojca odszedł Pan Stanisław Ilczak pogrzeb odbył się piątek zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci , niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 2. Koło Radio Maryja organizuje wyjazd na Pielgrzymkę na Jasną Górę 11 lipca zapisy pod telefonem 602 886 678. Wyjazd koło godziny 8.30 powrót godzina 20.00
 3. Mamy do nabycia książeczki o Świętym Józefie – wiele informacji w jednym miejscu i historia Bractwa Świętego Józefa zachęcam do nabycia cena 10 złotych. Może to być upominek od żony dla męża by kult Świętego Józefa mocno zaistniał w naszej Parafii i w naszych rodzinach, tym bardziej , że temu Patronowi zostaniemy zawierzeni najbliższy czwartek  i  patronuje On naszej diecezji. Jego Figury znajdują się w naszych świątyniach .  Odkryjmy na nowo Świętego Józefa.
 4. Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku noszenia maseczek w Kościele , wielu Parafian uczestniczących w mszach świętych obawia się o siebie. Uczyńmy wszystko , by każdy czuł się bezpiecznie podczas liturgii w Kościele.
 5. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

 

                              Proboszcz Parafii Świętego Floriana

                              Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

 

      Ogłoszenia Parafialne XII Niedziela Zwykła 21 czerwca 2020 roku

 1. Bardzo dziękuję wszystkim , którzy uczestniczyli w oktawie Bożego Ciała i jej zakończeniu , szczególne podziękowania kieruję do osób , które przygotowały ołtarze, dla dziewczynek sypiących kwiatki , ich rodziców i babć , dziękuję Liturgicznej Służbie Ołtarza za asysty, Panu Kościelnemu Bolesławowi , Pani Organistce Katarzynie , Straży Miejskiej za zabezpieczenie trasy.  Dziękuję Bogu za dar pogody i Bożą Opatrzność nad nami.
 2. Do nabycia nowe numery dwutygodnika Opiekun
 3. Dzisiaj składka inwestycyjna za każdą ofiarę składam serdeczne Bóg Zapłać . Ofiarodawców i Dobroczyńców polecam Dobremu Bogu w każdej mszy świętej.
 4. Dzisiaj Festyn – Marsz Życia 2020 o godzinie 11.45 msza święta i po mszy świętej mini festyn na miarę możliwości sanitarnych. Okazja do poczęstowania się plackiem, chlebem ze smalcem i ogórkiem. Można zaprezentować wiersze i piosenki o rodzinie , mamie i tacie. Niech nas nie odstraszy pogoda – miejmy pogodę ducha!!!
 5. Od poniedziałku rozpoczyna się w naszej Parafii kurs przedmałżeński dla osób , które w najbliższym czasie pragną zawrzeć Sakrament Małżeństwa – spotkania rozpoczynają się mszą świętą o godzinie 18.30 po mszy spotkania tematyczne. Kurs potrwa do piątku.
 6. We wtorek Dzień Ojca pamiętajmy o naszych Ojcach w modlitwie prosząc o zdrowie i Boże Błogosławieństwo , a dla tych co odeszli módlmy się o dar nieba. W tych intencjach  będziemy modlić się na każdej mszy świętej.
 7. W środę Uroczystość Narodzenia Jana Chrzciciela patrona naszego miasta będziemy modlić się za Pleszew i Jego mieszkańców , byśmy byli wierni Chrystusowi. Wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zachęcam do przyniesienia podziękowań i próśb.
 8. Zakończenie roku szkolnego na mszy świętej w niedzielę 28 czerwca o godzinie 10.30 zapraszam dzieci , młodzież i rodziców do podziękowania za miniony rok szkolny i katechetyczny. Dzieci , młodzież i Panie Katechetki przygotują liturgie.
 1. Z dniem 30 czerwca odchodzi z naszej Parafii Ks. Prefekt Krystian Fornalczyk po czterech latach pobytu, pożegnamy Go na mszy świętej 29 czerwca w poniedziałek na mszy świętej o godzinie 18.30. Z dniem 1 lipca przybędzie do naszej Parafii Ks. Wojciech Kucharzak – Księżom Prefektom życzymy potrzebnych Łask Bożych w ich posłudze Kapłańskiej i życzymy zaangażowania w pracę duszpasterską całym sercem.
 2. 2 lipca nasza Parafia udaje się na modlitwę do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu na tradycyjną modlitwę w intencji rodzin i poczętego życia chętnych proszę o zapisy w zakrystii , byśmy zamówili odpowiedni autokar. Wyjazd z Pleszewa o godzinie 16.00. Spotkanie to będzie historyczne , gdyż Arcybiskup Jędraszewski Zawierzy Kościół w Polsce i Polskę Świętemu Józefowi.
 3. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pani Janina Spalony pogrzeb odbył się w środę , Pan Tomasz Nowacki pogrzeb odbył się w czwartek , Bronisława Zawieja pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 10.30.  Zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci , niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 4. Koło Radio Maryja organizuje wyjazd na Pielgrzymkę na Jasną Górę 11 lipca zapisy pod telefonem 602 886 678. Wyjazd koło godziny 8.30 powrót godzina 20.00
 5. Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku noszenia maseczek w Kościele , wielu Parafian uczestniczących w mszach świętych obawia się o siebie. Uczyńmy wszystko , by każdy czuł się bezpiecznie podczas liturgii w Kościele.
 6. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

 

                              Proboszcz Parafii Świętego Floriana

                              Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne na XI Niedzielę Zwykłą 14 czerwca 2020 roku

 1. Trwa Oktawa Bożego Ciała uroczyste msze święte z litanią do Najświętszego Serca Jezusowego i procesją o godzinie 18.30. Zapraszam wszystkich do licznego udziału dzieci, młodzież i starszych. Szczególne ministrantów i dziewczynki sypiące kwiatki.
 2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii w poniedziałek 15 czerwca Błogosławioną Jolantę , w środę 17 czerwca Świętego Brata Alberta.
 3. W czwartek 18 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała na mszy świętej o godzinie 18.30 i procesja do czterech ołtarzy od Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej do Kościoła Świętego Floriana , ołtarze przygotowują : 1 przy Kościele Matki Bożej Akcja Katolicka , 2. Na zakręcie – rodzice dzieci komunijnych i przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania, 3. W połowie ulicy M.C. Skłodowskiej Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego 4. Przy Kościele Św. Floriana Wspólnota Wiara i Światło , bardzo proszę by inni wspomogli przygotowujących ołtarze, postarajmy się o gałązki brzozy by udekorować trasę procesji.
 4. W piątek 19 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa msze święte o godzinie 7.00, 9.00, 16.30 i 18.30 wieczorem Litania i procesja wokół Kościoła . Wszystkie msze święte w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Rozdanie słodyczy dziewczynkom sypiącym kwiatki i ministrantom.
 5. W sobotę 20 czerwca Wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi zawierzenie nas Matce Bożej.
 6. W niedzielę 21 czerwca Dzień Ojca i Marsz Życia przy Kościele Matki Bożej Częstochowskiej zapraszam na mszę świętą o godzinie 11.45 i po mszy świętej mini Festyn. Proszę przygotować piosenek , wierszy o rodzinie , mamie , tacie. Pełna prezentacja zaraz po mszy świętej.
 7. W przyszłą niedzielę składka przeznaczamy na inwestycje w ostatnim czasie zmodernizowane zostało nagłośnienie zewnętrzne przy Kościele Św. Floriana 1200 złotych , przy kościele Matki Bożej Częstochowskiej 1000 złotych, zakupiono lichtarze do ołtarza Św. Józefa 1400 złotych. Za wszystkich Dobroczyńców modlę się w każdej mszy świętej.
 1. Przypominam wszystkim Parafianom o obowiązku noszenia maseczek w Kościele , wielu Parafian uczestniczących w mszach świętych obawia się o siebie. Uczyńmy wszystko , by każdy czuł się bezpiecznie podczas liturgii w Kościele.
 2. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

 

                              Proboszcz Parafii Świętego Foriana  Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

   

 

                                                                  

Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Najświętszej  Trójcy 7 czerwca 2020 roku

 1. Do nabycia nowe numery Dwutygodnika Diecezjalnego Opiekun
 2. Nabożeństwa do Serca Pana Jezusa po mszy świętej
 3. We wtorek na mszy świętej  o godzinie 18.30 Ks. Rezydent Kanonik Tadeusz podziękuje Bogu za 40 lat Sakramentu Kapłaństwa zachęcam do wspólnej modlitwy
 4. W środę po mszy świętej wieczornej Nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy zachęcam do przyniesienia naszych podziękowań i próśb.
 5. W środę na godzinę 18.00 zapraszam dziewczynki chcące sypać kwiatki
 6. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej msze święte jak w niedzielę po mszach świętych o godzinie 9.15, 10.30 i 11.45 procesja Eucharystyczna
 7. W sobotę Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Św. Floriana od 8.00 do 18.00 . Plan Adoracji 8.00-10.00 Matki Żywego Różańca , 10.00 – 12.00 Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego , 12.00- 14.00 Koło Radia Maryja , 14.00 – 16.00 Akcja Katolicka , 16.00 – 18.00 Chór Parafialny , Wspólnota Wiara i Światło , dzieci i młodzież , ministranci i lektorzy.
 8. W sobotę o godzinie 18.30 msza święta z Nabożeństwem Fatimskim i procesją Eucharystyczną , oraz sekundycja Jakuba Karpisiewicza zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy dziękczynnej za dar kapłaństwa .
 9. W niedzielę 14 czerwca na mszy świętej o godzinie 11.45 podziękujemy za dar powołania zakonnego Siostry Dobrawy ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek córki naszej Parafii. Będziemy modlić się o dar powołań zakonnych , misyjnych i kapłańskich.
 10. Przypominam o odmawianiu różańca o godz. 30 w domu lub w kościele do 11 czerwca.
 11. W związku z kilkoma dniami wolnymi od Bożego Ciała do niedzieli piątek 12 czerwca udzielam w Parafii dyspensy od postu, ale jeśli ktoś pragnie pościć i ofiarować to umartwienie za Parafię ,  to ogromnie się raduję i dziękuję.
 12. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

 

                              Proboszcz Parafii Świętego  Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

                                                           

Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 31 maja  2020 r.

 1. Jutro drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego – Święto NMP Matki Kościoła msze święte o godzinie 7.00, 9.00, 16.30 i 18.30 wszystkie msze święte w kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
 2. Jutro 1 czerwca Międzynarodowy Dzień Dziecka zapraszam do modlitwy za dzieci i młodzież na mszach świętych o godzinie 7.00, 9.00 , 16.30 i  30 , szczególnie zapraszam rodziców z dziećmi i młodzieżą.
 3. Rozpoczyna się czerwiec po mszy świętej wieczornej będziemy odmawiali Litanie do Najświętszego Serca Pana Jezusa . 
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszam do modlitwy i przyniesienia podziękowań i próśb.
 5. W czwartek w Sanktuarium Narodowym w Kaliszu Świętego Józefa tradycyjna modlitwa w intencji  Rodzin i poczętego życia od godziny 17.00 zapraszam do Kalisza , lub śledzeniu transmisji w mediach – Telewizji Trwam , Radio Maryja i Radio Rodzina.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. W czwartek spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o powołania od godziny 18.00, w piątek spowiedź i wystawienie Najświętszego Sakramentu i przeproszenie za grzechy nasze i całego świata od godziny 17.30.
 7. W sobotę zawierzymy się na mszach świętych Niepokalanemu Sercu Maryi, objazd chorych od godziny 9.00
 8. Biuro parafialne czynne w środy od godziny 17.00 do 18.00 w nagłych przypadkach kontakt telefoniczny 502389701.
 9. Dziękuję tym , którzy wykosili trawę przy kościele , przy plebani i na ulicy Prokopowskiej. Niech Pan Bóg wynagrodzi potrzebnymi łaskami.
 10. W minionym tygodniu odeszli do Pana Pani Bolesława Lewandowska pogrzeb odbył się w czwartek i Pan Jacek Świdowicz pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 10.00. Zmarłych plećmy Miłosierdziu Bożemu wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 11. We wtorek konserwatorzy będą montowali obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kościele Świętego Floriana.
 12. Już powoli rozpoczniemy przygotowania do I Komunii Świętej i do Sakramentu Bierzmowania
 13. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

 

                              Proboszcz Parafii Świętego  Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

                                                                  

Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 24 maja 2020

 1. Dziękuję Paniom , które upiekły placki na 100 rocznicę Urodzin Świętego Papieża Jana Pawła II i tym którzy częstowali wiernych , dziękuję tym którzy dołożyli się do 100 róż na Urodziny Świętego naszego Papieża tym , którzy byli na mszy w środę 13 maja złożyli ofiary i tym którzy wpłacili na konto parafialne – Pani Paulini , Panu Jakubowi , Pani Gabrieli Pani Joannie z Wrześni. Dziękuję wszystkim za piękną i serdeczną modlitwę płynącą z serca. Niech Święty Papież Jan Paweł II prowadzi nas do pełni wiary i do nieba.
 2. Dziękuję za ofiary zebrane na tacę w zeszłą niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 2350 złotych i na konto wpłynęło : 750 złotych za wszystkich Darczyńców i Ofiarodawców modlę się podczas każdej mszy świętej. Dziękuję też Pani za złożoną ofiarę 1000 złotych na Odnowienie Ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy !
 3. Dzisiaj do nabycia nowe numery Dwutygodnika Diecezjalnego Opiekun
 4. We wtorek 26 maja dzień Matki zapraszam do wspólnej modlitwy za nasze Matki o zdrowie i Boże Błogosławieństwo, dla tych które już odeszły w objęcia Boga o radość życia wiecznego. Msze święte o 7.00 , 7.30 i 18.30
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy proszę o przyniesienie próśb i podziękowań.
 6. Ostatni tydzień maja – nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy świętej wieczornej w niedzielę o godzinie 18.00
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego prośmy Boga o Duch Prawdy i Miłości. Uroczystości Odpustowe w Tursku program Uroczystości jak co roku.
 8. Przypominam , że niedługo kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.
 9. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Kazimiera Żuchowska pogrzeb odbył się w środę zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 10. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

 

                              Proboszcz Parafii Świętego  Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

 

 

 

                                                                  

     Ogłoszenia Parafialne na VI Niedzielę Wielkanocną 17 maja 2020 roku

         Dziękczynienie za życie i posługę Świętego Papieża Jana Pawła II

 1. Pragnę podziękować wszystkim, którzy zadbali o przygotowanie Uroczystości Odpustowej Świętego Floriana : Strażakom , Panu Kościelnemu Bolesławowi ,   Przedsiębiorstwu Komunalnemu, Paniom, które zatroszczyły się o prządek w kościele i wokół niego, Panu, który wykosił trawę, Osobą , które zadbały o dekoracje , ułożenie kwiatów, tym którzy modlili się o pogodę. Służbie liturgicznej ministrantom i lektorom.  Szczególne podziękowanie składam Ks. Prefektowi Wojciechowi Kucharzakowi , za głoszone Słowo Boże i przewodniczenie Mszy Świętej Odpustowej, naszym organistkom za wspaniałą oprawę muzyczną,   Pani Barbarze za odpustowy poczęstunek. Księdzu Prefektowi Krystianowi i Księdzu Rezydentowi za posługę w konfesjonale. Dziękuję za liczny udział wiernych, gości i sympatyków naszej Parafii.  Niech Dobry Bóg wszystkim wynagrodzi.
 2. Dzisiaj dziękujemy za życie i posługę Świętego Papież Jana Pawła II w przededniu Jego 100 rocznicy urodzin. Dziękuję wszystkim tym , którzy złożyli ofiary na róże pod Obraz Świętego Jana Pawła II podczas środowej mszy świętej i tym , którzy wpłacili na konto parafialne Pani Paulinie i Panu Jakubowi! Dziękuję tym Paniom , które upiekły placki! Przy wyjściu z kościoła proszę się poczęstować kawałkiem słodkości z okazji urodzin Papieża, niech ta odrobina słodkości da nam nadzieję na lepsze jutro naszego życia razem ze Świętym Papieżem Janem Pawłem II.
 3. Przypominam o nabożeństwach majowych codziennie po mszy świętej wieczornej , w niedziele i uroczystości o godzinie 18.00.
 4. We wtorek 19 maja po nabożeństwie majowym litania do Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko w intencji naszej Ojczyzny i naszych próśb.
 5. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na inwestycje, składam serdeczne Bóg Zapłać, za Dobroczyńców i Ofiarodawców modlę się w każdej mszy świętej. Dzisiaj przed kościołem składka na Kościół Wotum Wdzięczności za wizytę Papieża Jana Pawła II w Kaliszu 1997 roku.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskieg
 7. Przypominam o odmawianiu w domu różańca o godzinie 20.30 w intencji ustania epidemii i o urodzaje. Tutaj w kościele Matki Bożej Częstochowskiej jest też odmawiany różaniec i kapłan błogosławi całą Parafię Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata – zapraszam też  do wspólnotowej modlitwy w kościele. Dziękuję tym osobą , które przybywają na różaniec do Kościoła .
 8. W piątek 22 maja spotkanie Akcji Katolickiej serdecznie zapraszam na mszę świętą i spotkanie na plebani. W minionym tygodniu odszedł do Domu Ojca Pan Henryk Wasielewski pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 11.00 zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie , a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 9. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli   i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

 

                                                                Proboszcz Parafii Świętego Floriana

                                                                   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

   Ogłoszenia Parafialne na V Niedzielę Wielkanocną 10 maja 2020 roku

                                  Odpust Świętego Floriana

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystości Odpustowe ku czci naszego Patrona Świętego Floriana na wszystkich mszach świętych uroczyste kazania, Suma Odpustowa o godzinie 12.00 przy kościele Świętego Floriana. Naszym modlitwą przewodniczy Ks. Prefekt Wojciech Kucharzak.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy podęli trud modlitwy różańcowej na Rynku w Pleszewie 3 maja wspólnotą parafialnym i tym , którzy wybrali się tam w duchu solidarności i odpowiedzialności o przeproszenie Boga za grzechy nasze i całego świata.
 3. Nabożeństwa majowe codziennie po mszy świętej wieczornej w niedziele i uroczystości o godzinie 18.00. Zapraszam serdecznie.
 4. W Środę 13 maja Matki Bożej Fatimskiej całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Świętego Floriana, ale wieczorna msza święta z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i Nabożeństwem Fatimskim w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszam do wspólnej modlitwy. Plan adoracji 8.00 – 10.00 Matki Różańcowe , 10.00 – 12.00 Koło Radia Maryja , 12.00 – 14.00 Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego, 14.00 – 16.00 Akcja Katolicka , 16.00 – 18.00 Parafialny Chór im. Papieża Jana Pawła II i Wspólnota Wiara i Światło
 5. W czwartek 14 maja Święto Świętego Macieja Apostoła – prośba Papieża Franciszka i Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego  o podjęcie postu w tym dniu  i podjęcie dzieł miłosierdzia w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa. Proszę Was kochani Parafianie o włączenie się w to dzieło
 6. W niedzielę 17 maja na wszystkich mszach świętych oddamy Cześć Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II z okazji 100 rocznicy Jego urodzin, przed Kościołem składka na budowany Kościół pw. Papieża Jana Pawła II w Kaliszu. – komunikat Ks. Biskupa Edwarda Janiaka
 7. W minionym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pani Maria Kubczyk , pogrzeb odbył się we wtorek , Pan Romuald Łukomski pogrzeb odbył się w środę , Pani Leokadia Osuch pogrzeb odbył się w czwartek i Pani Czesława Jagodzińska pogrzeb odbędzie się we wtorek – zmarłych polećmy Bogu pełnemu Miłosierdzia wieczny odpoczynek racz Im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj Im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 1. W tym tygodniu na konto Parafialne wpłynęło 360 złotych za co jestem ogromnie wdzięczny , za Dobroczyńców i Ofiarodawców modlę się w każdej mszy świętej.
 2. Przypominam o odmawianiu różańca w naszych domach o godzinie 20.30 w intencji ustania epidemii, tutaj w kościele Matki Bożej Częstochowskiej odmawiany jest różaniec i kapłan udziela błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata w drzwiach kościoła zapraszam też do przychodzenia na różaniec tutaj do kościoła.
 3. W sobotę o godzinie 14.00 msza święta dla Wspólnoty Wiara i Światło w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli odpustowej  i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

                               Proboszcz Parafii pw.  Św. Floriana

                                    Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

                                                                    

      

Ogłoszenia Parafialne  IV Niedziela Wielkanocna 3 maja 2020

  Niedziela Dobrego Pasterza Światowy Dzień Modlitwy o Powołania

 1. Dzisiejszą Niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Zapraszamy wszystkich do codziennej modlitwy w tej intencji prywatnie i wspólnotowo. W naszej parafii szczególnie będziemy się modlić podczas nabożeństw majowych.
 2. Dzisiaj w niedzielę  pragniemy przeprosić Boga za grzechy nasze i całego świata odmawiając przy Figurze Matki Bożej  na Rynku przez cały dzień różaniec od godziny 7.00 do 21.30 po dwie osoby, zmiana par modlących co 15 minut !  Poszczególne grupy i wspólnoty działające przy parafii  podejmą modlitewne czuwanie. Wiemy, że nie możemy się gromadzić, ale indywidualne czuwanie całodzienne jest darem naszej Parafii w modlitwę Uwielbienia i przeproszenia  Boga, by On okazał nam Swoje Miłosierdzie. Proszę wszystkich Parafian o duchowe włączenie się w to dzieło. Można też na chwilę wybrać się pod Figurę, by przez chwile pomodlić się do Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.  Po ustaniu epidemii przyrzekamy Bogu  , że przejdziemy z procesją pokutną ulicami miasta Pleszewa.
 3. Jutro 4 maja przypada wspomnienie Świętego Floriana – patrona naszej Parafii dlatego jutro msze święte według porządku 00, 9.00 , 16.30 i 18.30 wszystkie msze święte w kościele Świętego Floriana. Same Uroczystości Odpustowe w niedzielę 10 maja 2020 roku , przez całą niedzielę wysłuchamy Słowa Bożego Ks. Prefekta Wojciecha Kucharzaka , który też będzie przewodniczyć mszy świętej Odpustowej o godzinie 12.00 przy Kościele Świętego Floriana. Po mszy świętej i błogosławieństwie delegacja strażaków i kapłanów złoży kwiaty i zapali znicz przy Figurze Świętego Floriana. Ze względu na sytuacje nie będzie tradycyjnej procesji.
 4. Nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie po mszy świętej wieczornej , w niedzielę i Uroczystości o godzinie 18.00
 5. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 1. W czwartek 7 maja przypada I czwartek miesiąca  o godzinie 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań , rodzin i ochrony ludzkiego życia, modlimy się za ośmioklasistów i maturzystów o Światło Ducha Świętego na czas egzaminów.
 2. W piątek 8 maja Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika Głównego Patrona Polski msze święte o godzinie 7.00, 9.00 , 16.30 i 18.30. Modlimy się w intencji Ojczyzny, o ustanie epidemii i o deszcz.
 3. W tym tygodniu na nasze konto parafialne wpłynęło 1280 złotych dziękuję bardzo za waszą życzliwość i ofiarność. Za Dobroczyńców i Ofiarodawców modlę się w każdej mszy świętej. Ofiary pozwalają na bieżące funkcjonowanie parafii. Ale też staramy się częściowo spłacać długi.
 4. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Danuta Furmanek pogrzeb odbył się w czwartek zmarłą zawierzmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj Jej świeci niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen .
 5. Biuro Parafialne czynne w środę . Pilne sprawy proszę dzwonić na telefon 502389701 !
 6. Komunikat o święceniach Księdza Diakona Jakuba Karpisiewicza : W myśl kanonu 1043 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości , iż diakon Jakub Karpisiewicz , alumn Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Kaliskiej, ma otrzymać święcenia Prezbiteratu w Kościele katedralnym w Kaliszu dnia 23 maja 2020 roku o godzinie 11.00. Kto by wiedział o jakiekolwiek przeszkodzie, sprzeciwiającej się udzieleniu temu kandydatowi wspomnianego święcenia , w sumieniu zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego proboszcza parafii. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę  w intencji kandydata do święceń oraz o to , by Pan Bóg wzbudził liczne i święte powołania kapłańskie. 
 7. Parafianom, Sympatykom i Gościom życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i potrzebnych łask. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

                               Proboszcz Parafii pw.  Św. Floriana

                                    Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

  

 

 

  

    Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkanocna 26-04-2020

                      Tydzień Biblijny – Czytaj Pismo Święte !

 1. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy tydzień biblijny – czytaj Pismo Święte – niech Słowo Boga będzie codzienną treścią naszego życia. Połóżmy Pismo Święte na centralnym miejscu w naszym domu i niech każdy z rodziny zagląda w przesłanie Boga do każdego z nas.
 2. Dziękuję z całego serca za ofiary , które złożyliście na inwestycje w kościele zebraliśmy 1550 złotych i na konto : 1320 złotych . Za Dobroczyńców modlę się w każdej mszy świętej.
 3. Dzisiaj o godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w kościele Matki Bożej Częstochowskiej
 4. W środę 29 kwietnia Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w Sanktuarium Świętego Józefa msza święta dziękczynna za ocalonych z obozu o godzinie 12.00 , my będziemy pamiętać o tej intencji o godzinie 18.30 na Nowennie . Zapraszam do przyniesienia dziękczynień i próśb do matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. W piątek 1 maja przypada pierwszy piątek miesiąca spowiedź wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu od godziny 17.30.
 6. W piątek rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać w dni powszednie po mszy świętej wieczornej,  tylko w niedzielę i uroczystości nabożeństwa majowe o godzinie 18.00.  Modlić się będziemy o ustanie epidemii , za pracowników służby zdrowia , tych , którzy nam służą  w tym trudnym czasie swoją pracą , za chorych o uzdrowienie , za naukowców i profesorów o znalezienie lekarstwa, za rządzących by podejmowali logiczne i słuszne decyzje. Prosić też będziemy o deszcz , by nie groziła nam klęska głodu.
 7. W sobotę 2 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski msze święte jak w niedziele – wszystkie msze święte w kościele Matki Bożej Częstochowskiej.

 

 

 

 

 

 

 1. W niedzielę 3 maja pragniemy przeprosić Boga za grzechy nasze i całego świata odmawiając przy Figurze Matki Bożej na Rynku przez cały dzień różaniec od godziny 7.00 do 21.30 po dwie osoby, zmiana par modlących co 15 minut !  Poszczególne grupy i wspólnoty działające przy parafii  podejmą modlitewne czuwanie. Wiemy, że nie możemy się gromadzić, ale indywidualne czuwanie całodzienne jest darem naszej Parafii w modlitwę Uwielbienia i przeproszenia  Boga, by On okazał nam Swoje Miłosierdzie. Proszę wszystkich Parafian o duchowe włączenie się w to dzieło. Można też na chwilę wybrać się pod Figurę, by przez chwile pomodlić się do Matki Bożej Niepokalanie Poczętej.  Po ustaniu epidemii przyrzekamy Bogu  , że przejdziemy z procesją pokutną ulicami miasta Pleszewa. 
 2. Dziękuję za złożone ofiary na Dom Pomocy Społecznej w Pleszewie. W piątek już wpłaciłem 300 złotych , dzisiaj przez całą niedzielę można jeszcze składać datki , które wpłacę na wtorek na konto.
 3. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Janina Kaźmierczak pogrzeb odbył się w sobotę, zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz jej dać panie , a światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 4. Zachęcam do odmawiania codziennie o godzinie 20.30 różańca, ja codziennie modlę się na różańcu w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej dziękuję za wspólną modlitwę Matkom Różańcowym , Małym Rycerzom Miłosiernego Serca Jezusowego. Jeśli ktoś jest odważny to zapraszam na różaniec do Kościoła. Po różańcu błogosławię Parafię Najświętszym Sakramentem. 
 5. Na stoliku z tył kościoła są maseczki , jak ktoś potrzebuje może sobie zabrać. Dziękuję Pani , która je uszyła dzieli się sercem i pracą z nami , niech służą tym , którzy potrzebują.
 6. Biuro parafialne czynne w środę od godziny 17.00 do 18.00 .
 7. Objazd chorych 9 maja od godziny 9.00
 8. Parafianom , gościom i sympatykom naszej Parafii życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa , potrzebnych łask i zdrowia. Nam tutaj zgromadzonym niech Błogosławi Miłosierny Bóg.

Proboszcz Parafii Świętego Floriana w Pleszewie

                                                                     Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

Ogłoszenia Parafialne Niedziela Miłosierdzia Bożego 19.04.2020 r.

 1. Dzisiaj Niedziela Miłosierdzia Bożego – staje przed nami Jezus dający Swoje Serce i okazujący nam Swoją miłość, jesteśmy grzeszni , niech owocem naszego nawrócenia będzie pomoc dla Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie z tył Kościoła stoi puszka , do której można wrzucić pieniądze, będą one wpłacone na konto Domu Pomocy Społecznej w Pleszewie. Ta puszka będzie tutaj i w kościele Świętego Floriana przez cały tydzień. W modlitwach wspominajmy też chorych , całą służbę zdrowia, Caritas  i tych którzy niosą pomoc.  Jezu Ufam Tobie!
 2. Od poniedziałku miłosierne zluzowanie restrykcji rządowych – we mszy świętej może uczestniczyć 1 osoba na 15 metrów 2. W Kościele Matki Bożej Częstochowskiej może być  38 osób łącznie z chórem. W Kościele Świętego Floriana łącznie z chórem 12 osób.Proszę zachować odpowiednie odległości.Można uczestniczyć na zewnątrz tylko trzeba  zachować odpowiednią odległość. Przypominam , ze uczestniczymy w maseczkach zakrywających usta i nos. Zwolniony z tego jest odprawiający mszę świętą.
 3. Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 11.45 odmówimy Litanie do Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko.
 4. Dzisiaj i przez cały tydzień o godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia o ustanie epidemii korona wirusa w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej zachęcam do uczestnictwa. Zachęcam zarazem , gdy przechodzimy, gdzieś przy Krzyżu , Figurze , Kościele zatrzymajmy się na chwilę i zmówmy modlitwę prosząc o ustanie epidemii i o miłość w naszych sercach. Bez świadomości Boga w naszym życiu, nie pokonamy choroby, lęku, strachu i uprzedzeń do drugiego człowieka .
 5. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środy będzie odprawiana w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej ze względu na możliwość uczestnictwa większej ilości wiernych .
 6. Zachęcam całe rodziny do odmawiania każdego dnia różańca o godzinie 20.30 w swoich domach, ja odmawiam go w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej i udzielam błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem całej wspólnocie Parafialnej.
 1. Dzisiaj niedziela inwestycyjna dziękuję za złożone ofiary na składkę, za ofiarodawców modlę się w każdej mszy świętej. Dziękuję tym osobą które wpłaciły pieniądze na konto parafialne wpłynęło 1200 złotych. Dziękuję dwom Panią z innych diecezji i parafii.
 2. W czwartek 23 kwietnia Uroczystość Świętego Wojciecha Głównego Patrona Polski ze względu na epidemię zostawiamy msze święte o godzinie 7.00 , 7.30 i 18.30 z tym , że msze święte wszystkie tego dnia będą w kościele Matki Bożej Częstochowskiej , w sobotę 25 kwietnia Święto Świętego Marka Ewangelisty.
 3. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca Pan Zenon Kuberka pogrzeb odbył się we wtorek . Zmarłego polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie , a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 4. Biuro parafialne czynne w środę od godziny 17.00 do 18.00 i w sobotę od 8.15. do 9.00 w ważnych sprawach proszę dzwonić na telefon komórkowy 502389701 !
 5. Życzę Wam wszystkim  błogosławionej niedzieli  i dobrego tygodnia oraz zdrowia! Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławienia , zdrowia i potrzebnych łask. Niech Miłosierny Bóg  nam błogosławi         

 

                                                                           Proboszcz Parafii Świętego Floriana w Pleszewie

                                                                                Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek

 

Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

                          12 kwietnia 2020  roku

 1. Pustka, lęk dookoła , śmierć zagląda nam w oczy, ciemność nad nami i niepewność – to niesie nam dzisiejszy świat i codzienne życie ! Nagle rozlegają się dzwony kościołów i słyszymy gdzieś w oddali Chrystus Prawdziwie Zmartwychwstał ! Kochani moi życzę Wam i sobie byśmy nie przeoczyli tych świąt i byśmy spotkali Jezusa Chrystusa, jak niewiasty i Apostołowie przy grobie ! Byśmy usłyszeli słowa Witajcie , nie lękajcie się to Ja jestem – Wasz Pan i Król ! Wnieśmy radość Zmartwychwstania Pana w codzienne życie ! Niech króluje tam Chrystus ! Odrzućmy obawy i lęki, a pośrodku nas niech stanie On – Zmartwychwstanie i Życie! Życzę odwagi do normalnego życia i  chęci do zmiany patrzenia na siebie i na ludzi w duchu Chrystusowej Ewangelii i nauki krzyża ! Niech owocem tych świąt będzie duch pokuty i modlitwy, bo to jedyna droga do Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w naszych sercach !
 2. Dziękuję tym którzy towarzyszyli nam modlitwą duchowo i tym którzy się z nami modlili w świątyni, dziękuję służbie liturgicznej za posługę ministrantom i lektorom, Panu Kościelnemu, Paniom Organistkom, które musiały śpiewać za cały kościół, tym którzy wykonali Ciemnicę i Grób Pański Ewie i Maciejowi Wasielewskim, Małgorzacie i Mirosławowi Grzechowiakom , Dorocie Abramowicz, moim współpracownikom Ks. Krystianowi , ks. Rezydentowi Tadeuszowi i Ks. Diakonowi Jakubowi. Dziękuję za złożone ofiary na kwiaty do grobu podczas adoracji. Niech Zmartwychwstały Pan wszystkim błogosławi.
 3. Do nabycia nowe numery Dwutygodnika Diecezjalnego Opiekun.
 4. Dziękuję tym , którzy wsparli parafię wpłacając ofiary na konto parafialne, za tydzień kolejna taca inwestycyjna polecam ją waszej ofiarności mamy do spłacenia jeszcze wynajem rusztowań do malowania świątyni i rzutnik do pieśni. Barkanie nam w całości 6 500 złotych.
 5. Jutro Poniedziałek Wielkanocny msze święte jak w niedziele, w kościele Matki Bożej Częstochowskiej , dodatkowo będą msze święte w kościele Świętego Floriana o 9.15 i 10.30.
 6. Jutro w Kościele Świętego Floriana Adoracja od 13.00 do 18.30 Zapraszamy po 5 osób .
 7. Do domu Ojca odeszli Pani Krystyna Mikołajewska pogrzeb odbył się we wtorek i Pan Mieczysław Szukalski pogrzeb odbył się w środę zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz im dać panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci , niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 8.  Trwa Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego zachęcam wszystkich do jej odmawiania, by Boże Miłosierdzie rozlało się na cały świat.
 9. Przypominam , że komunia święta została przełożona na ostatnią niedzielę września.
 10. Zachęcam do codziennego odmawiania różańca w swoich domach o godzinie 20.30, ja codziennie jestem w kościele Matki Bożej Częstochowskiej i proszę Miłosiernego Boga o ustanie epidemii, modlę się za lekarzy , pielęgniarki, ratowników medycznych , opiekunów medycznych, salowe, tych którzy narażają swoje życie służąc nam każdego dnia .
 11. Życzę Błogosławionych Świąt, obchodzącym imieniny i urodziny życzę obfitości Bożych łask. Nam nich błogosławi Dobry Pan .

 

                                                                                Proboszcz Parafii Świętego Floriana

                                                                                  Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek

 

Ogłoszenia Parafialne VI Niedzielę Wielkiego Postu 5 kwietnia 2020 roku

                Niedziela Palmowa – Światowy Dzień Młodzieży

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia , serdecznie zapraszam do głębokiego przeżywania naszego zbawienia i odkupienia w tej trudnej sytuacji epidemii, by Jezus Chrystus dotknął nas – nasze życie Swoją łaską. Poświęcenie Palmy na każdej mszy świętej. Dzisiaj Światowy Dzień Młodzieży , młodzi przyjaciele rozważcie drogę krzyżowa Jezusa w swoich domach.
 2. Przed Kościołem są przygotowane palmy przez Wspólnotę Wiara i Światło ofiarę rzucamy na składkę w kościele, by wspomóc w tej trudnej sytuacji naszą Parafię.
 3. W poniedziałek kolejny dzień skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania od 7.00 do 19.00 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej, wraz z Adoracją Najświętszego Sakramentu . Przypominam o pięciu osobach w czasie adoracji i spowiedzi.
 4. We wtorek 7 kwietnia droga krzyżowa o godzinie 19.00 łączmy się duchowo. Droga Krzyżowa będzie w środku kościoła.
 5. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. Pamiętajmy o rodzinnej modlitwie różańcowej każdego dnia o godzinie 20.30, ja osobiście każdego dnia modlę się w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej i udzielam całej Parafii błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Jednoczmy się na modlitwie , by Bóg oddalił od nas tę groźną epidemię, módlmy się za lekarzy , pielęgniarki , salowe , ratowników medycznych , za tych którzy nam służą narażając swoje życie, za rządzących i za siebie nawzajem byśmy byli dla siebie pełni miłości.
 7. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca Pan Józef Jędruszek należący do Wspólnoty Różańcowej, czciciel Bożego Miłosierdzia i Świętego Józefa , dobroczyńca naszej Parafii pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie , a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 1. W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa, w tym dniu msza święta o godzinie 18.30 i adoracja Jezusa Chrystusa do godziny 23.00 Przypominam o pięciu osobach na liturgii i w czasie adoracji.
 2. Wielki Piątek dzień Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa – post ścisły – zachęcam, jako zadość uczynienie post o wodzie i chlebie! Droga Krzyżowa o godzinie 15.00, liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.30 i adoracja do godziny 23.00 Przypominam o pięciu osobach na liturgii i w czasie adoracji.
 3. Wielka Sobota – Dzień żałoby, adoracja Chrystusa w Grobie cały dzień. Poświęcenia pokarmu mają dokonać ojciec , matka rodziny przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego . Liturgia Wielkiej Soboty o godzinie 20.00 Przypominam o pięciu osobach na liturgii i w czasie adoracji.
 4. Niedziela Zmartwychwstania – Rezurekcja o godzinie 30, nie będzie procesji, kapłan udzieli błogosławieństwa przy drzwiach Kościoła na cztery strony świata.Następne msze święte o godzinie 9.15, 10.30 , 11.45 i 18.30 wszystkie w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
 1. Biuro Parafialne w tym tygodniu nieczynne, w ważnych sprawach proszę dzwonić na telefon komórkowy 502389701
 2. Dziękuję tym którzy złożyli dodatkowe ofiary w kopertach i na konto parafialne za dobroczyńców modlę się w każdej mszy świętej.
 3. Wszystkim Parafianom i Sympatykom naszej Parafii życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia . Obchodzącym imieniny i urodziny składam życzenia obfitości łask Bożych, zdrowia i pokoju w sercu. Niech nam wszystkim błogosławi Dobry Bóg.

                                                  Proboszcz Parafii Świętego Floriana w Pleszewie

                                                    Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne  V Niedzielę Wielkiego Postu 29.03.2020 r.

 1. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa poświęcenie palm, na każdej mszy świętej. Wspólnota Wiara i Światło przygotuje palmy będzie można je zabrać i złożyć ofiarę na kościół w tym trudnym czasie.  Wspólnocie Wiara i Światło dziękuję za gest miłości.   
 2. W tym tygodniu przypada i czwartek piątek miesiąca spowiedź w czwartek 2 kwietnia od godziny 16.00 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu , a w piątek od godziny 7.00 do 19.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Przez cały dzień dyżuruje jeden kapłan co dwie godziny zmiana  proszę, by w kościele było  pięć osób .  Pojednajmy się z Bogiem, byśmy byli w stanie łaski uświęcającej ! Czeka na Was Jezus Miłosierny !
 3. W sobotę 4 kwietnia objazd chorych od godziny 9.00 chorych można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie 502389701. 
 4. W związku z zaistniałą sytuacją, pragnę poinformować rodziców dzieci komunijnych, iż Uroczystość I Komunii Świętej w naszej Parafii zostanie przeniesiona na ostatnią niedzielę września , to jest 27 września na godziną 11.30. Proszę rodziców o modlitwę razem z dziećmi o godzinie 20.30 na różańcu o ustanie epidemii. 
 5. W tym tygodniu odeszły do Domu Ojca Pani Elżbieta Matuszczak i Pani Zdzisława Wielicka pogrzeby odbyły się w czwartek, zmarłe polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wieczny. Amen.
 6. W związku z ograniczą liczbą uczestników we mszy świętej zawieszam odprawianie zaległych mszy świętych
 1. W tej trudnej sytuacji epidemii pamiętajmy o modlitwie różańcowej całymi rodzinami każdego dnia o godzinie 20.30 w swoich domach. Ja każdego dnia modlę się w kościele Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie 20.30. Dzisiejszej niedzieli  pomodlę się przy poświęceniu obelsku w Parafii w Kobyla Górze!  Podczas modlitwy prośmy Boga o ustanie epidemii , za lekarzy, pielęgniarki, salowe , ratowników medycznych , tych którzy nam służą pracą w tym trudnym czasie, za rządzących by Bóg wszystkim błogosławił i zachował w zdrowiu i bezpieczeństwie 
 1. Biuro parafialne czynne w  sobotę o godzinie 8.15 i wtorek  od godziny 17.00. Ważne sprawy proszę zgłaszać na telefon 502 389 701
 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 17.00 dla dzieci i młodzieży ,po mszy świętej wieczornej dla dorosłych. Gorzkich Żali nie ma, w tym czasie o godzinie 15.00 jest dodatkowa msza święta. W piątki o godzinie 21.00 Apel Jasnogórski przygotowujący nas na Uroczystość wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 3. Życzę błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask na cały tydzień. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę obfitości łask Bożych. Wszystkim życzę ducha pobożności i nadziei. Niech Bóg nasz strzeże i prowadzi w tym trudnym czasie. Miejmy otwarte serca i ręce na drugiego człowieka – życzliwość , chęć pomocy innym i pokój w sercu niech nas charakteryzuje w tym trudnym czasie .

 

Ks. Proboszcz Krzysztof Guziałek

 

 

 

 

 

      IV Niedziela Wielkiego Postu 22 marca 2020 roku

 1. Na składkę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę zebraliśmy razem z wpłatami na konto 712 złotych, dziękuję tym którzy wpłacili pieniądze na inwestycje na konto parafialne. Wszystkim serdeczne Bóg zapłać, za dobroczyńców i ofiarodawców modlę się w każdej mszy świętej. Bardzo proszę jeśli ktoś może jeszcze nas wspomóc będę wdzięczny, gdyż do końca marca musimy spłacić wyświetlacz do pieśni.
 2. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
 3. W tej trudnej sytuacji epidemii pamiętajmy o modlitwie różańcowej całymi rodzinami każdego dnia o godzinie 20.30 w swoich domach. Ja każdego dnia modlę się w kościele Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie 20.30. Dzisiaj w niedzielę wyjątkowo pomodlę się z jedną z rodzin! Prośmy Boga o ustanie epidemii , za lekarzy, pielęgniarki, salowe , ratowników medycznych , tych którzy nam służą pracą w tym trudnym czasie, za rządzących by Bóg wszystkim błogosławił i zachował w zdrowiu i bezpieczeństwie 
 4. Biuro parafialne czynne w poniedziałek i sobotę o godzinie 8.15 i czwartek od godziny 17.00. Ważne sprawy proszę zgłaszać na telefon 502 389 701
 5. W Środę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia i 28 Rocznica powstania  naszej Diecezji msze święte o godzinie 7.00 , 9.00 , 16.30 i 18.00  w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Po mszy świętej  wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 17.00 dla dzieci i młodzieży ,po mszy świętej wieczornej dla dorosłych. Gorzkich Żali nie ma, w tym czasie o godzinie 15.00 jest dodatkowa msza święta. W piątki o godzinie 21.00 Apel Jasnogórski przygotowujący nas na Uroczystość wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 2. W tym tygodniu odeszły do Domu Ojca Pani Teresa Grobys , pogrzeb odbył się we wtorek i Pani  Maria Stefaniak pogrzeb odbył się w środę zmarłe polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 3. Moi kochani ze spowiedzi możemy korzystać podczas każdej mszy świętej , będziemy też do dyspozycji waszej  3 kwietnia i 6 kwietnia od godziny 7.00 do 19.00 .W  pierwszą sobotę  4 kwietnia  będzie objazd świąteczny chorych można zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie numer telefonu 502 389 701!
 4. Życzę błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask na cały tydzień. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę obfitości łask Bożych. Wszystkim życzę ducha pobożności i nadziei. Niech Bóg nasz strzeże i prowadzi w tym trudnym czasie. Miejmy otwarte serca i ręce na drugiego człowieka – życzliwość , chęć pomocy innym i pokój w sercu niech nas charakteryzuje w tym świecie.

 

Ks. Proboszcz Krzysztof Guziałek

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Wielkiego Postu 15 marca 2020r.

 1. W związku z sytuacją w Polsce informuję , iż na mszy świętej w kościele powinno znajdować się 50 osób. Dlatego dzisiaj i w następną niedzielę msze święte będą o godzinie 7.00, 9.15. , 10.30 , 11.45, 15.00 i 18.30 , nie będzie Gorzkich Żali. Msze będą recytowane. Proszę zachować bezpieczną odległość od siebie. Osoby kaszlące i  czujące się słabo, starsze , małe dzieci i osoby większego ryzyka  niech pozostaną w domach mają dyspensę . Proszę by też zaopiekować się osobami starszymi i potrzebującymi pomocy w zrobieniu im zakupów. Nie róbmy nadmiernych zapasów, byśmy nie zmarnowali żywości.
 2. Dzisiaj składka inwestycyjna , składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary , dobroczyńców i ofiarodawców polecam Bogu w każdej mszy świętej.
 3. Droga Krzyżowa w piątek normalnie o godzinie 17.00 dla dzieci i młodzieży , po mszy wieczornej dla starszych.
 4. Wizytacja została odwołana.
 5. Biuro parafialne w tym tygodniu czynne w sobotę od godziny 8.00 ważne sprawy proszę dzwonić telefon 502389701 ! Proszę o modlitwę udaję się na Rekolekcje Wielkopostne.
 6. Odbiór strojów komunijnych w środę 18 marca o godzinie 16.30 w biurze parafialnym.
 7. W czwartek 19 marca Uroczystość Świętego Józefa msze święte o godzinie 7.00 , 9.00 , 16.30 i 18.00 Prosić będziemy Świętego Józefa by czuwał nad nami , po mszy świętej Litania do Świętego Józefa. Wieczorem też Nowenna do Błogosławionego kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszki.
 8.  Do Domu Ojca odeszła Pani Maria Majewska pogrzeb odbył się w czwartek , zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech Odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.
 9.  Proszę wszystkich o zjednoczenie duchowe  w odmawianiu różańca o godzinie 20.30 całymi rodzinami  ! Cały Kościół w Polsce prosi Boga o ratunek na różańcu !!! Ja będę omawiał różaniec w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej za chorych , cierpiących , lekarzy , pielęgniarki, za wszystkich , którzy w tym trudnym czasie poświęcają się dla nas.  Apel Jasnogórski w każdy piątek o godzinie 21.00
 10. Życzę błogosławionej niedzieli i potrzebnych łask na cały tydzień. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę obfitości łask Bożych. Wszystkim życzę ducha pobożności i nadziei. Niech Bóg nasz strzeże i prowadzi w tym trudnym czasie. Miejmy otwarte serca i ręce na drugiego człowieka – życzliwość , chęć pomocy innym i pokój w sercu niech nas charakteryzuje w tym świecie. Ks. Proboszcz Krzysztof Guziałek

 

 

  Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkiego Postu     8 marca 2020 roku

 1. Wszystkim Paniom z okazji ich święta składamy życzenia Bożego Błogosławieństwa, pogody ducha , uśmiechu na twarzy i samych pięknych i szczęśliwych chwil w życiu. Do życzeń dołączamy kwiat modlitwy !
 2. Do nabycia nowe numery Dwutygodnika Diecezjalnego Opiekun
 3. Dzisiaj przed kościołem składka na misjonarzy – Ad Gentes, już teraz składam serdeczne Bóg Zapłać
 4. W tym tygodniu dwukrotnie będzie przeżywać adorację w kościele Świętego Floriana 11 i 13 marca od godziny 8.00 do 17.00. Plan adoracji 8.00 – 10.00 Matki Żywego Różańca , 10.00 – 12.00 Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusa , 12.00 -14.00 Członkowie Chóru Świętego Jana Pawła II, 14.00 – 16.00 Członkowie Akcji Katolickiej , 16.00 – 17.00 ministranci , lektorzy , scholka młodzież i dzieci !
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży o godzinie 17.00 , dla dorosłych po mszy świętej wieczornej , nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godzinie 15.00, po Gorzkich Żalach recytowana msza święta
 6. Dzisiaj rozpoczęliśmy czas rekolekcji, czas nawrócenia i przemiany życia! Rekolekcje poprowadzi Ksiądz Profesor doktor habilitowany  Wojciech Bęben- wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego , misjonarz na Papui Nowej Gwinei i Australii.  Zarezerwujmy sobie czas na przeżycie rekolekcji i przygotujmy serca na nawrócenie. Temat przewodni rekolekcji Jeśli jest miłość , przestań się martwić Ks. Twardowski ! Plan Rekolekcji !
 7. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna, już teraz składam serdeczne Bóg zapłać , za dobroczyńców i ofiarodawców modlę się w każdej mszy świętej !
 8. Przypominam, że można przekazywać 1 % swojego dochodu na Fundację Święty Florian wpisując KRS 0000270261 cel Fundacja Święty Florian 9503. Na stoliku z tył kościoła są wizytówki! Są też pity, które można wypełnić przynieść, a my przekażemy do Urzędu Skarbowego, jeśli mamy odliczenia można skorzystać z pomocy Kancelarii Doradztwa Podatkowego  Pana Rafała Slebioda przy ulicy Szenica 32  A  od poniedziałku do piątku od godziny  00 do 15.00.   Bądźmy też apostołami tego dzieła i namawiajmy innych !!!
 9. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia , wszystkim którzy obchodzą imieniny i urodziny  życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech Dobry Bóg nam błogosławi .                     Proboszcz Parafii  Kan. Krzysztof Guziałek

 

      

Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Wielkiego Postu 1 marca 2020 roku

 1. W poniedziałek 2 marca szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na mszę świętą o godzinie 18.00 i później na spotkanie w salce ulica Kopernika 4. Proszę o zabranie z sobą Pisma Świętego.
 2. Dzisiaj Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych pamiętajmy Cześć i Chwała Bohaterom !
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy świętej o godzinie 18.00 , po nowennie spotkanie z Matkami Żywego Różańca
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca . Spowiedź w czwartek wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu od godziny 17.30 modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. W piątek spowiedź od godziny 16.45 wraz z adoracją i Drogą Krzyżową wynagradzającą za nasze grzechy.
 5. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla dzieci i młodzieży o godzinie 17.00 , dla dorosłych po mszy świętej wieczornej , nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godzinie 15.00, kazania wygłosi Ks. Diakon Jakub
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy czas rekolekcji. Rekolekcje poprowadzi Ksiądz Profesor doktor habilitowany Wojciech Bęben- wykładowca Uniwersytetu Gdańskiego , misjonarz na Papui Nowej Gwinei i Australii.  Zarezerwujmy sobie czas na przeżycie rekolekcji i przygotujmy serca na nawrócenie. Temat przewodni rekolekcji Jeśli jest miłość , przestań się martwić Ks. Twardowski !
 7. W przyszłą niedzielę 8 marca Międzynarodowy Dzień Kobiet na wszystkich mszach świętych będziemy modlić się za wszystkie Panie o zdrowie i Boże Błogosławieństwo.
 8. W przyszłą niedzielę zbieramy ofiary na „Ad Gentes” już teraz składam serdeczne Bóg zapłać .
 9. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca Pan Edward Bielecki pogrzeb w poniedziałek o godzinie 13.00 w kościele Świętego Florian, zmarłego plećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie , a światłość wiekuista niechaj mu świeci , niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen
 10. W czwartek spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania
 11. Objazd chorych w sobotę od godziny 9.00 !
 12. Przypominam, że można przekazywać 1 % swojego dochodu na Fundację Święty Florian wpisując KRS 0000270261 cel Fundacja Święty Florian 9503. Na stoliku z tył kościoła są wizytówki! Są też pity, które można wypełnić przynieść, a my przekażemy do Urzędu Skarbowego, jeśli mamy odliczenia można skorzystać z pomocy Kancelarii Doradztwa Podatkowego  Pana Rafała Slebioda przy ulicy Szenica 32  A  od poniedziałku do piątku od godziny  00 do 15.00.   Bądźmy też apostołami tego dzieła i namawiajmy innych !!!
 13. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia , wszystkim którzy obchodzą imieniny i urodziny  życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech Dobry Bóg nam błogosławi

 

Proboszcz Parafii  Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

Ogłoszenia Parafialne VII Niedziela Zwykła 23 luty 2020 roku
1. Do nabycia nowe numery Dwutygodnika Diecezjalnego Opiekun
2. W zeszłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 5015 złotych, serdeczne Bóg zapłać , ofiarodawców polecam w każdej mszy świętej Dobremu Bogu.
3. W środę – Popielec msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00, msze święte w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. W środę obowiązuje post ścisły. Od środy do niedzieli dni modlitwy o ducha pokuty. Biuro parafialne w środę i czwartek będzie zamknięte.
4. Okres Wielkiego Postu to czas nawracana się i pokuty za swoje grzechy. Podejmijmy czyny pokutne – post, modlitwa i jałmużna. Prośmy o nawrócenie dla grzeszników , ludzi opętanych przez szatana i ludzi uzależnionych. W każdej rodzinie , jest ktoś , kto potrzebuje naszej modlitwy, otwórz oczy i ofiaruj modlitwę za taką osobę.
5. Nabożeństwa Wielkopostne – Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 17.00, dla dorosłych po mszy świętej wieczornej, Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 15.00 , po nabożeństwie recytowana msza święta.
6. Kursy przedmałżeńskie w Parafii Najświętszego Zbawiciela 8 – 11 marca o godzinie 19.00, w Sowinie od 4 – 7 marca o godzinie 19.00.
7. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Janina Bilińska pogrzeb odbył się w piątek zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
8. Proszę by rodzice, którzy zamówili alby dzieciom wpłacili w środę po 200 złotych .
9. W czwartek spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania
10. Przypominam, że można przekazywać 1 % swojego dochodu na Fundację Święty Florian wpisując KRS 0000270261 cel Fundacja Święty Florian 9503. Na stoliku z tył kościoła są wizytówki! Są też pity, które można wypełnić przynieść, a my przekażemy do Urzędu Skarbowego, jeśli mamy odliczenia można skorzystać z pomocy Kancelarii Doradztwa Podatkowego Pana Rafała Slebioda przy ulicy Szenica 32 A od poniedziałku do piątku od godziny 7.00 do 15.00. Bądźmy też apostołami tego dzieła i namawiajmy innych !!!
11. W poniedziałek 2 marca 2020 roku Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na spotkanie modlitewne o godzinie 18.00 do Kościoła Świętego Floriana w Pleszewie i po Eucharystii przechodzimy do salki ulica Kopernika 4 . Prosimy o zabranie Pisma Świętego.
12. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia , wszystkim którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech Dobry Bóg nam błogosławi

Proboszcz Parafii Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Zwykła  16 luty   2020  roku

 1. Dzisiaj zbierane ofiary przeznaczone są na inwestycje, już teraz składam serdeczne Bóg Zapłać. Wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców polecam Dobremu  Bogu podczas każdej mszy świętej.
 2. W poniedziałek spotkanie młodzieży w salce przy ulicy Kopernika
 3. W środę 19 lutego Nowenna Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwa za wstawiennictwem Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko w intencji Ojczyzny i w intencjach naszych osobistych. 
 4. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Aleksander  Jerzyk , którego pogrzeb odbył się w czwartek , Pan Józef Nowaczyk , którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 11.00 w kościele Św. Floriana i Pani Łucja Banachowska, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 14.00 w kościele św. Floriana  zmarłych zawierzmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 5. Przypominam, że można przekazywać 1 % swojego dochodu na Fundację Święty Florian wpisując KRS 0000270261 cel Fundacja Święty Florian 9503. Na stoliku z tył kościoła są wizytówki! Są też pity, które można wypełnić przynieść, a my przekażemy do Urzędu Skarbowego, jeśli mamy odliczenia można skorzystać z pomocy Kancelarii Doradztwa Podatkowego  Pana Rafała Slebioda przy ulicy Szenica 32  A  od poniedziałku do piątku od godziny  00 do 15.00.   Bądźmy też apostołami tego dzieła i namawiajmy innych !!! 
 6. W czwartek spotkanie przygotowujących  się do Sakramentu Bierzmowania na mszy świętej o godzinie 18.00
 7. W piątek spotkanie Akcji Katolickiej.
 8. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia , wszystkim którzy obchodzą imieniny i urodziny  życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech Dobry Bóg nam błogosławi

                Proboszcz Parafii  Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

   

    Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Zwykła  9 luty  2020  roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
 2. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna. Już teraz składam serdeczne Bóg Zapłać, za dobroczyńców modlę się w każdej mszy świętej.
 3. W poniedziałek 10 lutego po mszy świętej wieczornej zapraszam rodziców i dzieci , które pragną zamówić szatki komunijne
 4. W poniedziałek o godzinie 19.00 w salce katechetycznej spotkanie młodzieży
 5. We wtorek 11 lutego wspomnienie Matki Bożej z Lourdes na mszach świętych udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych – szczególna modlitwa za chorych i ciepiących leżących w naszych domach i szpitalach.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze modlitwy prośby i dziękczynienia.
 7. W czwartek 13 lutego na mszę świętą wieczorną i spotkanie zapraszam młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
 8. W czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele Św. Floriana od 8.00 do 18.00 . Plan adoracji od 8.00 do 10.00 Matki Żywego Różańca , od 10.00 do 12.00 Mali Rycerze Miłosiernego Serca Pana Jezusa , od 12.00 do 14.00 Chórzyści Parafialni Chór Jana Pawła II , od 14.00 do 16.00 członkowie Akcji Katolickiej , od 16.00 do 18.00 Koło  Radia Maryja , ministranci , lektorzy , schola , dzieci i młodzież.
 9. W sobotę spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło o godzinie 14.00
 10. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Marian Majer pogrzeb odbył się w środę, Pani Stanisława Jańczak pogrzeb odbył się w czwartek, Pan Stefan Staszak pogrzeb odbył się w czwartek , Pan Krzysztof Andersz pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 11.00 zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
 11. Przypominam, że można przekazywać 1 % swojego dochodu na Fundację Święty Florian wpisując KRS 0000270261 cel Fundacja Święty Florian 9503. Na stoliku z tył kościoła są wizytówki! Bądźmy też apostołami tego dzieła i namawiajmy innych !!!
 12. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia , wszystkim którzy obchodzą imieniny i urodziny  życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech Dobry Bóg nam błogosławi

                Proboszcz Parafii  Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

  

Ogłoszenia Parafialne na Święto Ofiarowania Pańskiego 2.02.2020

 1. Dzisiaj modlimy się za zakony kontemplacyjne i prosimy o dar powołań dla tych zakonów , zarazem zbieramy składkę przed kościołem , by wspomóc te zakony materialnie. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. Dzisiaj o godzinie 15.00 śpiewanie kolęd przy żłóbku zapraszam dzieci , młodzież i dorosłych.
 3. W poniedziałki o godzinie 19.00 w naszej salce na ulicy Kopernika spotkania dla młodzieży , serdecznie zapraszam młodzież do podjęcia działania w naszej parafii.
 4. W środę 5 lutego spotkanie Matek Żywego Różańca po mszy świętej wieczornej , zapraszam chętne osoby by zapisać do Matek Różnicowych tak niewiasty , jak i mężczyzn.
 5. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy świętej wieczornej .
 6. W czwartek 6 lutego W Sanktuarium Narodowym Św. Józefa w Kaliszu tradycyjna modlitwa w intencji Rodzin i ochrony ludzkiego życia . Spotkanie rozpoczyna się   o godzinie 17.00. Zachęcam do pielgrzymowania do Kalisza lub uczestniczenia za pomocą telewizji Trwam lub Radia Maryja i radia Rodzina.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź w czwartek od godziny 17.30 wraz z wystawianiem Najświętszego Sakramentu i modlitwą o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a w piątek spowiedź , od godziny 17.00 też z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą przebłagalną za grzechy nasze i całego świata.
 8. W piątek o godzinie 15 posiedzenie Rady Duszpasterskoekonomicznej na plebani przy ulicy Kopernika 4 w związku z wagą omawianych spraw obecność obowiązkowa.
 9. W piątek wracamy do tradycji Apeli Jasnogórskich o godzinie 21.00 – potraktujmy tę modlitwę jako dziękczynienie za dar wyniesienia na ołtarze Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia i przygotowania się duchowego na tę Uroczystość 7 czerwca 2020 roku.
 10. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca Pan Tadeusz Sobczyk wieloletni członek chóru , kiedyś Radny Parafialny i budowniczy Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej pogrzeb w środę 5 lutego w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej , a pogrzeb na cmentarzu Św. Floriana. Zmarłego plećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie , a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

 

 

 

 1. Przypominam, że można przekazywać 1 % swojego dochodu na Fundację Święty Florian wpisując KRS 0000270261 cel Fundacja Święty Florian 9503. Na stoliku z tył kościoła są wizytówki! Bądźmy też apostołami tego dzieła i namawiajmy innych !!!
 2. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii, parafianom i sympatykom naszej parafii życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia , wyjeżdzającym na ferie życzę pięknej pogody i miłych wrażeń . Tym , którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i zdrowia. Niech nam błogosławi Dobry Bóg.

 

      

            Ogłoszenia Parafialne na III Niedzielę Zwykłą 26 stycznia 2020  roku

 1. W zeszłą niedzielę zebraliśmy na cele inwestycyjne 5025 złotych. Dziękuję za Waszą ofiarność i polecam Was wszystkich Dobremu Bogu w każdej mszy świętej.
 2. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun.
 3. Dzisiaj niedzielę 26 stycznia o godzinie 15.00 wystąpi Chór Parafii Św. Bartłomieja z Kowalewa z kolędami serdecznie zapraszam.
 4. W środę Nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy zachęcam do przynoszenia próśb i podziękowań.
 5. W sobotę objazd chorych od godziny 9.00
 6. Zapraszam też babcie i dziadków na mszę świętą w niedzielę 2 lutego o godzinie 10.30 kiedy będziemy uroczyście się modlić za Was i złożymy Wam życzenia z dziećmi.
 7. W niedzielę 2 lutego Święto Ofiarowania Pańskiego – na każdej mszy świętej będziemy święcić świece !
 8. W niedzielę 2 lutego też o godzinie 15.00 będziemy kolędować z dziećmi , młodzieżą i starszymi przy żłóbku – zarezerwujmy sobie czas. Dzieci proszę by nauczyły się śpiewać kolęd i mówić wierszyki
 9. W przyszłą niedzielę składka przed kościołem na zakony Klauzurowe – kontemplacyjne. Proszę członków Akcji Katolickiej i Wspólnoty Wiara i Światło o pomoc w przeprowadzeniu zbiórki.
 10. Przypominam, że można przekazywać 1 % swojego dochodu na Fundację Święty Florian wpisując KRS 0000270261 cel Fundacja Święty Florian 9503. Na stoliku z tył kościoła są wizytówki! Bądźmy też apostołami tego dzieła i namawiajmy innych !!!
 11. W tym tygodniu  do domu Ojca odeszła Pani Władysława Piekut pogrzeb odbędzie się we wtorek 28 stycznia o godzinie 11.00 w kościele Świętego Floriana, zmarłą plećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj Jej świeci , niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 12. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    .

                      Proboszcz Parafii Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

  

                  Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Zwykłą 19 stycznia 2020  roku

 1. Dzisiaj taca inwestycyjna , już teraz składam serdeczne Bóg zapłać , za ofiarodawców modlę się w każdej mszy świętej.
 2. W tych dniach 21 stycznia i 22 stycznia przypada dzień babci i dzień dziadka na mszach świętych będziemy polecać wszystkie babcie i dziadków Dobremu Bogu i prosić o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla nich , a dla tych , którzy odeszli o dar nieba . Zapraszam też babcie i dziadków na mszę świętą w niedzielę 2 lutego  o godzinie 10.30 kiedy będziemy uroczyście się modlić za Was i złożymy Wam życzenia z dziećmi.
 3. W niedzielę 26 stycznia o godzinie 15.00 wystąpi Chór Parafii Św. Bartłomieja z Kowalewa z kolędami serdecznie zapraszam.
 4. W niedzielę 2 lutego też o godzinie 15.00 będziemy kolędować z dziećmi , młodzieżą i starszymi przy żłóbku – zarezerwujmy sobie czas. Dzieci proszę by nauczyły się śpiewać kolęd i mówić wierszyki
 5. Poświęcenie świec dzieciom komunijnym planowane na 2 lutego , nastąpi w późniejszym terminie , gdyż w tym czasie są ferie zimowe.
 6. W tym tygodniu do Domu Ojca odeszli Pan Dariusz Rogala i Pani Danuta Rakowicz zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 7. Bardzo dziękuję strażakom za niedzielną akcję gaśniczą , pożar w tak bliskim sąsiedztwie był ogromnym zagrożeniem dla naszej Parafialnej Świątyni. Piękna i owocna akcja gaśnicza sprawiła że dziedzictwo wiary i kultury zostało zachowane. Bogu niech będą dzięki! I Wam kochani strażacy niech Święty Florian Wam błogosławi.
 8. Przypominam, że można przekazywać 1 % swojego dochodu na Fundację Święty Florian wpisując KRS 0000270261 cel Fundacja Święty Florian 9503. Na stoliku z tył kościoła są wizytówki! Bądźmy też apostołami tego dzieła i namawiajmy innych !!! Gdyby ktoś pragnął by mu pomóc zapraszam do salki w każdy wtorek od godziny 16 do 17.00. Można przekazać Oświadczenie o przekazania jednego procenta trzeba tylko podać pesel i podpisać oświadczenie!
 9. W czwartek 23 stycznia o godzinie 17.00 w Bibliotece w Pleszewie Ks. Andrzej Klimek przedstawi referat Jan Paweł II Wielki Polski Patriota. Serdecznie zapraszam.
 10. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    .

                       Proboszcz Parafii Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

  

Plan Kolędy

12 stycznia niedziela 2020  godzina 14.00

Jeden Ksiądz   ulica Drobnika numery od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Curie – Skłodowska od numeru od 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Karczewskiego 1 do ostatniego

Czwarty Ksiądz ulica Poznańska 75 od numeru od 1 do ostatniego

13 stycznia poniedziałek 2020 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Wierzbowa blok numer 1 numery  od 1 do 25

Drugi Ksiądz ulica Wierzbowa blok numer 1 numery od 26 do 50

Trzeci Ksiądz ulica Zachodnia numery nieparzyste od 1 do ostatniego

Czwarty Ksiądz ulica Zachodnia numery parzyste od 2 do 38

14 stycznia wtorek 2020  godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Poznańska blok 73 numery od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Modrzewskiego numery od 1 do 35

Trzeci Ksiądz ulica Modrzewskiego numery od 36 do 67

Czwarty Ksiądz ulica Modrzewskiego numery od  68 do 100

15 stycznia środa 2020 godzin 15.00

Jeden Ksiądz ulica Poznańska blok numer 67 numery od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Kasztanowa nieparzyste od numeru 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Kasztanowa parzyste od numeru 2 do ostatniego

16 stycznia czwartek 2020 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Kochanowskiego od 1 do 35

Drugi Ksiądz ulica Kochanowskiego od 36 do 67

Trzeci Ksiądz ulica Kochanowskiego od 68 do 100

Ofiary w tym roku przeznaczone są inwestycje dokończenie upiększania kościoła i budowę plebanii. Jeśli zdarzy się, że ktoś nie może być na kolędzie, może poprosić księdza w innym terminie. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty lub ćwiczenia z katechezy.

17 stycznia 2020 piątek godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Reja 2 numery 1 do 25

Drugi Ksiądz ulica Reja 2  numery 26 do ostatniego

18 stycznia 2020 sobota  godzina 14.00

Jeden Ksiądz ulica Reja 4 numery  od 1 do 25

Drugi Ksiądz Reja 4  numery 26 do ostatniego

Trzeci Ksiądz Reja 5 numery 1 do ostatniego

Czwarty Ksiądz Reja 7 numery 1 do ostatniego

19 stycznia 2020 niedziela godzina 14.00

Jeden Ksiądz ulica Reja 6 numery od 1 do 25

Drugi Ksiądz ulica Reja 6 numery od 26 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Reja  3 od numeru od  1 do ostatniego

20 stycznia 2020 poniedziałek  godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Reja 8 numery od 1 do 25

Drugi Ksiądz ulica Reja 8 numery od 26 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Reja 10 numery od 1 do 25

Czwarty Ksiądz ulica Reja 10 numery 26 do ostatniego

 

 

 

 

21 stycznia 2020 wtorek godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Prusa   od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Gałczyńskiego od 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Słoneczna od numeru 1 do ostatniego

Czwarty Ksiądz ulica  Kochanowskiego stare budownictwo do 2 do ostatniego

22 stycznia 2020 środa godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica  Młyńska numery od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Fredry  od 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Gdańska , Toruńska i Wrzesińska

23 stycznia 2020 czwartek godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Pomorska numery od 1 do 23 obydwie strony

Drugi Ksiądz ulica Pomorska 25 do 40 i Bałtycka

Trzeci Ksiądz ulica Marszewska numery od  11 do 57

Ofiary w tym roku przeznaczone są inwestycje dokończenie upiększania kościoła i budowę plebanii. Jeśli zdarzy się, że ktoś nie może być na kolędzie, może poprosić księdza w innym terminie. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty lub ćwiczenia z katechezy. 

 

 

 

   Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Chrztu Pańskiego  12 stycznia  2020  roku

 1. Do nabycia nowe numery Dwutygodnik Diecezjalnego Opiekun
 2. Pragnę z serca podziękować wszystkim , którzy wżęli udział w Orszaku Trzech Króli , tym którzy zajęli się przygotowaniem , tym którzy śpiewali i prowadzili modlitwy, tym którzy szli i się poprzebierali! Szczególne podziękowania dla mam i tatusiów z małymi dziećmi ! Zadbajmy by w przyszłym roku było nas więcej i myślmy już nad strojami , które by pięknie nas odróżniały od innych Parafii !
 3. Jurto 13 stycznia Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Świętego Floriana od 8 do 18.00 . Plan adoracji 8 – 10 Matki Różańcowe , 10 -12  Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusowego , 12- 14 Chórzyści Chóru Świętego Jana Pawła , 14 -16 Akcja Katolicka , 16 – 18.00 Ministranci , Lektorzy  , Schola , dzieci i młodzież oraz rodzice. Margaretki.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18.00
 5. W przyszłą niedzielę oddamy część Błogosławionemu Kapłanowi Jerzemu Popiełuszce na mszy świętej o godzinie 9.15 !
 6. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Regina Lenarczyk , którą pochowano w Czerminie w sobotę polećmy ją Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj Jej świeci , niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 7. Przypominam , że w przyszłą niedzielę składka na inwestycje , już teraz składam serdeczne Bóg Zapłać i zapewniam pamięć w modlitwie w każdej mszy świętej !
 8. Przypominam, że można przekazywać 1 % swojego dochodu na Fundację Święty Florian wpisując KRS 0000270261 cel Fundacja Święty Florian 9503. Na stoliku z tył kościoła są wizytówki! Bądźmy też apostołami tego dzieła i namawiajmy innych !!! Gdyby ktoś pragnął by mu pomóc zapraszam do salki w każdy wtorek od godziny 16 do 17.00. Można przekazać Oświadczenie o przekazania jednego procenta trzeba tylko podać pesel i podpisać oświadczenie!
 9. Rekolekcje dla słuchaczy i sympatyków Radia Maryja odbędą się od 21 do 23 stycznia w Domu Księży Jezuitów w Kaliszu ul. Stawiszyńska 2 . Rekolekcje prowadzi Ojciec Andrzej Lemiesz zgłoszenia telefon 602 886 678 !
 10. Miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i zdrowia. Niech nam wszystkim błogosławi Dobry Bóg!

              Proboszcz Parafii   Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek 

 

 

 

 

Wizyta Duszpasterska

27 grudnia  2019 roku godzina 14.00

Jeden ksiądz – ulica Szenica Nr 2 -32 A

Drugi Ksiądz Tomaszew od Państwa Lach

Trzeci ksiądz ulica Szenica od Państwa Bocheńskich w kierunku Tomaszew

30 grudnia 2019 godzina 14.00

Jeden Ksiądz ulica Poznańska parzyste 32 – 50

Drugi Ksiądz ulica Szenica 1- 33 A i ulica Dąbrowskiego

Trzeci ksiądz ulica Poznańska numery Parzyste 52-74

Czwarty Ksiądz ulica Poznańska parzyste 84-134

2 stycznia 2020  godzina 14.00

Jeden Ksiądz ulica Poznańska numery nieparzyste 19-45

Drugi Ksiądz ulica Poznańska numery nieparzyste 47-63

Trzeci Ksiądz ulica Poznańska numery nieparzyste 77-123

Czwarty ksiądz ulica Poznańska numery nieparzyste 127-147

 3 stycznia pierwszy piątek miesiąca adoracja i spowiedź

4  stycznia 2020 godzina 14.00

Jeden ksiądz : ulica Koźmińska 1 do 11

Drugi Ksiądz ulica Kopernika i Ciołkowskiego numery od 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Jarocińska i Koźmińska od 2-12

Czwarty ksiądz ulica Wierzbowa nr od 6 -50

Ofiary w tym roku przeznaczone są inwestycje dokończenie upiększania kościoła i budowę plebanii. Jeśli zdarzy się, że ktoś nie może być na kolędzie, może poprosić księdza w innym terminie. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty lub ćwiczenia z katechezy. Plan Kolędy:

7 stycznia wtorek  2020 godziny  15.00

Jeden Ksiądz ul Szpitalna i blok Poznańska 125

Drugi Ksiądz ul. Lipowa blok numer 1 numery 1-24

Trzeci Ksiądz ul. Lipowa blok numer 1 numery 25 – ostatniego

Czwarty Ksiądz ul.  Lipowa blok numer 5 numery 1 do ostatniego

8 stycznia środa   2020 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ul. Lipowa blok numer 2 numery od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ul. Lipowa blok 4 numery 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ul. Lipowa blok 3 numery od 1 do 21

9 stycznia czwartek  2020 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ul. Lipowa blok numer 3 numery od 22 do ostatniego

Drugi Ksiądz ul.  Osiedlowa blok numer 2 numery od 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ul. Osiedlowa 1 i blok numer 4 numery od 1 do ostatniego

10 stycznia piątek 2020 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ul. Zielona blok numer 1 numery od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ul. Zielona blok numer 3 i 2 numery od 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ul. Zielona blok numer 8 numery od 1 do ostatniego

Czwarty Ksiądz ul. Zielona blok numer 10 numery od 1 do ostatniego

11 stycznia sobota 2020 godzina 14.00

Jeden Ksiądz ul. Wiśniowa i Zielona  numery od  27 do  67

Drugi Ksiądz ul. Zielona numery parzyste 14 do 48

Trzeci Ksiądz ulica Poznańska blok 69 od numeru 1 do ostatniego

 

12 stycznia niedziela 2020  godzina 14.00

Jeden Ksiądz   ulica Drobnika numery od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Curie – Skłodowska od numeru od 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Karczewskiego 1 do ostatniego

Czwarty Ksiądz ulica Poznańska 75 od numeru od 1 do ostatniego

13 stycznia poniedziałek 2020 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Wierzbowa blok numer 1 numery  od 1 do 25

Drugi Ksiądz ulica Wierzbowa blok numer 1 numery od 26 do 50

Trzeci Ksiądz ulica Zachodnia numery nieparzyste od 1 do ostatniego

Czwarty Ksiądz ulica Zachodnia numery parzyste od 2 do 38

14 stycznia wtorek 2020  godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Poznańska blok 73 numery od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Modrzewskiego numery od 1 do 35

Trzeci Ksiądz ulica Modrzewskiego numery od 36 do 67

Czwarty Ksiądz ulica Modrzewskiego numery od  68 do 100

15 stycznia środa 2020 godzin 15.00

Jeden Ksiądz ulica Poznańska blok numer 67 numery od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Kasztanowa nieparzyste od numeru 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Kasztanowa parzyste od numeru 2 do ostatniego

16 stycznia czwartek 2020 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Kochanowskiego od 1 do 35

Drugi Ksiądz ulica Kochanowskiego od 36 do 67

Trzeci Ksiądz ulica Kochanowskiego od 68 do 100

Ofiary w tym roku przeznaczone są inwestycje dokończenie upiększania kościoła i budowę plebanii. Jeśli zdarzy się, że ktoś nie może być na kolędzie, może poprosić księdza w innym terminie. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty lub ćwiczenia z katechezy.

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Po Narodzeniu Pańskim 5 stycznia 2020roku

 1. Dzisiaj 5 stycznia w niedzielę o godzinie 16.00 Koncert kolęd w wykonaniu Koła Śpiewaczego Lutnia im. Józefa Szpunta  pod patronatem Fabryki Maszyn Spożywczych Spomasz Pleszew S.A.  w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Serdecznie zapraszam !
 2. Jutro 6 stycznia na wszystkich mszach świętych poświęcimy kredę i kadzidło by towarzyszyło nam Boże Błogosławieństwo przez cały rok.
 3. Jutro na mszy świętej o godzinie 11.45 poświęcimy książeczki dzieciom komunijnym.
 4. Jutro 6 stycznia po mszy o godzinie 11.45 udamy się w Orszaku na Pleszewski Rynek by razem z innymi  parafiami oddać cześć Narodzonemu Chrystusowi, przygotujmy stroje do przebrania, by nasz Orszak był kolorowy , przebierzmy się za królów ,  świętych lub za anioły. Szczególnie proszę o to dzieci i młodzież .
 5. Jutro 6 stycznia o godzinie 15.00 msza święta w intencji Powiatu Pleszewskiego serdecznie zapraszam w imieniu Starosty Pleszewskiego Macieja Wasielewskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Mariana Adamka.
 6. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Zofia Tuczyńska, pogrzeb odbył się w czwartek. Zmarłą polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj Jej świeci , niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 7. W sobotę 11 stycznia o godzinie 15.30 koncert kolęd w Muzeum Regionalnym w Pleszewie w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Pleszew Arkadiusza Ptaka i Dyrektora Muzeum Pana Adama Staszaka serdecznie zapraszam. 
 8. Przypominam, że można przekazywać 1 % swojego dochodu na Fundację Święty Florian wpisując KRS 0000270261 cel Fundacja Święty Florian 9503. Na stoliku z tył kościoła są wizytówki! Bądźmy też apostołami tego dzieła i namawiajmy innych !!!
 9. Miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i zdrowia. Niech nam wszystkim błogosławi Dobry Bóg!

                                                                    Proboszcz Parafii

                                                                 Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek 

 

 

Ogłoszenia Parafialne Święto Świętej Rodziny 29 grudnia 2019 roku

 1. Wszystkim Rodzinom życzymy wiary, miłości i pokoju , niech Boże Błogosławieństwo towarzyszy Wam w życiu. Niech Wasze rodziny będą sile Bogiem.
 2. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
 3. We wtorek ostatni dzień 2019 roku na mszy świętej wieczornej podziękujemy za Boże Błogosławieństwo i łaski otrzymane w całym 2019 roku. O północy na mszy świętej powitamy Nowy Rok 2020 i zawierzymy siebie , rodziny, parafię i Ojczyznę Świętej Bożej Rodzicielce . Serdecznie zapraszam ! Msze święte w Nowy Rok jak w każdą niedzielę.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca spowiedź wyjątkowo tylko w piątek od godziny 17.00 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu
 5. W Kaliszu w Sanktuarium Św,. Józefa w czwartek 2 stycznia tradycyjna modlitwa w intencji Rodzin i ochrony poczętego życia od godziny 17.00. Można wybrać się do Kalisza lub uczestniczyć za pośrednictwem mediów Telewizji Trwam , Radia Maryja i Radia Rodzina.
 6. 5 stycznia w niedzielę o godzinie 16.00 Koncert kolęd w wykonaniu Koła Śpiewaczego Lutnia im. Józefa Szpunta  pod patronatem Fabryki Maszyn Spożywczych Spomasz Pleszew S.A.  w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Serdecznie zapraszam !
 7. 6 stycznia po mszy o godzinie 11.45 udamy się w Orszaku na Pleszewski Rynek by razem z innymi  parafiami oddać cześć Narodzonemu Chrystusowi, przygotujmy stroje do przebrania, by nasz Orszak był kolorowy , przebierzmy się za świętych lub za anioły. Szczególnie proszę o to dzieci i młodzież . Gdyby ktoś nie miał stroju można dzisiaj  około godziny 11.30 udać się do salki parafialnej przy ulicy Kopernika 4 , by sobie coś wybrać do przebrania.
 8. 6 stycznia o godzinie 15.00 msza święta w intencji Powiatu Pleszewskiego serdecznie zapraszam w imieniu Starosty Pleszewskiego Macieja Wasielewskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Mariana Adamka. Ministranci pragną podziękować wszystkim , którzy wsparli akcję piernikową podczas , której ministranci zebrali na swój wypoczynek wakacyjny 1485,92 złote.
 9. Spotkanie Matek Żywego Różańca wyjątkowo w piątek po mszy świętej wieczornej
 10. Przypominam, że można przekazywać 1 % swojego dochodu na Fundację Święty Florian wpisując KRS 0000270261 cel Fundacja Święty Florian 9503. Na stoliku z tył kościoła są wizytówki!
 11. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Helena Bogajewicz pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 12.00 w kościele Św. Floriana , zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym . Amen.
 1. Miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i zdrowia. Niech nam wszystkim błogosławi Dobry Bóg!

                                                                    Proboszcz Parafii

    Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek 

 

 

 

  

Wizyta Duszpasterska

27 grudnia  2019 roku godzina 14.00

Jeden ksiądz – ulica Szenica Nr 2 -32 A

Drugi Ksiądz Tomaszew od Państwa Lach

Trzeci ksiądz ulica Szenica od Państwa Bocheńskich w kierunku Tomaszew

30 grudnia 2019 godzina 14.00

Jeden Ksiądz ulica Poznańska parzyste 32 – 50

Drugi Ksiądz ulica Szenica 1- 33 A i ulica Dąbrowskiego

Trzeci ksiądz ulica Poznańska numery Parzyste 52-74

Czwarty Ksiądz ulica Poznańska parzyste 84-134

2 stycznia 2020  godzina 14.00

Jeden Ksiądz ulica Poznańska numery nieparzyste 19-45

Drugi Ksiądz ulica Poznańska numery nieparzyste 47-63

Trzeci Ksiądz ulica Poznańska numery nieparzyste 77-123

Czwarty ksiądz ulica Poznańska numery nieparzyste 127-147

 3 stycznia pierwszy piątek miesiąca adoracja i spowiedź

4  stycznia 2020 godzina 14.00

Jeden ksiądz : ulica Koźmińska 1 do 11

Drugi Ksiądz ulica Kopernika i Ciołkowskiego numery od 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Jarocińska i Koźmińska od 2-12

Czwarty ksiądz ulica Wierzbowa nr od 6 -50

Ofiary w tym roku przeznaczone są inwestycje dokończenie upiększania kościoła i budowę plebanii. Jeśli zdarzy się, że ktoś nie może być na kolędzie, może poprosić księdza w innym terminie. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty lub ćwiczenia z katechezy.

 

 

 

   

Ogłoszenia Parafialne Święto Świętego Szczepana  26grudnia 2019 roku

 1. Dziękuję Wszystkim, którzy pomogli nam dobrze przeżyć radość Uroczystości Bożego Narodzenia – Akcji Katolickiej za przygotowanie żłóbka, Państwu Grzechowiakom, za piękne udekorowanie kościoła kwiatami, Nadleśnictwu Grodziec i Taczanów za choinki do kościoła, służbie liturgicznej, scholii z Panią Matyldą na czele, panią organistkom, kościelnym, wszystkim modlącym się w naszej świątyni, Ks. Profesorowi Michałowi Kielingowi i księżą współpracownikom. Niech Boże Dziecię Wszystkim błogosławi !
 2. Dzisiaj w Święto Świętego Szczepana msze święte, jak w każdą niedzielę, zbiórka przed kościołem na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać !
 3. W niedzielę 29 grudnia Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa przyjdźmy całymi rodzinami , by modlić się za nasze rodziny o miłość i zgodę, odnowimy przyrzeczenia małżeńskie. Niech ten dzień będzie świętem rodziny.
 4. 29 grudnia w niedzielę na mszy świętej o godzinie 11.45 wystąpi Kapela z Turska , a o godzinie 15.00 wystąpią dzieci ze szkoły podstawowej w Taczanowie i nasza parafialna scholka na program przy żłóbku – Maryjo czy Ty wiesz ! Kochani Parafianie serdecznie Was zapraszam.
 5. Koło Radio Maryja zaprasza 31 grudnia na spotkanie sylwestrowe do salki parafialnej ulica Kopernika 4 początek spotkania o godzinie 20.00. Msza święta dziękczynna w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie 24.00 witamy Nowy Rok z Jezusem!
 6. Miłego drugiego Święta Bożego Narodzenia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego błogosławieństwa i zdrowia! Niech Bóg nam wszystkim błogosławi!

                                              Proboszcz Parafii Świętego Floriana

                                                Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Adwentu 22  grudnia 2019 roku

 1. Dziękuję za złożone ofiary na tacę inwestycyjną w ubiegłą niedzielę, zebraliśmy 5138 złotych, dzisiaj ofiary przeznaczamy na ekogroszek do Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej, już teraz  składam serdeczne Bóg zapłać , a ofiarodawców polecam w każdej mszy świętej Dobremu Bogu.
 2. We wtorek wigilia zachowajmy charakter postny wigilii. Niech wieczerza rozpocznie się odczytaniem fragmentu Ewangelii według Świętego Łukasza o Narodzeniu Jezusa , złóżmy sobie życzenia – dzieląc się opłatkiem, następnie kolacja wigilijna , śpiew kolęd i później prezenty – Święty Mikołaj. Pasterka w naszej Parafii będzie o 21.30 dla dzieci i młodzieży , o północy dla wszystkich. Ofiary z pasterki przeznaczone są na ochronę ludzkiego życia.
 3. W święto Bożego Narodzenia msze święte o godzinie 9.15 , 10.30 , 11.45, 18.30. W drugie święto wspominamy męczeńską śmierć Świętego Szczepana. Ofiary przed kościołem na Katolicki Uniwersytet Lubelski. Msze święte wieczorne w kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. Dzisiaj 22 grudnia harcerze z Pleszewa zawitają do naszej Parafii z Betlejemskim Światłem Pokoju po mszach świę0,tych o godzinie 10.30 i 11.45. Przynieśmy znicze by to światło zabrać do naszych domów i by paliło się na wigilijnym stole. 
 5. 6 stycznia po mszy o godzinie 11.45 udamy się w Orszaku na Pleszewski Rynek by razem z innymi  parafiami oddać cześć Narodzonemu Chrystusowi, przygotujmy stroje do przebrania, by nasz Orszak był kolorowy , przebierzmy się za świętych lub za anioły. Szczególnie proszę o to dzieci i młodzież . Gdyby ktoś nie miał stroju można dzisiaj  lub w II dzień świąt około godziny 11.30 udać się do salki parafialnej przy ulicy Kopernika 4 , by sobie coś wybrać do przebrania.
 6. Miłej niedzieli i owocnego przeżycia Świąt Bożego Narodzenia. Obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i zdrowia. Niech nam wszystkim błogosławi Dobry Bóg!

                                                                    Proboszcz Parafii

                                                  Ks. Krzysztof Guziałek 

 

 

    

Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Adwentu 15 grudnia 2019 roku
1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun.
2. Dzisiaj składka inwestycyjna , już teraz składam serdeczne Bóg zapłać za zebrane ofiary, za Dobroczyńców modlę się w każdej mszy świętej. Dziękuję za ofiary na Ołtarz Matki Bożej Nieustającej Pomocy złożone w kopertach – zebraliśmy 1700 złotych. W przyszłą niedzielę składkę przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
3. W zakrystii można nabywać opłatki wigilijne , świece Caritas w cenie 6 i 15 złotych , oraz mamy jeszcze kalendarze Diecezjalne w cenie 5 złotych.
4. Spowiedź Adwentowa w naszej Parafii 17 grudnia we wtorek od godziny 8.00 do 10.00 i od 15.00 do 16.00 , 16.45 do 18.00 zarezerwujmy sobie czas i skorzystajmy z daru pojednania się z Panem Bogiem . Msze święte we wtorek w kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy wasze modlitwy dziękczynne i prośby
6. W czwartek 19 grudnia dzień modlitwy za wstawiennictwem Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko , po mszy świętej wieczornej litania do Błogosławionego i ucałowanie relikwii.
7. W piątek 20 grudnia o godzinie 19.00 spotkanie Opłatkowe dla wszystkich wspólnot działających w naszej parafii i Rady duszpastersko-ekonomicznej w Szkole Podstawowej Nr 2 im. Św. Królowej Jadwigi . Serdecznie zapraszam. Proszę o upieczenie placków.
8. W niedzielę 22 grudnia harcerze z Pleszewa zawitają do naszej Parafii z Betlejemskim Światłem Pokoju po mszach świę0,tych o godzinie 10.30 i 11.45. Przynieśmy znicze by to światło zabrać do naszych domów i by paliło się na wigilijnym stole.
9. Pasterka będzie o godzinie 21.30 i 24.00
10. 6 stycznia po mszy o godzinie 11.45 udamy się w Orszaku na Pleszewski Rynek by razem z innymi parafiami oddać cześć Narodzonemu Chrystusowi, przygotujmy stroje do przebrania, by nasz Orszak był kolorowy , przebierzmy się za świętych lub za anioły. Szczególnie proszę o to dzieci i młodzież
11. Spotkanie dla przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania 19 grudnia w czwartek na mszy świętej i późnej katecheza przed sakramentem. Sakrament Bierzmowania będzie udzielony 21 marca w sobotę, dzień wizytacji biskupiej w naszej Parafii.
12. Opłatek Koła Radia Maryja z Pleszewa 22 grudnia o godzinie 16.00 w salce w Parafii Św. Floriana ulica Kopernika 4 .
13. Biuro parafialne w poniedziałek i wtorek będzie zamknięte.
14. Życzę miłej niedzieli , błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą urodziny i
imieniny życzę wielu łask bożych i zdrowia . Niech Dobry Bóg nam błogosławi.
Proboszcz Parafii Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

  Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Adwentu 8  grudnia 2019 roku

 1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie, za waszą ofiarność składam serdeczne Bóg zapłać.
 2. W zakrystii można nabywać świece wigilijne i opłatki , z których ofiary zasilą nagrody dla dzieci za uczestnictwo w roratach. Ministranci mają jeszcze pierniki i zbierają ofiary na swój wakacyjny wypoczynek .
 3. W związki dyspensom dla Kościoła w Polsce Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów mimo II Niedzieli Adwentu dzisiaj Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
 4. Msze święte jutro w poniedziałek  zaplanowane o godzinie 7.00, 9.00 , 16.30 i 18.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej i tak zostaną odprawione.
 5. Dzisiaj od 12.00 do 13.00 Godzina Łaski u nas jest msza święta po mszy świętej dla chętnych krótka adoracja.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszam do wspólnej modlitwy
 7. W piątek 13 grudnia całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele Świętego Floriana. Znajdźmy czas na adwentową adorację.
 8. Tytki charytatywne można przynosić do kościoła do 17 grudnia później przekażemy je potrzebującym.
 9. W przyszłą niedzielę 15 grudnia taca inwestycyjna , 21 grudnia taca przeznaczona będzie na ogrzewanie kościoła Matki Bożej Częstochowskiej. Za wasze ofiarność już teraz składam serdeczne Bóg zapłać.
 10. Spowiedź Adwentowa w naszej Parafii 17 grudnia we wtorek od godziny 8.00 do 10.00 i od 15.00 do 16.00 , 16.45 do 18.00 zarezerwujmy sobie czas i skorzystajmy z daru pojednania się z Panem Bogiem .
 11. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Irena Klonowska pogrzeb odbył się w piątek plećmy ją Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynku racz Jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 12. Życzę miłej niedzieli , błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą urodziny i

imieniny życzę wielu łask bożych i zdrowia . Niech Dobry Bóg nam błogosławi. 

  Proboszcz Parafii     Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

  Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Adwentu 1.12.2019 roku
1. Rozpoczynamy dzisiejszą liturgią czas Adwentu – radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Ten okres przygotowuje nas na czas ostateczny – na spotkanie z Bogiem w wieczności, ale ma też nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia. Podejmijmy postanowienia adwentowe, rozpocznijmy czuwanie i modlitwę wypatrując naszego Pana Jezusa Chrystusa.
2. Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00. Zapraszamy dzieci , młodzież i dorosłych. Będzie konkurs za uczestnictwo w roratach i na najpiękniejszy lampion.
3. Opłatki można nabywać w zakrystii , składane ofiary po opłaceniu opłatków posłużą na ufundowanie nagród dla dzieci i młodzież za uczestnictwo w roratach. W imieniu dzieci i młodzieży składam serdeczne podziękowanie. Są do nabycia świece wigilijne małe w cenie 6 złotych i duże w cenie 15 złotych. Można też zabrać tytki charytatywne , które są z tył kościoła.
4. Spotkanie Matek Różańcowych w środę 4 grudnia po nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w tym dniu modlimy się w intencji Górników , bo przypada ich Święto Patronalne Św. Barbary, polecać też będziemy Bogu wszystkie Barbary i modlić się będziemy w intencjach Ks. Prefekta Krystiana Fornalczyka.
5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca spowiedź , w czwartek od godziny 17.30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i w piątek od godziny 17.00 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Serdecznie zapraszam dzieci , młodzież i starszych do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania.
6. W niedzielę 8 grudnia na mszy świętej o godzinie 16.00 poświęcenie medalików dzieciom komunijnym. Rodzice sami kupują medaliki. Obecność obowiązkowa dzieci i ich rodziców oraz rodzeństwa.
7. Ministranci naszej parafii po mszach świętych rozprowadzać będą pierniki świąteczne ofiara co łaska – w ten sposób chcą pozyskać środki na wakacyjny wypoczynek.
8. W niedzielę 8 grudnia Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi Katolickiemu na Wschodzie, przed kościołem zbiórka do puszek.
9. Fundacja Święty Florian podpisała porozumienie z Fundacją Młodzi Młodym z Częstochowy z sprawie pozyskiwania 1% z podatku wpisywać będziemy KRS 0000270261 i cel szczegółowy Fundacja Święty Florian 9503
10. Dziękuję za ofiary w kopertach na ołtarz Matki Bożej Nieustającej Pomocy wpłynęło 550 złotych
11. W nowym roku liturgicznym będzie na towarzyszyło rozważanie o Eucharystii – Eucharystia daje życia rok 2019 /2020 – Wielka Tajemnica Wiary. Spróbujemy pogłębić spojrzenie na spotkanie z Chrystusem w Jego Ciele i Krwi .
12. W sobotę 7 grudnia objazd chorych od godziny 9.00 , chorych można zgłaszać w zakrystii lub w biurze parafialnym.
13. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa , obfitości łask i zdrowia. Niech Dobry Bóg błogosławi
Proboszcz Parafii Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

       Ogłoszenia Parafialne XXXIV  Niedzielę Zwykłą 24 .11.2019 roku                     

                  Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

 1. W ubiegłą niedzielę zebraliśmy na inwestycje 4921 złotych i 720 złotych w kopertach na Ołtarz Matki Bożej Nieustającej Pomocy, za każdą ofiarę bardzo dziękuję i wszystkich dobroczyńców polecam Dobremu Bogu i proszę o potrzebne łaski dla Was.
 2. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres Adwentu poświęcimy opłatki , które będzie można nabywać w zakrystii ofiary z opłatków będą przeznaczone tradycyjnie na nagrody dla dzieci i młodzieży za uczestnictwo w roratach. Będą też do nabycia świece wigilijne małe i duże.
 3. W poniedziałek wieczorem o godzinie 19.00 spotkanie młodzieży w salce przy ulicy Kopernika 4
 4. W środę wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zachęcam do przyniesienia modlitw dziękczynnych i próśb, które pragniemy zawierzyć przez wstawiennictwo Maryi Jezusowi Chrystusowi.
 5. W sobotę 30 listopada Święto św. Andrzeja Apostoła 23 rocznica Sakry Biskupiej Księdza Biskupa Ordynariusza Edwarda Janiaka będziemy modlić się w Jego intencji na każdej mszy świętej.
 6. Koło Radia Maryja zapraszamy na Pielgrzymkę do Torunia 7 grudnia tel. 602 886 678 zapisy i bliższe informacje.
 7. Poświęcenie medalików dzieciom komunijnym w niedzielę 8 grudnia na mszy świętej o godzinie 16.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej obecność obowiązkowa dzieci i obojga rodziców !
 8. We Wrocławiu Spotkania Młodych 28.12.2019 – 1.01. 2020 informacje dla młodzieży na plakatach.
 9. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Ks. Kanonik Paweł Kubiak Proboszcz z Turska i Pan Marek Bizan , pogrzeby odbyły się w piątek zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 10. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa , obfitości łask i zdrowia. Niech Dobry Bóg błogosławi!

                                           Proboszcz Parafii Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

       Ogłoszenia Parafialne XXXIII  Niedzielę Zwykłą 17 .11.2019 roku

 1. Dzisiaj składka inwestycyjna, już teraz składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i Waszą życzliwość. Do kościoła św. Floriana wróciły rzeźby po renowacji koszt to ponad 41 000 złotych , w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej nowy obraz Świętego Jana Pawła II koszt całości z ramą 16 000 złotych
 2. Do nabycia nowe numery Dwutygodnika Diecezjalnego Opiekun.
 3. We wtorek 19 listopada dzień modlitwy za wstawiennictwem Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko po mszy wieczornej litania, ucałowanie relikwii z modlitwą za Ojczyznę i w intencji chorych i cierpiących. Zapraszam.
 4. W najbliższą niedzielę zakończenie roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata , zawierzamy dzieje ludzkości Jezusowi Chrystusowi Królowi Wszechświata , niech Jego królestwo jest w nas i dookoła nas. Jest to patronalne Święto Akcji Katolickiej, modlić się będziemy za nas Parafialny Oddział, by aktywnie uczestniczył w życiu kościoła i parafii. Trzech członków naszego Oddziału złoży ślubowanie w Parafii Najświętszego Zbawiciela gratulujemy im i polecamy ich Dobremu Bogu i Matce Najświętszej.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy : w poniedziałek 18 listopada Bł. Karolinę Kózkównę dziewicę i męczennicę ,  20 listopada Św. Rafała Kalinowskiego – Kapłana, 21 listopada Ofiarowanie NMP , 22 listopada Św. Cecylię dziewicę i męczennicę , 23 listopada Św. Klemensa I Papieża.
 6. Koło Radia Maryja organizuje wyjazd do Torunia 7 grudnia sobota z okazji 28 rocznicy powstania Radia. Zgłoszenia pod numerem telefonu 602 886 678.
 7. W czwartek 21 listopada w kinie Hel o godzinie 16.00 i  00  bardzo ciekawy film Nieplanowane – zachęcam młodzież i dorosłych do skorzystania z tego filmu.
 8. W czwartek biuro parafialne będzie czynne po mszy świętej wieczornej !
 9. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Wszystkim 0obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa, obfitości łask i zdrowia. Niech Dobry Bóg błogosławi.

                           Proboszcz Parafii Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

     Ogłoszenia Parafialne XXXII  Niedzielę Zwykłą 10 .11.2019 roku

 1. Do nabycia ostatnie kalendarze na 2020 rok wspierające nasze Seminarium Duchowne w Kaliszu.
 2. Jutro 11 listopada – 101 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze święte o godzinie 7.00 , 9.00 , 12.00 w kościele  Matki Bożej  i 18.00 w kościele Św. Floriana. Msza święta o godzinie 12.00  w intencji Ojczyzny i tych , którzy dla niej poświęcili swoje życie , zachęcam do uczestnictwa we mszy świętej i ofiarowania komunii świętej za naszą Ojczyznę Polskę. Niech hasło Bóg , Honor, Ojczyzna będzie nam bliskie. Wywieśmy flagi narodowe i bądźmy dumni z Polski !
 3. W środę 13 listopada całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Św. Floriana od godziny 8.00 do 18.00. Serdecznie zapraszam na spotkanie z Jezusem Chrystusem w ciszy i modlitwie. Od 8.00 do 10.00 dyżur mają Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusa, od 10.00 do 12.00 Matki i Ojcowie Żywego Różańca, od 12.00 do 14.00 Członkowie Akcji Katolickiej , od 14.00  do 16.00 chórzyści, 16.00 do 18.00 ministranci , lektorzy, dzieci , młodzież, chórek dziecięcy.
 4. W tym tygodniu wspominamy w liturgii : w poniedziałek Św. Marcina , wtorek Św. Jozafata biskupa i męczennika , w środę Pierwszych Polskich Męczenników.
 5. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna. W czwartek 14 listopada wracają po konserwacji rzeźby z Kościoła Św. Floriana z Ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W piątek Spotkanie Akcji Katolickiej msza święta o godzinie 18.00 i po mszy spotkanie na plebanii. W sobotę o godzinie 14.00 msza święta dla Wspólnoty Wiara i Światło po mszy świętej spotkanie w salce. Zapraszam serdecznie.
 7. W sobotę 16 listopada wieczór Pieśni Patriotycznej z Muzeum Regionalnym o godzinie 16.00 Burmistrz Miasta Pleszew i Dyrektor Muzeum serdecznie zapraszają.
 8. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca Pan Józef Walkowiak pogrzeb odbył się w czwartek zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie , a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen
 9. Życzę milej niedzieli , błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech Dobry Bóg nam błogosławi.

               Proboszcz Parafii Św. Floriana w Pleszewie Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

       Ogłoszenia Parafialne XXXI  Niedzielę Zwykłą 3.11.2019 roku

 1. Dziękuję wszystkim , którzy przyczyni się do pobożnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych na naszym parafialnym cmentarzu. Ks. Profesorowi Kanonikowi Michałowi Kielingowi za przewodniczenie Mszy Świętej , Ks. Rezydentowi Kanonikowi Tadeuszowi Pietrzakowi, Ks. Diakonowi Jakubowi , ministrantom , lektorom , Pani organistce Katarzynie i wszystkim uczestnikom mszy świętej i procesji żałobnej.
 2. Dziękuję dzieciom, młodzieży , rodzicom , babciom , dziadkom , zespołowi muzycznemu , Pani Matyldzie i osobą , które pomogły zorganizować Procesje Świętych i spotkanie w salce. Dziękuję za nagrody . Panu Janowi Matysiakowi za ciasto , Pani Matyldzie za cukierki i napoje, członkom Akcji Katolickiej, członkom Koła Radia Maryja z Pleszewa. 
 3. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun i ostatnie kalendarze diecezjalne.
 4. Różaniec za zmarłych dzisiaj o godzinie 18.00, w tygodniu po mszy świętej wieczornej
 5. W poniedziałek spotkanie młodzieży w salce katechetycznej ulica Kopernika 4
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze modlitwy dziękczynne i prośby.
 7. W czwartek 7 listopada pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.30 i modlitwa w intencji powołań kapłańskich , zakonnych i misyjnych. W Kaliszu w Sanktuarium Świętego Józefa modlitwa w intencji rodzin i poczętego życia. Możemy udać się osobiście, lub obejrzeć w Telewizji Trwam i posłuchać w Radio Rodzina lub Radio Maryja.
 8. Objazd chorych w sobotę  9 listopada  od godziny 9.00
 9. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Kazimiera Borowiak pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 14.00, zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 10. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym , którzy obchodzą urodziny i imieniny życzę obfitości łask Bożych i zdrowia. Niech nam błogosławi Dobry i Miłosierny Bóg.

 

 

                                                          Proboszcz Parafii Św. Floriana

                                                          Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek

      Ogłoszenia Parafialne XXX  Niedzielę Zwykłą 27.10.2019 roku

 1. Dziękuję za złożone ofiary na stypendia papieskie zebraliśmy 653 złotych , na inwestycje parafialne zebraliśmy 5233, 57 złotych. Dziękuję za Wasze zaufanie, bo ofiary na inwestycje wzrosły. Za ofiarodawców modlę się w każdej mszy świętej. Zakończyliśmy spłacanie odnowienia figury św. Józefa i stacji drogi krzyżowej. Teraz pozostanie nam spłacenie malowania kościoła, rusztowania i prac elektrycznych.
 2. Jutro swoje imieniny wspominając patrona z chrztu świętego obchodzi Ks. Rezydent Kanonik Tadeusz Pietrzak wieczorem o godzinie 18.00 odprawi mszę świętą zamówioną przez Matki Żywego Różańca . Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy za Ks. Kanonika Tadeusza. Po mszy świętej okazja do złożenia życzeń.
 3. Kończy się miesiąc październik ostatnie nabożeństwa różańcowe warto się wybrać. Nabożeństwa dla dzieci i młodzieży o godzinie 17.00, dla dorosłych po mszy świętej wieczornej. W niedzielę różaniec o godzinie 18.00.
 4. Porządkując groby pamiętajmy o innych , byśmy nie zgrabiali liści pod inne pomniki , czy pod płot – dbajmy o porządek na cmentarzu. Przypominam o odnowieniu miejsc na cmentarzu na następne dwadzieścia lat. Informuję , że miejsce pojedyncze kosztuje 350 złoty , grób głębinowy 500 złotych, podwójny 700 złotych. Woda i śmieci na pięć lat kosztują 50 złotych od miejsca. Groby nie opłacone będziemy przekazywać innym osobą, gdyż są chętni by spocząć na naszym parafialnym cmentarzu. Mamy już całą dokumentację cmentarza z numerami grobów.
 5. W czwartek 31 października dla dzieci możliwość skorzystania z Konkursu przebrania się za świętego spotykamy się o godzinie 17.00 w kościele na różańcu, krótka prezentacja świętych procesja z relikwiami Świętych i zakończenie na salce z herbatką i ciastem. Zapraszam dzieci , młodzież , rodziców i babcie i dziadków.
 6. W Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada msze święte o godzinie 7.00, 9.15 , 10.30 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej i o 12.00 w Kościele Św. Floriana na cmentarzu, po mszy świętej procesja za zmarłych.
 7. W sobotę 2 listopada dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych msze święte o godzinie 7.00 i 9.00 w Kościele Św. Floriana i o 16.30 i 18.00 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej, po mszy świętej wieczornej różaniec za zmarłych.
 8. Objazd chorych wyjątkowo w drugą sobotę miesiąca 9 listopada od godziny 9.00
 9. Przypominam, że można uzyskać odpust zupełny za zmarłych, dlatego zachęcam do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania spowiadamy podczas każdej mszy świętej.

 

 

 

 1. Dzisiaj ministranci zbierają składkę na misje , w imieniu misjonarzy składam Bóg zapłać.
 2. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Maria Olszanowska pogrzeb odbył się w sobotę, zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 3. Przypominam , że od dzisiejszej niedzieli msze święte w dni powszednie o godzinie 18.00.
 4. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym , którzy obchodzą urodziny i imieniny życzę obfitości łask Bożych i zdrowia. Niech nam błogosławi Dobry i Miłosierny Bóg.

      

Ogłoszenia Parafialne XXIX  Niedzielę Zwykłą 20.10.2019 roku

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Misyjny w Kościele , my już modlimy się za na różańcu za misjonarzy od początku października , kto jednak jeszcze nie był na modlitwie różańcowej to serdecznie w tym tygodniu zapraszam. Ofiary na misje zbiorą ministranci w przyszłą niedzielę przed kościołem.
 2. W dzisiejszą niedzielę zbieramy ofiary na inwestycje, za każdą waszą ofiarę złożoną na tacę, składam serdeczne Bóg zapłać, a za ofiarodawców modlę się w każdej mszy świętej. Dziękuję tym , którzy wpłacili pieniądze na konto parafialne Pani Marii Rutkowskiej i Państwu Kujawińskim
 3. Dzisiaj w Kościele Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w Pleszewie o godzinie 19.15 Koncert Papieski – serdecznie zapraszam. Oddajmy cześć Świętemu Papieżowi Janowi Pawłowi II, tym bardziej , że jest honorowym obywatelem naszego miasta.
 4. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun , są jeszcze kalendarze diecezjalne w cenie 5 złotych na utrzymanie naszych kleryków w Seminarium w Kaliszu.
 5. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godzinie 17.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej , dla dorosłych po mszy świętej wieczornej.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszam do wspólnejmodlitwy dziękczynnej i błagalnej.
 7. W tym tygodniu odeszły do Domu Ojca Pani Janina Jankowiak , pogrzeb odbył się w czwartek i Pani Teresa Basińska pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 11.00 w kościele Świętego Floriana zmarłe polećmy miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz Im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 8. W liturgii w tym tygodniu  wspominamy we wtorek 22 października Świętego Papieża Jana Pawła II.
 9. Z tył kościoła są kartki na wymienianki jednorazowe i roczne co łaska . 
 10. W poniedziałek spotkanie młodzieży o godzinie 19.30, serdecznie zapraszam młodzież uczącą się i pracującą do skorzystania z tych spotkań. Proszę również chłopców  by zostali ministrantami , zapraszam też chętne dziewczynki do zaangażowania się w pracę w naszej zespole muzycznym ! 
 11. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask.   Niech Bóg nam błogosławi.

Proboszcz Parafii Św. Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

     

  Ogłoszenia Parafialne XXVIII  Niedzielę Zwykłą 13.10.2019 roku

                       Dzień Papieski

 1. Zachęcam do nabycia Opiekunów z zeszłego tygodnia iprzypominam o Kalendarzach Diecezjalnych, które sąwsparciem dla naszych kleryków przygotowujących się do kapłaństwa w Kaliszu.
 2. Dzisiaj Dzień Papieski przed kościołem zbieramy ofiary na stypendia dla zdolnej młodzieży. Dziękuję osoba ze Wspólnoty Wiara i Światło za pomoc w przeprowadzeniu zbiórki, a Wam za hojność Bóg Zapłać. Dzisiaj po mszy świętej wieczornej Nabożeństwo Fatimskie. Dla dzieci na mszy świętej o godzinie 10.30.
 3. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci o godzinie 17.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej , dla dorosłych po mszy świętej wieczornej.
 4. W poniedziałek 14 października Dzień Edukacji Narodowej zapraszam dzieci , młodzież , rodziców, nauczycieli, wychowawców i dyrekcje szkół z terenu naszej Parafii na mszę świętą o godzinie 18.30 i różaniec, który ofiarujemy w intencji nauczycieli , wychowawców, dyrekcji i pracowników oświaty.
 5. W poniedziałek 14 października w salce o godzinie 19.30 spotkanie młodzieży. Zapraszamy młodzież do wspólnego działania dla pogłębienia wiary i dla dobra parafii.
 6. W środę 16 października po mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze prośby i dziękczynienia. Jest to rocznica wyboru Kard. Wojtyły na Papieża przyjdźmy i ofiarujmy tę modlitwę za Kościół w Polsce i na świecie, za Papieża Franciszka.
 1. W piątek 18 października Święto Św. Łukasza patrona służby zdrowia na mszę świętą wieczorną zapraszam lekarzy, pielęgniarki, położne, ratowników medycznych i pracowników szpitali i ośrodków zdrowia będziemy ich polecać Dobremu Bogu i prosić o potrzebne łaski. Proszę wszystkich , korzystających z opieki medycznej do wzięcia udziału mszy świętej i ofiarowaniu komunii w tej intencji.
 2. W sobotę 19 października na mszy świętej wieczornej o godzinie 18.30 oddamy cześć Błogosławionemu Kapłanowi Męczennikowi Jerzemu Popiełuszce 35 rocznicę Jego bestialskiego zamordowania. Na mszy świętej będziemy gościć uczestników 37 Pielgrzymki Ludzi Pracy – działaczy Solidarności, którzy będą dziękować i prosić Błogosławionego o potrzebne laski dla Ojczyzny , miasta Pleszewa i dla siebie.  Zapraszam wszystkich , którym zależy na pomyślności naszej Ojczyzny do wspólnej modlitwy!
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy : we wtorek św. Teresę od  Jezusa , w środę św. Jadwigę , w czwartek św. Ignacego Antiocheńskiego , w piątek św. Łukasza Ewangelisty, w sobotę Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszki .
 4. W minionym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Janina Bugzel , Matka Żywego Różańca , Mały Rycerz Miłosiernego Serca Jezusowego , zasłużona osoba dla budowy Świątyni Matki Bożej Częstochowskiej pogrzeb odbył się w piątek, zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 5. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Pleszewie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze bliższe informacje w Powiatowym Centrum. Pamiętajmy o dzieciach , dla których może to być szansa na piękne i udane dzieciństwo !
 6. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.
 7. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Niech Bóg nam błogosławi.

Proboszcz Parafii Św. Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

Ogłoszenia Parafialne X X VII Niedzielę Zwykłą 6.10.2019 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun i kalendarze diecezjalne, z których ofiary przeznaczone są na utrzymanie kleryków naszego Seminarium w Kaliszu
 2. W poniedziałek 7 października we Wspomnienie  NMP Różańcowej na mszy świętej o godzinie 18.30 poświęcimy i wręczymy dzieciom komunijnym różańce proszę rodziców o przybycie razem z dziećmi. Msza święta wyjątkowo w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Po mszy świętej odmówimy różaniec. Koszt różańca 20 złotych.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszam do wspólnej modlitwy i przyniesienia próśb i podziękowań.
 4. W październiku odmawiamy różaniec w intencji misjonarzy zgodnie z prośbą Papieża Franciszka. Dzieci mówią różaniec od poniedziałku do piątku o godzinie 17.00 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej, dla dorosłych różaniec po mszy świętej wieczornej. W niedzielę różaniec o godzinie 18.00.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy : w poniedziałek NMP Różańcowej , w czwartek Bł. Angeli Truszczyńskiej , w piątek Św. Papieża Jana XXIII, w sobotę Św. Jana Benzyma.
 6. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca Pan Józef Skrzypniak , pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarłego polećmy Bożemu Miłosierdziu wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Mu świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 7. W przyszłą niedzielę Dzień Papieski , przed kościołami zbieramy na stypendia papieskie dla zdolnej młodzieży. Proszę rodziny ze Wspólnoty Światła i Wiary by pomogły zebrać ofiary. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać !
 8. W przyszłą niedzielę 13 października ostatnie nabożeństwo Fatimskie dla tego nie będzie różańca przed mszą świętą  o godzinie 18.00 , a po mszy świętej z nabożeństwem fatimskim, proszę przynieść świece lub znicze. Będzie też nabożeństwo fatimskie podczas mszy świętej o godzinie 10.30 dla dzieci.
 9. W sobotę o godzinie 14.00 msza święta dla Wspólnoty Wiara i Światło w kościele Świętego Floriana.
 10. Po wakacyjnej przerwie wznawiamy poniedziałkowe  spotkanie młodzieży w salce o godzinie 19.30
 11. Kurs Nowe Życie to szansa by poznać osobę Jezusa doświadczysz pokoju serca i głębi życia. Do uczestnictwa w tym kursie zaprasza Szkoła Nowej Ewangelizacji Św.  Rodziny z Ostrowa Wielkopolskiego. Kurs Nowe Życie odbędzie się w dniach 11-13 października 2019 w Sadowiu w domu rekolekcyjnym oo. Pasjonistów . Telefon kontaktowy 514 709 705 ! Szczegóły na plakacie
 12. Dzisiaj Odpust w Parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela.
 13. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Niech Bóg nam błogosławi.

Proboszcz Parafii Św. Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

    Ogłoszenia Parafialne X X V I Niedzielę Zwykłą 29.09.2019 roku

 1. Od dzisiejszej niedzieli można nabywać kalendarze diecezjalne w cenie 5 złotych ofiary przeznaczone są na utrzymanie kleryków w naszym Seminarium Diecezjalnym w Kaliszu.
 2. Dzisiaj członkowie Akcji Katolickiej i Matek Różańcowych zbierają ofiary przed kościołem na utrzymanie kleryków.
 3. We wtorek rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc różańcowy, niech każdy z nas znajdzie czas na różaniec chociaż raz w tygodniu. Różaniec dla dzieci będzie o godzinie 17.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej, dla wszystkich po mszy świętej wieczornej.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca , adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi w czwartek od godziny 18.00 , w piątek od godziny 17.30.
 5. W czwartek w Sanktuarium Św. Józefa w Kaliszu tradycyjna modlitwa za Rodziny i w intencji ochrony poczętego życia. Zachęcam do pielgrzymki do Kalisza lub wysłuchaniu spotkania i mszy świętej w Telewizji Trwam, Radio Maryja i Radio Rodzina.
 6. W piątek 4 października na mszę świętą o godzinie 18.30 i spotkanie zapraszam młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania – klasy VIII wraz z rodzicami.
 7. Objazd chorych w sobotę 6 października od godziny 9.00
 8. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Stefania Kaźmierczak pogrzeb odbył się w czwartek, zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.
 9. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek Św. Hieronima , we wtorek Św. Teresę od dzieciątka Jezus , w środę Świętych Aniołów Stróżów , w piątek Św. Franciszka z Asyżu i w sobotę Św. Siostrę Faustynę.
 10. W przyszłą niedzielę składka na potrzeby diecezji.
 11. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Niech Bóg nam błogosławi.

Proboszcz Parafii Św. Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

     

  Ogłoszenia Parafialne XXV Niedzielę Zwykłą 22.09.2019 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
 2. Dziękuję za ofiary zebrane na tacę inwestycyjną zebraliśmy 4785, 23 zł i 1,40 Euro. Dobroczyńców polecam w modlitwie w każdej mszy świętej.
 3. W przyszłą niedzielę zbierzemy ofiary przed kościołem na Seminarium Duchowne w Kaliszu, proszę członków Akcji Katolickiej, Matki Różańcowe by przeprowadzili zbiórkę , za ofiary już teraz składam serdeczne Bóg zapłać.
 4. We wtorek 24 września o godzinie 19.15 posiedzenie Rady Duszpastersko – Ekonomicznej na plebanii ulica Kopernika 4 .
 5. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy tradycyjnie zachęcam do przyniesienia podziękowań i próśb.
 6. W piętek 27 września o godzinie 19.00 spotkanie Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa na plebanii przy ulicy Kopernika 4
 7. W sobotę 28 września o godzinie 15.00 Iskra Bożego Miłosierdzia – Koronka do Miłosierdzia Bożego na ulicach naszych miast – my jako Parafia spotykamy się przy krzyżu na cmentarzu przy ulicy Poznańskiej
 8. Porządkujemy cmentarz – prowadzimy inwentaryzację, wiele grobów nie ma opłaconych lub odnotowanych opłat , bardzo proszę by zgłosić się do biura jeśli mamy jakieś dokumenty opłat z przed 2017 roku i są jeszcze aktualne by je przedstawić celem odnotowania w księgach cmentarnych , lub dokonać opłaty na następne 20 lat . Przypominam o opłacie za śmieci i wodę 50 złotych na 5 lat.
 9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w poniedziałek Św. Ojca Pio , w środę Św. Męczenników Kosmę i Damiana , w czwartek Św. Wincentego a Paulo, , w sobotę Św. Wacława męczennika.
 10. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Niech Bóg nam błogosławi.

Proboszcz Parafii Św. Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

  

      Ogłoszenia Parafialne X X I V Niedzielę Zwykłą 15.09.2019 roku

 1. Dzisiaj składka inwestycyjna dziękuję za każdą waszą ofiarę i modlitwę , niech Dobry Bóg wszystkim Błogosławi, w każdej mszy świętej polecam wszystkich Dobroczyńców Bogu.
 2. Jutro 16 września Pielgrzymka Parafialna na Jasną Górę wyjazd o godzinie 6.00 z przystanku na wysokości Starostwa przy ulicy Poznańskiej.
 3. W poniedziałek 16 września rozpoczyna się Triduum Świętego Stanisława Kostki w Parafii Najświętszego Zbawiciela o godzinie 18.00 , u nas we wtorek o godzinie 18.30 i w Środę w Parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w spotkaniach powinni wziąć udział młodzież naszych parafii, a szczególnie  osoby , które przygotowywać się będą do Sakramentu Bierzmowania młodzież klas 8 i ci , którzy byli bierzmowania w tym roku , jako dziękczynienie za dar sakramentu.  Obecność obowiązkowa Odpowiedzialny Ks. Prefekt Krystian Fornalczyk
 4. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy proszę o przyniesieni próśb i podziękowań.
 5. W czwartek 19 września tradycyjnie modlitwa za wstawiennictwem Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko w intencji Ojczyzny. Litania i ucałowanie relikwii.
 6. W czwartek na mszę świętą na godzinę 18.30 zapraszam rodziców dzieci komunijnych, omówimy sprawy przygotowania dzieci do komunii świętej. Spotkanie po mszy świętej.
 7. W piątek 20 września msza święta o godzinie 18.30 dla Akcji Katolickiej i po mszy spotkanie formacyjne zapraszam  nowe osoby , szczególnie małżeństwa do współpracy.
 8. W niedzielę 22 września na mszy świętej o godzinie 11.45 podziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory w naszej parafii zapraszam rolników i nas wszystkich do dziękczynienia za dar chleba.
 9. Od  8 września rozpoczęły  się nauki przedmałżeńskie w Parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela o godzinie 17.00 i tak będzie przez 10 niedziel.
 10. Od d 8 września rozpoczęły się nauki przedmałżeńskie w Parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela o godzinie 17.00 i tak będzie przez 10 niedziel, można jeszcze dzisiaj dołączyć.
 11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w poniedziałek Św. Korneliusza Pp M i Św. Cypriana Bp M , w środę Św. Stanisława Kostkę patrona młodzieży , w piątek Św. Andrzeja Kim Taeonga , Pawła ChongHasanga i Towarzyszy MM i w sobotę Św. Matusza Ewangelistę.
 12. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Niech Bóg nam błogosławi.

Proboszcz Parafii Św. Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

Ogłoszenia Parafialne XXIII Niedzielę Zwykłą 8.09.2019 roku
1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun , Matki Różańcowe mogą zabrać również tajemnice na wrzesień.
2. Jutro 9 września Wspólnota Wiara i Światło udaje się na Jasną Górę wyjazd o godzinie 5.30. Są jeszcze wolne miejsca można się zgłosić do Pani Danuty Kruszewskiej telefon kontaktowy 692364541
3. We wtorek 10 września o godzinie 9.30 msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie
4. We wtorek 10 września o godzinie 19.30 spotkanie Zarządu i Rady Fundacji Świętego Floriana Domu Świętej Jadwigi przy ulicy Prokopowskiej
5. W środę 11 września o godzinie 19.30 spotkanie katechetyczne na plebani przy ulicy Kopernika 4
6. W piątek 13 września całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele Św. Floriana 8 – 10 Matki Żywego Różańca , 10-12 Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusa , 12-14 Chórzyści i Koło Radia Maryja , 14-16 Akcja Katolicka, Wspólnota Wiara i Światło , 16-18 Ministranci, Lektorzy dzieci , młodzież naszej parafii
7. W piątek 13 września łączymy nabożeństwo fatimskie z modlitwą – Polska pod Krzyżem. Nasze spotkanie rozpoczynamy w kościele Św. Floriana mszą świętą , nabożeństwem fatimskim procesją do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej by tutaj czuwać przy krzyżu, odmówić różaniec , odśpiewać Apel Jasnogórski i zakończyć mszą świętą o północy za Ojczyznę Polskę. Zapraszamy wszystkich , którym bliskie jest dobro i pomyślność naszej Ojczyzny.
8. Dzisiaj odpust w Kuczkowie
9. W sobotę i niedzielę 14 i 15 września o godzinie 15.30 w kinie Hel seans filmu Tajemnica Ojca Pio .
10. Od dzisiaj 8 września rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie w Parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela o godzinie 17.00 i tak będzie przez 10 niedziel.
11. W poniedziałek 16 września Pielgrzymka Parafialna na Jasną Górę wyjazd o godzinie 6.00 spod kościoła Matki Bożej Częstochowskiej.
12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w piątek Św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora kościoła, w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w tym dniu zachęcam do skorzystania z mszy świętej.
13. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Niech Bóg nam błogosławi.
Proboszcz Parafii Św. Floriana Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

  Ogłoszenia Parafialne XXII Niedzielę Zwykłą 1.09.2019 roku

 1. Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej w naszych modlitwach prośmy opokój dla całego świata, by nie było niewinnie przelewanej krwi.
 2. Dziękuję wszystkim , którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Uroczystość Odpustowej ku czci Matki Bożej Częstochowskiej
 3. Serdecznie witam w naszej Parafii księdza diakona Jakuba Karpisiewicza , który będzie odbywał praktykę duszpasterską w naszej wspólnocie, życzę mu Bożego Błogosławieństwa i mocy i światła Ducha Świętego. Proszę o modlitwę w intencji księdza Jakuba.
 4. Dzisiaj o godzinie 15.00 spotkanie grupy biało ziolonej – Jarocin – Pleszew zapraszam.
 5. Dzisiaj na mszy świętej o godzinie 10.30 święcimy dzieciom klas pierwszych tornistry i przybory szkolne
 6. Dzisiaj w Dobrzycy Powiatowe dziękczynienie za tegoroczne zbiory od godziny 14.00.
 7. W poniedziałek 2 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2019/2020 na mszy świętej o godzinie 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież , rodziców , nauczycieli i wychowawców na wspólną modlitwę.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca, spowiedź w czwartek 5 września  od godziny 18.00 wraz adoracją Najświętszego Sakramentu , w piątek 6 września od godziny 17.00 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 9. W czwartek modlitwa i msza święta w intencji rodzin i ochrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa w Kaliszu zachęcam do pielgrzymowania lub skorzystania z transmisji w Telewizji Trwam , Radio Maryja i Radio Rodzina
 10. W sobotę 7 września objazd chorych od godziny 9.00
 11. Przypominam , że Biuro Radia Maryja organizuje wyjazdy 7 września do Torunia, 7 września na Lednicę , 15 września na Górę Krzyża Zapisy w biurze lub pod telefonem 602 886 678
 12. 15 września w niedzielę Zaproszenie na 37 Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę wyjazd o godzinie 5.00 z pod Spomaszu w Pleszewie Zapisy telefon 693 204 189 , 798 183 861.
 13. Zapraszam na ciekawy film “Tajemnica O.Pio” będzie wyświetlany w kinie Hel 14 i 15 września seanse 15.30 
 14. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask.  Niech Bóg nam błogosławi.

Proboszcz Parafii Św. Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

        Ogłoszenia Parafialne XXI Niedzielę Zwykłą 25.08.2019 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
 2. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 3678 , 34 złote. Serdeczne Bóg zapłać. Za wszystkich dobroczyńców modlimy się w każdej mszy świętej
 3. Dzisiaj dziękczynienie za zbiory w diecezji – Lutogniewie , gdzie udaje się reprezentacja naszej Parafii i w gminie w Sowinie.
 4. Dzisiaj też uroczystości odpustowe w Parafii w Kowalewie .
 5. Jutro w poniedziałek 26 sierpnia Uroczystości Odpustowe w naszej Parafii ku czci Matki Bożej Częstochowskiej msze święte o godzinie 7.00, 9.00 – szczególnie dla chorych i cierpiących, 16.30 i suma odpustowa o godzinie 18.30 Kazania wygłosi i sumę odprawi syn naszej Parafii Ks. Proboszcz Szymon Grzeszkiewicz obecnie Proboszcz Parafii Zwiastowania NMP w Kaliszkowicach Kaliskich. Bardzo proszę o  przygotowanie feletronów, sztandarów i figur! Proszę strażaków o niesienie baldachimu, proszę dziewczynki klas III , II, I oraz  młodsze o sypanie kwiatków podczas procesji po sumie odpustowej. 
 6. Przypominam, że 16 września w poniedziałek pragniemy udać się z Pielgrzymką na Jasną Górę i do Gidle koszt 55 złotych są jeszcze wolne miejsca.
 7. Przypominam , że Biuro Radia Maryja organizuje wyjazdy 7 września do Torunia, 7 września na Lednicę , 15 września na Górę Krzyża Zapisy w biurze lub pod telefonem 602 886 678
 8. 15 września w niedzielę Zaproszenie na 37 Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę wyjazd o godzinie 5.00 z pod Spomaszu w Pleszewie Zapisy telefon 693 204 189 , 798 183 861.
 9. W przyszłą niedzielę 1 września uroczyście poświęcimy tornistry dzieciom klas pierwszych na mszy świętej o godzinie 10.30
 10. Można złożyć podpisy pod protestem przeciwko paradzie równości w Kaliszu
 11. W przyszłą niedzielę 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej , na mszach świętych będziemy modlić się o pokój i będziemy polecać Miłosiernemu Bogu wszystkich pomordowanych w czasie działań wojennych.

 

 

 1. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę pięknej pogody i wspaniałych wrażeń – niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami, pamiętam w modlitwie.  Niech Bóg nam błogosławi.

 

Proboszcz Parafii Św. Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne XX Niedzielę Zwykłą 18.08.2019 roku
1. W poniedziałek 19 sierpnia na mszy świętej wieczornej modlimy się przez wstawiennictwo Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko w intencji Ojczyzny, Parafii i naszych rodzin. Prosimy o zdrowienie dla chorych i życie wieczne dla tych co oddali swoje życie w obronie Ojczyzny. Po mszy litania do Błogosławionego i ucałowanie relikwii.
2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii : we wtorek Św. Bernarda Opata, w środę Św. Piusa X Papieża , w czwartek NMP Królową i w sobotę Św. Bartłomieja Apostoła.
3. W niedzielę 25 sierpnia Dożynki Diecezjalne w Lutogniewie o godzinie 11.30 nasza Parafia udaje się na dziękczynienie z wieńcem – wyjazd o godzinie 10.15 spod kościoła. Nasze dożynki Parafialne odbędą się 22 września na mszy świętej o godzinie 11.45
4. W niedzielę 25 sierpnia Uroczystości Odpustowe w Parafii w Kowalewie, a w poniedziałek 26 sierpnia Uroczystości Odpustowe w naszej Parafii ku czci Matki Bożej Częstochowskiej msze święte o godzinie 7.00, 9.00 – szczególnie dla chorych i cierpiących, 16.30 i suma odpustowa o godzinie 18.30 Kazania wygłosi i sumę odprawi syn naszej Parafii Ks. Proboszcz Szymon Grzeszkiewicz obecnie Proboszcz Parafii Zwiastowania NMP w Kaliszkowicach Kaliskich. Bardzo proszę o uporządkowanie terenu wokół kościoła we wtorek 20 sierpnia od godziny 8.30 wypielenie chodników, wykoszenie trawy ! Zadbajmy o przygotowanie feletronów, sztandarów i figur! Proszę strażaków o niesienie baldachimu, proszę dziewczynki klas III , II, I i młodszych o sypanie kwiatków podczas procesji po sumie odpustowej.

5. Wspólnota Wiara i Światło pragnie podziękować parafianom i gościom za złożone ofiary w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy nabywaniu bukiecików zebrano 1558 złotych. Za dobroczyńców modlimy się nieustannie w naszej Parafii.
6. Organizowana jest Pielgrzymka Parafialna na Jasną Górę i Gidle 16 września w poniedziałek zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym koszt 55 złotych.
7. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę pięknej pogody i wspaniałych wrażeń – niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami, pamiętam w modlitwie. Niech Bóg nam błogosławi.

Proboszcz Parafii Św. Floriana Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

        Ogłoszenia Parafialne XIX Niedzielę Zwykłą 11.08.2019 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
 2. Bardzo przepraszam chorych, do których w pierwszą sobotę sierpnia nie dotarł kapłan z Jezusem Chrystusem.
 3. 13 sierpnia we wtorek całodzienna adoracja w Kościele Świętego Floriana, a po wieczornej mszy świętej Nabożeństwo Fatimskie.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 5. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny msze święte tak jak w niedzielę pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we mszy świętej, w tym dniu poświęcenie zbóż owoców i kwiatów. Tradycyjnie Wspólnota Wiara i Światło będzie rozprowadzała bukieciki z kwiatami i zbożami , w ten sposób zbierając pieniądze na swój wakacyjny wyjazd rekolekcyjny, już teraz dziękuję za Waszą ofiarność i niech Dobry Bóg Błogosławi wszystkim dobroczyńcom !
 6. W tym tygodniu wspominamy w liturgii : 14 sierpnia w środę Św. Maksymiliana Marię Kolbego , 17 sierpnia w sobotę Św. Jacka.
 7. Przypominam , że nasza Parafia reprezentuje dekanat na dożynkach diecezjalnych 25 sierpnia jeszcze raz proszę , by zgłosiły się osoby , które zrobią wieniec i delegacja, która uda się na tegoroczne dziękczynienie do Sprawa pilna.
 8. W tym tygodniu odeszli do domu Ojca Pani Maria Włodarczyk pogrzeb odbył się w piątek i Pani Władysława Prędka pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 11.00, zmarłe polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 9. Trwają prace przy renowacji ołtarza bocznego Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kościele Świętego Floriana, trwają prace na budowie kompleksu edukacyjnomieszkaniowego. Proszę o modlitwę.
 10. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 11. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę pięknej pogody i wspaniałych wrażeń – niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami, pamiętam w modlitwie.  Niech Bóg nam błogosławi.

 

Proboszcz Parafii Św. Floriana

Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

        Ogłoszenia Parafialne XVII Niedzielę Zwykłą 28.07.2019 roku

 1. W niedzielę inwestycyjną zebraliśmy 3325,83 złotych, dziękujemy za przelew na budowę Kompleksu Państwu Kujawskim – Firma Rystal w Pleszewie, dziękuję pewnej rodzinie za złożenie ofiary na odnowę Ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kościele św. Floriana .
 2. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun.
 3. Wyrażam słowa wdzięczności wobec wszystkich, którzy w dniu święta Krzysztofa mojego patrona modlili się w mojej intencji i złożyli mi życzenia. Proszę też dla was o potrzebne łaski.
 4. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy – 29 lipca w poniedziałek św. Marty , 31 lipca w środę Św. Ignacego z Loyoli , 1 sierpnia w czwartek Alfonsa Marię Liguoriego,
 5. W środę tradycyjnie po mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zachęcam do przyniesienia próśb i podziękowań.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca – spowiedź wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu w czwartek od godziny 18.00, a w piątek od godziny 17.30. w czwartek w Kaliszu w Sanktuarium Św. Józefa nabożeństwo i msza święta w intencji rodzin i ochrony życia od godziny 17.00 zapraszam do pielgrzymowania do Kalisza lub wysłuchania transmisji w Radio Maryja , Radio Rodzina i Telewizji Trwam.
 7. W sobotę 3 sierpnia objazd chorych od godziny 9.00
 8. Rozpoczyna się w tym tygodniu miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości – podejmijmy trud abstynencji i ofiarujmy go w intencji naszej Ojczyzny Polski o dar pojednania i zgody w narodzie.
 9. Bardzo proszę o gościnne przyjęcie pielgrzymów grupy biało-zielonej 6 sierpnia o godzinie 17.15 . Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.
 10. W tym roku nasza parafia będzie reprezentować dekanat na dożynkach diecezjalnych 25 sierpnia w Lutogniewie proszę, by przygotować wieniec i by w przyszłą niedzielę zgłosili się rolnicy, ogrodnicy , którzy chcą udać się w delegacji na dożynki.
 11. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca Pan Mieczysław Krawczyk pogrzeb odbył się w czwartek w Kowalewie, zmarłego plećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie , a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 12. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask.  Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę pięknej pogody i wspaniałych wrażeń – niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami, pamiętam w modlitwie.  Niech Bóg nam błogosławi.

Proboszcz Parafii Św. Floriana Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

 

         Ogłoszenia Parafialne XVI Niedzielę Zwykłą 21.07.2019 roku

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”, po każdej mszy świętej święcimy dzisiaj pojazdy ofiary w połowie przeznaczamy na misjonarzy, a w połowie na Figurę Św. Krzysztofa na nasz parking kościelny.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze prośby i dziękczynienia.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy 22 lipca Marię Magdalenę , 23 lipca św. Brygidę Patronkę Europy , 24 lipca św. Kinga , 25 lipca św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa , 26 lipca św. Joachima i Annę rodziców NMP ,
 4. W piątek z okazji św. Joachima i Anny na mszach świętych modlić się będziemy za nasze babcie i dziadków serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkie wnuki i wnuczki.
 5. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Włodzimierz Tuczyński pogrzeb odbył się w czwartek i Pan Ryszard Nowaczyk pogrzeb odbył się w sobotę , zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
 6. Organizowane są wyjazdy : Oświęcim 14 sierpnia Muzeum Auschwitz , Toruń 7 września Święto Dziękczynienia ,  Lednica 7 września – Spotkanie Seniorów , Góra Krzyża 15 września – Św. Podwyższenia Krzyża. Zgłoszenia Biuro Radia Maryja lub telefon 602 886 678
 7. Posiedzenie Akcji Katolickiej we wtorek 23 lipca o godzinie 19.30 na plebanii .
 8. W czasie wakacji pamiętajmy o Bogu, modlitwie i wzajemnej miłości.
 9. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymkach na Jasną Górę pieszej i rowerowej.
 10. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę pięknej pogody i wspaniałych wrażeń – niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami, pamiętam w modlitwie.  Niech Bóg nam błogosławi.

                                               Proboszcz Parafii Św. Floriana

                                              Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

    Ogłoszenia Parafialne XV Niedzielę Zwykłą 14.07.2019 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
 2. We wtorek 16 lipca Wspomnienie Najświętszej Mary Panny z Góry Karmel pamiętajmy w modlitwach o zakonach kontemplacyjnych , szczególnie o Siostrach Karmelitankach z Częstochowy i Gniezna, które modlą się za naszą Parafię.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze prośby i dziękczynienia.
 4. W piątek 19 dzień miesiąca lipca , jak każdego miesiąca nasze modlitwy zanosić będziemy przez wstawiennictwo Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko w intencji Ojczyzny, Parafii, rodzin. Po mszy świętej i nabożeństwie możliwość ucałowania relikwii.
 5. Od niedzieli 21 lipca rozpoczynamy tydzień  modlitw za kierowców, podróżujących i pielgrzymów, dlatego w niedzielę poświęcimy pojazdy mechaniczne, byśmy wszyscy szczęśliwie docierali do celu podróży, aby Boża Opatrzność czuwała nad nami , a Święty Krzysztof był naszym opiekunem.   Ofiary złożone w ten dzień zasilą w połowie dzieła  misyjne  , a w połowie będą wsparciem dla zakupu Figury św. Krzysztofa, która stanie w przyszłości  przy kościelnym parkingu. Obecnie mamy uskładane 500 złotych. 
 6. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca Pan Ryszard Furmankiewicz członek naszego Parafialnego Chóru Papieża Jana Pawła II, zmarłego chórzystę polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.
 7. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę pięknej pogody i wspaniałych wrażeń – niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami, pamiętam w modlitwie.  Niech Bóg nam błogosławi.

 

                                               Proboszcz Parafii Św. Floriana

                                              Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

Ogłoszenia Parafialne XIV Niedzielę Zwykłą 7.07.2019 roku

 1. Przypominam dzisiaj wyjazd do Turska o godzinie 14.15 na mszę świętą dla chorych. Wyjazd z pod Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zachęcam do przyniesienia podziękowań i próśb .
 3. W każdy piątek o godzinie 21.00 Apel Jasnogórski w intencji Ojczyzny, Parafii i naszych rodzin – zapraszam.
 4. W sobotę 13 lipca całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo do godziny 17.00 ze względu na ślub , Plan adoracji 7.30 – 9.30 Matki Różańcowe , 9.30 -11.30 Członkowie Akcja Katolicka , 11.30 – 13.30 Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusa , 13.30 – 15.30 Chórzyści , 15.30 – 16.30 ministranci ,lektorzy i młodzieżowy Krąg Biblijny.
 5. W sobotę 13 lipca po mszy świętej wieczornej Nabożeństwo Fatimskie możemy przynieść świece.
 6. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Wanda Ogrodowicz pogrzeb w środę o godzinie 11.00 w kościele Św. Floriana, zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym, Amen
 7. Zaproszenie na badania serca do Przechodni Vitamed ul. Jana III Sobieskiego badanie jest płatne 60 złotych, ale od razu z konsultacją. Szczegóły na plakacie !
 8. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę pięknej pogody i wspaniałych wrażeń – niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami, pamiętam w modlitwie.  Niech Bóg nam błogosławi.

 

                                               Proboszcz Parafii Św. Floriana

                                              Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą 30 czerwca 2019 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun.
 2. W związku z wakacjami będzie zmiana urzędowania Biura Parafialnego w Poniedziałek i Sobotę o godzinie 8.00 i w środę od godziny 17.00. W sprawach pogrzebowych kontakt telefoniczny 502 389 701. W uroczystości kościelne biuro nieczynne.
 3. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w oktawie oddawali cześć Bogu w Najświętszym Sakramencie, dziękuję szczególnie tym , którzy przygotowali ołtarze na zakończenie oktawy Bożego Ciała rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym, rodzicom i młodzieży bierzmowanej, dziękuję ministrantom, tym którzy nosili baldachim, feletrony i sztandary. Szczególne podziękowanie dla dziewczynek sypiących kwiatki i ich rodzicom za opiekę.
 4. Trwają wakacje pamiętajmy o modlitwie porannej i wieczornej, oraz o mszy świętej niedzielnej i świątecznej! Nie ma wakacji od Pana Boga !
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca spowiedź w czwartek od godziny 18.00 i w piątek od godziny 17.30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zachęcam dzieci, młodzież i starszych do skorzystania z daru Bożego Miłosierdzia w sakramencie Pojednania.
 6. W ten czwartek Ks. Biskup Ordynariusz Edward Janiak zaprasza naszą Parafię na modlitwę do Sanktuarium Św. Józefa do Kalisza w intencji Rodzin i ludzkiego życia wyjazd autokaru o godzinie 16.15 z pod kościoła Matki Bożej Częstochowskiej. Zapisy dzisiaj po mszach świętych.
 7. W sobotę objazd chorych od godziny 9.00
 8. W niedzielę 7 lipca w Sanktuarium w Tursku spotkanie chorych wyjazd z pod kościoła Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie 14.15. Zapisy dzisiaj po mszach świętych.
 9. Chciałbym poinformować, że Ks. Biskup na moją prośbę przysyła do naszej Parafii na praktykę duszpasterską z dniem 31 sierpnia  Diakona Jakuba Karpisiewicza, proszę o modlitwę w Jego intencji i wyrażam wdzięczność księdzu Biskupowi . 
 10. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Łucja Jankowska pogrzeb odbył się w środę zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
 11. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask.Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę pięknej pogody i wspaniałych wrażeń – niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami, pamiętam w modlitwie. Niech Bóg nam błogosławi.

 

                                                                   Proboszcz Parafii Św. Floriana

 

                                                                   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

Ogłoszenia Parafialne na XII Niedzielę Zwykłą 23.06.2019 roku

 1. Dziękuję za ofiary , zebrane na inwestycje zebraliśmy 3385 złotych wszystkich darczyńców polecam Dobremu Bogu w każdej mszy świętej.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i pobożnego przeżycia Bożego Ciała – przygotowującym ołtarze , służbie liturgicznej – ministrantom , lektorom, dziewczynką sypiącym kwiatki , delegacji dzieci komunijnych, wszystkim niosącym sztandary , feletrony. Tym , którzy udekorowali domy i trasę procesji, księżą współpracownikom , szczególne podziękowanie dla osób śpiewających podczas procesji. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi.
 3. Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 11.45 wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny do Ogródka Jordanowskiego i tam będziemy świętować Miłość w Rodzinie na okolicznościowym Festynie. Zapraszam serdecznie całe rodziny.
 4. W poniedziałek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 5. Nabożeństwa czerwcowe po mszy świętej wieczornej.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 7. Oktawa Bożego Ciała do czwartku zachęcam do codziennego uczestnictwa – msze święte w kościele Matki Bożej Częstochowskiej , w czwartek zakończenie Bożego Ciała procesja wokół kościoła proszę przygotować ołtarze , w tej kolejności , jak na Uroczystość Bożego Ciała – rodzice i młodzież Bierzmowana , rodzice dzieci komunijnych i przedstawiciele Akcji Katolickiej.
 8. W piątek 28 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca pana Jezusa msze święte o godzinie 7.00 , 9.00 i 18.30, wieczorem zawierzenie nas wszystkich Sercu Jezusowemu i procesja wokół kościoła.
 9. W sobotę 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła msze święte o godzinie 7.00, 9.00 , 16.30 i 18.30 składka przeznaczona na Świętopietrze.
 10. W tym tygodniu odeszły do Domu Ojca Pani Halina Antczak pogrzeb odbył się w sobotę i Pani Teresa Rozynek pogrzeb będzie we wtorek o godzinie 11.00 , zmarłe polećmy Miłosiernemu Bogu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.
 11. Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy termin 14 lipca Zapisy i szczegóły wyjazdu pod telefonem 602 886 678.
 12. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Przypominam , iż nie ma wakacji od Pana Boga . Niech Bóg nam błogosławi.

                                         Proboszcz Parafii Św. Floriana Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 16.06.2019 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
 2. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa., nabożeństwa codziennie po mszy świętej wieczornej.
 3. Pamiętajmy o Apelu Jasnogórskim w każdy piątek tygodnia proszą Maryję o potrzebne łaski dla nas , naszych bliskich, dla parafii i Ojczyzny.
 4. We wtorek 18 czerwca po mszy świętej wieczornej próba dla dziewczynek sypiących kwiatki na Boże Ciało
 5. W środę zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży na mszy świętej o godzinie 8.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwa za wstawiennictwem Bł. Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszki w intencji Ojczyzny
 7. W czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej msza święta o godzinie 9.30 na rynku i procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Proszę uszykować feletrony i sztandary , które mamy powieźć na Rynek , proszę by ktoś zgłosił się ofiarowując transport tych rzeczy . Przed mszą ustawimy się najbliżej Ratusza. Ministranci, poczty sztandarowe i cała wspólnota parafii.
 8. W oktawie codziennie procesja po mszy świętej wieczornej.
 9. W niedzielę 23 czerwca marsz dla życia z każdej Parafii w naszym mieście do Ogródka Jordanowskiego i tam wspólny Festyn Rodzinny. Wystąpi Kapela znad Baryczy
 10. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Marek Jarmuż pogrzeb odbył się w piątek i Pani Anna Magdalińska pogrzeb jutro o godzinie 14.00 zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci,
 11. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny lub urodziny życzę obfitości Bożych Łask i zdrowia. Niech Bóg nam błogosławi. 

                                                                     Proboszcz Parafii św. Floriana

                                                                         Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 9.06.2019

 1. Dzisiaj na mszy świętej o godzinie 11.45 Ks. Wojciech udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa
 2. Dzisiaj o godzinie 19.30 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie 19.30 Koncert Kameralny- z cyklu muzyka z kościelnej nawie  wystąpią  Barbara Szelągiewicz i Michał Zator.
 3. Dzisiaj składka przed kościołem na Katolicki Uniwersytet Lubelski
 4. Jutro 10 czerwca Święto NMP Matki Kościoła msze święte o godzinie 7.00,9.00, 16.30 i 18.30. Msze święte w kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
 5. W poniedziałek 10 czerwca próba dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania o godzinie 19.15
 6. W środę po mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy modlitwy dziękczynienia i prośby.
 7. W czwartek 13 czerwca od godziny 17.30 spowiedź dla bierzmowanych , ich rodziców i świadków
 8. W czwartek 13 czerwca po mszy świętej wieczornej Nabożeństwo Fatimskie.
 9. Od piątku 14 czerwca rozpoczyna się spotkanie diecezjalne młodzieży Tratwa – zapisy przez internet, młodzież z Pleszewa może dochodzić na spotkania i warsztaty.
 10. W sobotę 15 czerwca o godzinie o godzinie 17.00 Ks. Biskup Ordynariusz Diecezji Kaliskiej Edward Janiak udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii i wmuruje akt erekcyjny pod budowę Kompleksu edukacyjno-mieszkaniowego przy naszej Parafii. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy. Mszy świętej o godzinie 18.30 nie będzie, włączymy ją do koncelebry z księdzem Biskupem . Chrzty zaplanowane na sobotę zostaną udzielone o godzinie 16.00.
 11. Dnia 16 czerwca swój Jubileusz 25 lecia powstania obchodzi Między Parafialne Koło Radia Maryja – uroczysta msza święta w niedzielę o godzinie 11.45 – serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy !
 12. Przypominam o zmianie Uroczystości Bożego Ciała – wspólne rozpoczęcie mszą świętą na Rynku Pleszewskim dla wszystkich parafii o godzinie 9.30 i po pierwszej stacji procesje do swoich kościołów. Ołtarze na Boże Ciało przygotują przy Poczcie Polskiej – rodzice młodzieży bierzmowanej, przy cmentarzu rodzice dzieci komunijnych , ostatni przy kościele Akcja Katolicka.
 13. Dnia 23 czerwca Marsz dla życia i Festyn Rodzinny w Ogródku Jordanowskim. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursach o rodzinie piosenka, rysunek , wiersz lub proza. Szczegóły na stronie internetowej parafii i u Pań katechetek.
 14. Życzę miłej niedzieli . Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny , życzę obfitości Bożych Łask i zdrowia. Nam wszystkim niech Błogosławi Dobry Bóg.

                                                     Proboszcz Parafii Świętego Floriana w Pleszewie

                                                                            Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek  

Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2.06.2019
1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
2. W miesiącu czerwcu odmawiać będziemy litanie do Najświętszego Serca Jezusa po mszy świętej.
3. Od poniedziałku 3 czerwca rozpoczynamy tygodniowy kurs przedmałżeński 18.30 msza święta i po mszy świętej katechezy dla przyszłych małżonków. Rozpoczęcie w kościele Świętego Floriana.
4. W poniedziałek 3 czerwca o godzinie 18.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej spotkanie rodziców dzieci , które 2021 roku pójdą do komunii świętej.
5. W środę spotkanie Matek Różańcowych po mszy świętej wieczornej.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca spowiedź w czwartek od godziny 18.00, a w piątek od godziny 17.30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
7. W Kaliszu w Sanktuarium św. Józefa tradycyjnie modlitwa w intencji rodziny i ochrony poczętego życia. Transmisje w Telewizji Trwam , Radio Maryja i Radio Rodzina. Zachęcam do pielgrzymowania osobiście do Świętego Józefa.
8. 6 czerwca Zespół Placówek Specjalnych zaprasza rodziców i dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na Drzwi otwarte od godziny 16.00 przy ulicy Osiedlowej 1 w Pleszewie
9. 9 czerwca o godzinie 11.45 Ksiądz Wojciech odprawi dla nas mszę świętą i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa – serdecznie zapraszam.
10. 9 czerwca Uroczystość Zesłania Ducha Świętego odpust w Parafii w Tursku szczegóły na plakacie organizowane są z Pleszewa pielgrzymki rowerowa i piesza zachęcam do wzięcia udziału.
11. 9 czerwca Siostry Służebniczki i Stowarzyszenie Iskierka Nadziei organizują przy ulicy Bojanowskiego 1 na terenie klasztoru – Festyn Zdrowotny – szczegóły na plakacie.
12. 9 czerwca w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej kolejny Koncert Kameralny o godzinie 19.30 serdecznie zapraszam.
13. Przypominam o zmianie Uroczystości Bożego Ciała – wspólne rozpoczęcie mszą świętą na Rynku Pleszewskim dla wszystkich parafii i po pierwszej stacji procesje do swoich kościołów. Ołtarze na Boże Ciało przygotują przy Poczcie Polskiej – rodzice młodzieży bierzmowanej, przy cmentarzu rodzice dzieci komunijnych , ostatni przy kościele Akcja Katolicka.

14. Dnia 23 czerwca Marsz dla życia i Festyn Rodzinny w Ogródku Jordanowskim. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursach o rodzinie piosenka, rysunek , wiersz lub proza. Szczegóły na stronie internetowej parafii i u Pań katechetek.
15. W przyszłą niedzielę zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski przed kościołem.
16. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pani Elżbieta Wojtkowiak pogrzeb odbył się w piątek i Pan Walerian Stachowski pogrzeb odbył się w sobotę, zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci , niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
17. Życzę miłej niedzieli . Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny , życzę obfitości Bożych Łask i zdrowia. Nam wszystkim niech Błogosławi Dobry Bóg.
Proboszcz Parafii Świętego Floriana w Pleszewie
Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkanocna 26 maja 2019 roku

 1. Dzisiaj Dzień Matki wszystkim Matkom składamy najserdeczniejsze życzenia, szczególnie Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i szacunku od dzieci, zmarłe Matki polecamy Bożemu Miłosierdziu i prosimy o dar nieba dla nich.
 2. W tym tygodniu ostatnie nabożeństwa majowe – może warto skorzystać i wyśpiewać chwałę Matce Bożej, w piątki o godzinie 21.00 tradycyjnie Apel Jasnogórski w intencji Ojczyzny, Parafii i rodzin serdecznie zapraszam. 
 3. Od poniedziałku do środy dni modlitwy o urodzaje – ofiarujmy mszę świętą i majowe w tej intencji.
 4. W sobotę 1 czerwca objazd chorych od godziny 9.00, jest to też Dzień Dziecka na mszach świętych będziemy modlić się za dzieci z naszej parafii.
 5. W sobotę o godzinie 7.30 młodzież udaje się na Lednicę z Księdzem Wojciechem
 6. W przyszłą niedzielę 2 czerwca o godzinie 11.45 będziemy obchodzić rocznicę Komunii Świętej próba dla dzieci rocznicowych  w piątek po mszy świętej wieczornej.
 7. Drodzy rodzice dzieci młodszych od 2021 roku ulega zmianie dzień I Komunii Świętej w naszej parafii na trzecią niedzielę maja.
 8. Jak możemy zobaczyć dobiegają końca prace związane z upiększaniem naszej świątyni – w tym tygodniu zostało odnowione prezbiterium wraz z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej , dziękujemy artystom , którzy to robili i polecamy ich Dobremu Bogu. Koszt samych prac to 8500 złotych do tego dochodzą noclegi i wyżywienie. Bardzo proszę byście to zrozumieli i w najbliższych składkach spróbowali to wynagrodzić do 4 czerwca musimy to uregulować.
 9. Od poniedziałku 3 czerwca 2019 roku rozpocznie się w naszej parafii tygodniowy kurs przedmałżeński każdego dnia18.30 msza święta i po mszy świętej katechezy.
 10. Przypominam o zmianie Uroczystości Bożego Ciała – wspólne rozpoczęcie mszą świętą na Rynku Pleszewskim dla wszystkich parafii i po pierwszej stacji procesje do swoich kościołów. Ołtarze na Boże Ciało przygotują przy Poczcie Polskiej – rodzice młodzieży bierzmowanej, przy cmentarzu rodzice dzieci komunijnych , ostatni przy kościele Akcja Katolicka.
 11. Dnia 23 czerwca Marsz dla życia i Festyn Rodzinny w Ogródku Jordanowskim. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursach o rodzinie piosenka, rysunek , wiersz lub proza. Szczegóły na stronie internetowej parafii i u Pań katechetek.
 12. Przypominam o pielgrzymce dzieci komunijnych do Lichenia 28 maja 2019.
 13. Przypominam o dzisiejszym Koncercie z okazji Dnia Matki w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie 19.30
 14. Trwają zapisy na Tratwa Pleszew zachęcam młodzież do skorzystania z daru spotkania.
 15. Życzę miłej niedzieli . Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny , życzę obfitości Bożych Łask i zdrowia. Nam wszystkim niech Błogosławi Dobry Bóg.

                                                     Proboszcz Parafii Świętego Floriana w Pleszewie

                                                                            Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek  

 

 

Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019
1. Do nabycia nowe numery Dwutygodnika Diecezjalnego Opiekun
2. Dzisiaj taca inwestycyjna składam serdeczne Bóg zapłać , mamy jeszcze zobowiązania za prace malarskie , za szklane drzwi w kościele i za wycinkę drzew . Na rocznicę przygotuję szczegółowe rozliczenie.
3. Trwa miesiąc maj nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy świętej w niedziele i uroczystości o godzinie 18.00
4. Od poniedziałku rozpoczynamy prace malarskie w prezbiterium.
5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze dziękczynienia i prośby.
6. W sobotę diakon Wojciech Kucharzak o godzinie 11.00 otrzyma święcenia kapłańskie , prośmy Dobrego Boga o łaski potrzebne i światło Ducha Świętego w Jego posługiwaniu w kościele.
7. W niedzielę 26 maja Dzień Matki będziemy się modlić za wszystkie matki o potrzebne łaski dla nich , o dar zdrowia , dla tych , które odeszły do wieczności o dar nieba. Wieczorem o godzinie 19.30 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej Koncert muzyki kameralnej serdecznie zapraszam.
8. W sobotę 1 czerwca z naszej parafii organizowany jest wyjazd na Lednicę zapisy w zakrystii cena wyjazdu 35 złotych w tym wpisowe na pokrycie kosztów organizacyjnych spotkania na Polach Lednickich. Wyjazd około godziny 7.30
9. Ogłaszamy nabór do naszej scholki, dzieci chcące śpiewać mogą się zgłaszać do Pani Kierownik Matyldy. Ogłaszamy konkurs na propozycję nazwy naszej parafialnej scholki. Zapraszamy też chłopców komunijnych i młodszych do zgłaszania się na ministrantów i lektorów do Ks. Krystiana.
10. We wtorek 28 maja br. Odbędzie się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, jako podziękowanie Matce Bożej za Pana Jezusa Eucharystycznego, Którego ona zrodziła. Wyjazd nastąpi spod szkoły Nr 2 o godzinie 8.30 powrót około godziny 18.00. Koszt 20 złotych. Zapisy przyjmują Pnie Wychowawczynie i katecheta ks. Tadeusz Pietrzak
11. Życzę miłej niedzieli . Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny , życzę obfitości Bożych Łask i zdrowia. Nam wszystkim niech Błogosławi Dobry Bóg.
Proboszcz Parafii Świętego Floriana w Pleszewie
Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkanocna 12-05-2019

 1. Trwa miesiąc maj nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy świętej, w niedziele i uroczystości o godzinie 18.00.
 2. Dzisiaj 12 maja o godzinie 11.45 będziemy obchodzić 20 rocznicę powołania Wspólnoty Żywego Różańca  w naszej parafii . Zapraszam do wspólnej dziękczynnej modlitwy. Po modlitwie w kościele Wspólnota Matek , Niewiast i Mężczyzn  Żywego Różańca spotka się na salce katechetycznej ulica Kopernika  4  
 3. Dzisiaj 12 maja Światowy Dzień Modlitw o Powołania – otoczmy przez cały tydzień  modlitwą ludzi słyszących głos Pana – pójdź za Mną , by ochotnym sercem odpowiedzieli na dar powołania.
 4. Jutro 13 maja tradycyjna adoracja w Kościele Świętego Floriana zakończona wieczorem modlitwą – procesją  Jutrzejszą Adorację i Nabożeństwo Fatimskie ofiarujmy jako wynagrodzenie za znieważanie wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej!! Zapraszam wszystkich.  Plan adoracji  w ciągu dnia : 8.00-10.00 Matki i Ojcowie Żywego Różańca , 10.00-12.00 Akcja Katolicka , 12.00-14.00 Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusa, 14.00-16.00 członkowie Chóru Jana Pawła , 16.00 dzieci komunijne i rodzice dzieci, 17.00 Radio Rodzina , ministranci i lektorzy.
 5. Katecheta zaprasza dzieci pierwszokomunijne z rodzicami do kościoła św. Floriana o godzinie 16.00 na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. We wtorek 15 maja na mszę świętą wieczorną i spotkanie zapraszam rodziców i dzieci klas IV, by omówić rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
 7. W niedzielę 19 maja Ks. Biskup Ordynariusz Edward Janiak obchodzi 40 rocznicę święceń kapłańskich – Uroczysta msza święta w Katedrze w Kaliszu o godzinie 12.30 . Zapraszam do wspólnej modlitwy
 8. Dnia 23 czerwca będzie organizowany Marsz dla Życia i Festyn Rodziny w Ogródku Jordanowskim już teraz zarezerwujmy sobie czas na wspólne świętowanie Miłości w rodzinie! Ogłaszamy konkurs – Miłość w rodzinie regulamin konkursu na stronach internetowych parafii , u pań katechetek i gablotach parafialnych .
 9. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Bogumiła Szczepaniak pogrzeb odbył się wczoraj . Zmarłą polećmy  Bożemu Miłosierdziu wieczny odpoczynek racz jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.
 10. Życzę miłej niedzieli . Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny , życzę obfitości Bożych Łask i zdrowia. Nam wszystkim niech Błogosławi Dobry Bóg.

        Proboszcz Parafii Świętego Floriana w Pleszewie

                                                                            Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek  

 

 

     

Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkanocna 5-05-2019

                                  Odpust Świętego Floriana

 1. Pragnę wyrazić wdzięczność za uczczenie patrona naszej parafii Świętego Floriana, Ks. Kanonikowi Robertowi Nurskiemu , za głoszone Słowo Boże , za odprawienie sumy odpustowej , księża – Ks. Profesorowi Kanonikowi Michałowi Kielingowi, Ks. Kanonikowi Lucjanowi Kucharskiemu, Księżą z dekanatu podziękowanie składam na ręce Ks. Dziekana Kanonika Rafała Mielcarka, Ks. Prefektowi Krystianowi , Ks. Rezydentowi Kanonikowi Tadeuszowi, ks. Diakonowi Wojciechowi, służbie liturgicznej , ministrantom i lektorom, niosącym sztandary, feletrony, dziękuję Strażakom Ochotniczych Staży Pożarnych z całego  Powiatu Pleszewskiego, pocztom sztandarowym ,  dziękuję zaproszonym gościom, dziękuję Panu kościelnemu Bolesławowi , Pani Irenie , Pani Ani wraz z siostrzenicą za przystrojenie kościoła. Jakubowi Cierniakowi za porządki wokół kościoła.  Dziewczynką sypiącym kwiatki i chłopcom komunijnym za danie świadectwa wiary. Pani organistce Katarzynie. Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego  duchowego przeżycia dzisiejszej Uroczystości odpustowej.  O godzinie 19.15 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej Koncert Scholi Lenartowickiej
 2. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
 3. Dziękuję za złożone ofiary w kwietniu z okazji niedzieli inwestycyjnej zebraliśmy 4250 złotych . Dziękuję za składane ofiary na malowanie świątyni. Wszystkich Dobroczyńców polecam w modlitwie w każdej sprawowanej mszy świętej.
 4. W 8 maja Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika , w środę nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze modlitwy dziękczynienia i prośby.
 5. W czwartek 9 maja na godzinę 18.30 na mszę świętą  i spotkanie zapraszam przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. Trwa miesiąc maj nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy świętej, w niedziele i uroczystości o godzinie 18.00. W  sobotę 11 maja będzie wyjątkowe nabożeństwo majowe polecać będziemy ofiary obozów koncentracyjnych, wśród ofiar , był pierwszy proboszcz naszej parafii Ks. Jan Schmelter.
 7. W przyszłą niedzielę 12 maja o godzinie 11.45 będziemy obchodzić 20 rocznicę powołania Matek Różańcowych w naszej parafii . Zapraszam do wspólnej dziękczynnej modlitwy.
 8. W niedzielę 12 maja Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Ojca Eugeniusz Matuszczak pogrzeb odbył się we wtorek 30 kwietnia , oraz Ireneusz Wiśniewski pogrzeb odbędzie się we wtorek 7 maja o godzinie 13.00. Zmarłych polećmy  Bożemu Miłosierdziu wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywją w pokoju wiecznym. Amen.
 2. Życzę miłego świętowania Odpustu Parafialnego. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny , życzę obfitości Bożych Łask i zdrowia. Nam wszystkim niech Błogosławi Dobry Bóg , a Święty Florian niech ma nas w swojej opiece.

 

                                                           Proboszcz Parafii Świętego Floriana w Pleszewie

                                                                            Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek  

 

 

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 28.04.2019

 

       1. Dzisiaj na mszy świętej o godzinie 9.30  po raz pierwszy dzieci klas trzecich przystąpią do Stołu       Pańskiego przyjmując Ciało Chrystusa do swoich serc otoczmy te dzieci naszą modlitwą by wytrwały przy Chrystusie do końca swoich dni życia. Dzieci przez cały tydzień będą uczestniczyć w mszach świętych modląc się za swoich bliskich.

 1. Dzisiaj też niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca cały tydzień miłosierdzia – modlitwy za dzieła Caritas Polska . Z tył kościoła będą stały puszki do , których będziemy mogli składać ofiary na Caritas Polska .
 2. W poniedziałek 29 kwietnia Dzień Świętości Kapłańskiej w modlitewne spotkanie kapłanów w Katedrze Kaliskiej , a później msza święta koncelebrowana w sanktuarium Świętego Józefa o godzinie 12.00. Jest to Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego zapraszam do wspólnej modlitwy. Wspomnienie w liturgii Św. Katarzyny Sienny patronki Europy.
 3. We wtorek Uroczystość ku czci Świętego Wojciecha głównego patrona Polski zawierzmy Kościół o Ojczyznę na mszach świętych Św. Wojciechowi.
 4. W środę rozpoczynamy miesiąc maj nabożeństwa majowe po mszach świętych , w niedzielę o godzinie 18.00. W środę nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Dnia 2 maja przypada pierwszy czwartek miesiąca do nabożeństwa majowego dołączymy modlitwę o powołania kapłańskie , zakonne i misyjne. W Kaliszu tradycyjnie modlitwa u Świętego Józefa w intencji Rodzin i Poczętego życia. Transmitowana prze Radio Rodzina , Maryja i Telewizję Trwam.
 6. W piątek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski msze święte, jak w niedzielę – w kościele Matki Bożej Częstochowskiej – składka przed kościołem na Radio Rodzina. To też pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi przed każdą mszą świętą. O godzinie 20.00 na Rynku w Pleszewie Różaniec w intencji naszej Ojczyzny, zakończony Apelem Jasnogórskim – serdecznie zapraszam. 
 7. W sobotę objazd chorych od godziny 9.00
 8. Organizowane są wyjazdy 14 maja Słuchaczy i Sympatyków Radia Maryja do Torunia zgłoszenia pod telefonem 602 886 678 i wyjazd młodzieży do Częstochowy termin 25 maja pod telefonem 602 886 678 . Serdecznie zapraszamy .
 9. W niedzielę Uroczystości Odpustowe ku czci Świętego Floriana msze święte o godzinie 7.00, 9.15 i 10.30 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej Suma i msza wieczorna w Kościele Świętego Floriana – Kazanie wygłosi Ks. Kanonik Robert Nurski syn naszej parafii pracujący w Parafii Świętego Michała Archanioła w Pobiedziskach diecezji Gnieźnieńskiej, będzie On przewodniczył mszy odpustowej o godzinie 12.00 w Kościele Św. Floriana. Proszę o przygotowanie feletronów , sztandarów , proszę dziewczynki o sypanie kwiatków klas O, I , II i III oraz chętne. Po mszy świętej procesja ku czci Św. Floriana – zapraszam wszystkich , a szczególnie strażaków , hutników , garcarzy,  piekarzy i przedstawicieli Rzemiosł Różnych w Pleszewie. Uroczystości Odpustowe zakończy koncert Scholi Lenartowickiej w kościele Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie 19.15. Bardzo serdecznie zapraszam.
 10. W odpowiedzi na apel Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego dzisiaj składka przed Kościołem na Katedrę Notre Dame za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać !
 11. Życzę miłej niedzieli . Obchodzącym imieniny i urodziny obfitości Bożych Łask i zdrowia. Nam wszystkim niech błogosławi Dobry i Miłosierny Bóg

 

                                                Proboszcz Parafii Św. Floriana w Pleszewie

 

                                                  Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21 kwietnia 2019 roku
1. Jezus Prawdziwie Zmartwychwstał ! Alleluja ! Pytanie czy zmartwychwstał w nas ?
Życzę każdemu z Was kochani parafianie i sympatycy naszej parafii , aby każdy z nas doświadczył spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem, jak uczniowie z drogi do Emaus, którzy poznali Go po łamaniu chleba i by On przemienił nasze życie, aby owocowało wiarą , nadzieją i miłością! Byśmy potrafili mimo tylu podziałów wzajemnie się miłować i być dla siebie braćmi i siostrami. Dzielmy się radością o Zmartwychwstaniu Pana z innymi !
2. Dziękuję wszystkim , którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego, wam kochani parafianie i sympatycy za obecność, służbie liturgicznej za posługę – ministrantom i lektorom, ceremoniarzom, Panu Kościelnemu , Paniom Organistkom i Osobą śpiewającym, tym którzy wykonali Ciemnice i Grób Pański – Andrzejowi Krajewskiemu , Ewie i Maciejowi Wasielewskim, Małgorzacie i Mirosławowi Grzechowiakom, Panu Romanowi Bartosikowi z Gołuchowa za złożoną ofiarę na kwiaty do grobu, Panu Andrzejowi i Krystynie Nowickim za materiał do grobu , tym którzy zadbali o czystość – Pani Irenie , diakonowi Wojciechowi , Jakubowi Cierniakowi i Dawidowi Wasielewskiemu, moim współpracownikom Ks. Krystianowi i Ks. Rezydentowi Kanonikowi Tadeuszowi, oraz Ks. Diakonowi Wojciechowi. Dziękuję malarzom i elektryką za pierwszy etap odnowy kościoła.
3. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun.
4. Można moi kochani wesprzeć nasze inwestycje, szczególnie malowanie kościoła z tył świątyni na stoliku są koperty – w których można złożyć imienne lub bezimienne ofiary. Już składam serdeczne Bóg zapłać.
5. Jutro Poniedziałek Wielkanocny drugi dzień Świąt – msze święte jak w niedziel wszystkie msze święte w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Modlimy się w intencji KUL-u składka przed kościołem na Uczelnie. Ks. Rektor przesyła nam życzenia i dziękuje za ofiary.
6. W Niedzielę 28 kwietnia o godzinie 9.30 dzieci klas III przystąpią pierwszy raz do Stołu Pańskiego prośmy o potrzebne łaski dla tych dzieci, ich rodziców i rodzeństwa.
7. Trwa Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego zachęcam do jej odmawiania.
8. Odszedł do Domu Ojca Wojtuś , za którego się modliliśmy – pogrzeb we wtorek o godzinie 11.00 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej – polećmy Go Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie – a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
9. Życzę Błogosławionych Świąt ! Obchodzącym imieniny i urodziny obfitości Bożych Łask i zdrowia. Nam wszystkim niech błogosławi Dobry i Miłosierny Bóg

Proboszcz Parafii Św. Floriana w Pleszewie

Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

      

Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkiego Postu 14 kwietnia 2019

                            Niedziela Palmowa  – Światowy Dzień Młodzieży

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, serdecznie zachęcam do wspólnego przeżywania tajemnicy naszego zbawienia i odkupienia, by Jezus Chrystus dotknął naszego życia Swoja łaską. Poświęcenie palm na każdej mszy świętej. Dzisiaj też Światowy Dzień Młodzieży – spotkanie w naszej diecezji z młodymi na Górze Krzyża.
 2. W zeszłą niedzielę zabraliśmy do kopert 1320 złotych serdecznie dziękuję .  Dziękuję też Ks. Sławkowi Kosińskiemu i Parafii w Kucharkach za złożoną ofiarę podczas rekolekcji,  które tam głosiłem zebraliśmy 2580 złotych na budowę Kompleksu.
 3. Dzisiaj Wspólnota Wiara i Światło będzie sprzedawać palmy na swoje rekolekcje wakacyjne.
 4. We wtorek tradycyjnie przejdziemy drogą krzyżowa ulicami naszego osiedla zapraszam całe rodziny po mszy świętej o godzinie 19.00 przynieśmy znicze lub świece
 5. W środę 17 kwietnia tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszam do wspólnej modlitwy przez przyniesienie próśb i dziękczynień.
 6. W środę spotkanie młodzieżowego kręgu biblijnego o godzinie 18.30
 7. Wielki Czwartek wspominamy – ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa , w tym dniu msza święta Wieczerzy Pańskiego o godzinie 18.30 i adoracja Jezusa Chrystusa w Ciemnicy do godziny 23.00
 1. Wielki Piątek dzień Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa – obowiązuje post ścisły. Adoracja Jezusa Chrystusa w Ciemnicy , Droga Krzyżowa o godzinie 15.00, liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.30 i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godziny 23.00.
 2. Wielka Sobota – Dzień żałoby. Adoracja Chrystusa w grobie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godzinie 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godzinie 20.00. przypominam o przyniesieniu na liturgię świec do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
 3. Niedziela Zmartwychwstania – Rezurekcja o godzinie 6.30 procesja wokół kościoła proszę o przygotowanie feletronów , obrazów, baldachimu. Msze święte o godzinie 9.15, 10.30 , 11.45 i 18.30. Msze święte w kościele Matki Bożej Częstochowskiej
 4. Okazja do spowiedzi każdego dnia od godziny 7.00 do 8.00, spowiedź w piątek od godziny 15.00 – 16.30
 5. Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż 11 kwietnia odszedł do Domu Ojca Ks. Prałat Eugeniusz Nowak – Zasłużony dla Miasta i Gminy Pleszew, były proboszcz Parafii Ścięcia Jana Chrzciciela w Pleszewie, proboszcz Parafii Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie, długo letni kapelan Sióstr Służebniczek w Pleszewie i wieloletni Prefekt Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Stanisława Staszica w Pleszewie wprowadzenie zmarłego Kapłana do Kościoła pw. Ścięcia Jana Chrzciciela w Pleszewie nastąpi dnia 16 kwietnia o godzinie 9.00, msza święta o godzinie 11.00 i później pogrzeb na cmentarzu przy ulicy Kaliskiej – zmarłego Księdza Prałata polecajmy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi prosząc o niebo.  
 6. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi 

 

  Proboszcz Parafii Świętego  Floriana                                             

Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek   

 

 

Plan Adoracji Wielki Piątek i Wielka Sobota

11.00-12.00 klasy O, I, II, III

13.00-14.00 klasy Gimnazjalne , VIII , VII, VI

16.00- 17.00 klasy V, IV

17.00-18.00 – Młodzież szkół ponadgimnazjalna i pracująca

 

Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkiego Postu 7 kwietnia 2019
1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
2. Na malowanie zebraliśmy 2300 złotych Składam serdeczne podziękowanie niech Bóg wszystkim ofiarodawcom błogosławi.
3. Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 10.30 nasza Scholka będzie rozprowadzać ozdoby wielkanocne – dochód przeznaczony na wypoczynek wakacyjny.
4. W przyszłą niedzielę 14 kwietnia Wspólnota Wiara i Światło będzie sprzedawać palmy na swoje rekolekcje wakacyjne.
5. Nabożeństwa Wielkopostne – Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 17.00 dla dzieci i młodzieży , dla starszych po mszy świętej wieczornej , nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godzinie 15.00 , a po nich recytowana msza święta.
6. Przypominam o zapisach młodzieży na wyjazd na Górę Krzyża Kobyla Góra, szczególne zaproszenie dla bierzmowanych. Koszt wyjazdu 15 złotych zapisy u Ks. Diakona Wojciecha.
7. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na wszystkich mszach świętych
8. Rekolekcje dla Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie Poniedziałek , Wtorek i Środa od godziny 11.00 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
9. Biuro parafialne w poniedziałek i wtorek będzie nieczynne ze względu na czas rekolekcji i spowiedzi wielkopostnych.
10. W sobotę objazd chorych ze spowiedzią od godziny 9.15.
11. W sobotę 13 kwietnia całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Św. Floriana , 8-10 Matki Żywego Różańca , 10-12 Akcja Katolicka, 12-14 Wspólnota Wiara i Światło , 14-16 Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusa, ministranci i lektorzy , 16-18 Chór im. Jana Pawła II i Radio Maryja.
12. W sobotę 13 kwietnia o godzinie 13.00 msza święta dla Wspólnoty Wiara i Światło o godzinie 13.00
13. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi
Proboszcz Parafii Świętego Floriana
Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu  31 marca 2019

 1. Dziękuję za ofiary , które wpłynęły na malowanie kościoła zebraliśmy 4650 złotych, dziękuję rodzinie , która ufundowała wieczną lampkę dla naszej świątyni, o wszystkich ofiarodawcach pamiętam w każdej mszy świętej. Potrzeba zamówienia  jeszcze 7 kinkietów , by wszystkie kinkiety w kościele były równe.
 2. Dzisiaj przed i po mszy świętej o godzinie 10.30 będzie można nabyć ozdoby wielkanocne – dochód przeznaczony jest na wypoczynek wakacyjny naszej scholki.
 3. Młodzież naszej diecezji spotka się z Księdzem Biskupem na Górze Krzyża w Niedzielę Palmową – zapisy na wyjazd w zakrystii u ks. Diakona Wojciecha. Koszt wyjazdu 15 złotych.
 4. W poniedziałek 1 kwietnia spotkanie młodzieży o godzinie 19.00.
 5. W środę 3 kwietnia o godzinie 17.00 spotkanie rodziców i dzieci komunijnych w kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy świętej zachęcam do przyniesienia próśb i podziękowań.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca , w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.00, w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Drodze Krzyżowej. Okazja do spowiedzi.
 8. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00 dla dzieci i młodzieży , po mszy świętej wieczornej dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 15.00, po nich recytowana msza święta.
 9. Objazd chorych w sobotę od godziny 9.00
 10. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i  urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi 

   Proboszcz Parafii Świętego  Floriana      Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek   

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkiego Postu  24 marca 2019
1. Do nabycia nowe numery Dwutygodnika Diecezjalnego Opiekun.

 1. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy na inwestycje 4025 złotych, w kaplicy szpitalnej grudniu, styczniu i lutym zebrano 207 złotych dziękuję ks. Kapelanowi Marcinowi za życzliwość i tym którzy te ofiary złożyli, w kopertach zebraliśmy 3050 złotych na malowanie. Wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców polecam w każdej mszy świętej Dobremu Bogu.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj czas rekolekcji – razem z Ojcem Rekolekcjonistom Ks. Kanonikiem Andrzejem zapraszam do wspólnego podjęcia wysiłku zasłuchania się w Słowo Boga i otwarcia na dar przemiany życia w mocy i sile Ducha Świętego. Niech Bóg nas prowadzi !
 3. W poniedziałek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego msze święte o godzinie 7.00, 8.00, 16.30 i 18.30 . W tym dniu przypada 27 rocznica powstania naszej Diecezji, otaczajmy ją modlitwą.
 4. Nabożeństwa Wielkopostne – w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godzinie 17.00, da dorosłych po mszy świętej o godzinie 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 15.00, po nabożeństwie recytowana msza święta.
 5. w piątek 30 marca po nabożeństwie Drogi Krzyżowej spotkanie Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusa na plebani ulica Kopernika 4.
 6. W tym tygodniu odszedł do Domu Pana Pan Jan Kaźmierczak pogrzeb odbył się w czwartek, polećmy Go Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie , a światłość wiekuista niechaj mu świeci – niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 7. W przyszłą niedzielę nasza schola , będzie przed i po mszy świętej  o godzinie 10.30 zbierać ofiary na wakacyjny wypoczynek – będzie można nabyć ozdoby wielkanocne. 
 8. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi

   Proboszcz Parafii Świętego  Floriana       

Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek   

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkiego Postu 17  marca  2019 r.

 1. Dzisiaj niedziela inwestycyjna, już teraz składam serdeczne Bóg zapłać ! Dziękuję również za ofiary na malowanie kościoła niech Dobry Bóg błogosławi.
 2. We wtorek 19 marca Uroczystość świętego Józefa Patrona naszej Diecezji msze święte o godzinie 7.00, 9.00. 16.30 i 18.00. Msze święte w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Po mszy świętej o godzinie 18.00 modlitwa za Ojczyznę przez wstawiennictwo Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszki i ucałowanie relikwii. 
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 17.00 dla dzieci i młodzieży, po mszy świętej o godzinie 18.00 dla dorosłych . Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 15.00 po Gorzkich Żalach recytowana msza święta.
 4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne , które wygłosi Ks. Kan. Andrzej Panasiuk. Szczegółowy program w gablocie. Nauki będą w niedzielę na każdej mszy świętej, w poniedziałek , wtorek i środę o godzinie 8.00 i 18.30. W środę dzień spowiedzi.
 5. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Lucyna Wojtkowska polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj jej świeci , niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 6. Kurs przedmałżeński w Parafii Najświętszego Zbawiciela od soboty 23 marca do środy 27 marca o godzinie 18.00.
 7. Przed kościołem do puszek zbieramy ofiary Ad Gentes
 8. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i  urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i

obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi 

                                                 Proboszcz Parafii Świętego Floriana

                                                 Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek   

 

 

 

   

Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Wielkiego Postu  10  marca  2019 r.

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun .
 2. W poniedziałek o godzinie 18.30 spotkanie młodzieży
 3. W poniedziałek 11 marca w Kościele Świętego Floriana przypada Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Diecezji od godziny 8.00 do 18.00 ! Pamiętajmy o Chrystusie , który pozostał z nami !
 4. W środę 13 marca całodzienna adoracja Najświętszego  Sakramentu w Kościele Świętego Floriana od 8.00 do 18.00 .  Plan adoracji 8-10 Matki Żywego Różańca , 10-12 Akcja Katolicka , 12-14 Mali Rycerze MSJ, 14-16 Wiara i Światło oraz ministranci i lektorzy , 16-18 Chór im. Jana Pawła i Radio Maryja
 5. W środę po mszy świętej nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy
 6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 17.00 dla dzieci , po mszy świętej wieczornej dla dorosłych , nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godzinie 15.00 po recytowana msza święta.
 7. Rekolekcje Parafialne od III Niedzieli Wielkiego Postu 24 marca.
 8. W sobotę 16 marca swój dzień rekolekcyjny ma Wspólnota Wiara i Światło rozpoczęcie mszą święta o godzinie 10.00 w kościele Świętego Floriana , później spotkanie w Szkole Podstawowej Nr. 2
 9. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca Pan Dariusz Rembowski, Antoni Gajewski , Leszek Kleczewski i Ryszard Grabowski zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
 10. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i  urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i

obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi 

 Proboszcz Parafii Świętego  Floriana        Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek   

 

 

                 Ogłoszenia Parafialne VIII Niedziela Zwykła 3 marca  2019

 1. Dzisiaj o godzinie 11.45 msza święta i spotkanie z przygotowującymi się  do Sakramentu Bierzmowania i ich rodzicami.
 2. Spotkanie młodzieży w poniedziałek o godzinie 18.30 w Kościele Świętego Floriana ,we wtorek jest możliwość wyjazdu do Skalmierzyc na koncert ks. Barczaka zapisy u ks. Diakona Wojciecha.
 3. W środę – Popielec msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00, msze święte w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. W środę obowiązuje post ścisły. Od środy do niedzieli dni modlitwy o ducha pokuty. Biuro parafialne w środę będzie zamknięte.
 4. Okres Wielkiego Postu to czas nawracana się i pokuty za swoje grzechy. Podejmijmy czyny pokutne – post, modlitwa i jałmużna. Prośmy o nawrócenie dla grzeszników , ludzi opętanych przez szatana i ludzi uzależnionych. W każdej rodzinie , jest ktoś , kto potrzebuje naszej modlitwy, otwórz oczy i ofiaruj modlitwę za taką osobę.
 5. Nabożeństwa Wielkopostne – Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 17.00, dla dorosłych po mszy świętej wieczornej, Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 15.00 , po nabożeństwie recytowana msza święta.
 6. W czwartek 7 marca w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu modlitwa w intencji rodzin i ochrony poczętego życia, można dogodnie dojechać autobusem i wrócić serdecznie zachęcam do skorzystania tej modlitwy. Można też wysłuchać w Radio Rodzina , Radio Maryja lub obejrzeć w Telewizji Trwam.
 7. Kochani Instytut Akcji Katolickiej naszej diecezji organizuje zbiórkę różańców dla mieszkańców Ukrainy. Różańce używane lub nowe można składać w tyle kościoła prze okres najbliższych dwóch niedziel.

 

 1. Rozpoczynamy malowanie Kościoła, część ofiar będzie od dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej, ale to za mało. Liczę też na Waszą kochani pomoc, z tył kościoła są wydrukowane koperty i można złożyć imienną, lub bezimienną  ofiarę. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać. Kościół to nasz wspólny Dom, w którym się spotykamy z naszym Panem. To wizytówka naszej wiary i miłości do Boga i człowieka, musimy o ten Dom Boży zadbać wspólnie razem!  

 

 1. Spotkanie Matek Różańcowych wyjątkowo we wtorek 5 marca o godzinie 18.00 na mszy świętej w kościele Świętego Floriana.

 

 1. W piątek 8 marca Dzień Kobiet na wszystkich mszach świętych będziemy się modlić za wszystkie niewiasty o Boże Błogosławieństwo i dar zdrowia. Zapraszamy Panie do wspólnej modlitwy.
 2. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i  urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i

obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi 

                                                 Proboszcz Parafii Świętego Floriana

                                                 Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek   

 

 

 

 

                 Ogłoszenia Parafialne VII Niedziela Zwykła 24 luty 2019

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary na inwestycje zebraliśmy 4315 złotych.
 2. Do nabycia nowe numery Dwutygodnika Diecezjalnego Opiekun, serdecznie polecam.
 3. Dzisiaj w niedzielę po  mszy świętej o godzinie 11.45 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
 4. W poniedziałek o godzinie 19.00 spotkanie dla młodzieży w salce katechetycznej przy ulicy Kopernika 4 – serdecznie zapraszam.
 5. W środę po mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przynieśmy prośby i dziękczynienia.
 6. W piątek 1 marca – przypada pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 16.30 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu. Zapraszam dzieci , młodzież i dorosłych. O godzinie 18.00 msza święta.
 7. W piątek 1 marca to Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych pamiętajmy o bohaterach naszej Ojczystej Ziemi. Zapraszam do modlitwy na mszach świętych.
 8. W sobotę 2 marca objazd chorych od godziny 9.00.
 9. W tym tygodniu odeszła do domu Ojca Pani Maria Olenderek pogrzeb odbył się w czwartek, zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
 10. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony młodzieży dnia 15 czerwca 2019 roku, dlatego na  mszę świętą w niedzielę 3 marca o godzinie 11.45 zapraszam młodzież i rodziców
 11. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i

obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi 

                                                 Proboszcz Parafii Świętego Floriana

                                                 Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek   

       Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Zwykła  17 luty  2019 rok.

 1. Dziękuję za złożone ofiary na ekogroszek – zebraliśmy 3079 złotych, dziękuję za dzisiejsze ofiary na inwestycje , wszystkich ofiarodawców polecam w każdej mszy świętej Dobremu Bogu.
 2. W poniedziałek o godzinie 19.00 spotkanie młodzieży, w salce na ulicy Kopernika, serdecznie zapraszam w imieniu Ks. Diakona i swoim.
 3. We wtorek tradycyjna modlitwa przez wstawiennictwo Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko w intencji Ojczyzny i naszych osobistych intencjach, po mszy świętej ucałowanie relikwii.
 4. We wtorek spotkanie z katechetkami na plebanii po mszy świętej wieczornej.
 5. W niedzielę 24 lutego  na mszę świętą o godzinie 11.45 i spotkanie zapraszam rodziców dzieci komunijnych, obecność obowiązkowa – omawiać będziemy sprawy organizacyjne.
 6. Dzisiaj w niedzielę o godzinie 16.00 spotkanie karnowałowe sympatyków i słuchaczy Radia Maryja i innych wspólnot parafialnych w salce przy ulicy Kopernika 4 . Serdecznie zapraszam.
 7. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Halina Wojtkowiak pogrzeb w poniedziałek o godzinie 11.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
 8. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i

obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi 

                                                 Proboszcz Parafii Świętego Floriana

                                                 Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek   

 

       Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Zwykła  10 luty  2019 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika Diecezjalnego Opiekun .
 2. Dziękuję za złożone ofiary na ekogroszek , w przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.
 3. Jutro 11 luty wspomnienie Matki Bożej z Lourdes na mszach świętych udzielimy sakramentu namaszczenia chorych
 4. Jutro 11 lutego po mszy świętej wieczornej spotkanie rady duszpastersko-ekonomicznej na plebani ulica Kopernika 4 zapraszam radnych i chętnych , którzy by chcieli pomóc w pracy dla dobra naszej parafii.
 5. Jutro w poniedziałek w salce spotkanie młodzieży o godzinie 19.00 – ks. Diakon Wojciech serdecznie zaprasza.
 6. We wtorek 12 lutego na mszy świętej spotkanie przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania po mszy świętej spotkanie formacyjne.
 7. W środę 13 lutego całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Świętego Floriana od 00 do mszy wieczornej . 
 8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy , przynieśmy nasz prośby i podziękowania.
 9. W piątek 15 lutego spotkanie Akcji Katolickiej msza święta o godzinie 18.00 i spotkanie na plebani serdecznie zapraszam członków i tych , którzy by chcieli pogłębiać swoją wiarę i działać dla dobra naszej parafii.
 10. W piątek młodzież naszej parafii udaje się z Ks. Diakonem na spotkanie młodzieży naszej diecezji do Kobylina , można jeszcze się zapisać dzisiaj! 
 11. W sobotę 16 lutego w salce parafialnej przy Kopernika 4 o godzinie 11.00 , będą wydawane alby dzieciom do Pierwszej Komunii Świętej zamówione przez rodziców. Cena jednej alby 165 złotych.

 

 1. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Jerzy Baran pogrzeb odbył się w środę i Pan Edward Sokowicz pogrzeb odbył się w sobotę polećmy ich Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie- a światłość wiekuista niechaj im świeci.
 2. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

 

                                                       Proboszcz Parafii

                                                Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

   Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Zwykłą 3 luty  2019 roku

 1. Dzisiaj składka przed kościołem, na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji. Zakony te cięgle zanoszą modlitwy w naszych intencjach.
 2. Przypomnę , że 10 lutego składka przeznaczona jest na spłatę należności za ekogroszek, a 17 lutego tradycyjnie składka inwestycyjna.
 3. W poniedziałek na godzinę 18.45 zapraszamy do salki przy ulicy Kopernika 4 młodzież , która by chętnie pogłębiała swoją wiedzę na temat Pisma Świętego i ofiarowała trochę czasu dla naszej parafii. Ks. Diakon Wojciech będzie prowadzić tę grupę. Serdecznie zapraszam.
 4. W środę 6 lutego spotkanie Matek Różańcowych po nowennie. Zapraszam też chętne Panie do zapisania się do Matek Różańcowych i wsparcia parafii modlitwą – dziesiątki różańca każdego dnia. W ubiegłym roku pochowaliśmy 16 Matek Różańcowych, są więc poważne braki w poszczególnych Różach
 5. W czwartek 7 czerwca w Kaliszu spotkanie i modlitwa w intencji Rodzin i Poczętego Życia w Sanktuarium Św. Józefa serdecznie zapraszam do Kalisza na godzinę 17.00, można śledzić to spotkanie za pośrednictwem Telewizji Trwam, Radia Maryja i Radia Rodzina. U nas przed mszą 30 minutowa adoracja i modlitwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych .
 6. W poniedziałek 12 lutego posiedzenie Rady Duszpastersko- Ekonomicznej na plebanii po mszy wieczornej. Zapraszam radnych, jak również osoby chętne do pracy dla dobra naszej parafii.
 7. Objazd chorych w sobotę 9 lutego od godziny 9.00.
 8. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania 13 lutego  na mszy świętej o godzinie 18.00 i po mszy świętej spotkanie formacyjne.
 9. Wszystkich, którzy mają groby na cmentarzu Św. Floriana proszę o uregulowanie opłaty za wodę i śmieci, która będzie co 5 lat. Obecnie jest to 50 zł. Opłata ta będzie zmienna w zależności od stawki ceny wody i wywozu śmieci. Przypominam zarazem o przedłużeniu opłat za miejsce na 20 lat. Grób pojedynczy 350 zł , podwójny 700, głębinowy 500 złotych   Pragniemy na koniec lutego, początek marca wykonać prace przy drzewach by je poprzycinać. Etapami będziemy naprawiać opłotowanie z tył i z boku cmentarza, liczymy na wsparcie naszych sąsiadów.
 10. W tym tygodniu odeszły do domu Ojca Pani Irena Grabowska , której pogrzeb odbył się w środę i Pani Maria Wielgusiak, której pogrzeb odbył się w piątek , zmarłe polećmy Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
 11. Jeszcze jedna propozycja do młodzieży 15 lutego w Kobylinie spotkanie młodzieży naszej diecezji – zapisy na wyjazd u Ks. Diakona Wojciecha
 12. Dziękuję Panu Prezesowi Tadeuszowi Rakowi i pracownikom Fabryki Spomasz za założenie kotar w kościele w. Florian , a Panu Andrzejowi Nowickiemu za ich ufundowanie.
 13. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

 

                                                       Proboszcz Parafii

                                                Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Zwykłą 20 stycznia 2019 roku

 1. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na inwestycje.
 2. Dzisiaj wieczorem o godzinie 19.30 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej Koncert kolęd serdecznie zapraszam.
 3. W poniedziałek dzień babci , we wtorek dzień dziadka na mszach świętych będziemy się modlić za nasze babcie i dziadków , proszą dla nich o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla tych co odeszli z tego świata o dar nieba. Dzieci proszę by zaprosiły swoje babcie i dziadków, na przyszłą niedzielę na godzinę 10.30, gdzie razem z dziećmi będziemy się za nich modlić i złożymy im życzenia.
 4. W tym tygodniu odeszli do Pana:Pan Paweł Szczepański, którego pogrzeb odbył się w środę i Pani Irena Szymczak pogrzeb odbył się w czwartek zmarłych  polećmy Bożemu Miłosierdziu wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość niechaj im świeci.
 5. W poniedziałek u Notariusza złożymy podpisy pod Fundacją Świętego Floriana, która będzie działała przy naszej Parafii, później skierujemy pismo o Jej rejestrację do sądu . Po rejestracji będziemy mogli przekazywać 1% na rzecz działalności tej Fundacji. Całość wiadomości o Fundacji przekażę po Jej rejestracji. Dziękuję Panu Przemysławowi Borkowskiemu za ogromny wkład pracy w powołanie tej Fundacji.  
 6. Spotkanie młodzieży w Seminarium z okazji Światowych Dni Młodzieży w Panamie 25 – 27 stycznia 2019 . Zapisy u Księdza Diakona Wojciecha.
 7. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    
 8. Nawiedzenie Duszpasterskie Rodzin :

Poniedziałek 21 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden Ksiądz Pomorska od numeru 1 do 23 oby dwie strony

Drugi Ksiądz Gdyńska ,Toruńska  i Helska numery od 1 do ostatniego

Trzeci ksiądz ulica Poznańska blok numer 71 numery od 1 do ostatniego

Wtorek 22 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden ksiądz Pomorska od numeru 25 do 40 i Bałtycka od 2 do ostatniego

Drugi Ksiądz Lipowa blok 8 numery od 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz Lipowa blok 10 numery od 1 do ostatniego

Środa 23 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden Ksiądz Lipowa blok 6 numery 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Nowa od numeru 2 do ostatniego obydwie strony

Czwartek 24 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Hallera  26-60 

Drugi Ksiądz ulica Hallera od 15 do 21 , Świętego Ducha , Kusocińskiego i Błotna

Piątek 25 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Kwiatowa i Różana od numeru 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Żeromskiego, Asnyka i Konopnickiej od numeru 1 do ostatniego 

Niedziela 27 stycznia 2019 od godziny 14.00

Jeden Ksiądz ulica Reymonta od numeru 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Reja , Lipowa i Słowackiego domki

          Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Chrztu Pańskiego  13 stycznia  2019 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika Opiekun
 2. Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 11.45 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele Św. Floriana do mszy świętej wieczornej, serdecznie zapraszam całe rodziny na chwilę adoracji.
 3. W środę po mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W sobotę 19 stycznia po mszy świętej wieczornej Litania do Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko w intencji Ojczyzny i w intencjach naszych osobistych.
 5. Rekolekcje w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego u Ojców Jezuitów w Kaliszu od 21-23 stycznia , 22 stycznia spotkanie Opłatkowe u Ojców Jezuitów Kół Radia Maryja o godzinie 14.00
 6. Zapraszam na koncerty kolęd 13 stycznia do Muzeum Regionalnego w Pleszewie i 20 stycznia o godzinie 19.30 do Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej.
 7. Spotkanie młodzieży w Seminarium z okazji Światowych Dni Młodzieży w Panamie 25 – 27 stycznia 2019 . Zapisy u Księdza Diakona Wojciecha.
 8. W tym tygodniu odeszły do Domu Ojca Pani Seweryna Garsztka , której pogrzeb odbył się w sobotę i Pani Krystyna Wasielewska , której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 10.30 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Polećmy Je Miłosierdziu Bożemu wieczny odpoczynek racz im da Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci.
 9. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

 

 1. Duszpasterskie Nawiedzenie Rodzin.

 

Poniedziałek 14 stycznia od godziny 15.00

Jeden Ksiądz ulica Reja blok 2 numery 1-25

Drugi Ksiądz ulica Reja blok 2 numery 26- do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica  Reja blok 4 numery 1- 25

Czwarty Ksiądz ulica Reja blok 4 numery 26- do ostatniego

 

Wtorek 15 stycznia od godziny 15.00

Jeden Ksiądz ulica Reja blok  5 numery  1- do ostatniego 

Drugi Ksiądz ulica Reja blok 6 numer    1 – 25

Trzeci Ksiądz ulica Reja blok 6 numery  26 – do ostatniego

 

Środa 16 stycznia od godziny 15.00

Jeden Ksiądz ulica  Reja  blok 7 numery od  1  do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Reja blok 8 numery od 1 do 25

Trzeci Ksiądz ulica Reja blok 8 numery od 26 do ostatniego

 

 

 

Czwartek 17 stycznia od godziny 15.00

Jeden Ksiądz ulica Reja blok 10 numery 1 – 25

Drugi Ksiądz ulica Reja blok 10 numery 26 – do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Reja blok 3 numery od 1 do ostatniego

 

 

Piątek 18 stycznia od godziny 15.00

Jeden Ksiądz ulica Słoneczna od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Gałczyńskiego od numeru 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Prusa numery od 1 do ostatniego

 

Sobota 19 stycznia od godziny 14.00

Jeden Ksiądz ulica Kochanowskiego stare budownictwo od 2 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Kochanowskiego blok numery od 1 do 35

Trzeci Ksiądz ulica Kochanowskiego blok numery od 36 do 67

Czwarty Ksiądz ulica Kochanowskiego blok numery 68 do 100

 

Niedziela 20 stycznia od godziny 14.00

Jeden Ksiądz ulica Fredry numery od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Młyńska numery od 1 do 25

Trzeci Ksiądz ulica Gdańska , Cicha i Wrzesińska od 1 do ostatniego

Czwarty ksiądz ulica Marszewska numery od 11 do 57

 

 

 

 

 

 

      Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Objawienia Pańskiego  6 stycznia  2019 roku

 1. Dzisiaj święcimy kredę , kadzidło i wodę poświęcamy nasze domy, okadzamy i oznaczamy literami +C+M+B +2019 co znaczy by Chrystus Błogosławił temu domowi  przez cały rok. Poświęcone kadzidło i kredę można nabyć u ministrantów z tył kościoła. Ofiara co łaska.
 2. Dzisiaj też IV Orszak Trzech Króli po mszy świętej o godzinie 11.45 wyruszamy na rynek , by tam kolędować we wspólnocie trzech naszych pleszewskich parafii, serdecznie zapraszam.
 3. W niedzielę 13 stycznia przypada dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Kościele Świętego Floriana wystawienie rozpocznie się po mszach świętych około godziny 12.45 i potrwa do mszy świętej wieczornej. Zachęcam całe rodziny do pójścia na adorację.
 4. Zapraszam na koncerty kolęd 13 stycznia do Muzeum Regionalnego w Pleszewie na godzinę 16.00 i 20 stycznia o godzinie 19.30 do Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej.
 5. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

Duszpasterskie Nawiedzenie Rodzin :

Poniedziałek 7 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Lipowa blok 3 od numeru 22 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Osiedlowa blok 2 od numeru 1  do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Osiedlowa 1 blok numer 4 od numeru 1 do ostatniego

Czwarty Ksiądz  ulica Zielona blok numer  1 numery od 1 do ostatniego

Wtorek 8 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden ksiądz ulica Zielona blok numer 3 i 2 numery od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz  ulica Zielona blok numer 8 numery 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Zielona blok numer 10 numery od 1 do ostatniego

Czwarty Ksiądz  ulica Wiśniowa , ulica Zielona numery 27 do 67

 

Środa 9 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Zielona numery parzyste od numeru 14 do 48

Drugi Ksiądz  ulica Wierzbowa blok numer 1 numery od 1 do 25

Trzeci Ksiądz ulica Wierzbowa blok numer 1 numery 26 do 50

Czwartek 10 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Zachodnia numery nieparzyste od 1 do 47

Drugi Ksiądz ulica Zachodnia numery parzyste od 2 do 38

Trzeci Ksiądz ulica Karczewskiego od numeru 1 do ostatniego

Piątek 11 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Kasztanowa numery nieparzyste od numeru 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Kasztanowa numery parzyste od numeru 2 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Curie – Skłodowska numery od 1 do ostatniego

Sobota 12 stycznia 2019 godzina 14.00

Jeden Ksiądz ulica Poznańska blok numer 75 numery od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz  ulica Drobnika numery od 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Poznańska blok 73 numery 1 do ostatniego

Niedziela 13 stycznia 2019 godzina 14.00

Jeden Ksiądz ulica Poznańska blok 67 od numeru 1 do ostatniego  

Drugi Ksiądz ulica Modrzewskiego numery od 1 do 35

Trzeci Ksiądz ulica Modrzewskiego numery 36 do 67

Czwarty Ksiądz ulica Modrzewskiego numery 68 do 100

 

Ogłoszenia Parafialne Święto Świętej Rodziny 30 grudnia 2018 roku

 1. Dzisiaj życzymy wszystkim rodzinom wiary, miłości i pokoju, niech Boże Błogosławieństwo towarzyszy Wam w życiu. Niech Wasze rodziny będą silne Bogiem.
 2. Do nabicia nowe numery dwutygodnika Opiekun.
 3. Jutro ostatni dzień 2018 roku na mszy świętej wieczornej podziękujemy za Boże Błogosławieństwo i łaski otrzymane w mijającym roku. O północy na mszy świętej przywitamy Nowy Rok i zawierzymy siebie Świętej Bożej Rodzicielce Maryi, zapraszam. Msze Święte w Nowy Rok jak w niedziele.
 4. Spotkanie Matek Żywego różańca wyjątkowo w piątek po mszy świętej wieczornej.
 5. W czwartek w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu tradycyjna modlitwa w intencji rodzin i ochrony ludzkiego życia o godzinie 17.00 zapraszamy do Kalisza. Kto nie może być w Kaliszu może wysłuchać lub obejrzeć w Telewizji Trwam , Radio Maryja lub Radio Rodzina.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca , spowiedź wyjątkowo tylko w piątek od godziny 16.30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zapraszam serdecznie dzieci i młodzież
 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, o godzinie 11.45 zapraszam na mszę świętą na rozpoczęcie IV Orszaku Trzech Króli i na modlitwę w intencji Powiatu Pleszewskiego. Na tej mszy świętej poświęcimy i wręczymy , też dzieciom książeczki komunijne.
 8. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Barbara Kolińska pogrzeb odbył się w sobotę polećmy ją Miłosierdziu Bożemu wieczny odpoczynek racz jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.
 9. Miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia , wszystkim solenizantom i jubilatom życzę wielu łask bożych i Bożego Błogosławieństwa. Niech Dobry i Miłosierny Pan nam błogosławi.
 10. Wizyta duszpasterska

W środę 2 stycznia od godziny 15.00

Jeden ksiądz ulica Szpitalna od numeru 1 do ostatniego i Poznańska 125 

Drugi ksiądz ulica Poznańska numery nieparzyste 127 – 147

Trzeci ksiądz ulica Wierzbowa numery od 6 do 50

W czwartek 3 stycznia od godziny 15.00   

Jeden Ksiądz ulica Lipowa 1 numery od 1 do 24

Drugi Ksiądz ulica Lipowa 1 numery od 25 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Lipowa 5 numery od 1 do ostatniego

W sobotę 5 stycznia od godziny 14.00

Jeden Ksiądz ulica Lipowa 2 numery od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Lipowa 4 numery od 1 do ostatniego 

Trzeci Ksiądz ulica Poznańska 69 numery od 1 do ostatniego

Czwarty Ksiądz ulica Lipowa 3 numery 1 do 21

 

 

Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Narodzenia pańskiego 25grudnia 2018 roku

 1. Wszystkim Parafianom, gościom i sympatykom naszej wspólnoty Parafialnej życzę by Bóg – Jezus Chrystus zrodził się w nas w tej pięknej liturgii Bożego Narodzenia i pozostał z nami w pielgrzymowaniu ku niebu. Niech w naszym codziennym życiu będzie widać odbicie Bożego Narodzenia, przez pokój, radość, uprzejmość, cierpliwość , dobroć, łagodność , wierność opanowanie i miłość. Niech Boże Dziecię podniesie swoją dłoń błogosławi nam wszystkim i naszej ukochanej Ojczyźnie – Polsce 
 2. Dziękuję Ks. Prefektowi Krystianowi, ministrantom i ich rodzicom, za przygotowanie żłóbka, dziękuję Panu Cierniakowi z Nadleśnictwa Grodziec za ofiarowanie choinek i państwu Grzechowiakom za udekorowanie kościoła na Boże Narodzenie.
 3. Dzisiaj msze święte o godzinie 9.15, 10.30 , 11.45 i 18.30. W drugie Święto Świętego Szczepana msze święte tak jak w niedziele, składka przed kościołem na Katolicki Uniwersytet Lubelski i nasze Seminarium Duchowne w Kaliszu. Ofiary z pasterki przeznaczone są na ratowanie ludzkiego życia – Pro Familia.
 4. W niedzielę 30 grudnia Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa, przychodzimy całymi rodzinami, małżeństwami i odnowimy przyrzeczenia małżeńskie, oraz modlić się będziemy o zgodę i miłość w Niech to  będzie  piękne święto w rodzinie.
 5. Wszystkim którzy obchodzą imieniny lub urodziny życzę obfitości Bożego Błogosławieństwa i zdrowia.
 6. Przypominam o naszych cegiełkach – Floriankach na renowację ołtarzy w Kościele Świętego Floriana.
 7. Miłego i radosnego Świętowania Pamiątki przyjścia Boga na świat.
 8. W tym tygodniu rozpoczynamy nawiedzenie duszpasterskie rodzin:

W czwartek 27 grudnia od godziny 14.00

Jeden Ksiądz : Tomaszew  od Państwa Lach do ulicy Szenica – państwa Bocheńskich

Drugi Ksiądz : ulica Szenica od numeru 2 do 32 A

Trzeci Ksiądz ulica Poznańska parzyste 32 – 50 

W piątek 28 grudnia od godziny 14.00

Jeden Ksiądz: ul. Dąbrowskiego i Szenica 1 do 33 A

Drugi Ksiądz : ulica Poznańska numery parzyste 52 – 74

Trzeci Ksiądz : ulica Poznańska numery parzyste 84 -134

 

 

W  sobotę 29 grudnia od godziny 14.00

Jeden Ksiądz : ulica Poznańska numery nieparzyste 19-45

Drugi Ksiądz : ulica Poznańska numery nieparzyste 47-63

Trzeci Ksiądz ; ulica Poznańska numery nieparzyste 77-123

W niedzielę 30 grudnia godzina 14.00

Jeden Ksiądz : ulica Jarocińska i Koźmińska od 2 do 12

Drugi Ksiądz : ulica Koźmińska od 1 do 11

Trzeci Ksiądz : ulica Kopernika i Ciałkowskiego od numeru 1 do ostatniego

Ofiary z tegorocznej kolędy pójdą na spłatę naszych zobowiązań inwestycyjnych. Jeśli zdarzy się , że ktoś nie może być na kolędzie, może poprosić księdza w innym czasie. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty lub ćwiczenia z katechezy.

                                          Proboszcz Parafii Świętego Floriana w Pleszewie

                                             Ks. Kan. Krzysztof Guziałek 

 

Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Adwentu 16 grudnia 2018 roku

 1. Za ofiary zebrane podczas dzisiejszej niedzieli składam serdeczne Bóg Zapłać, za ofiarodawców modlę się w każdej mszy świętej. Bóg Zapłać ofiarodawcom, którzy w zeszłym tygodniu wsparli odnowienie kapliczki Św. Józefa ofiarami 2 razy 200 złotych i raz 100 złotych.
 2. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun. Tytki charytatywne można przynosić do kościoła dzisiaj i jutro przekażemy je potrzebującym . W zakrystii można nabyć Opłatki i świece wigilijne. 
 3. Ministranci rozprowadzają pierniki , pragną w ten sposób zebrać fundusze na wyjazd w trakcie ferii zimowych w góry. Bądźmy dla nich życzliwi.
 4. 19 grudnia w środę po mszy świętej o godzinie 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwy przez wstawiennictwo Błogosławionego Kapłana Męczennika Popiełuszko w intencji Ojczyzny.
 5. Zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych do kościoła Matki Bożej , w czwartek 20 grudnia, po mszy świętej roratniej w celu złożenia zamówienia na stroje komunijne dla dzieci.
 6. 20 grudnia czwartek spotkanie Opłatkowe dla wszystkich osób działających przy naszej parafii we wszystkich grupach duszpasterskich i rady duszpastersko-ekonomicznej w Szkole Podstawowej Nr. 2 im. Św. Królowej Jadwigi o godzinie 19.00, proszę osoby odpowiedzialne by zadbały wcześniej o przygotowanie świątecznych placków.
 7. Spowiedź adwentowa w naszej parafii 21 grudnia od godziny 9.00 do 11.00 i od 15.00 do 17.00. Skorzystajmy z tego daru spotkania z Miłosiernym Panem, by w naszych sercach zrodził się Bóg Miłości.
 8. W tym roku po raz pierwszy będzie pasterka dla dzieci o godzinie 21.30, a o północy tradycyjnie pasterka dla wszystkich , której przewodniczyć będzie Ks. Profesor Docent Habilitowany Michał Kieling syn naszej parafii.
 9. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Anna Bojanowska , Henryk Pasiak, Mieczysław Regulski, Maria Wodecka zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Amen.
 10. W przyszłą niedzielę 23 grudnia nasi harcerze przyniosą do świątyni Betlejemskie Światło pokoju, będzie można je zabrać do domu, na mszach świętych o godzinie 10.30 i 11.45. Przygotujmy sobie jakieś znicze lub lampiony.
 11. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

              Proboszcz parafii       Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

  

       Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Adwentu 9 grudnia 2018 roku

 

 1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc kościołowi na Wschodzie , przed kościołem Siostry Służebniczki z Stowarzyszeniem Iskierka Nadziei organizuje kiermasz świąteczny na rzecz wsparcia Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego prowadzonego przez siostry. Za waszą ofiarność składam serdeczne   Bóg Zapłać.
 2. W zakrystii można nabyć świece wigilijne , opłatki z których ofiary zasilą nagrody dla dzieci w roratach i cegiełki Florianki. Przypominam o prasie katolickiej.
 3. Ksiądz Proboszcz objedzie zgłoszonych chorych ze spowiedzią w poniedziałek od godziny 9.30
 4. Zbiórka ministrantów i ich rodziców we wtorek po roratach w kościele Matki Bożej Częstochowskiej zaprasza Ks. Prefekt Krystian.
 5. 13 grudnia czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Świętego Floriana. Znajdźmy czas na adwentową modlitwę.
 6. Tytki charytatywne można przynosić do kościoła 16  i 17 grudnia przekażemy je potrzebującym.
 7. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna do tej  pory zebraliśmy 23 903 , 08 zł wydaliśmy ogółem na drzwi w kościele Matki Bożej Częstochowskiej  , ogrzewanie we Florianie i wycinkę drzew 75 200 , dług na dzień dzisiejszy wynosi 51 296 zł , wszystkie zobowiązania musimy uregulować do marca 2019 roku. Proszę o waszą życzliwość i ofiarność – za Darczyńców modlę się w każdej mszy świętej.
 8. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii 21 grudnia tradycyjnie OD GODZINY 9.00 DO 11.00 I OD 15.00 DO 17.00 proszę zarezerwować sobie czas i skorzystać z daru pojednania z Panem Bogiem.
 9. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca Pan Andrzej Jerzyk, pogrzeb odbył się w piątek, zmarłego polećmy Miłosiernemu Bogu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Amen
 10. Życzę miłej niedzieli , błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą urodziny i

imieniny życzę wielu łask bożych i zdrowia . Niech Dobry Bóg nam błogosławi. 

     Proboszcz Parafii

Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

      Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Adwentu 2 grudnia 2018 roku

 1. Rozpoczęliśmy dzisiejszą liturgią czas Adwentu radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Ten okres przygotowuje nas na czas ostateczny na spotkanie Boga w wieczności, ale ma też nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia. Podejmijmy postanowienia adwentowe, rozpocznijmy czuwanie i modlitwę wypatrując naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 2. Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 Zapraszamy dzieci, młodzieży dorosłych. Będzie konkurs za uczestnictwo w roratach i na najpiękniejszy lampion.
 3. Opłatki można nabywać w zakrystii, składamy ofiarę, która będzie po zapłaceniu opłatków fundująca nagrody dla dzieci uczestniczących w roratach, w imieniu dzieci, składam słowa podziękowania. Przypominam , że są jeszcze do nabycia świece  wigilijne i można zabrać tytki charytatywne z tył kościoła.
 4. Spotkanie Matek Różańcowych w środę 5 grudnia po mszy świętej.
 5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się Sakramentu Bierzmowania w najbliższy czwartek 6 grudnia na mszy świętej o godzinie 18.00 i później spotkanie.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca spowiedź, wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godziny 17.00.
 7. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny msze święte o godzinie 7.00, 9.00, 16.30. Wieczorna msza jest już II Niedzieli Adwentu. 8 grudnia na mszy świętej o godzinie 16.30 poświęcimy dzieciom komunijnym medaliki, proszę by rodzice zakupili dzieciom medaliki. 8 grudnia o godzinie 11.00 w Katedrze Kaliskiej Kleryk Wojciech otrzyma święcenia diakonatu otoczmy go naszą życzliwą modlitwą o wytrwanie i dobre wypełnienie kapłańskiego powołania. 8 grudnia między godziną 12.00 -13.00 jest godzina łaski dla świata zapraszam w tym czasie do kościoła Świętego Floriana , by we wspólnocie modlitwy przeżyć ten czas.
 8. Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 4508, 32 zł , w szpitalu zebrano 10 zł: za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję Wspólnocie i Sympatykom Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusa za ofiarę na  odnowienie kapliczki Świętego Józefa u Św. Floriana 1000 złotych, dziękuję też pewnej osobie za przekazane bezimiennie 2000 złotych na inwestycje. Wszystkich Dobroczyńców polecam w każdej mszy świętej Dobremu Bogu.
 9. Gdyby ktoś chciał sobie zmówić film z wprowadzenia Relikwii Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko można zapisać się na listę w zakrystii cena kasety 20 złotych.
 10. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Irena Martin Zdunek polećmy ją Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Amen

 

 1. Życzę miłej niedzieli , błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą urodziny i imieniny życzę wielu łask bożych i zdrowia . Niech Dobry Bóg nam błogosławi. 

         Proboszcz Parafii

        Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

                                             25 listopada 2018 roku

 1. Do nabycia Opiekun z zeszłego tygodnia , Kwartalnik Okno Wiary w cenie 10 zł , Kalendarze diecezjalne w cenie 5 złotych,  świece wigilijne po 6 złotych małe , duże po 15 złotych. Polecamy też cegiełki Florianki w cenie 20 złotych
 2. Objazd chorych w sobotę 1 grudnia od godziny 9.00, chorych można zgłaszać w biurze parafialnym i zakrystii.
 3. Zapraszamy rodziców dzieci pierwoszo-komunijnych przygotowujących się w naszej parafii do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej , w piątek 30 listopada 2018 roku na godzinę 17.00, na wspólną modlitwę i zamówienie strojów komunijnych dla dzieci.
 4. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Torunia 1 grudnia 2018 roku telefon 602 886 678 bliższe informacje.
 5. Do Kościoła Św. Florian wróciła kapliczka Świętego Józefa po renowacji koszt 5000 złotych. Szukamy ofiarodawców na pokrycie kosztów odnowienia. Do 2 grudnia 2018 musimy zapłacić  Pnia Konserwator.
 6. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Helena Kołodziejczak, pogrzeb odbył się w czwartek, zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Amen.
 7. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

                                                Proboszcz Parafii Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

Ogłoszenia Parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą 18.11.2018  r.

 1. Dzisiaj składka inwestycyjna, składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i Waszą życzliwość.
 2. Do nabycia nowe numery dwutygodnika Opiekun , kalendarze diecezjalne, oraz Kwartalnik Opiekuna – Okno Wiary.
 3. Jutro 19 listopada na mszy świętej o godzinie 18.00 oddamy cześć Błogosławionemu Kapłanowi Męczennikowi Jerzemu Popiełuszko i odmówimy litanie w naszych intencjach i intencji Ojczyzny – Polski.
 4. W najbliższą niedzielę zakończenie roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, zawierzmy dzieje ludzkości Jezusowi Chrystusowi Królowi , niech Jego Królestwo jest w nas i dookoła nas . jest to patronalne Święto Akcji Katolickiej, modlić się będziemy za nasz Oddział Akcji Katolickiej by aktywnie uczestniczył w życiu Kościoła i parafii.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy : we wtorek 20 listopada Świętego Rafała Kalinowskiego , w środę 21 listopada Ofiarowanie NMP , czwartek 22 listopada Świętą Cecylię , 24 listopada Św. Andrzeja Dug – Lac i Towarzyszy 
 6. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Paweł Wawrzyniak i dawna nasza parafianka Pani Urszula Baran zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci
 7. W zakrystii można nabyć cegiełki na renowacje ołtarzy w Świętym Florianie – Florianki – cukierki 20 złotych.
 8. W myśl kanonu 1043 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości , że Wojciech Kucharzak alumn Wyższego seminarium Duchownego w Kaliszu ma otrzymać święcenia diakonatu w Kościele Katedralnym w Kaliszu 8 grudnia 2018 roku o godzinie 11.00 . Kto by wiedział o jakiekolwiek przeszkodzie, sprzeciwiającej się udzieleniu temu kandydatowi wspomnianych święceń , w sumieniu zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego proboszcza. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji kandydata do święceń oraz o to by Pan Bóg wzbudził liczne i święte  powołania kapłańskie.
 9. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

Proboszcz Parafii Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

Ogłoszenia Parafialne XXXII  Niedziele Zwykła  11.11.2018 roku

 1. W tym tygodniu spotkanie w czwartek 15 listopada po mszy świętej wieczornej z Małymi Rycerzami Miłosiernego Serca Jezusa na plebanii ul. Kopernika 4 , a w  piątek 16 listopada po mszy świętej  spotkanie Akcji Katolickiej   na plebanii ul. Kopernika 4.
 2. We wtorek 13 listopada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Świętego Floriana serdecznie zapraszam na spotkanie z  Jezusem Chrystusem.
 3. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna – prace są na kilku odcinkach, liczę moi kochani na waszą ofiarność.
 4. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek Św. Jozafata Biskupa i Męczennika , we wtorek 13 listopada Pierwszych Polskich Braci Męczenników i w sobotę Świętą Elżbietę Węgierską
 5. Niech 100 rocznicę Niepodległości naszej Ojczyzny Polski towarzyszą nam słowa Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego : Nienawiścią nie obronimy naszej Ojczyzny, a musimy jej przecież bronić. Brońmy jej więc  miłością! Naprzód między sobą, aby nie podnosić ręki przeciw nikomu w Ojczyźnie, w której ongiś bili nas najeźdźcy. Nie możemy ich naśladować. Nie możemy sami siebie poniewierać i bić. Polacy już dosyć byli bici przez obcych, niechże więc nauczą się czegoś z tych bolesnych doświadczeń. Trzeba spróbować innej drogi porozumienia – przez miłość, która sprawi, żecały świat, patrząc na nas, będzie mówił: “Oto, jak oni się miłują”.  Wtedy dopiero zapanuje upragniony pokój, zgoda i wzajemne zaufanie. Módlmy się za naszą Ojczyznę Polskę !!!
 6. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

                                                                                       Proboszcz Parafii

                                                                                  Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

Ogłoszenia Parafialne XXXI  Niedziele Zwykła  4.11.2018 roku

 1. Dziękuję wszystkim , którzy przyczynili się do pobożnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu parafialnym – Profesorowi Kanonikowi Michałowi Kielingowi za homilię i koncelebrę, Ks. Rezydentowi Tadeuszowi, Ks. Wikariuszowi Krystianowi, Klerykowi Wojciechowi, ministrantom i lektorom, Pani organistce Katarzynie i wszystkim uczestnikom mszy świętej i nabożeństwa żałobnego.
 2. Do nabycia nowe numery dwutygodnika Opiekun i kalendarze diecezjalne.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze prośby i podziękowania. Po nowennie spotkanie Matek Żywego Różańca.
 4. Do 8 listopada różaniec z wspomnieniem naszych zmarłych po mszy Przypominam o możliwości uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych .
 5. W sobotę 10 listopada o godzinie 14.00 msza święta dla Wspólnoty Wiara i Światło, a po mszy świętej spotkanie w salce. 
 6. 11 listopada o godzinie 11.45 Uroczysta msza święta z okazji odzyskania przez Polską niepodległości prośmy o zgodę i pojednanie w naszej Ojczyźnie. Po mszy świętej zapalimy znicze i odmówimy modlitwę przy obelisku Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko. Możemy przynieść kwiaty i znicze.
 7. W tym tygodniu odeszły do Domu Ojca Pani Maria Urbaniak pogrzeb w poniedziałek o godzinie 11.00 i Siostra Prowincjalna Ludmiła polećmy Je Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci .
 8. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

                                                                                       Proboszcz Parafii

                                                                                  Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne XXIX  Niedziele Zwykła  21.10.2018 roku

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Pana Jana Budziaszka, perkusistę Skaldów , który daje świadectwo swego życia. O godzinie 16.00 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej główne spotkanie z Panem Janem serdecznie zapraszamy starszych i młodzież, szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
 2. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą misyjną , ale ponieważ u nas w parafii jest taca inwestycyjna, na misje zbierzemy ofiary w przyszłą niedzielę przed kościołem. Za dzisiejsze ofiary na inwestycje składam serdeczne Bóg Zapłać !
 3. Do nabycia nowe numery dwutygodnika Opiekun i kalendarze diecezjalne.
 4. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych dla dzieci o godzinie 17.00 dla dorosłych po mszy świętej wieczornej , z wyjątkiem niedzieli, gdzie różaniec odmawiamy o godzinie 18.00.
 5. Kartki na wymienianki znajdują się na stoliku, zaznaczamy tylko czy są one roczne, czy jednorazowe. Ofiara co łaska. Składamy je w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 6. Dzieci mają zaproszenie na Bal świętych 31 października na godzinę 17.00. Proszę pomyśleć o przebraniu za świętego lub anioła.  Spotykamy się  o godzinie 16.30 na krótkiej modlitwie w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej i autokarem przejedziemy na Osiedle – Mieszka I
 7. Dzisiaj dzień Wyborów Samorządowych zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w wyborach i zagłosowania zgodnie ze swoim sumieniem !
 8. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Bronisław Dembek i Pani Lidia Wasąg – plećmy ich Miłosiernemu Bogu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Amen.
 9. W niedzielę 28 października imieniny obchodzi Ksiądz Rezydent Tadeusz Pietrzak na mszy świętej o godzinie 18.30 będziemy się modlić za księdza Tadeusza. Serdecznie zapraszam !
 10. Życzę miłej niedzieli , błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą urodziny i

imieniny życzę wielu łask bożych i zdrowia . Niech Dobry Bóg nam błogosławi. 

 

 

                                                                Proboszcz Parafii

                                                          Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne X X V I I I Niedziele Zwykła  14.10.2018 roku

 1. Dzisiaj Dzień Papieski – 40 rocznica wyboru Świętego Papieża Jana Pawła II na stolicę Świętego Piotra , przed kościołem zbieramy ofiary na stypendia papieskie. Wieczorem Koncert w Kościele Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela o godzinie 19.15
 2. Jutro 15 października w Pleszewie na Rynku historyczne wydarzenie odsłonięcie i poświęcenie pomnika Powstańców  Wielkopolski , Burmistrz Miasta i Honorowy Komitet Obchodów Powstania Wielkopolskiego serdecznie zapraszają.
 3. Trwa miesiąc październik przypominam o nabożeństwach różańcowych po mszy świętej i różańcu dla dzieci o godzinie 17.00.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynnej i błagalnej.
 5. 19 października Ks. Krystian udaje się z młodzieżą na Jasną Górę na Apel i nocne czuwanie. Młodzież może się zapisywać w zakrystii lub u księdza Krystiana.
 6. 19 października w naszej Parafii Uroczystość wprowadzenia Relikwii Błogosławionego kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko i poświęcenie Obelisku ku Jego czci. Naszym modlitwą przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Biskup Pomocniczy Diecezji Gnieźnieńskiej Krzysztof Wętkowski. Różaniec będzie przed mszą świętą, o godzinie 17.30. Uroczystości odbędą się w kościele Matki Bożej Częstochowskiej
 7. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna, przypominam o sfinansowaniu szklanych drzwi w kościele Matki Bożej Częstochowskiej i ogrzewaniu w kościele Św. Floriana. Za ofiary składam już teraz serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję Panu Przemysławowi Wrońskiemi i jego pracownikom, za przegląd pieca przed sezonem grzewczym.
 8. W przyszłą niedzielę na mszach świętych gościć będziemy Pana Jana Budziaszka, który da świadectwo swego życia. O godzinie 16.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej będzie miał dłuższe spotkanie – zachęcam dorosłych i młodzież , szczególnie przygotowującą się do bierzmowania, by skorzystać z tego spotkania.
 9. 29 października udajemy się z Pielgrzymką na Jasną Górę, by zawierzyć Parafię Matce Bożej. Wyjazd o godzinie 6.00 koszt 45 zł zapisy w zakrystii, w biurze parafialnym , u księdza Proboszcza.
 10. Moi kochani obchodzimy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości wywieśmy flagi jako nasze świadectwo ukochania Ojczystego domu od dzisiaj do 1 grudnia!
 11. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Irena Pawłowska Matka Żywego Różańca, osoba bardzo religijna i dobra – polećmy ją Bożemu Miłosierdziu –Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.
 12. Życzę miłej niedzieli , błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą urodziny i imieniny życzę wielu łask bożych i zdrowia . Niech Dobry Bóg nam błogosławi.

     Proboszcz Parafii

 Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne X  X V I I Niedziela Zwykła 7.10.2018 rok

 1. Przypominam, że trwają nabożeństwa różańcowe dla dzieci w dni powszednie o godzinie 17.00, dla dorosłych po mszy świętej wieczornej ,z wyjątkiem niedzieli, kiedy nabożeństwo jest o godzinie 18.00.
 2. Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałek na godzinę 17.00, będą miały poświęcone i wręczone różańce – obecność obowiązkowa.
 3. Przypominam, iż są jeszcze do nabycia kalendarze diecezjalne w  cenie 5 zł. Nowe numery dwutygodnika 
 4. 12 października w piątek o godzinie 16.30 Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło w Kościele Świętego Floriana – msza święta.
 5. 13 października w sobotę tradycyjnie  Całodzienna Adoracja w Kościele Świętego Floriana zapraszam, dzieci, młodzież i starszych do spotkania z Jezusem Chrystusem w Najświętszym Sakramencie. A wieczorem nabożeństwo Fatimskie w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. 14 października – w przyszłą niedzielę Dzień Papieski , przed kościołem zbiórka na stypendia papieskie, proszę Akcje Katolicką o przeprowadzenie zbiórki . Jest to dzień Edukacji Narodowej modlić się będziemy za nauczycieli i wychowawców – zapraszam do wspólnej modlitwy dzieci i rodziców.
 7. 15 października o godzinie 11.00 historyczne wydarzenie w Pleszewie na Rynku – odsłonięcie i poświęcenie pomnika ku czci Powstańców Wielkopolski . Zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew oraz Honorowy Komitet Obchodów Powstania Wielkopolskiego. Szczegóły na plakatach.
 8. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia . Obchodzącym urodziny i imienny życzę Bożego Błogosławieństwa i zdrowia. Niech Dobry i Miłosierny Pan – nam wszystkim błogosławi.

 

                                                                   Proboszcz Parafii Św. Floriana

                                                                      Ks. Kan. Krzysztof Guziałek 

Ogłoszenia Parafialne na X X V I Niedzielę Zwykłą 30.09.2018 roku

 1. Dziękuję za ofiary na obelisk poświęcony Błogosławionemu Kapłanowi Męczennikowi Jerzemu Popiełuszko zebraliśmy 498 zł, z naszych ofiar inwestycyjnych pokryliśmy prace elektryczne w wysokości 1200 zł na cmentarzu. Zapraszam Was do otwarcia się na pokrycie ogrzewania w kościele Świętego Floriana 34200 zł. Ogrzewanie będzie podestowo-ławkowe. Ogrzewanie ma certyfikat uznawany przez konserwatorów. Pragnę by do 1 grudnia było uruchomione. Bardzo proszę też o ofiary indywidualne.
 2. Do nabycia kalendarze diecezjalne i dwutygodnik Opiekun.
 3. Rozpoczyna się miesiąc październik miesiąc różańcowy, obyśmy znaleźli czas na odmawianie różańca, różaniec dla dzieci o godzinie 17.00, dla dorosłych po mszy świętej wieczornej.
 4. W poniedziałek i wtorek udajemy się z Pielgrzymkom do Grobu Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko i do Niepokalanowa przywieziemy relikwie Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko proszę o modlitwę.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 i możliwość z korzystania z Sakramentu Pojednania i Pokuty zachęcam wszystkich do skorzystania z powrotu w objęcia Miłosiernego Boga.
 6. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Marian Gramala i Pani Dorota Czaplicka plećmy ich Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
 7. W sobotę objazd chorych od godziny 9.00
 8. W środę 3 października po różańcu spotkanie Matek Różańcowych.
 9. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia, obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i zdrowia. Niech Dobry i Miłosierny Bóg nam błogosławi.

 

 

               Proboszcz Parafii

                Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne X X V Niedziela Zwykła 23.09.2018 rok
1. Parafia Świętego Floriana organizuje Pielgrzymkę do Warszawy i Niepokalanowa w dniach 1 i 2 Października 2018 roku. W programie nawiedzenie Katedry w Warszawie i Grobu Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego , muzeum Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszki i odebranie relikwii dla Parafii, Niepokalanów – zwiedzanie Klasztoru O. Franciszkanów i zapoznanie się z życiem Ojca Maksymiliana Maria Kolbe, modlitwa w Kaplicy modlitwy o pokój i Żelazowa Wola. Koszt około 200 zł. Zapraszamy zapisy u Księdza Proboszcza Kan. Krzysztofa Guziałka.
2. Dziękują za ofiary na inwestycje w zeszłą niedzielę zebraliśmy 4580,02 zł
3. Dziękuję młodzieży , która uczestniczyła w mszach świętych z okazji Świętego Stanisława Kostki za danie świadectwa wiary. Niech to będzie dobry początek przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
4. Proszę by młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania odebrała indeksy w zakrystii.
5. W tym tygodniu zmieniamy tradycyjnie godziny odprawiania mszy świętych w tygodniu wieczorem będą o godzinie 18.00. Niedzielna msza święta bez zmian o godzinie 18.30.
6. Dzisiaj Marsz dla życia i rodziny – msza święta o godzinie 10.30 i później wymarsz na Rynek by przeżyć ten dzień we wspólnocie innych parafii.
7. W piątek 28 września o godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata ! Zapraszam na Rynek przy Figurze Matki Bożej tam wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
8. We wtorek 25 września na mszę świętą wieczorną i spotkanie na plebanii zapraszam członków Akcji Katolickiej.
9. Dzisiaj przed kościołem możemy złożyć ofiary na obelisk upamiętniający życie i śmierć Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszki. Składam już teraz serdeczne Bóg zapłać .
10. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Kazimierz Kubisiak i Pan Andrzej Drapik polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
11. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi
Proboszcz Parafii Św. Floriana Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

XXII Niedziela Zwykła
9 września 2018 roku
1. Dziękuję Bogu i Wam kochani Parafianie za piękne przeżycie Uroczystości Odpustowej Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, podziękowanie kieruję do Akcji Katolickiej, Radnych Parafialnych, Zespołu Muzycznego, Pań Organistek , szczególnie dla Pani Katarzyny Rutkowskiej, Strażaków, Służby Ołtarza, dziewczynką sypiącym kwiatki i ich mamusią, osobą niosącym feletrony, sztandary, osobą śpiewającym Pani Wiolecie Kuchcie i Panu Jakubowi Śnieć , dziewczyną ze scholii – Dagmarze Lewickiej i Wiktorii Malusi. Jeśli kogoś pominąłem tym bardziej dziękuję. Wszystkim, którzy się modlili i ofiarowali swoje talenty i czas – niech Maryja wybłaga potrzebne łaski.
2. Dzisiaj w Kowalewie dziękczynienie za zbiory gminno-powiatowe o godzinie 15.00, w naszej parafii podziękujemy za zbiory w przyszłą niedzielę o godzinie 11.45. Zapraszam rolników, ogrodników i wszystkich którzy pragną podziękować za dar chleba.
3. W przyszłą niedzielę o godzinie 19.30 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej Zaśpiewamy pieśni Patriotyczne razem z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian.
4. Jutro 3 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego msze święte o godzinie 7.30 dla dzieci szkół podstawowych , 8.30 dla szkół Zawodowych, Licealnych i Techników zapraszam dzieci, młodzież , dyrekcje szkół, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca adoracja w czwartek, wraz z spowiedzią od godziny 17.00 i w piątek od godziny 17.00 .
6. Do nabycia mamy kalendarze diecezjalne w cenie 5 złotych , cegiełki – cukierki Florianki w cenie 20 złotych.
7. Proszę o zachowanie ostrożności na cmentarzu , trwa wycinka suchych drzew. Koszt wycinki to około 4200 zł liczę na waszą ofiarność!
8. W tym tygodniu w I czwartek miesiąca spotkanie modlitewne u Świętego Józefa w intencji rodzin i ochrony ludzkiego życia, oraz Pielgrzymka Radio Rodzina i Telewizji Trwam.
9. Dzisiaj przed naszym kościołem Radni Miejscy i Powiatowi będą zbierać głosy do budżetu obywatelskiego : Rehabilitacja seniorów i osób potrzebujących w miejscu zamieszkania .
10. 23 września w niedzielę Gwiaździsty Marsz dla życia i rodziny, zarezerwujmy sobie czas 10.30 msza święta w kościele i później przejście na rynek, na wspólne spotkanie.
11. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pani Władysława Kałużna i Pan Władysław Pawlak polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
12. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii życzę miłej niedzieli , błogosławionego tygodnia, tym którzy obchodzą imieniny i urodziny Bożego Błogosławieństwa i zdrowia . Niech Dobry Bóg nam wszystkim błogosławi na drogę obdarowywania się miłością.

Ksiądz Proboszcz Parafii
Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek