Koło Radio Maryja w Pleszewie

           Międzyparafialne  Koło Radio Maryja w Pleszewie istnieje  już  25 lat .

Nasze  koło ma siedzibę w  parafii pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela /biblioteka na 

wikariacie/- spotykamy się w 1. wtorek m-ca  w godz. od  16.00 – 17.30  .

Spotkania są też po  Mszy św.  za  Ojczyznę w każdą  2. niedzielę m-ca. 
Jesteśmy otwarci na spotkania służąc poradą   ewangeliczną , społeczną, jak też przyjmujemy dar serca na Radio Maryja . Współpracujemy z parafiami i wspólnotami modlitewnymi.  Organizujemy liczne spotkania okolicznościowe, świąteczne jak : Orszak Trzech Króli, procesja z relikwiami świętych, marsz w obronie życia i rodziny itp.  Coroczne pielgrzymki dziękczynne do Częstochowy , Torunia i innych miejscowości cieszą się  zainteresowaniem.

Uczestniczymy   w rekolekcjach   i opłatku diecezjalnym.   Możemy  poszczycić się tym, że wydaliśmy już trzy  kolejne  kalendarze ścienne, które  zachęcają parafian do słuchania Radio Maryja i oglądania telewizji Trwam.

     W bibliotece miejskiej przy ul. Kolejowej można zapoznać się  z wiadomościami gazety „Nasz Dziennik”.

W 1. czwartek m-ca z naszym pleszewskim logo   uczestniczymy w  Mszy św. w  Sankt. Św. Józefa w Kaliszu.   Msza św. w intencji  Ojczyzny, Radia  Maryja, która jest  od 5 lat  sprawowana  w parafii p.w. Ścięcia św. Jana Chrzciciela.     Bieżące informacje Koła Radio Maryja zamieszczamy  w gablotach parafialnych oraz w „Opiekunie” i  na antenie    Radio Maryja.  

  Mamy  stronę internetową : radiomaryjappplwix.com / Pleszew