Ogłoszenia

        Ogłoszenia Parafialne X X I V Niedzielę Zwykłą 15.09.2019 roku

 1. Dzisiaj składka inwestycyjna dziękuję za każdą waszą ofiarę i modlitwę , niech Dobry Bóg wszystkim Błogosławi, w każdej mszy świętej polecam wszystkich Dobroczyńców Bogu.
 2. Jutro 16 września Pielgrzymka Parafialna na Jasną Górę wyjazd o godzinie 6.00 z przystanku na wysokości Starostwa przy ulicy Poznańskiej.
 3. W poniedziałek 16 września rozpoczyna się Triduum Świętego Stanisława Kostki w Parafii Najświętszego Zbawiciela o godzinie 18.00 , u nas we wtorek o godzinie 18.30 i w Środę w Parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela w spotkaniach powinni wziąć udział młodzież naszych parafii, a szczególnie  osoby , które przygotowywać się będą do Sakramentu Bierzmowania młodzież klas 8 i ci , którzy byli bierzmowania w tym roku , jako dziękczynienie za dar sakramentu.  Obecność obowiązkowa Odpowiedzialny Ks. Prefekt Krystian Fornalczyk
 4. W środę tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy proszę o przyniesieni próśb i podziękowań.
 5. W czwartek 19 września tradycyjnie modlitwa za wstawiennictwem Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko w intencji Ojczyzny. Litania i ucałowanie relikwii.
 6. W czwartek na mszę świętą na godzinę 18.30 zapraszam rodziców dzieci komunijnych, omówimy sprawy przygotowania dzieci do komunii świętej. Spotkanie po mszy świętej.
 7. W piątek 20 września msza święta o godzinie 18.30 dla Akcji Katolickiej i po mszy spotkanie formacyjne zapraszam  nowe osoby , szczególnie małżeństwa do współpracy.
 8. W niedzielę 22 września na mszy świętej o godzinie 11.45 podziękujemy Bogu za tegoroczne zbiory w naszej parafii zapraszam rolników i nas wszystkich do dziękczynienia za dar chleba.
 9. Od  8 września rozpoczęły  się nauki przedmałżeńskie w Parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela o godzinie 17.00 i tak będzie przez 10 niedziel.
 10. Od d 8 września rozpoczęły się nauki przedmałżeńskie w Parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela o godzinie 17.00 i tak będzie przez 10 niedziel, można jeszcze dzisiaj dołączyć.
 11. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w poniedziałek Św. Korneliusza Pp M i Św. Cypriana Bp M , w środę Św. Stanisława Kostkę patrona młodzieży , w piątek Św. Andrzeja Kim Taeonga , Pawła ChongHasanga i Towarzyszy MM i w sobotę Św. Matusza Ewangelistę.
 12. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Niech Bóg nam błogosławi.

Proboszcz Parafii Św. Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

Ogłoszenia Parafialne XXIII Niedzielę Zwykłą 8.09.2019 roku
1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun , Matki Różańcowe mogą zabrać również tajemnice na wrzesień.
2. Jutro 9 września Wspólnota Wiara i Światło udaje się na Jasną Górę wyjazd o godzinie 5.30. Są jeszcze wolne miejsca można się zgłosić do Pani Danuty Kruszewskiej telefon kontaktowy 692364541
3. We wtorek 10 września o godzinie 9.30 msza święta na rozpoczęcie roku szkolnego dla Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie
4. We wtorek 10 września o godzinie 19.30 spotkanie Zarządu i Rady Fundacji Świętego Floriana Domu Świętej Jadwigi przy ulicy Prokopowskiej
5. W środę 11 września o godzinie 19.30 spotkanie katechetyczne na plebani przy ulicy Kopernika 4
6. W piątek 13 września całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele Św. Floriana 8 – 10 Matki Żywego Różańca , 10-12 Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusa , 12-14 Chórzyści i Koło Radia Maryja , 14-16 Akcja Katolicka, Wspólnota Wiara i Światło , 16-18 Ministranci, Lektorzy dzieci , młodzież naszej parafii
7. W piątek 13 września łączymy nabożeństwo fatimskie z modlitwą – Polska pod Krzyżem. Nasze spotkanie rozpoczynamy w kościele Św. Floriana mszą świętą , nabożeństwem fatimskim procesją do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej by tutaj czuwać przy krzyżu, odmówić różaniec , odśpiewać Apel Jasnogórski i zakończyć mszą świętą o północy za Ojczyznę Polskę. Zapraszamy wszystkich , którym bliskie jest dobro i pomyślność naszej Ojczyzny.
8. Dzisiaj odpust w Kuczkowie
9. W sobotę i niedzielę 14 i 15 września o godzinie 15.30 w kinie Hel seans filmu Tajemnica Ojca Pio .
10. Od dzisiaj 8 września rozpoczynają się nauki przedmałżeńskie w Parafii Ścięcia Św. Jana Chrzciciela o godzinie 17.00 i tak będzie przez 10 niedziel.
11. W poniedziałek 16 września Pielgrzymka Parafialna na Jasną Górę wyjazd o godzinie 6.00 spod kościoła Matki Bożej Częstochowskiej.
12. W tym tygodniu w liturgii wspominamy w piątek Św. Jana Chryzostoma biskupa i doktora kościoła, w sobotę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w tym dniu zachęcam do skorzystania z mszy świętej.
13. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Niech Bóg nam błogosławi.
Proboszcz Parafii Św. Floriana Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

  Ogłoszenia Parafialne XXII Niedzielę Zwykłą 1.09.2019 roku

 1. Dzisiaj przypada 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej w naszych modlitwach prośmy opokój dla całego świata, by nie było niewinnie przelewanej krwi.
 2. Dziękuję wszystkim , którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Uroczystość Odpustowej ku czci Matki Bożej Częstochowskiej
 3. Serdecznie witam w naszej Parafii księdza diakona Jakuba Karpisiewicza , który będzie odbywał praktykę duszpasterską w naszej wspólnocie, życzę mu Bożego Błogosławieństwa i mocy i światła Ducha Świętego. Proszę o modlitwę w intencji księdza Jakuba.
 4. Dzisiaj o godzinie 15.00 spotkanie grupy biało ziolonej – Jarocin – Pleszew zapraszam.
 5. Dzisiaj na mszy świętej o godzinie 10.30 święcimy dzieciom klas pierwszych tornistry i przybory szkolne
 6. Dzisiaj w Dobrzycy Powiatowe dziękczynienie za tegoroczne zbiory od godziny 14.00.
 7. W poniedziałek 2 września uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego 2019/2020 na mszy świętej o godzinie 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież , rodziców , nauczycieli i wychowawców na wspólną modlitwę.
 8. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca, spowiedź w czwartek 5 września  od godziny 18.00 wraz adoracją Najświętszego Sakramentu , w piątek 6 września od godziny 17.00 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu.
 9. W czwartek modlitwa i msza święta w intencji rodzin i ochrony poczętego życia w Bazylice św. Józefa w Kaliszu zachęcam do pielgrzymowania lub skorzystania z transmisji w Telewizji Trwam , Radio Maryja i Radio Rodzina
 10. W sobotę 7 września objazd chorych od godziny 9.00
 11. Przypominam , że Biuro Radia Maryja organizuje wyjazdy 7 września do Torunia, 7 września na Lednicę , 15 września na Górę Krzyża Zapisy w biurze lub pod telefonem 602 886 678
 12. 15 września w niedzielę Zaproszenie na 37 Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę wyjazd o godzinie 5.00 z pod Spomaszu w Pleszewie Zapisy telefon 693 204 189 , 798 183 861.
 13. Zapraszam na ciekawy film “Tajemnica O.Pio” będzie wyświetlany w kinie Hel 14 i 15 września seanse 15.30 
 14. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask.  Niech Bóg nam błogosławi.

Proboszcz Parafii Św. Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

        Ogłoszenia Parafialne XXI Niedzielę Zwykłą 25.08.2019 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
 2. W ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną zebraliśmy 3678 , 34 złote. Serdeczne Bóg zapłać. Za wszystkich dobroczyńców modlimy się w każdej mszy świętej
 3. Dzisiaj dziękczynienie za zbiory w diecezji – Lutogniewie , gdzie udaje się reprezentacja naszej Parafii i w gminie w Sowinie.
 4. Dzisiaj też uroczystości odpustowe w Parafii w Kowalewie .
 5. Jutro w poniedziałek 26 sierpnia Uroczystości Odpustowe w naszej Parafii ku czci Matki Bożej Częstochowskiej msze święte o godzinie 7.00, 9.00 – szczególnie dla chorych i cierpiących, 16.30 i suma odpustowa o godzinie 18.30 Kazania wygłosi i sumę odprawi syn naszej Parafii Ks. Proboszcz Szymon Grzeszkiewicz obecnie Proboszcz Parafii Zwiastowania NMP w Kaliszkowicach Kaliskich. Bardzo proszę o  przygotowanie feletronów, sztandarów i figur! Proszę strażaków o niesienie baldachimu, proszę dziewczynki klas III , II, I oraz  młodsze o sypanie kwiatków podczas procesji po sumie odpustowej. 
 6. Przypominam, że 16 września w poniedziałek pragniemy udać się z Pielgrzymką na Jasną Górę i do Gidle koszt 55 złotych są jeszcze wolne miejsca.
 7. Przypominam , że Biuro Radia Maryja organizuje wyjazdy 7 września do Torunia, 7 września na Lednicę , 15 września na Górę Krzyża Zapisy w biurze lub pod telefonem 602 886 678
 8. 15 września w niedzielę Zaproszenie na 37 Pielgrzymkę Ludzi Pracy na Jasną Górę wyjazd o godzinie 5.00 z pod Spomaszu w Pleszewie Zapisy telefon 693 204 189 , 798 183 861.
 9. W przyszłą niedzielę 1 września uroczyście poświęcimy tornistry dzieciom klas pierwszych na mszy świętej o godzinie 10.30
 10. Można złożyć podpisy pod protestem przeciwko paradzie równości w Kaliszu
 11. W przyszłą niedzielę 80 rocznica wybuchu II Wojny Światowej , na mszach świętych będziemy modlić się o pokój i będziemy polecać Miłosiernemu Bogu wszystkich pomordowanych w czasie działań wojennych.

 

 

 1. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę pięknej pogody i wspaniałych wrażeń – niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami, pamiętam w modlitwie.  Niech Bóg nam błogosławi.

 

Proboszcz Parafii Św. Floriana   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne XX Niedzielę Zwykłą 18.08.2019 roku
1. W poniedziałek 19 sierpnia na mszy świętej wieczornej modlimy się przez wstawiennictwo Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko w intencji Ojczyzny, Parafii i naszych rodzin. Prosimy o zdrowienie dla chorych i życie wieczne dla tych co oddali swoje życie w obronie Ojczyzny. Po mszy litania do Błogosławionego i ucałowanie relikwii.
2. W tym tygodniu wspominamy w liturgii : we wtorek Św. Bernarda Opata, w środę Św. Piusa X Papieża , w czwartek NMP Królową i w sobotę Św. Bartłomieja Apostoła.
3. W niedzielę 25 sierpnia Dożynki Diecezjalne w Lutogniewie o godzinie 11.30 nasza Parafia udaje się na dziękczynienie z wieńcem – wyjazd o godzinie 10.15 spod kościoła. Nasze dożynki Parafialne odbędą się 22 września na mszy świętej o godzinie 11.45
4. W niedzielę 25 sierpnia Uroczystości Odpustowe w Parafii w Kowalewie, a w poniedziałek 26 sierpnia Uroczystości Odpustowe w naszej Parafii ku czci Matki Bożej Częstochowskiej msze święte o godzinie 7.00, 9.00 – szczególnie dla chorych i cierpiących, 16.30 i suma odpustowa o godzinie 18.30 Kazania wygłosi i sumę odprawi syn naszej Parafii Ks. Proboszcz Szymon Grzeszkiewicz obecnie Proboszcz Parafii Zwiastowania NMP w Kaliszkowicach Kaliskich. Bardzo proszę o uporządkowanie terenu wokół kościoła we wtorek 20 sierpnia od godziny 8.30 wypielenie chodników, wykoszenie trawy ! Zadbajmy o przygotowanie feletronów, sztandarów i figur! Proszę strażaków o niesienie baldachimu, proszę dziewczynki klas III , II, I i młodszych o sypanie kwiatków podczas procesji po sumie odpustowej.

5. Wspólnota Wiara i Światło pragnie podziękować parafianom i gościom za złożone ofiary w dniu Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy nabywaniu bukiecików zebrano 1558 złotych. Za dobroczyńców modlimy się nieustannie w naszej Parafii.
6. Organizowana jest Pielgrzymka Parafialna na Jasną Górę i Gidle 16 września w poniedziałek zapisy w zakrystii i w biurze parafialnym koszt 55 złotych.
7. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę pięknej pogody i wspaniałych wrażeń – niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami, pamiętam w modlitwie. Niech Bóg nam błogosławi.

Proboszcz Parafii Św. Floriana Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

        Ogłoszenia Parafialne XIX Niedzielę Zwykłą 11.08.2019 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
 2. Bardzo przepraszam chorych, do których w pierwszą sobotę sierpnia nie dotarł kapłan z Jezusem Chrystusem.
 3. 13 sierpnia we wtorek całodzienna adoracja w Kościele Świętego Floriana, a po wieczornej mszy świętej Nabożeństwo Fatimskie.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 5. W czwartek Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny msze święte tak jak w niedzielę pamiętajmy o obowiązku uczestnictwa we mszy świętej, w tym dniu poświęcenie zbóż owoców i kwiatów. Tradycyjnie Wspólnota Wiara i Światło będzie rozprowadzała bukieciki z kwiatami i zbożami , w ten sposób zbierając pieniądze na swój wakacyjny wyjazd rekolekcyjny, już teraz dziękuję za Waszą ofiarność i niech Dobry Bóg Błogosławi wszystkim dobroczyńcom !
 6. W tym tygodniu wspominamy w liturgii : 14 sierpnia w środę Św. Maksymiliana Marię Kolbego , 17 sierpnia w sobotę Św. Jacka.
 7. Przypominam , że nasza Parafia reprezentuje dekanat na dożynkach diecezjalnych 25 sierpnia jeszcze raz proszę , by zgłosiły się osoby , które zrobią wieniec i delegacja, która uda się na tegoroczne dziękczynienie do Sprawa pilna.
 8. W tym tygodniu odeszli do domu Ojca Pani Maria Włodarczyk pogrzeb odbył się w piątek i Pani Władysława Prędka pogrzeb odbędzie się we wtorek o godzinie 11.00, zmarłe polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.
 9. Trwają prace przy renowacji ołtarza bocznego Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Kościele Świętego Floriana, trwają prace na budowie kompleksu edukacyjnomieszkaniowego. Proszę o modlitwę.
 10. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać za Waszą ofiarność.
 11. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę pięknej pogody i wspaniałych wrażeń – niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami, pamiętam w modlitwie.  Niech Bóg nam błogosławi.

 

Proboszcz Parafii Św. Floriana

Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

        Ogłoszenia Parafialne XVII Niedzielę Zwykłą 28.07.2019 roku

 1. W niedzielę inwestycyjną zebraliśmy 3325,83 złotych, dziękujemy za przelew na budowę Kompleksu Państwu Kujawskim – Firma Rystal w Pleszewie, dziękuję pewnej rodzinie za złożenie ofiary na odnowę Ołtarza Matki Bożej Nieustającej Pomocy w kościele św. Floriana .
 2. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun.
 3. Wyrażam słowa wdzięczności wobec wszystkich, którzy w dniu święta Krzysztofa mojego patrona modlili się w mojej intencji i złożyli mi życzenia. Proszę też dla was o potrzebne łaski.
 4. W tym tygodniu w liturgii kościoła wspominamy – 29 lipca w poniedziałek św. Marty , 31 lipca w środę Św. Ignacego z Loyoli , 1 sierpnia w czwartek Alfonsa Marię Liguoriego,
 5. W środę tradycyjnie po mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zachęcam do przyniesienia próśb i podziękowań.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca – spowiedź wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu w czwartek od godziny 18.00, a w piątek od godziny 17.30. w czwartek w Kaliszu w Sanktuarium Św. Józefa nabożeństwo i msza święta w intencji rodzin i ochrony życia od godziny 17.00 zapraszam do pielgrzymowania do Kalisza lub wysłuchania transmisji w Radio Maryja , Radio Rodzina i Telewizji Trwam.
 7. W sobotę 3 sierpnia objazd chorych od godziny 9.00
 8. Rozpoczyna się w tym tygodniu miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości – podejmijmy trud abstynencji i ofiarujmy go w intencji naszej Ojczyzny Polski o dar pojednania i zgody w narodzie.
 9. Bardzo proszę o gościnne przyjęcie pielgrzymów grupy biało-zielonej 6 sierpnia o godzinie 17.15 . Zachęcam do udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę.
 10. W tym roku nasza parafia będzie reprezentować dekanat na dożynkach diecezjalnych 25 sierpnia w Lutogniewie proszę, by przygotować wieniec i by w przyszłą niedzielę zgłosili się rolnicy, ogrodnicy , którzy chcą udać się w delegacji na dożynki.
 11. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca Pan Mieczysław Krawczyk pogrzeb odbył się w czwartek w Kowalewie, zmarłego plećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie , a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 12. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask.  Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę pięknej pogody i wspaniałych wrażeń – niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami, pamiętam w modlitwie.  Niech Bóg nam błogosławi.

Proboszcz Parafii Św. Floriana Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

 

         Ogłoszenia Parafialne XVI Niedzielę Zwykłą 21.07.2019 roku

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień Św. Krzysztofa pod hasłem „Ochrzczeni i posłani niesiemy Chrystusa”, po każdej mszy świętej święcimy dzisiaj pojazdy ofiary w połowie przeznaczamy na misjonarzy, a w połowie na Figurę Św. Krzysztofa na nasz parking kościelny.
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze prośby i dziękczynienia.
 3. W tym tygodniu w liturgii wspominamy 22 lipca Marię Magdalenę , 23 lipca św. Brygidę Patronkę Europy , 24 lipca św. Kinga , 25 lipca św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa , 26 lipca św. Joachima i Annę rodziców NMP ,
 4. W piątek z okazji św. Joachima i Anny na mszach świętych modlić się będziemy za nasze babcie i dziadków serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy wszystkie wnuki i wnuczki.
 5. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Włodzimierz Tuczyński pogrzeb odbył się w czwartek i Pan Ryszard Nowaczyk pogrzeb odbył się w sobotę , zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
 6. Organizowane są wyjazdy : Oświęcim 14 sierpnia Muzeum Auschwitz , Toruń 7 września Święto Dziękczynienia ,  Lednica 7 września – Spotkanie Seniorów , Góra Krzyża 15 września – Św. Podwyższenia Krzyża. Zgłoszenia Biuro Radia Maryja lub telefon 602 886 678
 7. Posiedzenie Akcji Katolickiej we wtorek 23 lipca o godzinie 19.30 na plebanii .
 8. W czasie wakacji pamiętajmy o Bogu, modlitwie i wzajemnej miłości.
 9. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymkach na Jasną Górę pieszej i rowerowej.
 10. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę pięknej pogody i wspaniałych wrażeń – niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami, pamiętam w modlitwie.  Niech Bóg nam błogosławi.

                                               Proboszcz Parafii Św. Floriana

                                              Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

 

    Ogłoszenia Parafialne XV Niedzielę Zwykłą 14.07.2019 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
 2. We wtorek 16 lipca Wspomnienie Najświętszej Mary Panny z Góry Karmel pamiętajmy w modlitwach o zakonach kontemplacyjnych , szczególnie o Siostrach Karmelitankach z Częstochowy i Gniezna, które modlą się za naszą Parafię.
 3. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze prośby i dziękczynienia.
 4. W piątek 19 dzień miesiąca lipca , jak każdego miesiąca nasze modlitwy zanosić będziemy przez wstawiennictwo Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko w intencji Ojczyzny, Parafii, rodzin. Po mszy świętej i nabożeństwie możliwość ucałowania relikwii.
 5. Od niedzieli 21 lipca rozpoczynamy tydzień  modlitw za kierowców, podróżujących i pielgrzymów, dlatego w niedzielę poświęcimy pojazdy mechaniczne, byśmy wszyscy szczęśliwie docierali do celu podróży, aby Boża Opatrzność czuwała nad nami , a Święty Krzysztof był naszym opiekunem.   Ofiary złożone w ten dzień zasilą w połowie dzieła  misyjne  , a w połowie będą wsparciem dla zakupu Figury św. Krzysztofa, która stanie w przyszłości  przy kościelnym parkingu. Obecnie mamy uskładane 500 złotych. 
 6. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca Pan Ryszard Furmankiewicz członek naszego Parafialnego Chóru Papieża Jana Pawła II, zmarłego chórzystę polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.
 7. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę pięknej pogody i wspaniałych wrażeń – niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami, pamiętam w modlitwie.  Niech Bóg nam błogosławi.

 

                                               Proboszcz Parafii Św. Floriana

                                              Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

Ogłoszenia Parafialne XIV Niedzielę Zwykłą 7.07.2019 roku

 1. Przypominam dzisiaj wyjazd do Turska o godzinie 14.15 na mszę świętą dla chorych. Wyjazd z pod Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej
 2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zachęcam do przyniesienia podziękowań i próśb .
 3. W każdy piątek o godzinie 21.00 Apel Jasnogórski w intencji Ojczyzny, Parafii i naszych rodzin – zapraszam.
 4. W sobotę 13 lipca całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu wyjątkowo do godziny 17.00 ze względu na ślub , Plan adoracji 7.30 – 9.30 Matki Różańcowe , 9.30 -11.30 Członkowie Akcja Katolicka , 11.30 – 13.30 Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusa , 13.30 – 15.30 Chórzyści , 15.30 – 16.30 ministranci ,lektorzy i młodzieżowy Krąg Biblijny.
 5. W sobotę 13 lipca po mszy świętej wieczornej Nabożeństwo Fatimskie możemy przynieść świece.
 6. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Wanda Ogrodowicz pogrzeb w środę o godzinie 11.00 w kościele Św. Floriana, zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, niech odpoczywa w pokoju wiecznym, Amen
 7. Zaproszenie na badania serca do Przechodni Vitamed ul. Jana III Sobieskiego badanie jest płatne 60 złotych, ale od razu z konsultacją. Szczegóły na plakacie !
 8. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę pięknej pogody i wspaniałych wrażeń – niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami, pamiętam w modlitwie.  Niech Bóg nam błogosławi.

 

                                               Proboszcz Parafii Św. Floriana

                                              Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne na XIII Niedzielę Zwykłą 30 czerwca 2019 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun.
 2. W związku z wakacjami będzie zmiana urzędowania Biura Parafialnego w Poniedziałek i Sobotę o godzinie 8.00 i w środę od godziny 17.00. W sprawach pogrzebowych kontakt telefoniczny 502 389 701. W uroczystości kościelne biuro nieczynne.
 3. Pragnę podziękować wszystkim, którzy w oktawie oddawali cześć Bogu w Najświętszym Sakramencie, dziękuję szczególnie tym , którzy przygotowali ołtarze na zakończenie oktawy Bożego Ciała rodzicom i dzieciom pierwszokomunijnym, rodzicom i młodzieży bierzmowanej, dziękuję ministrantom, tym którzy nosili baldachim, feletrony i sztandary. Szczególne podziękowanie dla dziewczynek sypiących kwiatki i ich rodzicom za opiekę.
 4. Trwają wakacje pamiętajmy o modlitwie porannej i wieczornej, oraz o mszy świętej niedzielnej i świątecznej! Nie ma wakacji od Pana Boga !
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca spowiedź w czwartek od godziny 18.00 i w piątek od godziny 17.30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zachęcam dzieci, młodzież i starszych do skorzystania z daru Bożego Miłosierdzia w sakramencie Pojednania.
 6. W ten czwartek Ks. Biskup Ordynariusz Edward Janiak zaprasza naszą Parafię na modlitwę do Sanktuarium Św. Józefa do Kalisza w intencji Rodzin i ludzkiego życia wyjazd autokaru o godzinie 16.15 z pod kościoła Matki Bożej Częstochowskiej. Zapisy dzisiaj po mszach świętych.
 7. W sobotę objazd chorych od godziny 9.00
 8. W niedzielę 7 lipca w Sanktuarium w Tursku spotkanie chorych wyjazd z pod kościoła Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie 14.15. Zapisy dzisiaj po mszach świętych.
 9. Chciałbym poinformować, że Ks. Biskup na moją prośbę przysyła do naszej Parafii na praktykę duszpasterską z dniem 31 sierpnia  Diakona Jakuba Karpisiewicza, proszę o modlitwę w Jego intencji i wyrażam wdzięczność księdzu Biskupowi . 
 10. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Łucja Jankowska pogrzeb odbył się w środę zmarłą polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym.
 11. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask.Wszystkim wyjeżdżającym na wakacje życzę pięknej pogody i wspaniałych wrażeń – niech Boża Opatrzność czuwa nad Wami, pamiętam w modlitwie. Niech Bóg nam błogosławi.

 

                                                                   Proboszcz Parafii Św. Floriana

 

                                                                   Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

Ogłoszenia Parafialne na XII Niedzielę Zwykłą 23.06.2019 roku

 1. Dziękuję za ofiary , zebrane na inwestycje zebraliśmy 3385 złotych wszystkich darczyńców polecam Dobremu Bogu w każdej mszy świętej.
 2. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego i pobożnego przeżycia Bożego Ciała – przygotowującym ołtarze , służbie liturgicznej – ministrantom , lektorom, dziewczynką sypiącym kwiatki , delegacji dzieci komunijnych, wszystkim niosącym sztandary , feletrony. Tym , którzy udekorowali domy i trasę procesji, księżą współpracownikom , szczególne podziękowanie dla osób śpiewających podczas procesji. Niech Bóg wszystkim wynagrodzi.
 3. Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 11.45 wyruszy Marsz dla Życia i Rodziny do Ogródka Jordanowskiego i tam będziemy świętować Miłość w Rodzinie na okolicznościowym Festynie. Zapraszam serdecznie całe rodziny.
 4. W poniedziałek 24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.
 5. Nabożeństwa czerwcowe po mszy świętej wieczornej.
 6. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
 7. Oktawa Bożego Ciała do czwartku zachęcam do codziennego uczestnictwa – msze święte w kościele Matki Bożej Częstochowskiej , w czwartek zakończenie Bożego Ciała procesja wokół kościoła proszę przygotować ołtarze , w tej kolejności , jak na Uroczystość Bożego Ciała – rodzice i młodzież Bierzmowana , rodzice dzieci komunijnych i przedstawiciele Akcji Katolickiej.
 8. W piątek 28 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca pana Jezusa msze święte o godzinie 7.00 , 9.00 i 18.30, wieczorem zawierzenie nas wszystkich Sercu Jezusowemu i procesja wokół kościoła.
 9. W sobotę 29 czerwca Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła msze święte o godzinie 7.00, 9.00 , 16.30 i 18.30 składka przeznaczona na Świętopietrze.
 10. W tym tygodniu odeszły do Domu Ojca Pani Halina Antczak pogrzeb odbył się w sobotę i Pani Teresa Rozynek pogrzeb będzie we wtorek o godzinie 11.00 , zmarłe polećmy Miłosiernemu Bogu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym Amen.
 11. Organizowana jest pielgrzymka do Częstochowy termin 14 lipca Zapisy i szczegóły wyjazdu pod telefonem 602 886 678.
 12. Życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i potrzebnych łask. Przypominam , iż nie ma wakacji od Pana Boga . Niech Bóg nam błogosławi.

                                         Proboszcz Parafii Św. Floriana Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

Ogłoszenia Parafialne na Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 16.06.2019 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
 2. Zachęcam do uczestnictwa w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa., nabożeństwa codziennie po mszy świętej wieczornej.
 3. Pamiętajmy o Apelu Jasnogórskim w każdy piątek tygodnia proszą Maryję o potrzebne łaski dla nas , naszych bliskich, dla parafii i Ojczyzny.
 4. We wtorek 18 czerwca po mszy świętej wieczornej próba dla dziewczynek sypiących kwiatki na Boże Ciało
 5. W środę zakończenie roku szkolnego dla dzieci i młodzieży na mszy świętej o godzinie 8.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwa za wstawiennictwem Bł. Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszki w intencji Ojczyzny
 7. W czwartek 20 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej msza święta o godzinie 9.30 na rynku i procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. Proszę uszykować feletrony i sztandary , które mamy powieźć na Rynek , proszę by ktoś zgłosił się ofiarowując transport tych rzeczy . Przed mszą ustawimy się najbliżej Ratusza. Ministranci, poczty sztandarowe i cała wspólnota parafii.
 8. W oktawie codziennie procesja po mszy świętej wieczornej.
 9. W niedzielę 23 czerwca marsz dla życia z każdej Parafii w naszym mieście do Ogródka Jordanowskiego i tam wspólny Festyn Rodzinny. Wystąpi Kapela znad Baryczy
 10. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Marek Jarmuż pogrzeb odbył się w piątek i Pani Anna Magdalińska pogrzeb jutro o godzinie 14.00 zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci,
 11. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia. Obchodzącym imieniny lub urodziny życzę obfitości Bożych Łask i zdrowia. Niech Bóg nam błogosławi. 

                                                                     Proboszcz Parafii św. Floriana

                                                                         Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 9.06.2019

 1. Dzisiaj na mszy świętej o godzinie 11.45 Ks. Wojciech udzieli nam prymicyjnego błogosławieństwa
 2. Dzisiaj o godzinie 19.30 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie 19.30 Koncert Kameralny- z cyklu muzyka z kościelnej nawie  wystąpią  Barbara Szelągiewicz i Michał Zator.
 3. Dzisiaj składka przed kościołem na Katolicki Uniwersytet Lubelski
 4. Jutro 10 czerwca Święto NMP Matki Kościoła msze święte o godzinie 7.00,9.00, 16.30 i 18.30. Msze święte w kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
 5. W poniedziałek 10 czerwca próba dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania o godzinie 19.15
 6. W środę po mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy modlitwy dziękczynienia i prośby.
 7. W czwartek 13 czerwca od godziny 17.30 spowiedź dla bierzmowanych , ich rodziców i świadków
 8. W czwartek 13 czerwca po mszy świętej wieczornej Nabożeństwo Fatimskie.
 9. Od piątku 14 czerwca rozpoczyna się spotkanie diecezjalne młodzieży Tratwa – zapisy przez internet, młodzież z Pleszewa może dochodzić na spotkania i warsztaty.
 10. W sobotę 15 czerwca o godzinie o godzinie 17.00 Ks. Biskup Ordynariusz Diecezji Kaliskiej Edward Janiak udzieli sakramentu Bierzmowania młodzieży naszej parafii i wmuruje akt erekcyjny pod budowę Kompleksu edukacyjno-mieszkaniowego przy naszej Parafii. Zapraszam serdecznie do wspólnej modlitwy. Mszy świętej o godzinie 18.30 nie będzie, włączymy ją do koncelebry z księdzem Biskupem . Chrzty zaplanowane na sobotę zostaną udzielone o godzinie 16.00.
 11. Dnia 16 czerwca swój Jubileusz 25 lecia powstania obchodzi Między Parafialne Koło Radia Maryja – uroczysta msza święta w niedzielę o godzinie 11.45 – serdecznie zaprasza do wspólnej modlitwy !
 12. Przypominam o zmianie Uroczystości Bożego Ciała – wspólne rozpoczęcie mszą świętą na Rynku Pleszewskim dla wszystkich parafii o godzinie 9.30 i po pierwszej stacji procesje do swoich kościołów. Ołtarze na Boże Ciało przygotują przy Poczcie Polskiej – rodzice młodzieży bierzmowanej, przy cmentarzu rodzice dzieci komunijnych , ostatni przy kościele Akcja Katolicka.
 13. Dnia 23 czerwca Marsz dla życia i Festyn Rodzinny w Ogródku Jordanowskim. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursach o rodzinie piosenka, rysunek , wiersz lub proza. Szczegóły na stronie internetowej parafii i u Pań katechetek.
 14. Życzę miłej niedzieli . Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny , życzę obfitości Bożych Łask i zdrowia. Nam wszystkim niech Błogosławi Dobry Bóg.

                                                     Proboszcz Parafii Świętego Floriana w Pleszewie

                                                                            Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek  

Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2.06.2019
1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
2. W miesiącu czerwcu odmawiać będziemy litanie do Najświętszego Serca Jezusa po mszy świętej.
3. Od poniedziałku 3 czerwca rozpoczynamy tygodniowy kurs przedmałżeński 18.30 msza święta i po mszy świętej katechezy dla przyszłych małżonków. Rozpoczęcie w kościele Świętego Floriana.
4. W poniedziałek 3 czerwca o godzinie 18.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej spotkanie rodziców dzieci , które 2021 roku pójdą do komunii świętej.
5. W środę spotkanie Matek Różańcowych po mszy świętej wieczornej.
6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca spowiedź w czwartek od godziny 18.00, a w piątek od godziny 17.30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
7. W Kaliszu w Sanktuarium św. Józefa tradycyjnie modlitwa w intencji rodziny i ochrony poczętego życia. Transmisje w Telewizji Trwam , Radio Maryja i Radio Rodzina. Zachęcam do pielgrzymowania osobiście do Świętego Józefa.
8. 6 czerwca Zespół Placówek Specjalnych zaprasza rodziców i dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi na Drzwi otwarte od godziny 16.00 przy ulicy Osiedlowej 1 w Pleszewie
9. 9 czerwca o godzinie 11.45 Ksiądz Wojciech odprawi dla nas mszę świętą i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa – serdecznie zapraszam.
10. 9 czerwca Uroczystość Zesłania Ducha Świętego odpust w Parafii w Tursku szczegóły na plakacie organizowane są z Pleszewa pielgrzymki rowerowa i piesza zachęcam do wzięcia udziału.
11. 9 czerwca Siostry Służebniczki i Stowarzyszenie Iskierka Nadziei organizują przy ulicy Bojanowskiego 1 na terenie klasztoru – Festyn Zdrowotny – szczegóły na plakacie.
12. 9 czerwca w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej kolejny Koncert Kameralny o godzinie 19.30 serdecznie zapraszam.
13. Przypominam o zmianie Uroczystości Bożego Ciała – wspólne rozpoczęcie mszą świętą na Rynku Pleszewskim dla wszystkich parafii i po pierwszej stacji procesje do swoich kościołów. Ołtarze na Boże Ciało przygotują przy Poczcie Polskiej – rodzice młodzieży bierzmowanej, przy cmentarzu rodzice dzieci komunijnych , ostatni przy kościele Akcja Katolicka.

14. Dnia 23 czerwca Marsz dla życia i Festyn Rodzinny w Ogródku Jordanowskim. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursach o rodzinie piosenka, rysunek , wiersz lub proza. Szczegóły na stronie internetowej parafii i u Pań katechetek.
15. W przyszłą niedzielę zbiórka na Katolicki Uniwersytet Lubelski przed kościołem.
16. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pani Elżbieta Wojtkowiak pogrzeb odbył się w piątek i Pan Walerian Stachowski pogrzeb odbył się w sobotę, zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci , niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
17. Życzę miłej niedzieli . Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny , życzę obfitości Bożych Łask i zdrowia. Nam wszystkim niech Błogosławi Dobry Bóg.
Proboszcz Parafii Świętego Floriana w Pleszewie
Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkanocna 26 maja 2019 roku

 1. Dzisiaj Dzień Matki wszystkim Matkom składamy najserdeczniejsze życzenia, szczególnie Bożego Błogosławieństwa, zdrowia i szacunku od dzieci, zmarłe Matki polecamy Bożemu Miłosierdziu i prosimy o dar nieba dla nich.
 2. W tym tygodniu ostatnie nabożeństwa majowe – może warto skorzystać i wyśpiewać chwałę Matce Bożej, w piątki o godzinie 21.00 tradycyjnie Apel Jasnogórski w intencji Ojczyzny, Parafii i rodzin serdecznie zapraszam. 
 3. Od poniedziałku do środy dni modlitwy o urodzaje – ofiarujmy mszę świętą i majowe w tej intencji.
 4. W sobotę 1 czerwca objazd chorych od godziny 9.00, jest to też Dzień Dziecka na mszach świętych będziemy modlić się za dzieci z naszej parafii.
 5. W sobotę o godzinie 7.30 młodzież udaje się na Lednicę z Księdzem Wojciechem
 6. W przyszłą niedzielę 2 czerwca o godzinie 11.45 będziemy obchodzić rocznicę Komunii Świętej próba dla dzieci rocznicowych  w piątek po mszy świętej wieczornej.
 7. Drodzy rodzice dzieci młodszych od 2021 roku ulega zmianie dzień I Komunii Świętej w naszej parafii na trzecią niedzielę maja.
 8. Jak możemy zobaczyć dobiegają końca prace związane z upiększaniem naszej świątyni – w tym tygodniu zostało odnowione prezbiterium wraz z obrazem Matki Bożej Częstochowskiej , dziękujemy artystom , którzy to robili i polecamy ich Dobremu Bogu. Koszt samych prac to 8500 złotych do tego dochodzą noclegi i wyżywienie. Bardzo proszę byście to zrozumieli i w najbliższych składkach spróbowali to wynagrodzić do 4 czerwca musimy to uregulować.
 9. Od poniedziałku 3 czerwca 2019 roku rozpocznie się w naszej parafii tygodniowy kurs przedmałżeński każdego dnia18.30 msza święta i po mszy świętej katechezy.
 10. Przypominam o zmianie Uroczystości Bożego Ciała – wspólne rozpoczęcie mszą świętą na Rynku Pleszewskim dla wszystkich parafii i po pierwszej stacji procesje do swoich kościołów. Ołtarze na Boże Ciało przygotują przy Poczcie Polskiej – rodzice młodzieży bierzmowanej, przy cmentarzu rodzice dzieci komunijnych , ostatni przy kościele Akcja Katolicka.
 11. Dnia 23 czerwca Marsz dla życia i Festyn Rodzinny w Ogródku Jordanowskim. Zapraszam do wzięcia udziału w konkursach o rodzinie piosenka, rysunek , wiersz lub proza. Szczegóły na stronie internetowej parafii i u Pań katechetek.
 12. Przypominam o pielgrzymce dzieci komunijnych do Lichenia 28 maja 2019.
 13. Przypominam o dzisiejszym Koncercie z okazji Dnia Matki w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie 19.30
 14. Trwają zapisy na Tratwa Pleszew zachęcam młodzież do skorzystania z daru spotkania.
 15. Życzę miłej niedzieli . Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny , życzę obfitości Bożych Łask i zdrowia. Nam wszystkim niech Błogosławi Dobry Bóg.

                                                     Proboszcz Parafii Świętego Floriana w Pleszewie

                                                                            Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek  

 

 

Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkanocna 19.05.2019
1. Do nabycia nowe numery Dwutygodnika Diecezjalnego Opiekun
2. Dzisiaj taca inwestycyjna składam serdeczne Bóg zapłać , mamy jeszcze zobowiązania za prace malarskie , za szklane drzwi w kościele i za wycinkę drzew . Na rocznicę przygotuję szczegółowe rozliczenie.
3. Trwa miesiąc maj nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy świętej w niedziele i uroczystości o godzinie 18.00
4. Od poniedziałku rozpoczynamy prace malarskie w prezbiterium.
5. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze dziękczynienia i prośby.
6. W sobotę diakon Wojciech Kucharzak o godzinie 11.00 otrzyma święcenia kapłańskie , prośmy Dobrego Boga o łaski potrzebne i światło Ducha Świętego w Jego posługiwaniu w kościele.
7. W niedzielę 26 maja Dzień Matki będziemy się modlić za wszystkie matki o potrzebne łaski dla nich , o dar zdrowia , dla tych , które odeszły do wieczności o dar nieba. Wieczorem o godzinie 19.30 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej Koncert muzyki kameralnej serdecznie zapraszam.
8. W sobotę 1 czerwca z naszej parafii organizowany jest wyjazd na Lednicę zapisy w zakrystii cena wyjazdu 35 złotych w tym wpisowe na pokrycie kosztów organizacyjnych spotkania na Polach Lednickich. Wyjazd około godziny 7.30
9. Ogłaszamy nabór do naszej scholki, dzieci chcące śpiewać mogą się zgłaszać do Pani Kierownik Matyldy. Ogłaszamy konkurs na propozycję nazwy naszej parafialnej scholki. Zapraszamy też chłopców komunijnych i młodszych do zgłaszania się na ministrantów i lektorów do Ks. Krystiana.
10. We wtorek 28 maja br. Odbędzie się pielgrzymka dzieci pierwszokomunijnych z rodzicami do sanktuarium Matki Bożej w Licheniu, jako podziękowanie Matce Bożej za Pana Jezusa Eucharystycznego, Którego ona zrodziła. Wyjazd nastąpi spod szkoły Nr 2 o godzinie 8.30 powrót około godziny 18.00. Koszt 20 złotych. Zapisy przyjmują Pnie Wychowawczynie i katecheta ks. Tadeusz Pietrzak
11. Życzę miłej niedzieli . Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny , życzę obfitości Bożych Łask i zdrowia. Nam wszystkim niech Błogosławi Dobry Bóg.
Proboszcz Parafii Świętego Floriana w Pleszewie
Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkanocna 12-05-2019

 1. Trwa miesiąc maj nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy świętej, w niedziele i uroczystości o godzinie 18.00.
 2. Dzisiaj 12 maja o godzinie 11.45 będziemy obchodzić 20 rocznicę powołania Wspólnoty Żywego Różańca  w naszej parafii . Zapraszam do wspólnej dziękczynnej modlitwy. Po modlitwie w kościele Wspólnota Matek , Niewiast i Mężczyzn  Żywego Różańca spotka się na salce katechetycznej ulica Kopernika  4  
 3. Dzisiaj 12 maja Światowy Dzień Modlitw o Powołania – otoczmy przez cały tydzień  modlitwą ludzi słyszących głos Pana – pójdź za Mną , by ochotnym sercem odpowiedzieli na dar powołania.
 4. Jutro 13 maja tradycyjna adoracja w Kościele Świętego Floriana zakończona wieczorem modlitwą – procesją  Jutrzejszą Adorację i Nabożeństwo Fatimskie ofiarujmy jako wynagrodzenie za znieważanie wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej!! Zapraszam wszystkich.  Plan adoracji  w ciągu dnia : 8.00-10.00 Matki i Ojcowie Żywego Różańca , 10.00-12.00 Akcja Katolicka , 12.00-14.00 Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusa, 14.00-16.00 członkowie Chóru Jana Pawła , 16.00 dzieci komunijne i rodzice dzieci, 17.00 Radio Rodzina , ministranci i lektorzy.
 5. Katecheta zaprasza dzieci pierwszokomunijne z rodzicami do kościoła św. Floriana o godzinie 16.00 na godzinną Adorację Najświętszego Sakramentu.
 6. We wtorek 15 maja na mszę świętą wieczorną i spotkanie zapraszam rodziców i dzieci klas IV, by omówić rocznicę Pierwszej Komunii Świętej.
 7. W niedzielę 19 maja Ks. Biskup Ordynariusz Edward Janiak obchodzi 40 rocznicę święceń kapłańskich – Uroczysta msza święta w Katedrze w Kaliszu o godzinie 12.30 . Zapraszam do wspólnej modlitwy
 8. Dnia 23 czerwca będzie organizowany Marsz dla Życia i Festyn Rodziny w Ogródku Jordanowskim już teraz zarezerwujmy sobie czas na wspólne świętowanie Miłości w rodzinie! Ogłaszamy konkurs – Miłość w rodzinie regulamin konkursu na stronach internetowych parafii , u pań katechetek i gablotach parafialnych .
 9. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Bogumiła Szczepaniak pogrzeb odbył się wczoraj . Zmarłą polećmy  Bożemu Miłosierdziu wieczny odpoczynek racz jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj jej świeci, niech odpoczywa  w pokoju wiecznym. Amen.
 10. Życzę miłej niedzieli . Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny , życzę obfitości Bożych Łask i zdrowia. Nam wszystkim niech Błogosławi Dobry Bóg.

        Proboszcz Parafii Świętego Floriana w Pleszewie

                                                                            Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek  

 

 

     

Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkanocna 5-05-2019

                                  Odpust Świętego Floriana

 1. Pragnę wyrazić wdzięczność za uczczenie patrona naszej parafii Świętego Floriana, Ks. Kanonikowi Robertowi Nurskiemu , za głoszone Słowo Boże , za odprawienie sumy odpustowej , księża – Ks. Profesorowi Kanonikowi Michałowi Kielingowi, Ks. Kanonikowi Lucjanowi Kucharskiemu, Księżą z dekanatu podziękowanie składam na ręce Ks. Dziekana Kanonika Rafała Mielcarka, Ks. Prefektowi Krystianowi , Ks. Rezydentowi Kanonikowi Tadeuszowi, ks. Diakonowi Wojciechowi, służbie liturgicznej , ministrantom i lektorom, niosącym sztandary, feletrony, dziękuję Strażakom Ochotniczych Staży Pożarnych z całego  Powiatu Pleszewskiego, pocztom sztandarowym ,  dziękuję zaproszonym gościom, dziękuję Panu kościelnemu Bolesławowi , Pani Irenie , Pani Ani wraz z siostrzenicą za przystrojenie kościoła. Jakubowi Cierniakowi za porządki wokół kościoła.  Dziewczynką sypiącym kwiatki i chłopcom komunijnym za danie świadectwa wiary. Pani organistce Katarzynie. Wszystkim, którzy przyczynili się do pięknego  duchowego przeżycia dzisiejszej Uroczystości odpustowej.  O godzinie 19.15 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej Koncert Scholi Lenartowickiej
 2. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
 3. Dziękuję za złożone ofiary w kwietniu z okazji niedzieli inwestycyjnej zebraliśmy 4250 złotych . Dziękuję za składane ofiary na malowanie świątyni. Wszystkich Dobroczyńców polecam w modlitwie w każdej sprawowanej mszy świętej.
 4. W 8 maja Uroczystość Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika , w środę nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze modlitwy dziękczynienia i prośby.
 5. W czwartek 9 maja na godzinę 18.30 na mszę świętą  i spotkanie zapraszam przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania w kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. Trwa miesiąc maj nabożeństwa majowe w dni powszednie po mszy świętej, w niedziele i uroczystości o godzinie 18.00. W  sobotę 11 maja będzie wyjątkowe nabożeństwo majowe polecać będziemy ofiary obozów koncentracyjnych, wśród ofiar , był pierwszy proboszcz naszej parafii Ks. Jan Schmelter.
 7. W przyszłą niedzielę 12 maja o godzinie 11.45 będziemy obchodzić 20 rocznicę powołania Matek Różańcowych w naszej parafii . Zapraszam do wspólnej dziękczynnej modlitwy.
 8. W niedzielę 12 maja Światowy Dzień Modlitw o Powołania.
 1. W ubiegłym tygodniu odszedł do Domu Ojca Eugeniusz Matuszczak pogrzeb odbył się we wtorek 30 kwietnia , oraz Ireneusz Wiśniewski pogrzeb odbędzie się we wtorek 7 maja o godzinie 13.00. Zmarłych polećmy  Bożemu Miłosierdziu wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci, niech odpoczywją w pokoju wiecznym. Amen.
 2. Życzę miłego świętowania Odpustu Parafialnego. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny , życzę obfitości Bożych Łask i zdrowia. Nam wszystkim niech Błogosławi Dobry Bóg , a Święty Florian niech ma nas w swojej opiece.

 

                                                           Proboszcz Parafii Świętego Floriana w Pleszewie

                                                                            Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek  

 

 

Ogłoszenia Parafialne na Niedzielę Miłosierdzia Bożego 28.04.2019

 

       1. Dzisiaj na mszy świętej o godzinie 9.30  po raz pierwszy dzieci klas trzecich przystąpią do Stołu       Pańskiego przyjmując Ciało Chrystusa do swoich serc otoczmy te dzieci naszą modlitwą by wytrwały przy Chrystusie do końca swoich dni życia. Dzieci przez cały tydzień będą uczestniczyć w mszach świętych modląc się za swoich bliskich.

 1. Dzisiaj też niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczynająca cały tydzień miłosierdzia – modlitwy za dzieła Caritas Polska . Z tył kościoła będą stały puszki do , których będziemy mogli składać ofiary na Caritas Polska .
 2. W poniedziałek 29 kwietnia Dzień Świętości Kapłańskiej w modlitewne spotkanie kapłanów w Katedrze Kaliskiej , a później msza święta koncelebrowana w sanktuarium Świętego Józefa o godzinie 12.00. Jest to Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego zapraszam do wspólnej modlitwy. Wspomnienie w liturgii Św. Katarzyny Sienny patronki Europy.
 3. We wtorek Uroczystość ku czci Świętego Wojciecha głównego patrona Polski zawierzmy Kościół o Ojczyznę na mszach świętych Św. Wojciechowi.
 4. W środę rozpoczynamy miesiąc maj nabożeństwa majowe po mszach świętych , w niedzielę o godzinie 18.00. W środę nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 5. Dnia 2 maja przypada pierwszy czwartek miesiąca do nabożeństwa majowego dołączymy modlitwę o powołania kapłańskie , zakonne i misyjne. W Kaliszu tradycyjnie modlitwa u Świętego Józefa w intencji Rodzin i Poczętego życia. Transmitowana prze Radio Rodzina , Maryja i Telewizję Trwam.
 6. W piątek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski msze święte, jak w niedzielę – w kościele Matki Bożej Częstochowskiej – składka przed kościołem na Radio Rodzina. To też pierwszy piątek miesiąca możliwość spowiedzi przed każdą mszą świętą. O godzinie 20.00 na Rynku w Pleszewie Różaniec w intencji naszej Ojczyzny, zakończony Apelem Jasnogórskim – serdecznie zapraszam. 
 7. W sobotę objazd chorych od godziny 9.00
 8. Organizowane są wyjazdy 14 maja Słuchaczy i Sympatyków Radia Maryja do Torunia zgłoszenia pod telefonem 602 886 678 i wyjazd młodzieży do Częstochowy termin 25 maja pod telefonem 602 886 678 . Serdecznie zapraszamy .
 9. W niedzielę Uroczystości Odpustowe ku czci Świętego Floriana msze święte o godzinie 7.00, 9.15 i 10.30 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej Suma i msza wieczorna w Kościele Świętego Floriana – Kazanie wygłosi Ks. Kanonik Robert Nurski syn naszej parafii pracujący w Parafii Świętego Michała Archanioła w Pobiedziskach diecezji Gnieźnieńskiej, będzie On przewodniczył mszy odpustowej o godzinie 12.00 w Kościele Św. Floriana. Proszę o przygotowanie feletronów , sztandarów , proszę dziewczynki o sypanie kwiatków klas O, I , II i III oraz chętne. Po mszy świętej procesja ku czci Św. Floriana – zapraszam wszystkich , a szczególnie strażaków , hutników , garcarzy,  piekarzy i przedstawicieli Rzemiosł Różnych w Pleszewie. Uroczystości Odpustowe zakończy koncert Scholi Lenartowickiej w kościele Matki Bożej Częstochowskiej o godzinie 19.15. Bardzo serdecznie zapraszam.
 10. W odpowiedzi na apel Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego dzisiaj składka przed Kościołem na Katedrę Notre Dame za ofiary składam serdeczne Bóg zapłać !
 11. Życzę miłej niedzieli . Obchodzącym imieniny i urodziny obfitości Bożych Łask i zdrowia. Nam wszystkim niech błogosławi Dobry i Miłosierny Bóg

 

                                                Proboszcz Parafii Św. Floriana w Pleszewie

 

                                                  Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

Ogłoszenia Parafialne Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 21 kwietnia 2019 roku
1. Jezus Prawdziwie Zmartwychwstał ! Alleluja ! Pytanie czy zmartwychwstał w nas ?
Życzę każdemu z Was kochani parafianie i sympatycy naszej parafii , aby każdy z nas doświadczył spotkania ze Zmartwychwstałym Chrystusem, jak uczniowie z drogi do Emaus, którzy poznali Go po łamaniu chleba i by On przemienił nasze życie, aby owocowało wiarą , nadzieją i miłością! Byśmy potrafili mimo tylu podziałów wzajemnie się miłować i być dla siebie braćmi i siostrami. Dzielmy się radością o Zmartwychwstaniu Pana z innymi !
2. Dziękuję wszystkim , którzy przyczynili się do pięknego przeżycia Triduum Paschalnego, wam kochani parafianie i sympatycy za obecność, służbie liturgicznej za posługę – ministrantom i lektorom, ceremoniarzom, Panu Kościelnemu , Paniom Organistkom i Osobą śpiewającym, tym którzy wykonali Ciemnice i Grób Pański – Andrzejowi Krajewskiemu , Ewie i Maciejowi Wasielewskim, Małgorzacie i Mirosławowi Grzechowiakom, Panu Romanowi Bartosikowi z Gołuchowa za złożoną ofiarę na kwiaty do grobu, Panu Andrzejowi i Krystynie Nowickim za materiał do grobu , tym którzy zadbali o czystość – Pani Irenie , diakonowi Wojciechowi , Jakubowi Cierniakowi i Dawidowi Wasielewskiemu, moim współpracownikom Ks. Krystianowi i Ks. Rezydentowi Kanonikowi Tadeuszowi, oraz Ks. Diakonowi Wojciechowi. Dziękuję malarzom i elektryką za pierwszy etap odnowy kościoła.
3. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun.
4. Można moi kochani wesprzeć nasze inwestycje, szczególnie malowanie kościoła z tył świątyni na stoliku są koperty – w których można złożyć imienne lub bezimienne ofiary. Już składam serdeczne Bóg zapłać.
5. Jutro Poniedziałek Wielkanocny drugi dzień Świąt – msze święte jak w niedziel wszystkie msze święte w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Modlimy się w intencji KUL-u składka przed kościołem na Uczelnie. Ks. Rektor przesyła nam życzenia i dziękuje za ofiary.
6. W Niedzielę 28 kwietnia o godzinie 9.30 dzieci klas III przystąpią pierwszy raz do Stołu Pańskiego prośmy o potrzebne łaski dla tych dzieci, ich rodziców i rodzeństwa.
7. Trwa Nowenna przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego zachęcam do jej odmawiania.
8. Odszedł do Domu Ojca Wojtuś , za którego się modliliśmy – pogrzeb we wtorek o godzinie 11.00 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej – polećmy Go Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie – a światłość wiekuista niechaj mu świeci.
9. Życzę Błogosławionych Świąt ! Obchodzącym imieniny i urodziny obfitości Bożych Łask i zdrowia. Nam wszystkim niech błogosławi Dobry i Miłosierny Bóg

Proboszcz Parafii Św. Floriana w Pleszewie

Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

      

Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Wielkiego Postu 14 kwietnia 2019

                            Niedziela Palmowa  – Światowy Dzień Młodzieży

 1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia, serdecznie zachęcam do wspólnego przeżywania tajemnicy naszego zbawienia i odkupienia, by Jezus Chrystus dotknął naszego życia Swoja łaską. Poświęcenie palm na każdej mszy świętej. Dzisiaj też Światowy Dzień Młodzieży – spotkanie w naszej diecezji z młodymi na Górze Krzyża.
 2. W zeszłą niedzielę zabraliśmy do kopert 1320 złotych serdecznie dziękuję .  Dziękuję też Ks. Sławkowi Kosińskiemu i Parafii w Kucharkach za złożoną ofiarę podczas rekolekcji,  które tam głosiłem zebraliśmy 2580 złotych na budowę Kompleksu.
 3. Dzisiaj Wspólnota Wiara i Światło będzie sprzedawać palmy na swoje rekolekcje wakacyjne.
 4. We wtorek tradycyjnie przejdziemy drogą krzyżowa ulicami naszego osiedla zapraszam całe rodziny po mszy świętej o godzinie 19.00 przynieśmy znicze lub świece
 5. W środę 17 kwietnia tradycyjnie Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszam do wspólnej modlitwy przez przyniesienie próśb i dziękczynień.
 6. W środę spotkanie młodzieżowego kręgu biblijnego o godzinie 18.30
 7. Wielki Czwartek wspominamy – ustanowienie Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa , w tym dniu msza święta Wieczerzy Pańskiego o godzinie 18.30 i adoracja Jezusa Chrystusa w Ciemnicy do godziny 23.00
 1. Wielki Piątek dzień Męki i Śmierci Jezusa Chrystusa – obowiązuje post ścisły. Adoracja Jezusa Chrystusa w Ciemnicy , Droga Krzyżowa o godzinie 15.00, liturgia Męki Pańskiej o godzinie 18.30 i przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego i adoracja do godziny 23.00.
 2. Wielka Sobota – Dzień żałoby. Adoracja Chrystusa w grobie. Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny o godzinie 14.00, 15.00, 16.00 i 17.00. Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godzinie 20.00. przypominam o przyniesieniu na liturgię świec do odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych.
 3. Niedziela Zmartwychwstania – Rezurekcja o godzinie 6.30 procesja wokół kościoła proszę o przygotowanie feletronów , obrazów, baldachimu. Msze święte o godzinie 9.15, 10.30 , 11.45 i 18.30. Msze święte w kościele Matki Bożej Częstochowskiej
 4. Okazja do spowiedzi każdego dnia od godziny 7.00 do 8.00, spowiedź w piątek od godziny 15.00 – 16.30
 5. Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż 11 kwietnia odszedł do Domu Ojca Ks. Prałat Eugeniusz Nowak – Zasłużony dla Miasta i Gminy Pleszew, były proboszcz Parafii Ścięcia Jana Chrzciciela w Pleszewie, proboszcz Parafii Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie, długo letni kapelan Sióstr Służebniczek w Pleszewie i wieloletni Prefekt Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Stanisława Staszica w Pleszewie wprowadzenie zmarłego Kapłana do Kościoła pw. Ścięcia Jana Chrzciciela w Pleszewie nastąpi dnia 16 kwietnia o godzinie 9.00, msza święta o godzinie 11.00 i później pogrzeb na cmentarzu przy ulicy Kaliskiej – zmarłego Księdza Prałata polecajmy Chrystusowi Najwyższemu Kapłanowi prosząc o niebo.  
 6. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi 

 

  Proboszcz Parafii Świętego  Floriana                                             

Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek   

 

 

Plan Adoracji Wielki Piątek i Wielka Sobota

11.00-12.00 klasy O, I, II, III

13.00-14.00 klasy Gimnazjalne , VIII , VII, VI

16.00- 17.00 klasy V, IV

17.00-18.00 – Młodzież szkół ponadgimnazjalna i pracująca

 

Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Wielkiego Postu 7 kwietnia 2019
1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun
2. Na malowanie zebraliśmy 2300 złotych Składam serdeczne podziękowanie niech Bóg wszystkim ofiarodawcom błogosławi.
3. Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 10.30 nasza Scholka będzie rozprowadzać ozdoby wielkanocne – dochód przeznaczony na wypoczynek wakacyjny.
4. W przyszłą niedzielę 14 kwietnia Wspólnota Wiara i Światło będzie sprzedawać palmy na swoje rekolekcje wakacyjne.
5. Nabożeństwa Wielkopostne – Droga Krzyżowa w piątek o godzinie 17.00 dla dzieci i młodzieży , dla starszych po mszy świętej wieczornej , nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godzinie 15.00 , a po nich recytowana msza święta.
6. Przypominam o zapisach młodzieży na wyjazd na Górę Krzyża Kobyla Góra, szczególne zaproszenie dla bierzmowanych. Koszt wyjazdu 15 złotych zapisy u Ks. Diakona Wojciecha.
7. W przyszłą niedzielę Niedziela Palmowa – poświęcenie palm na wszystkich mszach świętych
8. Rekolekcje dla Zespołu Placówek Specjalnych w Pleszewie Poniedziałek , Wtorek i Środa od godziny 11.00 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
9. Biuro parafialne w poniedziałek i wtorek będzie nieczynne ze względu na czas rekolekcji i spowiedzi wielkopostnych.
10. W sobotę objazd chorych ze spowiedzią od godziny 9.15.
11. W sobotę 13 kwietnia całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Św. Floriana , 8-10 Matki Żywego Różańca , 10-12 Akcja Katolicka, 12-14 Wspólnota Wiara i Światło , 14-16 Mali Rycerze Miłosiernego Serca Jezusa, ministranci i lektorzy , 16-18 Chór im. Jana Pawła II i Radio Maryja.
12. W sobotę 13 kwietnia o godzinie 13.00 msza święta dla Wspólnoty Wiara i Światło o godzinie 13.00
13. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi
Proboszcz Parafii Świętego Floriana
Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu  31 marca 2019

 1. Dziękuję za ofiary , które wpłynęły na malowanie kościoła zebraliśmy 4650 złotych, dziękuję rodzinie , która ufundowała wieczną lampkę dla naszej świątyni, o wszystkich ofiarodawcach pamiętam w każdej mszy świętej. Potrzeba zamówienia  jeszcze 7 kinkietów , by wszystkie kinkiety w kościele były równe.
 2. Dzisiaj przed i po mszy świętej o godzinie 10.30 będzie można nabyć ozdoby wielkanocne – dochód przeznaczony jest na wypoczynek wakacyjny naszej scholki.
 3. Młodzież naszej diecezji spotka się z Księdzem Biskupem na Górze Krzyża w Niedzielę Palmową – zapisy na wyjazd w zakrystii u ks. Diakona Wojciecha. Koszt wyjazdu 15 złotych.
 4. W poniedziałek 1 kwietnia spotkanie młodzieży o godzinie 19.00.
 5. W środę 3 kwietnia o godzinie 17.00 spotkanie rodziców i dzieci komunijnych w kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po mszy świętej zachęcam do przyniesienia próśb i podziękowań.
 7. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca , w czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu o godzinie 18.00, w piątek Adoracja Najświętszego Sakramentu po Drodze Krzyżowej. Okazja do spowiedzi.
 8. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej o godzinie 17.00 dla dzieci i młodzieży , po mszy świętej wieczornej dla dorosłych. Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 15.00, po nich recytowana msza święta.
 9. Objazd chorych w sobotę od godziny 9.00
 10. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i  urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi 

   Proboszcz Parafii Świętego  Floriana      Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek   

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Wielkiego Postu  24 marca 2019
1. Do nabycia nowe numery Dwutygodnika Diecezjalnego Opiekun.

 1. W ubiegłym tygodniu zebraliśmy na inwestycje 4025 złotych, w kaplicy szpitalnej grudniu, styczniu i lutym zebrano 207 złotych dziękuję ks. Kapelanowi Marcinowi za życzliwość i tym którzy te ofiary złożyli, w kopertach zebraliśmy 3050 złotych na malowanie. Wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców polecam w każdej mszy świętej Dobremu Bogu.
 2. Rozpoczynamy dzisiaj czas rekolekcji – razem z Ojcem Rekolekcjonistom Ks. Kanonikiem Andrzejem zapraszam do wspólnego podjęcia wysiłku zasłuchania się w Słowo Boga i otwarcia na dar przemiany życia w mocy i sile Ducha Świętego. Niech Bóg nas prowadzi !
 3. W poniedziałek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego msze święte o godzinie 7.00, 8.00, 16.30 i 18.30 . W tym dniu przypada 27 rocznica powstania naszej Diecezji, otaczajmy ją modlitwą.
 4. Nabożeństwa Wielkopostne – w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży o godzinie 17.00, da dorosłych po mszy świętej o godzinie 18.00. Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 15.00, po nabożeństwie recytowana msza święta.
 5. w piątek 30 marca po nabożeństwie Drogi Krzyżowej spotkanie Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusa na plebani ulica Kopernika 4.
 6. W tym tygodniu odszedł do Domu Pana Pan Jan Kaźmierczak pogrzeb odbył się w czwartek, polećmy Go Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie , a światłość wiekuista niechaj mu świeci – niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 7. W przyszłą niedzielę nasza schola , będzie przed i po mszy świętej  o godzinie 10.30 zbierać ofiary na wakacyjny wypoczynek – będzie można nabyć ozdoby wielkanocne. 
 8. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi

   Proboszcz Parafii Świętego  Floriana       

Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek   

 

 

 

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Wielkiego Postu 17  marca  2019 r.

 1. Dzisiaj niedziela inwestycyjna, już teraz składam serdeczne Bóg zapłać ! Dziękuję również za ofiary na malowanie kościoła niech Dobry Bóg błogosławi.
 2. We wtorek 19 marca Uroczystość świętego Józefa Patrona naszej Diecezji msze święte o godzinie 7.00, 9.00. 16.30 i 18.00. Msze święte w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Po mszy świętej o godzinie 18.00 modlitwa za Ojczyznę przez wstawiennictwo Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszki i ucałowanie relikwii. 
 3. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 17.00 dla dzieci i młodzieży, po mszy świętej o godzinie 18.00 dla dorosłych . Gorzkie Żale w niedzielę o godzinie 15.00 po Gorzkich Żalach recytowana msza święta.
 4. Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne , które wygłosi Ks. Kan. Andrzej Panasiuk. Szczegółowy program w gablocie. Nauki będą w niedzielę na każdej mszy świętej, w poniedziałek , wtorek i środę o godzinie 8.00 i 18.30. W środę dzień spowiedzi.
 5. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Lucyna Wojtkowska polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj jej świeci , niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.
 6. Kurs przedmałżeński w Parafii Najświętszego Zbawiciela od soboty 23 marca do środy 27 marca o godzinie 18.00.
 7. Przed kościołem do puszek zbieramy ofiary Ad Gentes
 8. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i  urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i

obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi 

                                                 Proboszcz Parafii Świętego Floriana

                                                 Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek   

 

 

 

   

Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Wielkiego Postu  10  marca  2019 r.

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun .
 2. W poniedziałek o godzinie 18.30 spotkanie młodzieży
 3. W poniedziałek 11 marca w Kościele Świętego Floriana przypada Wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej Diecezji od godziny 8.00 do 18.00 ! Pamiętajmy o Chrystusie , który pozostał z nami !
 4. W środę 13 marca całodzienna adoracja Najświętszego  Sakramentu w Kościele Świętego Floriana od 8.00 do 18.00 .  Plan adoracji 8-10 Matki Żywego Różańca , 10-12 Akcja Katolicka , 12-14 Mali Rycerze MSJ, 14-16 Wiara i Światło oraz ministranci i lektorzy , 16-18 Chór im. Jana Pawła i Radio Maryja
 5. W środę po mszy świętej nowenna do matki Bożej Nieustającej Pomocy
 6. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w piątek o godzinie 17.00 dla dzieci , po mszy świętej wieczornej dla dorosłych , nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godzinie 15.00 po recytowana msza święta.
 7. Rekolekcje Parafialne od III Niedzieli Wielkiego Postu 24 marca.
 8. W sobotę 16 marca swój dzień rekolekcyjny ma Wspólnota Wiara i Światło rozpoczęcie mszą święta o godzinie 10.00 w kościele Świętego Floriana , później spotkanie w Szkole Podstawowej Nr. 2
 9. W ostatnim czasie odeszli do Domu Ojca Pan Dariusz Rembowski, Antoni Gajewski , Leszek Kleczewski i Ryszard Grabowski zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym.
 10. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i  urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i

obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi 

 Proboszcz Parafii Świętego  Floriana        Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek   

 

 

                 Ogłoszenia Parafialne VIII Niedziela Zwykła 3 marca  2019

 1. Dzisiaj o godzinie 11.45 msza święta i spotkanie z przygotowującymi się  do Sakramentu Bierzmowania i ich rodzicami.
 2. Spotkanie młodzieży w poniedziałek o godzinie 18.30 w Kościele Świętego Floriana ,we wtorek jest możliwość wyjazdu do Skalmierzyc na koncert ks. Barczaka zapisy u ks. Diakona Wojciecha.
 3. W środę – Popielec msze święte z posypaniem głów popiołem o godzinie 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00, msze święte w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. W środę obowiązuje post ścisły. Od środy do niedzieli dni modlitwy o ducha pokuty. Biuro parafialne w środę będzie zamknięte.
 4. Okres Wielkiego Postu to czas nawracana się i pokuty za swoje grzechy. Podejmijmy czyny pokutne – post, modlitwa i jałmużna. Prośmy o nawrócenie dla grzeszników , ludzi opętanych przez szatana i ludzi uzależnionych. W każdej rodzinie , jest ktoś , kto potrzebuje naszej modlitwy, otwórz oczy i ofiaruj modlitwę za taką osobę.
 5. Nabożeństwa Wielkopostne – Droga Krzyżowa dla dzieci o godzinie 17.00, dla dorosłych po mszy świętej wieczornej, Gorzkie Żale w niedziele o godzinie 15.00 , po nabożeństwie recytowana msza święta.
 6. W czwartek 7 marca w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu modlitwa w intencji rodzin i ochrony poczętego życia, można dogodnie dojechać autobusem i wrócić serdecznie zachęcam do skorzystania tej modlitwy. Można też wysłuchać w Radio Rodzina , Radio Maryja lub obejrzeć w Telewizji Trwam.
 7. Kochani Instytut Akcji Katolickiej naszej diecezji organizuje zbiórkę różańców dla mieszkańców Ukrainy. Różańce używane lub nowe można składać w tyle kościoła prze okres najbliższych dwóch niedziel.

 

 1. Rozpoczynamy malowanie Kościoła, część ofiar będzie od dzieci komunijnych i młodzieży bierzmowanej, ale to za mało. Liczę też na Waszą kochani pomoc, z tył kościoła są wydrukowane koperty i można złożyć imienną, lub bezimienną  ofiarę. Już teraz składam serdeczne Bóg zapłać. Kościół to nasz wspólny Dom, w którym się spotykamy z naszym Panem. To wizytówka naszej wiary i miłości do Boga i człowieka, musimy o ten Dom Boży zadbać wspólnie razem!  

 

 1. Spotkanie Matek Różańcowych wyjątkowo we wtorek 5 marca o godzinie 18.00 na mszy świętej w kościele Świętego Floriana.

 

 1. W piątek 8 marca Dzień Kobiet na wszystkich mszach świętych będziemy się modlić za wszystkie niewiasty o Boże Błogosławieństwo i dar zdrowia. Zapraszamy Panie do wspólnej modlitwy.
 2. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i  urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i

obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi 

                                                 Proboszcz Parafii Świętego Floriana

                                                 Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek   

 

 

 

 

                 Ogłoszenia Parafialne VII Niedziela Zwykła 24 luty 2019

 1. Bóg zapłać za złożone ofiary na inwestycje zebraliśmy 4315 złotych.
 2. Do nabycia nowe numery Dwutygodnika Diecezjalnego Opiekun, serdecznie polecam.
 3. Dzisiaj w niedzielę po  mszy świętej o godzinie 11.45 spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych.
 4. W poniedziałek o godzinie 19.00 spotkanie dla młodzieży w salce katechetycznej przy ulicy Kopernika 4 – serdecznie zapraszam.
 5. W środę po mszy świętej wieczornej nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, przynieśmy prośby i dziękczynienia.
 6. W piątek 1 marca – przypada pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godziny 16.30 wraz z adoracją Najświętszego Sakramentu. Zapraszam dzieci , młodzież i dorosłych. O godzinie 18.00 msza święta.
 7. W piątek 1 marca to Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych pamiętajmy o bohaterach naszej Ojczystej Ziemi. Zapraszam do modlitwy na mszach świętych.
 8. W sobotę 2 marca objazd chorych od godziny 9.00.
 9. W tym tygodniu odeszła do domu Ojca Pani Maria Olenderek pogrzeb odbył się w czwartek, zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
 10. Sakrament Bierzmowania zostanie udzielony młodzieży dnia 15 czerwca 2019 roku, dlatego na  mszę świętą w niedzielę 3 marca o godzinie 11.45 zapraszam młodzież i rodziców
 11. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i

obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi 

                                                 Proboszcz Parafii Świętego Floriana

                                                 Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek   

       Ogłoszenia Parafialne VI Niedziela Zwykła  17 luty  2019 rok.

 1. Dziękuję za złożone ofiary na ekogroszek – zebraliśmy 3079 złotych, dziękuję za dzisiejsze ofiary na inwestycje , wszystkich ofiarodawców polecam w każdej mszy świętej Dobremu Bogu.
 2. W poniedziałek o godzinie 19.00 spotkanie młodzieży, w salce na ulicy Kopernika, serdecznie zapraszam w imieniu Ks. Diakona i swoim.
 3. We wtorek tradycyjna modlitwa przez wstawiennictwo Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko w intencji Ojczyzny i naszych osobistych intencjach, po mszy świętej ucałowanie relikwii.
 4. We wtorek spotkanie z katechetkami na plebanii po mszy świętej wieczornej.
 5. W niedzielę 24 lutego  na mszę świętą o godzinie 11.45 i spotkanie zapraszam rodziców dzieci komunijnych, obecność obowiązkowa – omawiać będziemy sprawy organizacyjne.
 6. Dzisiaj w niedzielę o godzinie 16.00 spotkanie karnowałowe sympatyków i słuchaczy Radia Maryja i innych wspólnot parafialnych w salce przy ulicy Kopernika 4 . Serdecznie zapraszam.
 7. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Halina Wojtkowiak pogrzeb w poniedziałek o godzinie 11.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci.
 8. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i

obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi 

                                                 Proboszcz Parafii Świętego Floriana

                                                 Ks. Kan.  Krzysztof Guziałek   

 

       Ogłoszenia Parafialne V Niedziela Zwykła  10 luty  2019 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika Diecezjalnego Opiekun .
 2. Dziękuję za złożone ofiary na ekogroszek , w przyszłą niedzielę taca inwestycyjna.
 3. Jutro 11 luty wspomnienie Matki Bożej z Lourdes na mszach świętych udzielimy sakramentu namaszczenia chorych
 4. Jutro 11 lutego po mszy świętej wieczornej spotkanie rady duszpastersko-ekonomicznej na plebani ulica Kopernika 4 zapraszam radnych i chętnych , którzy by chcieli pomóc w pracy dla dobra naszej parafii.
 5. Jutro w poniedziałek w salce spotkanie młodzieży o godzinie 19.00 – ks. Diakon Wojciech serdecznie zaprasza.
 6. We wtorek 12 lutego na mszy świętej spotkanie przygotowujących się do Sakramentu Bierzmowania po mszy świętej spotkanie formacyjne.
 7. W środę 13 lutego całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Świętego Floriana od 00 do mszy wieczornej . 
 8. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy , przynieśmy nasz prośby i podziękowania.
 9. W piątek 15 lutego spotkanie Akcji Katolickiej msza święta o godzinie 18.00 i spotkanie na plebani serdecznie zapraszam członków i tych , którzy by chcieli pogłębiać swoją wiarę i działać dla dobra naszej parafii.
 10. W piątek młodzież naszej parafii udaje się z Ks. Diakonem na spotkanie młodzieży naszej diecezji do Kobylina , można jeszcze się zapisać dzisiaj! 
 11. W sobotę 16 lutego w salce parafialnej przy Kopernika 4 o godzinie 11.00 , będą wydawane alby dzieciom do Pierwszej Komunii Świętej zamówione przez rodziców. Cena jednej alby 165 złotych.

 

 1. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Jerzy Baran pogrzeb odbył się w środę i Pan Edward Sokowicz pogrzeb odbył się w sobotę polećmy ich Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie- a światłość wiekuista niechaj im świeci.
 2. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

 

                                                       Proboszcz Parafii

                                                Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

   Ogłoszenia Parafialne na IV Niedzielę Zwykłą 3 luty  2019 roku

 1. Dzisiaj składka przed kościołem, na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji. Zakony te cięgle zanoszą modlitwy w naszych intencjach.
 2. Przypomnę , że 10 lutego składka przeznaczona jest na spłatę należności za ekogroszek, a 17 lutego tradycyjnie składka inwestycyjna.
 3. W poniedziałek na godzinę 18.45 zapraszamy do salki przy ulicy Kopernika 4 młodzież , która by chętnie pogłębiała swoją wiedzę na temat Pisma Świętego i ofiarowała trochę czasu dla naszej parafii. Ks. Diakon Wojciech będzie prowadzić tę grupę. Serdecznie zapraszam.
 4. W środę 6 lutego spotkanie Matek Różańcowych po nowennie. Zapraszam też chętne Panie do zapisania się do Matek Różańcowych i wsparcia parafii modlitwą – dziesiątki różańca każdego dnia. W ubiegłym roku pochowaliśmy 16 Matek Różańcowych, są więc poważne braki w poszczególnych Różach
 5. W czwartek 7 czerwca w Kaliszu spotkanie i modlitwa w intencji Rodzin i Poczętego Życia w Sanktuarium Św. Józefa serdecznie zapraszam do Kalisza na godzinę 17.00, można śledzić to spotkanie za pośrednictwem Telewizji Trwam, Radia Maryja i Radia Rodzina. U nas przed mszą 30 minutowa adoracja i modlitwa w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych .
 6. W poniedziałek 12 lutego posiedzenie Rady Duszpastersko- Ekonomicznej na plebanii po mszy wieczornej. Zapraszam radnych, jak również osoby chętne do pracy dla dobra naszej parafii.
 7. Objazd chorych w sobotę 9 lutego od godziny 9.00.
 8. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania 13 lutego  na mszy świętej o godzinie 18.00 i po mszy świętej spotkanie formacyjne.
 9. Wszystkich, którzy mają groby na cmentarzu Św. Floriana proszę o uregulowanie opłaty za wodę i śmieci, która będzie co 5 lat. Obecnie jest to 50 zł. Opłata ta będzie zmienna w zależności od stawki ceny wody i wywozu śmieci. Przypominam zarazem o przedłużeniu opłat za miejsce na 20 lat. Grób pojedynczy 350 zł , podwójny 700, głębinowy 500 złotych   Pragniemy na koniec lutego, początek marca wykonać prace przy drzewach by je poprzycinać. Etapami będziemy naprawiać opłotowanie z tył i z boku cmentarza, liczymy na wsparcie naszych sąsiadów.
 10. W tym tygodniu odeszły do domu Ojca Pani Irena Grabowska , której pogrzeb odbył się w środę i Pani Maria Wielgusiak, której pogrzeb odbył się w piątek , zmarłe polećmy Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
 11. Jeszcze jedna propozycja do młodzieży 15 lutego w Kobylinie spotkanie młodzieży naszej diecezji – zapisy na wyjazd u Ks. Diakona Wojciecha
 12. Dziękuję Panu Prezesowi Tadeuszowi Rakowi i pracownikom Fabryki Spomasz za założenie kotar w kościele w. Florian , a Panu Andrzejowi Nowickiemu za ich ufundowanie.
 13. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

 

                                                       Proboszcz Parafii

                                                Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

Ogłoszenia Parafialne na II Niedzielę Zwykłą 20 stycznia 2019 roku

 1. Dziękuję za złożone dzisiaj ofiary na inwestycje.
 2. Dzisiaj wieczorem o godzinie 19.30 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej Koncert kolęd serdecznie zapraszam.
 3. W poniedziałek dzień babci , we wtorek dzień dziadka na mszach świętych będziemy się modlić za nasze babcie i dziadków , proszą dla nich o zdrowie i Boże Błogosławieństwo dla tych co odeszli z tego świata o dar nieba. Dzieci proszę by zaprosiły swoje babcie i dziadków, na przyszłą niedzielę na godzinę 10.30, gdzie razem z dziećmi będziemy się za nich modlić i złożymy im życzenia.
 4. W tym tygodniu odeszli do Pana:Pan Paweł Szczepański, którego pogrzeb odbył się w środę i Pani Irena Szymczak pogrzeb odbył się w czwartek zmarłych  polećmy Bożemu Miłosierdziu wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość niechaj im świeci.
 5. W poniedziałek u Notariusza złożymy podpisy pod Fundacją Świętego Floriana, która będzie działała przy naszej Parafii, później skierujemy pismo o Jej rejestrację do sądu . Po rejestracji będziemy mogli przekazywać 1% na rzecz działalności tej Fundacji. Całość wiadomości o Fundacji przekażę po Jej rejestracji. Dziękuję Panu Przemysławowi Borkowskiemu za ogromny wkład pracy w powołanie tej Fundacji.  
 6. Spotkanie młodzieży w Seminarium z okazji Światowych Dni Młodzieży w Panamie 25 – 27 stycznia 2019 . Zapisy u Księdza Diakona Wojciecha.
 7. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    
 8. Nawiedzenie Duszpasterskie Rodzin :

Poniedziałek 21 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden Ksiądz Pomorska od numeru 1 do 23 oby dwie strony

Drugi Ksiądz Gdyńska ,Toruńska  i Helska numery od 1 do ostatniego

Trzeci ksiądz ulica Poznańska blok numer 71 numery od 1 do ostatniego

Wtorek 22 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden ksiądz Pomorska od numeru 25 do 40 i Bałtycka od 2 do ostatniego

Drugi Ksiądz Lipowa blok 8 numery od 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz Lipowa blok 10 numery od 1 do ostatniego

Środa 23 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden Ksiądz Lipowa blok 6 numery 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Nowa od numeru 2 do ostatniego obydwie strony

Czwartek 24 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Hallera  26-60 

Drugi Ksiądz ulica Hallera od 15 do 21 , Świętego Ducha , Kusocińskiego i Błotna

Piątek 25 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Kwiatowa i Różana od numeru 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Żeromskiego, Asnyka i Konopnickiej od numeru 1 do ostatniego 

Niedziela 27 stycznia 2019 od godziny 14.00

Jeden Ksiądz ulica Reymonta od numeru 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Reja , Lipowa i Słowackiego domki

          Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Chrztu Pańskiego  13 stycznia  2019 roku

 1. Do nabycia nowe numery dwutygodnika Opiekun
 2. Dzisiaj po mszy świętej o godzinie 11.45 adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele Św. Floriana do mszy świętej wieczornej, serdecznie zapraszam całe rodziny na chwilę adoracji.
 3. W środę po mszy świętej wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. W sobotę 19 stycznia po mszy świętej wieczornej Litania do Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko w intencji Ojczyzny i w intencjach naszych osobistych.
 5. Rekolekcje w Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego u Ojców Jezuitów w Kaliszu od 21-23 stycznia , 22 stycznia spotkanie Opłatkowe u Ojców Jezuitów Kół Radia Maryja o godzinie 14.00
 6. Zapraszam na koncerty kolęd 13 stycznia do Muzeum Regionalnego w Pleszewie i 20 stycznia o godzinie 19.30 do Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej.
 7. Spotkanie młodzieży w Seminarium z okazji Światowych Dni Młodzieży w Panamie 25 – 27 stycznia 2019 . Zapisy u Księdza Diakona Wojciecha.
 8. W tym tygodniu odeszły do Domu Ojca Pani Seweryna Garsztka , której pogrzeb odbył się w sobotę i Pani Krystyna Wasielewska , której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godzinie 10.30 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej. Polećmy Je Miłosierdziu Bożemu wieczny odpoczynek racz im da Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci.
 9. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

 

 1. Duszpasterskie Nawiedzenie Rodzin.

 

Poniedziałek 14 stycznia od godziny 15.00

Jeden Ksiądz ulica Reja blok 2 numery 1-25

Drugi Ksiądz ulica Reja blok 2 numery 26- do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica  Reja blok 4 numery 1- 25

Czwarty Ksiądz ulica Reja blok 4 numery 26- do ostatniego

 

Wtorek 15 stycznia od godziny 15.00

Jeden Ksiądz ulica Reja blok  5 numery  1- do ostatniego 

Drugi Ksiądz ulica Reja blok 6 numer    1 – 25

Trzeci Ksiądz ulica Reja blok 6 numery  26 – do ostatniego

 

Środa 16 stycznia od godziny 15.00

Jeden Ksiądz ulica  Reja  blok 7 numery od  1  do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Reja blok 8 numery od 1 do 25

Trzeci Ksiądz ulica Reja blok 8 numery od 26 do ostatniego

 

 

 

Czwartek 17 stycznia od godziny 15.00

Jeden Ksiądz ulica Reja blok 10 numery 1 – 25

Drugi Ksiądz ulica Reja blok 10 numery 26 – do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Reja blok 3 numery od 1 do ostatniego

 

 

Piątek 18 stycznia od godziny 15.00

Jeden Ksiądz ulica Słoneczna od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Gałczyńskiego od numeru 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Prusa numery od 1 do ostatniego

 

Sobota 19 stycznia od godziny 14.00

Jeden Ksiądz ulica Kochanowskiego stare budownictwo od 2 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Kochanowskiego blok numery od 1 do 35

Trzeci Ksiądz ulica Kochanowskiego blok numery od 36 do 67

Czwarty Ksiądz ulica Kochanowskiego blok numery 68 do 100

 

Niedziela 20 stycznia od godziny 14.00

Jeden Ksiądz ulica Fredry numery od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Młyńska numery od 1 do 25

Trzeci Ksiądz ulica Gdańska , Cicha i Wrzesińska od 1 do ostatniego

Czwarty ksiądz ulica Marszewska numery od 11 do 57

 

 

 

 

 

 

      Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Objawienia Pańskiego  6 stycznia  2019 roku

 1. Dzisiaj święcimy kredę , kadzidło i wodę poświęcamy nasze domy, okadzamy i oznaczamy literami +C+M+B +2019 co znaczy by Chrystus Błogosławił temu domowi  przez cały rok. Poświęcone kadzidło i kredę można nabyć u ministrantów z tył kościoła. Ofiara co łaska.
 2. Dzisiaj też IV Orszak Trzech Króli po mszy świętej o godzinie 11.45 wyruszamy na rynek , by tam kolędować we wspólnocie trzech naszych pleszewskich parafii, serdecznie zapraszam.
 3. W niedzielę 13 stycznia przypada dzień adoracji Najświętszego Sakramentu w Kościele Świętego Floriana wystawienie rozpocznie się po mszach świętych około godziny 12.45 i potrwa do mszy świętej wieczornej. Zachęcam całe rodziny do pójścia na adorację.
 4. Zapraszam na koncerty kolęd 13 stycznia do Muzeum Regionalnego w Pleszewie na godzinę 16.00 i 20 stycznia o godzinie 19.30 do Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej.
 5. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

Duszpasterskie Nawiedzenie Rodzin :

Poniedziałek 7 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Lipowa blok 3 od numeru 22 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Osiedlowa blok 2 od numeru 1  do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Osiedlowa 1 blok numer 4 od numeru 1 do ostatniego

Czwarty Ksiądz  ulica Zielona blok numer  1 numery od 1 do ostatniego

Wtorek 8 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden ksiądz ulica Zielona blok numer 3 i 2 numery od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz  ulica Zielona blok numer 8 numery 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Zielona blok numer 10 numery od 1 do ostatniego

Czwarty Ksiądz  ulica Wiśniowa , ulica Zielona numery 27 do 67

 

Środa 9 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Zielona numery parzyste od numeru 14 do 48

Drugi Ksiądz  ulica Wierzbowa blok numer 1 numery od 1 do 25

Trzeci Ksiądz ulica Wierzbowa blok numer 1 numery 26 do 50

Czwartek 10 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Zachodnia numery nieparzyste od 1 do 47

Drugi Ksiądz ulica Zachodnia numery parzyste od 2 do 38

Trzeci Ksiądz ulica Karczewskiego od numeru 1 do ostatniego

Piątek 11 stycznia 2019 godzina 15.00

Jeden Ksiądz ulica Kasztanowa numery nieparzyste od numeru 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Kasztanowa numery parzyste od numeru 2 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Curie – Skłodowska numery od 1 do ostatniego

Sobota 12 stycznia 2019 godzina 14.00

Jeden Ksiądz ulica Poznańska blok numer 75 numery od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz  ulica Drobnika numery od 1 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Poznańska blok 73 numery 1 do ostatniego

Niedziela 13 stycznia 2019 godzina 14.00

Jeden Ksiądz ulica Poznańska blok 67 od numeru 1 do ostatniego  

Drugi Ksiądz ulica Modrzewskiego numery od 1 do 35

Trzeci Ksiądz ulica Modrzewskiego numery 36 do 67

Czwarty Ksiądz ulica Modrzewskiego numery 68 do 100

 

Ogłoszenia Parafialne Święto Świętej Rodziny 30 grudnia 2018 roku

 1. Dzisiaj życzymy wszystkim rodzinom wiary, miłości i pokoju, niech Boże Błogosławieństwo towarzyszy Wam w życiu. Niech Wasze rodziny będą silne Bogiem.
 2. Do nabicia nowe numery dwutygodnika Opiekun.
 3. Jutro ostatni dzień 2018 roku na mszy świętej wieczornej podziękujemy za Boże Błogosławieństwo i łaski otrzymane w mijającym roku. O północy na mszy świętej przywitamy Nowy Rok i zawierzymy siebie Świętej Bożej Rodzicielce Maryi, zapraszam. Msze Święte w Nowy Rok jak w niedziele.
 4. Spotkanie Matek Żywego różańca wyjątkowo w piątek po mszy świętej wieczornej.
 5. W czwartek w Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu tradycyjna modlitwa w intencji rodzin i ochrony ludzkiego życia o godzinie 17.00 zapraszamy do Kalisza. Kto nie może być w Kaliszu może wysłuchać lub obejrzeć w Telewizji Trwam , Radio Maryja lub Radio Rodzina.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca , spowiedź wyjątkowo tylko w piątek od godziny 16.30 wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Zapraszam serdecznie dzieci i młodzież
 7. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli, o godzinie 11.45 zapraszam na mszę świętą na rozpoczęcie IV Orszaku Trzech Króli i na modlitwę w intencji Powiatu Pleszewskiego. Na tej mszy świętej poświęcimy i wręczymy , też dzieciom książeczki komunijne.
 8. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Barbara Kolińska pogrzeb odbył się w sobotę polećmy ją Miłosierdziu Bożemu wieczny odpoczynek racz jej dać Panie , a światłość wiekuista niechaj Jej świeci.
 9. Miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia , wszystkim solenizantom i jubilatom życzę wielu łask bożych i Bożego Błogosławieństwa. Niech Dobry i Miłosierny Pan nam błogosławi.
 10. Wizyta duszpasterska

W środę 2 stycznia od godziny 15.00

Jeden ksiądz ulica Szpitalna od numeru 1 do ostatniego i Poznańska 125 

Drugi ksiądz ulica Poznańska numery nieparzyste 127 – 147

Trzeci ksiądz ulica Wierzbowa numery od 6 do 50

W czwartek 3 stycznia od godziny 15.00   

Jeden Ksiądz ulica Lipowa 1 numery od 1 do 24

Drugi Ksiądz ulica Lipowa 1 numery od 25 do ostatniego

Trzeci Ksiądz ulica Lipowa 5 numery od 1 do ostatniego

W sobotę 5 stycznia od godziny 14.00

Jeden Ksiądz ulica Lipowa 2 numery od 1 do ostatniego

Drugi Ksiądz ulica Lipowa 4 numery od 1 do ostatniego 

Trzeci Ksiądz ulica Poznańska 69 numery od 1 do ostatniego

Czwarty Ksiądz ulica Lipowa 3 numery 1 do 21

 

 

Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Narodzenia pańskiego 25grudnia 2018 roku

 1. Wszystkim Parafianom, gościom i sympatykom naszej wspólnoty Parafialnej życzę by Bóg – Jezus Chrystus zrodził się w nas w tej pięknej liturgii Bożego Narodzenia i pozostał z nami w pielgrzymowaniu ku niebu. Niech w naszym codziennym życiu będzie widać odbicie Bożego Narodzenia, przez pokój, radość, uprzejmość, cierpliwość , dobroć, łagodność , wierność opanowanie i miłość. Niech Boże Dziecię podniesie swoją dłoń błogosławi nam wszystkim i naszej ukochanej Ojczyźnie – Polsce 
 2. Dziękuję Ks. Prefektowi Krystianowi, ministrantom i ich rodzicom, za przygotowanie żłóbka, dziękuję Panu Cierniakowi z Nadleśnictwa Grodziec za ofiarowanie choinek i państwu Grzechowiakom za udekorowanie kościoła na Boże Narodzenie.
 3. Dzisiaj msze święte o godzinie 9.15, 10.30 , 11.45 i 18.30. W drugie Święto Świętego Szczepana msze święte tak jak w niedziele, składka przed kościołem na Katolicki Uniwersytet Lubelski i nasze Seminarium Duchowne w Kaliszu. Ofiary z pasterki przeznaczone są na ratowanie ludzkiego życia – Pro Familia.
 4. W niedzielę 30 grudnia Święto Świętej Rodziny Jezusa Maryi i Józefa, przychodzimy całymi rodzinami, małżeństwami i odnowimy przyrzeczenia małżeńskie, oraz modlić się będziemy o zgodę i miłość w Niech to  będzie  piękne święto w rodzinie.
 5. Wszystkim którzy obchodzą imieniny lub urodziny życzę obfitości Bożego Błogosławieństwa i zdrowia.
 6. Przypominam o naszych cegiełkach – Floriankach na renowację ołtarzy w Kościele Świętego Floriana.
 7. Miłego i radosnego Świętowania Pamiątki przyjścia Boga na świat.
 8. W tym tygodniu rozpoczynamy nawiedzenie duszpasterskie rodzin:

W czwartek 27 grudnia od godziny 14.00

Jeden Ksiądz : Tomaszew  od Państwa Lach do ulicy Szenica – państwa Bocheńskich

Drugi Ksiądz : ulica Szenica od numeru 2 do 32 A

Trzeci Ksiądz ulica Poznańska parzyste 32 – 50 

W piątek 28 grudnia od godziny 14.00

Jeden Ksiądz: ul. Dąbrowskiego i Szenica 1 do 33 A

Drugi Ksiądz : ulica Poznańska numery parzyste 52 – 74

Trzeci Ksiądz : ulica Poznańska numery parzyste 84 -134

 

 

W  sobotę 29 grudnia od godziny 14.00

Jeden Ksiądz : ulica Poznańska numery nieparzyste 19-45

Drugi Ksiądz : ulica Poznańska numery nieparzyste 47-63

Trzeci Ksiądz ; ulica Poznańska numery nieparzyste 77-123

W niedzielę 30 grudnia godzina 14.00

Jeden Ksiądz : ulica Jarocińska i Koźmińska od 2 do 12

Drugi Ksiądz : ulica Koźmińska od 1 do 11

Trzeci Ksiądz : ulica Kopernika i Ciałkowskiego od numeru 1 do ostatniego

Ofiary z tegorocznej kolędy pójdą na spłatę naszych zobowiązań inwestycyjnych. Jeśli zdarzy się , że ktoś nie może być na kolędzie, może poprosić księdza w innym czasie. Dzieci i młodzież przygotowują zeszyty lub ćwiczenia z katechezy.

                                          Proboszcz Parafii Świętego Floriana w Pleszewie

                                             Ks. Kan. Krzysztof Guziałek 

 

Ogłoszenia Parafialne III Niedziela Adwentu 16 grudnia 2018 roku

 1. Za ofiary zebrane podczas dzisiejszej niedzieli składam serdeczne Bóg Zapłać, za ofiarodawców modlę się w każdej mszy świętej. Bóg Zapłać ofiarodawcom, którzy w zeszłym tygodniu wsparli odnowienie kapliczki Św. Józefa ofiarami 2 razy 200 złotych i raz 100 złotych.
 2. Do nabycia nowe numery dwutygodnika diecezjalnego Opiekun. Tytki charytatywne można przynosić do kościoła dzisiaj i jutro przekażemy je potrzebującym . W zakrystii można nabyć Opłatki i świece wigilijne. 
 3. Ministranci rozprowadzają pierniki , pragną w ten sposób zebrać fundusze na wyjazd w trakcie ferii zimowych w góry. Bądźmy dla nich życzliwi.
 4. 19 grudnia w środę po mszy świętej o godzinie 18.00 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i modlitwy przez wstawiennictwo Błogosławionego Kapłana Męczennika Popiełuszko w intencji Ojczyzny.
 5. Zapraszam rodziców dzieci pierwszokomunijnych do kościoła Matki Bożej , w czwartek 20 grudnia, po mszy świętej roratniej w celu złożenia zamówienia na stroje komunijne dla dzieci.
 6. 20 grudnia czwartek spotkanie Opłatkowe dla wszystkich osób działających przy naszej parafii we wszystkich grupach duszpasterskich i rady duszpastersko-ekonomicznej w Szkole Podstawowej Nr. 2 im. Św. Królowej Jadwigi o godzinie 19.00, proszę osoby odpowiedzialne by zadbały wcześniej o przygotowanie świątecznych placków.
 7. Spowiedź adwentowa w naszej parafii 21 grudnia od godziny 9.00 do 11.00 i od 15.00 do 17.00. Skorzystajmy z tego daru spotkania z Miłosiernym Panem, by w naszych sercach zrodził się Bóg Miłości.
 8. W tym roku po raz pierwszy będzie pasterka dla dzieci o godzinie 21.30, a o północy tradycyjnie pasterka dla wszystkich , której przewodniczyć będzie Ks. Profesor Docent Habilitowany Michał Kieling syn naszej parafii.
 9. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Anna Bojanowska , Henryk Pasiak, Mieczysław Regulski, Maria Wodecka zmarłych polećmy Miłosierdziu Bożemu wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Amen.
 10. W przyszłą niedzielę 23 grudnia nasi harcerze przyniosą do świątyni Betlejemskie Światło pokoju, będzie można je zabrać do domu, na mszach świętych o godzinie 10.30 i 11.45. Przygotujmy sobie jakieś znicze lub lampiony.
 11. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

              Proboszcz parafii       Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

  

       Ogłoszenia Parafialne II Niedziela Adwentu 9 grudnia 2018 roku

 

 1. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na pomoc kościołowi na Wschodzie , przed kościołem Siostry Służebniczki z Stowarzyszeniem Iskierka Nadziei organizuje kiermasz świąteczny na rzecz wsparcia Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego prowadzonego przez siostry. Za waszą ofiarność składam serdeczne   Bóg Zapłać.
 2. W zakrystii można nabyć świece wigilijne , opłatki z których ofiary zasilą nagrody dla dzieci w roratach i cegiełki Florianki. Przypominam o prasie katolickiej.
 3. Ksiądz Proboszcz objedzie zgłoszonych chorych ze spowiedzią w poniedziałek od godziny 9.30
 4. Zbiórka ministrantów i ich rodziców we wtorek po roratach w kościele Matki Bożej Częstochowskiej zaprasza Ks. Prefekt Krystian.
 5. 13 grudnia czwartek całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Świętego Floriana. Znajdźmy czas na adwentową modlitwę.
 6. Tytki charytatywne można przynosić do kościoła 16  i 17 grudnia przekażemy je potrzebującym.
 7. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna do tej  pory zebraliśmy 23 903 , 08 zł wydaliśmy ogółem na drzwi w kościele Matki Bożej Częstochowskiej  , ogrzewanie we Florianie i wycinkę drzew 75 200 , dług na dzień dzisiejszy wynosi 51 296 zł , wszystkie zobowiązania musimy uregulować do marca 2019 roku. Proszę o waszą życzliwość i ofiarność – za Darczyńców modlę się w każdej mszy świętej.
 8. Spowiedź Adwentowa w naszej parafii 21 grudnia tradycyjnie OD GODZINY 9.00 DO 11.00 I OD 15.00 DO 17.00 proszę zarezerwować sobie czas i skorzystać z daru pojednania z Panem Bogiem.
 9. W tym tygodniu odszedł do Domu Ojca Pan Andrzej Jerzyk, pogrzeb odbył się w piątek, zmarłego polećmy Miłosiernemu Bogu – wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci. Amen
 10. Życzę miłej niedzieli , błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą urodziny i

imieniny życzę wielu łask bożych i zdrowia . Niech Dobry Bóg nam błogosławi. 

     Proboszcz Parafii

Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

      Ogłoszenia Parafialne I Niedziela Adwentu 2 grudnia 2018 roku

 1. Rozpoczęliśmy dzisiejszą liturgią czas Adwentu radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Ten okres przygotowuje nas na czas ostateczny na spotkanie Boga w wieczności, ale ma też nas przygotować na Święta Bożego Narodzenia. Podejmijmy postanowienia adwentowe, rozpocznijmy czuwanie i modlitwę wypatrując naszego Pana Jezusa Chrystusa.
 2. Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 18.00 Zapraszamy dzieci, młodzieży dorosłych. Będzie konkurs za uczestnictwo w roratach i na najpiękniejszy lampion.
 3. Opłatki można nabywać w zakrystii, składamy ofiarę, która będzie po zapłaceniu opłatków fundująca nagrody dla dzieci uczestniczących w roratach, w imieniu dzieci, składam słowa podziękowania. Przypominam , że są jeszcze do nabycia świece  wigilijne i można zabrać tytki charytatywne z tył kościoła.
 4. Spotkanie Matek Różańcowych w środę 5 grudnia po mszy świętej.
 5. Spotkanie młodzieży przygotowującej się Sakramentu Bierzmowania w najbliższy czwartek 6 grudnia na mszy świętej o godzinie 18.00 i później spotkanie.
 6. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek miesiąca spowiedź, wraz z wystawieniem Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek od godziny 17.00.
 7. W sobotę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny msze święte o godzinie 7.00, 9.00, 16.30. Wieczorna msza jest już II Niedzieli Adwentu. 8 grudnia na mszy świętej o godzinie 16.30 poświęcimy dzieciom komunijnym medaliki, proszę by rodzice zakupili dzieciom medaliki. 8 grudnia o godzinie 11.00 w Katedrze Kaliskiej Kleryk Wojciech otrzyma święcenia diakonatu otoczmy go naszą życzliwą modlitwą o wytrwanie i dobre wypełnienie kapłańskiego powołania. 8 grudnia między godziną 12.00 -13.00 jest godzina łaski dla świata zapraszam w tym czasie do kościoła Świętego Floriana , by we wspólnocie modlitwy przeżyć ten czas.
 8. Na składkę inwestycyjną zebraliśmy 4508, 32 zł , w szpitalu zebrano 10 zł: za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję Wspólnocie i Sympatykom Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Jezusa za ofiarę na  odnowienie kapliczki Świętego Józefa u Św. Floriana 1000 złotych, dziękuję też pewnej osobie za przekazane bezimiennie 2000 złotych na inwestycje. Wszystkich Dobroczyńców polecam w każdej mszy świętej Dobremu Bogu.
 9. Gdyby ktoś chciał sobie zmówić film z wprowadzenia Relikwii Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko można zapisać się na listę w zakrystii cena kasety 20 złotych.
 10. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Irena Martin Zdunek polećmy ją Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci. Amen

 

 1. Życzę miłej niedzieli , błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą urodziny i imieniny życzę wielu łask bożych i zdrowia . Niech Dobry Bóg nam błogosławi. 

         Proboszcz Parafii

        Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

Ogłoszenia Parafialne Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

                                             25 listopada 2018 roku

 1. Do nabycia Opiekun z zeszłego tygodnia , Kwartalnik Okno Wiary w cenie 10 zł , Kalendarze diecezjalne w cenie 5 złotych,  świece wigilijne po 6 złotych małe , duże po 15 złotych. Polecamy też cegiełki Florianki w cenie 20 złotych
 2. Objazd chorych w sobotę 1 grudnia od godziny 9.00, chorych można zgłaszać w biurze parafialnym i zakrystii.
 3. Zapraszamy rodziców dzieci pierwoszo-komunijnych przygotowujących się w naszej parafii do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej , w piątek 30 listopada 2018 roku na godzinę 17.00, na wspólną modlitwę i zamówienie strojów komunijnych dla dzieci.
 4. Zapraszamy na Pielgrzymkę do Torunia 1 grudnia 2018 roku telefon 602 886 678 bliższe informacje.
 5. Do Kościoła Św. Florian wróciła kapliczka Świętego Józefa po renowacji koszt 5000 złotych. Szukamy ofiarodawców na pokrycie kosztów odnowienia. Do 2 grudnia 2018 musimy zapłacić  Pnia Konserwator.
 6. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Helena Kołodziejczak, pogrzeb odbył się w czwartek, zmarłą polećmy Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Amen.
 7. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

                                                Proboszcz Parafii Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

Ogłoszenia Parafialne na XXXIII Niedzielę Zwykłą 18.11.2018  r.

 1. Dzisiaj składka inwestycyjna, składam serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary i Waszą życzliwość.
 2. Do nabycia nowe numery dwutygodnika Opiekun , kalendarze diecezjalne, oraz Kwartalnik Opiekuna – Okno Wiary.
 3. Jutro 19 listopada na mszy świętej o godzinie 18.00 oddamy cześć Błogosławionemu Kapłanowi Męczennikowi Jerzemu Popiełuszko i odmówimy litanie w naszych intencjach i intencji Ojczyzny – Polski.
 4. W najbliższą niedzielę zakończenie roku liturgicznego – Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, zawierzmy dzieje ludzkości Jezusowi Chrystusowi Królowi , niech Jego Królestwo jest w nas i dookoła nas . jest to patronalne Święto Akcji Katolickiej, modlić się będziemy za nasz Oddział Akcji Katolickiej by aktywnie uczestniczył w życiu Kościoła i parafii.
 5. W tym tygodniu w liturgii wspominamy : we wtorek 20 listopada Świętego Rafała Kalinowskiego , w środę 21 listopada Ofiarowanie NMP , czwartek 22 listopada Świętą Cecylię , 24 listopada Św. Andrzeja Dug – Lac i Towarzyszy 
 6. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Paweł Wawrzyniak i dawna nasza parafianka Pani Urszula Baran zmarłych polećmy Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci
 7. W zakrystii można nabyć cegiełki na renowacje ołtarzy w Świętym Florianie – Florianki – cukierki 20 złotych.
 8. W myśl kanonu 1043 Kodeksu Prawa Kanonicznego podaje się do publicznej wiadomości , że Wojciech Kucharzak alumn Wyższego seminarium Duchownego w Kaliszu ma otrzymać święcenia diakonatu w Kościele Katedralnym w Kaliszu 8 grudnia 2018 roku o godzinie 11.00 . Kto by wiedział o jakiekolwiek przeszkodzie, sprzeciwiającej się udzieleniu temu kandydatowi wspomnianych święceń , w sumieniu zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego proboszcza. Wszystkich wiernych prosimy o modlitwę w intencji kandydata do święceń oraz o to by Pan Bóg wzbudził liczne i święte  powołania kapłańskie.
 9. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

Proboszcz Parafii Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

 

Ogłoszenia Parafialne XXXII  Niedziele Zwykła  11.11.2018 roku

 1. W tym tygodniu spotkanie w czwartek 15 listopada po mszy świętej wieczornej z Małymi Rycerzami Miłosiernego Serca Jezusa na plebanii ul. Kopernika 4 , a w  piątek 16 listopada po mszy świętej  spotkanie Akcji Katolickiej   na plebanii ul. Kopernika 4.
 2. We wtorek 13 listopada całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Świętego Floriana serdecznie zapraszam na spotkanie z  Jezusem Chrystusem.
 3. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna – prace są na kilku odcinkach, liczę moi kochani na waszą ofiarność.
 4. W tym tygodniu wspominamy w poniedziałek Św. Jozafata Biskupa i Męczennika , we wtorek 13 listopada Pierwszych Polskich Braci Męczenników i w sobotę Świętą Elżbietę Węgierską
 5. Niech 100 rocznicę Niepodległości naszej Ojczyzny Polski towarzyszą nam słowa Prymasa Kard. Stefana Wyszyńskiego : Nienawiścią nie obronimy naszej Ojczyzny, a musimy jej przecież bronić. Brońmy jej więc  miłością! Naprzód między sobą, aby nie podnosić ręki przeciw nikomu w Ojczyźnie, w której ongiś bili nas najeźdźcy. Nie możemy ich naśladować. Nie możemy sami siebie poniewierać i bić. Polacy już dosyć byli bici przez obcych, niechże więc nauczą się czegoś z tych bolesnych doświadczeń. Trzeba spróbować innej drogi porozumienia – przez miłość, która sprawi, żecały świat, patrząc na nas, będzie mówił: “Oto, jak oni się miłują”.  Wtedy dopiero zapanuje upragniony pokój, zgoda i wzajemne zaufanie. Módlmy się za naszą Ojczyznę Polskę !!!
 6. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

                                                                                       Proboszcz Parafii

                                                                                  Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

 

Ogłoszenia Parafialne XXXI  Niedziele Zwykła  4.11.2018 roku

 1. Dziękuję wszystkim , którzy przyczynili się do pobożnego przeżycia Uroczystości Wszystkich Świętych na naszym cmentarzu parafialnym – Profesorowi Kanonikowi Michałowi Kielingowi za homilię i koncelebrę, Ks. Rezydentowi Tadeuszowi, Ks. Wikariuszowi Krystianowi, Klerykowi Wojciechowi, ministrantom i lektorom, Pani organistce Katarzynie i wszystkim uczestnikom mszy świętej i nabożeństwa żałobnego.
 2. Do nabycia nowe numery dwutygodnika Opiekun i kalendarze diecezjalne.
 3. W środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy przynieśmy nasze prośby i podziękowania. Po nowennie spotkanie Matek Żywego Różańca.
 4. Do 8 listopada różaniec z wspomnieniem naszych zmarłych po mszy Przypominam o możliwości uzyskania odpustu zupełnego i ofiarowania go za zmarłych .
 5. W sobotę 10 listopada o godzinie 14.00 msza święta dla Wspólnoty Wiara i Światło, a po mszy świętej spotkanie w salce. 
 6. 11 listopada o godzinie 11.45 Uroczysta msza święta z okazji odzyskania przez Polską niepodległości prośmy o zgodę i pojednanie w naszej Ojczyźnie. Po mszy świętej zapalimy znicze i odmówimy modlitwę przy obelisku Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko. Możemy przynieść kwiaty i znicze.
 7. W tym tygodniu odeszły do Domu Ojca Pani Maria Urbaniak pogrzeb w poniedziałek o godzinie 11.00 i Siostra Prowincjalna Ludmiła polećmy Je Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie , a światłość wiekuista niechaj im świeci .
 8. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi    

                                                                                       Proboszcz Parafii

                                                                                  Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne XXIX  Niedziele Zwykła  21.10.2018 roku

 1. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Pana Jana Budziaszka, perkusistę Skaldów , który daje świadectwo swego życia. O godzinie 16.00 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej główne spotkanie z Panem Janem serdecznie zapraszamy starszych i młodzież, szczególnie młodzież przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania.
 2. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą misyjną , ale ponieważ u nas w parafii jest taca inwestycyjna, na misje zbierzemy ofiary w przyszłą niedzielę przed kościołem. Za dzisiejsze ofiary na inwestycje składam serdeczne Bóg Zapłać !
 3. Do nabycia nowe numery dwutygodnika Opiekun i kalendarze diecezjalne.
 4. Przypominamy o nabożeństwach różańcowych dla dzieci o godzinie 17.00 dla dorosłych po mszy świętej wieczornej , z wyjątkiem niedzieli, gdzie różaniec odmawiamy o godzinie 18.00.
 5. Kartki na wymienianki znajdują się na stoliku, zaznaczamy tylko czy są one roczne, czy jednorazowe. Ofiara co łaska. Składamy je w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 6. Dzieci mają zaproszenie na Bal świętych 31 października na godzinę 17.00. Proszę pomyśleć o przebraniu za świętego lub anioła.  Spotykamy się  o godzinie 16.30 na krótkiej modlitwie w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej i autokarem przejedziemy na Osiedle – Mieszka I
 7. Dzisiaj dzień Wyborów Samorządowych zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w wyborach i zagłosowania zgodnie ze swoim sumieniem !
 8. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Bronisław Dembek i Pani Lidia Wasąg – plećmy ich Miłosiernemu Bogu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Amen.
 9. W niedzielę 28 października imieniny obchodzi Ksiądz Rezydent Tadeusz Pietrzak na mszy świętej o godzinie 18.30 będziemy się modlić za księdza Tadeusza. Serdecznie zapraszam !
 10. Życzę miłej niedzieli , błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą urodziny i

imieniny życzę wielu łask bożych i zdrowia . Niech Dobry Bóg nam błogosławi. 

 

 

                                                                Proboszcz Parafii

                                                          Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne X X V I I I Niedziele Zwykła  14.10.2018 roku

 1. Dzisiaj Dzień Papieski – 40 rocznica wyboru Świętego Papieża Jana Pawła II na stolicę Świętego Piotra , przed kościołem zbieramy ofiary na stypendia papieskie. Wieczorem Koncert w Kościele Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela o godzinie 19.15
 2. Jutro 15 października w Pleszewie na Rynku historyczne wydarzenie odsłonięcie i poświęcenie pomnika Powstańców  Wielkopolski , Burmistrz Miasta i Honorowy Komitet Obchodów Powstania Wielkopolskiego serdecznie zapraszają.
 3. Trwa miesiąc październik przypominam o nabożeństwach różańcowych po mszy świętej i różańcu dla dzieci o godzinie 17.00.
 4. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszam do wspólnej modlitwy dziękczynnej i błagalnej.
 5. 19 października Ks. Krystian udaje się z młodzieżą na Jasną Górę na Apel i nocne czuwanie. Młodzież może się zapisywać w zakrystii lub u księdza Krystiana.
 6. 19 października w naszej Parafii Uroczystość wprowadzenia Relikwii Błogosławionego kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko i poświęcenie Obelisku ku Jego czci. Naszym modlitwą przewodniczyć będzie Jego Ekscelencja Biskup Pomocniczy Diecezji Gnieźnieńskiej Krzysztof Wętkowski. Różaniec będzie przed mszą świętą, o godzinie 17.30. Uroczystości odbędą się w kościele Matki Bożej Częstochowskiej
 7. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna, przypominam o sfinansowaniu szklanych drzwi w kościele Matki Bożej Częstochowskiej i ogrzewaniu w kościele Św. Floriana. Za ofiary składam już teraz serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję Panu Przemysławowi Wrońskiemi i jego pracownikom, za przegląd pieca przed sezonem grzewczym.
 8. W przyszłą niedzielę na mszach świętych gościć będziemy Pana Jana Budziaszka, który da świadectwo swego życia. O godzinie 16.00 w kościele Matki Bożej Częstochowskiej będzie miał dłuższe spotkanie – zachęcam dorosłych i młodzież , szczególnie przygotowującą się do bierzmowania, by skorzystać z tego spotkania.
 9. 29 października udajemy się z Pielgrzymką na Jasną Górę, by zawierzyć Parafię Matce Bożej. Wyjazd o godzinie 6.00 koszt 45 zł zapisy w zakrystii, w biurze parafialnym , u księdza Proboszcza.
 10. Moi kochani obchodzimy 100 rocznicę odzyskania Niepodległości wywieśmy flagi jako nasze świadectwo ukochania Ojczystego domu od dzisiaj do 1 grudnia!
 11. W tym tygodniu odeszła do Domu Ojca Pani Irena Pawłowska Matka Żywego Różańca, osoba bardzo religijna i dobra – polećmy ją Bożemu Miłosierdziu –Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.
 12. Życzę miłej niedzieli , błogosławionego tygodnia. Tym, którzy obchodzą urodziny i imieniny życzę wielu łask bożych i zdrowia . Niech Dobry Bóg nam błogosławi.

     Proboszcz Parafii

 Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne X  X V I I Niedziela Zwykła 7.10.2018 rok

 1. Przypominam, że trwają nabożeństwa różańcowe dla dzieci w dni powszednie o godzinie 17.00, dla dorosłych po mszy świętej wieczornej ,z wyjątkiem niedzieli, kiedy nabożeństwo jest o godzinie 18.00.
 2. Dzieci komunijne wraz z rodzicami zapraszamy w poniedziałek na godzinę 17.00, będą miały poświęcone i wręczone różańce – obecność obowiązkowa.
 3. Przypominam, iż są jeszcze do nabycia kalendarze diecezjalne w  cenie 5 zł. Nowe numery dwutygodnika 
 4. 12 października w piątek o godzinie 16.30 Spotkanie Wspólnoty Wiara i Światło w Kościele Świętego Floriana – msza święta.
 5. 13 października w sobotę tradycyjnie  Całodzienna Adoracja w Kościele Świętego Floriana zapraszam, dzieci, młodzież i starszych do spotkania z Jezusem Chrystusem w Najświętszym Sakramencie. A wieczorem nabożeństwo Fatimskie w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej.
 6. 14 października – w przyszłą niedzielę Dzień Papieski , przed kościołem zbiórka na stypendia papieskie, proszę Akcje Katolicką o przeprowadzenie zbiórki . Jest to dzień Edukacji Narodowej modlić się będziemy za nauczycieli i wychowawców – zapraszam do wspólnej modlitwy dzieci i rodziców.
 7. 15 października o godzinie 11.00 historyczne wydarzenie w Pleszewie na Rynku – odsłonięcie i poświęcenie pomnika ku czci Powstańców Wielkopolski . Zaprasza Burmistrz Miasta i Gminy Pleszew oraz Honorowy Komitet Obchodów Powstania Wielkopolskiego. Szczegóły na plakatach.
 8. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia . Obchodzącym urodziny i imienny życzę Bożego Błogosławieństwa i zdrowia. Niech Dobry i Miłosierny Pan – nam wszystkim błogosławi.

 

                                                                   Proboszcz Parafii Św. Floriana

                                                                      Ks. Kan. Krzysztof Guziałek 

Ogłoszenia Parafialne na X X V I Niedzielę Zwykłą 30.09.2018 roku

 1. Dziękuję za ofiary na obelisk poświęcony Błogosławionemu Kapłanowi Męczennikowi Jerzemu Popiełuszko zebraliśmy 498 zł, z naszych ofiar inwestycyjnych pokryliśmy prace elektryczne w wysokości 1200 zł na cmentarzu. Zapraszam Was do otwarcia się na pokrycie ogrzewania w kościele Świętego Floriana 34200 zł. Ogrzewanie będzie podestowo-ławkowe. Ogrzewanie ma certyfikat uznawany przez konserwatorów. Pragnę by do 1 grudnia było uruchomione. Bardzo proszę też o ofiary indywidualne.
 2. Do nabycia kalendarze diecezjalne i dwutygodnik Opiekun.
 3. Rozpoczyna się miesiąc październik miesiąc różańcowy, obyśmy znaleźli czas na odmawianie różańca, różaniec dla dzieci o godzinie 17.00, dla dorosłych po mszy świętej wieczornej.
 4. W poniedziałek i wtorek udajemy się z Pielgrzymkom do Grobu Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko i do Niepokalanowa przywieziemy relikwie Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszko proszę o modlitwę.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 17.00 i możliwość z korzystania z Sakramentu Pojednania i Pokuty zachęcam wszystkich do skorzystania z powrotu w objęcia Miłosiernego Boga.
 6. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Marian Gramala i Pani Dorota Czaplicka plećmy ich Bożemu Miłosierdziu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
 7. W sobotę objazd chorych od godziny 9.00
 8. W środę 3 października po różańcu spotkanie Matek Różańcowych.
 9. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii życzę miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia, obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i zdrowia. Niech Dobry i Miłosierny Bóg nam błogosławi.

 

 

               Proboszcz Parafii

                Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

Ogłoszenia Parafialne X X V Niedziela Zwykła 23.09.2018 rok
1. Parafia Świętego Floriana organizuje Pielgrzymkę do Warszawy i Niepokalanowa w dniach 1 i 2 Października 2018 roku. W programie nawiedzenie Katedry w Warszawie i Grobu Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego , muzeum Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszki i odebranie relikwii dla Parafii, Niepokalanów – zwiedzanie Klasztoru O. Franciszkanów i zapoznanie się z życiem Ojca Maksymiliana Maria Kolbe, modlitwa w Kaplicy modlitwy o pokój i Żelazowa Wola. Koszt około 200 zł. Zapraszamy zapisy u Księdza Proboszcza Kan. Krzysztofa Guziałka.
2. Dziękują za ofiary na inwestycje w zeszłą niedzielę zebraliśmy 4580,02 zł
3. Dziękuję młodzieży , która uczestniczyła w mszach świętych z okazji Świętego Stanisława Kostki za danie świadectwa wiary. Niech to będzie dobry początek przygotowania do sakramentu Bierzmowania.
4. Proszę by młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania odebrała indeksy w zakrystii.
5. W tym tygodniu zmieniamy tradycyjnie godziny odprawiania mszy świętych w tygodniu wieczorem będą o godzinie 18.00. Niedzielna msza święta bez zmian o godzinie 18.30.
6. Dzisiaj Marsz dla życia i rodziny – msza święta o godzinie 10.30 i później wymarsz na Rynek by przeżyć ten dzień we wspólnocie innych parafii.
7. W piątek 28 września o godzinie 15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata ! Zapraszam na Rynek przy Figurze Matki Bożej tam wspólnie odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.
8. We wtorek 25 września na mszę świętą wieczorną i spotkanie na plebanii zapraszam członków Akcji Katolickiej.
9. Dzisiaj przed kościołem możemy złożyć ofiary na obelisk upamiętniający życie i śmierć Błogosławionego Kapłana Męczennika Jerzego Popiełuszki. Składam już teraz serdeczne Bóg zapłać .
10. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pan Kazimierz Kubisiak i Pan Andrzej Drapik polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.
11. Życzę miłej niedzieli, błogosławionego tygodnia. Wszystkim obchodzącym imieniny i urodziny życzę Bożego Błogosławieństwa i obfitości łask. Niech dobry Bóg nam błogosławi
Proboszcz Parafii Św. Floriana Ks. Kan. Krzysztof Guziałek

XXII Niedziela Zwykła
9 września 2018 roku
1. Dziękuję Bogu i Wam kochani Parafianie za piękne przeżycie Uroczystości Odpustowej Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej, podziękowanie kieruję do Akcji Katolickiej, Radnych Parafialnych, Zespołu Muzycznego, Pań Organistek , szczególnie dla Pani Katarzyny Rutkowskiej, Strażaków, Służby Ołtarza, dziewczynką sypiącym kwiatki i ich mamusią, osobą niosącym feletrony, sztandary, osobą śpiewającym Pani Wiolecie Kuchcie i Panu Jakubowi Śnieć , dziewczyną ze scholii – Dagmarze Lewickiej i Wiktorii Malusi. Jeśli kogoś pominąłem tym bardziej dziękuję. Wszystkim, którzy się modlili i ofiarowali swoje talenty i czas – niech Maryja wybłaga potrzebne łaski.
2. Dzisiaj w Kowalewie dziękczynienie za zbiory gminno-powiatowe o godzinie 15.00, w naszej parafii podziękujemy za zbiory w przyszłą niedzielę o godzinie 11.45. Zapraszam rolników, ogrodników i wszystkich którzy pragną podziękować za dar chleba.
3. W przyszłą niedzielę o godzinie 19.30 w Kościele Matki Bożej Częstochowskiej Zaśpiewamy pieśni Patriotyczne razem z okazji 100 rocznicy odzyskania Niepodległości. Zapraszam serdecznie wszystkich parafian.
4. Jutro 3 września rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego msze święte o godzinie 7.30 dla dzieci szkół podstawowych , 8.30 dla szkół Zawodowych, Licealnych i Techników zapraszam dzieci, młodzież , dyrekcje szkół, nauczycieli i rodziców do wspólnej modlitwy.
5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca adoracja w czwartek, wraz z spowiedzią od godziny 17.00 i w piątek od godziny 17.00 .
6. Do nabycia mamy kalendarze diecezjalne w cenie 5 złotych , cegiełki – cukierki Florianki w cenie 20 złotych.
7. Proszę o zachowanie ostrożności na cmentarzu , trwa wycinka suchych drzew. Koszt wycinki to około 4200 zł liczę na waszą ofiarność!
8. W tym tygodniu w I czwartek miesiąca spotkanie modlitewne u Świętego Józefa w intencji rodzin i ochrony ludzkiego życia, oraz Pielgrzymka Radio Rodzina i Telewizji Trwam.
9. Dzisiaj przed naszym kościołem Radni Miejscy i Powiatowi będą zbierać głosy do budżetu obywatelskiego : Rehabilitacja seniorów i osób potrzebujących w miejscu zamieszkania .
10. 23 września w niedzielę Gwiaździsty Marsz dla życia i rodziny, zarezerwujmy sobie czas 10.30 msza święta w kościele i później przejście na rynek, na wspólne spotkanie.
11. W tym tygodniu odeszli do Domu Ojca Pani Władysława Kałużna i Pan Władysław Pawlak polećmy ich Miłosierdziu Bożemu – wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
12. Wszystkim uczestnikom dzisiejszej liturgii życzę miłej niedzieli , błogosławionego tygodnia, tym którzy obchodzą imieniny i urodziny Bożego Błogosławieństwa i zdrowia . Niech Dobry Bóg nam wszystkim błogosławi na drogę obdarowywania się miłością.

Ksiądz Proboszcz Parafii
Ks. Kanonik Krzysztof Guziałek